• strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/rail/public_html/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/rail/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/rail/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /home/rail/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 149.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/rail/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/rail/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/rail/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/rail/public_html/sites/all/modules/views/views.module on line 879.

Stadler z umową na naprawy mazowieckich Flirtów

16 listopada 2017 roku Koleje Mazowieckie podpisały z konsorcjum Stadler Service Polska i Stadler Polska umowę na wykonanie napraw w poziomie utrzymania P4 z modyfikacją 10 elektrycznych zespołów trakcyjnych typu Flirt Polska serii ER75.

Pół roku bez pociągów na trzech podkarpackich odcinkach

Przez pół roku pociągi nie będą kursowały na trzech podkarpackich odcinkach. Powodem jest remont infrastruktury, jaki będzie prowadzony przez PKP PLK.

W przyszłym roku ruszy Poznańska Kolej Metropolitalna

W marcu 2018 roku na tory wyjechać powinny pierwsze pociągi Poznańskiej Kolei Metropolitalnej (PKM). W pierwszej kolejności Kolej zostanie uruchomiona na liniach z Poznania do Wągrowca, Nowego Tomyśla, Jarocina i Grodziska Wielkopolskiego.

Mamiński przeprasza za utrudnienia. Ale inwestycje są długoterminowe

Prezes Krzysztof Mamiński poinformował, że Polskie Koleje Państwowe S.A. biorą aktywny udział w jego zdaniem najważniejszym programie dla polskiej gospodarki, jakim jest Program Zrównoważonego Rozwoju.

Przebudowa kolejowego przejścia Przemyśl – Mościska priorytetem, ale bez kasy?

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uznaje rozbudowę przejścia kolejowego Przemyśl - Mościska za inwestycję o priorytetowym znaczeniu dla rozwoju infrastruktury granicy państwowej.

Koleje Rosyjskie remontują serbskie tory

800 mln dolarów – kredyt eksportowy w takiej wysokości otrzymał rok temu rząd Serbii od Rosji w ramach współpracy gospodarczej. Inny owoc dobrych relacji między tymi krajami to m.in. modernizacja wyeksploatowanej linii z Belgradu do Baru. Koleje Rosyjskie zakończyły właśnie przebudowę tej trasy na odcinku Resnik – Valjevo.

Solaris i Stadler szykują się na Kraków. Produkcja w Środzie Wlkp. i Siedlcach

Konsorcjum firm Solaris i Stadler przedłużyło ważność swojej oferty na produkcję do 50 tramwajów. Firmy zapewniają, że pojazdy, będące efektem wspólnej pracy projektowej inżynierów z obu firm, powstaną w całości w Polsce – w zakładach Solaris Tram w Środzie Wielkopolskiej i Stadlera w Siedlcach. Ponowne rozstrzygnięcie przetargu nie jest jednak jeszcze prawomocne.

Track Tec doceniony za wkład w rozwój kolei

Grupa Track Tec, od wielu lat angażuje się w prace Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP, którego misją jest rozwijanie techniki w dziedzinie inżynierii lądowej, komunikacji i transportu. Dziś, za swój wkład za konsekwentne wspieranie działalności SITK RP, Grupa otrzymała nagrodę im. inż. Ernesta Malinowskiego.

Zgorzelski: CPK pozwoli nam podwoić przewozy

W obsłudze Centralnego Portu Komunikacyjnego dużą rolę mogą odegrać nie tylko kolej dalekobieżna, w tym – dużych prędkości, ale i regionalna. Pasażerowie lotów, pracownicy portu oraz mieszkańcy planowanego supernowoczesnego miasta położonego przy lotnisku to ogromny rynek przewozowy – mówił podczas debaty na Kongresie 590 prezes PR Krzysztof Zgorzelski. Jak dodał, konieczne jest jednak usunięcie barier utrudniających kolei rywalizację z transportem drogowym.

Edukacyjny przejazd dzieci w pociągu Kolei Małopolskich

Jak wygląda kabina maszynisty, po co jest w niej tyle zegarów i co pokazują – o tym m.in. mogły się dowiedzieć dzieci z Przedszkola Publicznego nr 17 w Tarnowie, które w ramach zajęć edukacyjnych udały się na wycieczkę pociągiem Kolei Małopolskich.

Subskrybuje zawartość