warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Alstom

Alstom i Eversholt Rail przedstawili projekt nowego pociągu wodorowego dla Wielkiej Brytanii

Alstom i Eversholt Rail przedstawili projekt nowego pociągu wodorowego przeznaczonego na rynek brytyjski. Pociąg o nazwie „Breeze” powstanie z konwersji istniejących pociągów klasy 321 i jako przebudowana wersja najbardziej niezawodnej części taboru Wielkiej Brytanii będzie stanowił ekologiczny pociąg odpowiadający współczesnym potrzebom. Pociągi te mogłyby ruszyć na tory Wielkiej Brytanii już w 2022 r., nie wytwarzając przy tym żadnych szkodliwych emisji, jedynie wodę.

Najdroższy mobilny internet już działa. W Pendolino

Dziś (28 grudnia) na trasę wyjechał pierwszy skład Pendolino wyposażony w WiFi. Najlepszy interes zrobiła na tym firma Alstom, która zainkasuje za wykonane prace 31,7 mln zł.

BOB zamawia 25 pojazdów Coradia Lint

Alstom podpisał z Bayerische Oberlandbahn (BOB) kontrakt na dostawę 25 autobusów szynowych typu Coradia Lint. Latem 2020 roku pojazdy te zaczną kursować w bawarskim regionie Oberland, na trasach Monachium–Holzkirchen Lenggries/Tegernsee/Bayrischzell. Coradia Lint powstaną w zakładzie w Salzgitter (Dolna Saksonia) w Niemczech.

Alstom dostarczy system sygnalizacji dla III linii metra w Bombaju

Alstom podpisał kontrakt ze spółką Mumbai Metro Rail Corporation Limited (MMRCL) na dostawę systemu sygnalizacji CBTC do obsługi trzeciej linii metra w Bombaju. Kontrakt, który opiera się na podpisanych wcześniej w tym roku umowach na dostawę taboru kolejowego i systemu zasilania dla tej samej linii, jest wart ponad 100 mln euro.

Alstom dostarczy 25 pociągów Coradia Lint spółce Bayerische Oberlandbahn

Alstom podpisał z Bayerische Oberlandbahn GmbH (BOB) kontrakt na dostawę 25 pociągów regionalnych typu Coradia Lint. Latem 2020 roku pociągi te zaczną kursować w bawarskim regionie Oberland, w Górnej Bawarii, na trasach Monachium – Holzkirchen Lenggries/Tegernsee/Bayrischzell. Pociągi Coradia Lint powstaną w zakładzie produkcyjnym Alstomu w Salzgitter (Dolna Saksonia) w Niemczech.

Alstom dostarczy nowe pociągi regionalne dla CFL w Luksemburgu

Alstom został wybrany na dostawcę 34 dwupoziomowych pociągów regionalnych Coradia o dużej zdolności przewozowej, w ramach kontraktu, którego całkowita wartość wynosi około 360 mln euro.;

200 polskich poddostawców pomoże zbudować pociągi Coradia Stream dla Holendrów

– Chorzowski Alstom na co dzień współpracuje z 400 polskimi dostawcami. Tylko na potrzeby budowy nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Coradia Stream zaangażujemy 200 polskich firm – powiedział Radosław Banach, szef chorzowskiego Alstomu.

Nowa linia montażowa w zakładzie Alstom Konstal w Chorzowie

29 listopada otwarto w chorzowskich zakładach Alstom Konstal nową linię montażową pociągów Intercity Next Generation. Przygotowaliśmy fotorelację z tego wydarzenia.

Alstom bez przetargu naprawi ED250-002. Umowa podpisana

PKP Intercity podpisały z Alstomem umowę na wykonanie naprawy poawaryjnej elektrycznego zespołu trakcyjnego ED250-002. Koszt to 8 535 722.00 EUR netto, czyli mniej więcej tyle, ile wynosi koszt połowy nowej jednostki.

Alstom otwiera nową halę w Chorzowie. Powstaną tu Coradie Stream dla NS [zdjęcia]

To chorzowski oddział Alstomu będzie odpowiedzialny za bardzo duży kontrakt na dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych klasy Intercity dla Nederlandse Spoorwegen – państwowych Kolei Holenderskich. Na Śląsku otwarto właśnie zupełnie nową fabryczną halę, w której powstanie 81 pociągów.
Subskrybuje zawartość