warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Alstom

Alstom wysyła z Chorzowa ostatni skład metra dla Rijadu

Alstom wysłał właśnie ostatni skład pociągu dla metra w Rijadzie z zakładu w Chorzowie. W ramach zamówienia przyznanego konsorcjum FAST w 2013 r. przez Urząd Rozwoju Rijadu, obejmującego projekt i budowę linii 4, 5 i 6 metra w Rijadzie, Alstom wyprodukował 69 składów pociągów opartych na modelu Metropolis.

Alstom wysyła z Chorzowa ostatni skład metra dla Rijadu

Alstom wysłał właśnie ostatni skład pociągu dla metra w Rijadzie z zakładu w Chorzowie. W ramach zamówienia przyznanego konsorcjum FAST[1] w 2013 r. przez Urząd Rozwoju Rijadu, obejmującego projekt i budowę linii 4, 5 i 6 metra w Rijadzie, Alstom wyprodukował 69 składów pociągów opartych na modelu Metropolis, które będą kursowały na nowych liniach.

Financial Times: Siemens i Alstom same popełnił błędy

Brak zgody KE na połączenie Siemensa i Alstomu jest nie tylko efektem niezrozumienia przez Brukselę, czym jest światowy rynek, jak przekonuje francuski rząd, ale także efektem szeregu błędów, które popełniły same firmy - pisze "Financial Times".

Pendolino ED250-001 wraca do badań homologacyjnych. Czechy i Austria

Jednostka ED250-001 znów opuściła kraj. Najbliższe tygodnie spędzi na kolejnych badaniach niezbędnych do uzyskania dopuszczeń w Czechach i Austrii. Na uzyskanie dokumentów Alstom ma jeszcze przeszło rok.;

Allrail: Uważajmy, by połączenie Siemensa z Alstomem nie uderzyło w przewoźników

Operatorzy kolejowi należący do Allrail są zaniepokojeni, słysząc, że politycy w najbardziej wpływowych państwach członkowskich UE wywierają presję na unijną komisarz ds. konkurencji, Margrethe Vestager, aby zatwierdzić proponowane połączenie producentów kolejowych Siemens i Alstom.

Alstom i Eversholt Rail przedstawili projekt nowego pociągu wodorowego dla Wielkiej Brytanii

Alstom i Eversholt Rail przedstawili projekt nowego pociągu wodorowego przeznaczonego na rynek brytyjski. Pociąg o nazwie „Breeze” powstanie z konwersji istniejących pociągów klasy 321 i jako przebudowana wersja najbardziej niezawodnej części taboru Wielkiej Brytanii będzie stanowił ekologiczny pociąg odpowiadający współczesnym potrzebom. Pociągi te mogłyby ruszyć na tory Wielkiej Brytanii już w 2022 r., nie wytwarzając przy tym żadnych szkodliwych emisji, jedynie wodę.

Najdroższy mobilny internet już działa. W Pendolino

Dziś (28 grudnia) na trasę wyjechał pierwszy skład Pendolino wyposażony w WiFi. Najlepszy interes zrobiła na tym firma Alstom, która zainkasuje za wykonane prace 31,7 mln zł.

BOB zamawia 25 pojazdów Coradia Lint

Alstom podpisał z Bayerische Oberlandbahn (BOB) kontrakt na dostawę 25 autobusów szynowych typu Coradia Lint. Latem 2020 roku pojazdy te zaczną kursować w bawarskim regionie Oberland, na trasach Monachium–Holzkirchen Lenggries/Tegernsee/Bayrischzell. Coradia Lint powstaną w zakładzie w Salzgitter (Dolna Saksonia) w Niemczech.

Alstom dostarczy system sygnalizacji dla III linii metra w Bombaju

Alstom podpisał kontrakt ze spółką Mumbai Metro Rail Corporation Limited (MMRCL) na dostawę systemu sygnalizacji CBTC do obsługi trzeciej linii metra w Bombaju. Kontrakt, który opiera się na podpisanych wcześniej w tym roku umowach na dostawę taboru kolejowego i systemu zasilania dla tej samej linii, jest wart ponad 100 mln euro.

Alstom dostarczy 25 pociągów Coradia Lint spółce Bayerische Oberlandbahn

Alstom podpisał z Bayerische Oberlandbahn GmbH (BOB) kontrakt na dostawę 25 pociągów regionalnych typu Coradia Lint. Latem 2020 roku pociągi te zaczną kursować w bawarskim regionie Oberland, w Górnej Bawarii, na trasach Monachium – Holzkirchen Lenggries/Tegernsee/Bayrischzell. Pociągi Coradia Lint powstaną w zakładzie produkcyjnym Alstomu w Salzgitter (Dolna Saksonia) w Niemczech.
Subskrybuje zawartość