• strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/rail/public_html/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/rail/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/rail/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /home/rail/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 149.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/rail/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/rail/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/rail/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/rail/public_html/sites/all/modules/views/views.module on line 879.

Jak przyszłość przed FPS?

Wielka historia, ogromne doświadczenie i pokaźny dorobek, znaczący potencjał, ale i wiele znaków zapytania – te wszystkie określenia muszą pojawić się, gdy tylko rozpoczniemy analizę sytuacji poznańskich zakładów H. Cegielski – FPS. Czy przedsiębiorstwo o jednej z najpiękniejszych tradycji w polskim przemyśle zdoła przetrwać, rozwinąć się i ponownie stać się podmiotem kluczowym dla krajowej gospodarki?

W Kutnie zniknie charakterystyczne podwieszenie sieci do masztów

W ramach modernizacji linii z Warszawy do Poznania trwa przebudowa stacji w Kutnie. Zakres prac przewiduje przebudowę m.in. sieci trakcyjnej. Zniknąć ma charakterystyczne zawieszenie poprzeczne sieci trakcyjnej na wysokich masztach, które zostanie zastąpione bardziej konwencjonalnymi konstrukcjami wsporczymi indywidualnymi i bramkami, przystosowanymi do zwiększonego poboru mocy.

Tramwaje Warszawskie przestawiają się na białe ekrany

Tramwaje Warszawskie modernizują system informacji pasażerskiej na przystankach. Wymienione matryce wyświetlaczy pozwalają na stosowanie różnych barw. Odjazdy wyświetlane są teraz na biało. – Dzięki większemu kontrastowi pomiędzy literami a czarnym tłem takie napisy są lepiej widoczne w słoneczne dni oraz dla osób niedowidzących – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Trójmiasto i Pomorze za dwa lata ze wspólnym biletem. Wszędzie i na wszystko

Trójmiasto jest dziś synonimem biletowego zagmatwania, w którym połapać nie mogą się czasem sami mieszkańcy. Na 2020 r. planowana jest jednak rewolucja nieporównywalna z niczym w skali kraju. Wspólny bilet będzie obowiązywał nie tylko w Trójmieście, ale na całym Pomorzu. Nie tylko w komunikacji miejskiej, ale też w pociągach. Bilet będzie elektroniczny, na karcie płatniczej, nośnikach miejskich, w telefonie lub w kodzie QR.

Nowe zniżki dla czeskich pasażerów

Dzieci, studenci i seniorzy w Czechach od 1 września cieszyć się będą mogli z nowych ustawowych rabatów na przejazdy pociągami podmiejskimi, regionalnymi i dalekobieżnym - poinformował przewoźnik České Dráhy.

Szumlewicz: Zarząd LOT oszalał. Linie wzywają trzy związki zawodowe do zapłaty 1,7 mln złotych

Związek Zawodowy Pilotów Komunikacyjnych, Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego oraz Ogólnopolski Pracowniczy Związek Zawodowy Konfederacja Pracy otrzymały od zarządu PLL LOT pismo przedsądowe z żądaniem przelania na podane konto 1 752 439,78 złotych. To efekt niedoszłego strajku, który był zapowiadany na 1 maja.

Poznań: Rusza przebudowa Górnego Tarasu Rataj

Pierwszy etap prac, podczas którego przebudowane będzie rondo Żegrze, rozpocznie się w sobotę, 18 sierpnia. Tego dnia na odcinek od os. Lecha do przystanku Żegrze I wróci tramwaj. Cała przebudowa, wraz z remontem trasy wzdłuż ulic Chartowo i Żegrze, zakończy się jesienią 2019 roku. Oprócz nowego, cichego torowiska powstaną również udogodnienia w postaci przejść naziemnych i zintegrowanych przystanków.

Deutsche Bahn testuje nowe mundury dla kolejarzy [zdjęcia]

Na koniec przyszłego roku Deutsche Bahn przewiduje zmianę mundurów kolejarzy. Trwają testy które mają odpowiedzieć na pytanie czy propozycje podobają się pracownikom i pasażerom kolei.

Berlin Brandenburg będzie na razie parkingiem, nie lotniskiem

Zakrawa to na żart, ale to prawda. Olbrzymia niemiecka inwestycja, która miała być szybką budową za 2 mld euro, stała się symbolem niecodziennej nieudolności, a data ukończenia budowy ma realną szansę na dekadę opóźnienia. Z sytuacji korzysta Volkswagen, który wykorzysta olbrzymie, puste powierzchnie do walki z własnymi problemami.

Rowerzysta – wróg kolei?

Tradycją wakacyjnych numerów Miesięcznika „Rynek Kolejowy” stało się, że publikowane są tematy pozorne „luźniejsze”, gdyż dotyczące np. styku transportu kolejowego i turystyki. I największym dramatem tego styku jest fakt, że szeroko pojęta turystyka w kolejnictwie jest traktowana po macoszemu.
Subskrybuje zawartość