warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Alstom

Alstom pokazał wagony dla nowych pociągów Acela [film]

Alstom po raz pierwszy zaprezentował niemal gotowe wagony z kabiną maszynisty nowych szybkich składów zespolonych Acela. Są przeznaczone dla amerykańskiego przewoźnika Amtrak.

Alstom przedstawił projekt szybkich pociągów dla Wielkiej Brytanii

Alstom przedstawił swoją propozycję taboru dla brytyjskiego projektu szybkiej kolei HS2.;

Alstom przedstawił projekt szybkich pociągów dla Wielkiej Brytanii

Alstom przedstawił swoją propozycję projektu dla HS2 Ltd. Pociąg został zaprojektowany tak, aby spełniał wszystkie wymagania HS2 Ltd – ma to być nowoczesny pociąg światowej klasy zapewniający elastyczność i wygodę zarówno w nowej infrastrukturze HS2, jak i w sieci konwencjonalnej. Alstom jest wiodącym ekspertem kolei dużych prędkości, poczynając od takich klasycznych już projektów jak TGV we Francji, Avelia Liberty w Stanach Zjednoczonych i AGV we Włoszech. Ma też 20 lat doświadczenia z pociągami Pendolino na linii West Coast Mainline w Wielkiej Brytanii.

Alstom otrzymał globalny certyfikat antykorupcyjny ISO 37001

Po uzyskaniu – jako pierwsze francuskie przedsiębiorstwo – certyfikatu AFAQ ISO 37001 dla Francji i Europy w 2017 r. oraz dla Azji i Pacyfiku w 2018 r., Alstom otrzymał właśnie certyfikat dla krajów, w których prowadzi działalność, w regionach Ameryki Północnej, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Ameryki Łacińskiej. Oznacza to, że Alstom posiada obecnie globalny certyfikat zgodności z normą we wszystkich regionach, gdzie przedsiębiorstwo prowadzi działalność.

Pierwsze autonomiczne metro w Australii

Alstom składa gratulacje Metru w Sydney z okazji otwarcia linii North West Rail Link i oddania jej do eksploatacji, a tym samym uruchomienia pierwszej w pełni zautomatyzowanej usługi kolejowej typu „turn-up and go”. Jest to największe przedsięwzięcie w zakresie transportu publicznego w Australii.Linia North West Rail Link to pierwszy odcinek metra w Sydney, a w jego skład wchodzi 36 km torów, 13 stacji i warsztat utrzymania. Dzięki pociągom kursującym co cztery minuty w godzinach szczytu nowa sieć zapewni poziom usługi, jakiego w Australii jeszcze nie było. Projekt ukończono w planowanym terminie.

Spółka zależna RMV, fahma, zamówiła w Alstomie największy na świecie tabor pociągów wodorowych

Spółka zależna RMV, fahma, ogłosiła przetarg na dostawę 27 pociągów wodorowych. Znamy już zwycięzcę – francuski producent Alstom dostarczy pojazdy typu Coradia iLint do czasu zmiany rozkładu w 2022 r. Poza pociągami zamówienie obejmuje też dostawy wodoru, konserwację i zapewnianie rezerw mocy przez kolejne 25 lat. Alstom oferuje dostawy wodoru we współpracy z Infraserv GmbH & Co. Höchst KG ze stacją tankowania zlokalizowaną na terenie parku przemysłowego Höchst.

Kontrakt wart około 500 mln euro
Udział Alstomu wynosi 360 mln euro
Pojazdy od 2022 r. zastąpią składy spalinowe na czterech regionalnych liniach kolejowych w regionie Taunusu

Niemcy składają największe w historii zamówienie na wodorowe zespoły trakcyjne

Alstom dostarczy 27 zespołów trakcyjnych z ogniwami paliwowymi, które będą kursować w regionie Ren – Men. To największe jednolite pojedyncze zamówienie na wodorowe pojazdy kolejowe w historii.;Alstom wygrał otwarty przetarg organizowany przez regionalny pool taborowy Fahma, znajdujący się pod kontrolą zarządu transportu RMV.

Autobus Aptis Alstomu wybrany w największym europejskim przetargu na autobusy elektryczne

Alstom został jednym z trzech zwycięzców największego europejskiego przetargu na autobusy elektryczne ogłoszonego przez RATP i w 100% finansowanego przez Île-de-France Mobilités. Pierwsza dostawa od Alstomu obejmuje 50 autobusów. Wartość umowy ramowej może wynieść nawet 133 miliony euro. 12-metrowe autobusy Aptis będą częścią generalnego odnowienia odświeżenia floty autobusów obsługującej sieć Île-de-France. To kolejne zamówienie po umowie z CTS, przewoźnikiem w Strasburgu, na dostawę 12 pojazdów.

Alstom dostarczy 16 kolejnych pociągów Coradia Polyvalent dla francuskiego klienta

Alstom otrzymał zamówienie na dostawę 16 dodatkowych pociągów Coradia Polyvalent do regionu Bourgogne-Franche-Comté o wartości około 170 mln euro. Władze regionu zamówiły już 24 pociągi.

Alstom dostarczy 16 dodatkowych pociągów Coradia Polyvalent do regionu Bourgogne-Franche-Comté.

Alstom otrzymał zamówienie na dostawę 16 dodatkowych pociągów Coradia Polyvalent do regionu Bourgogne-Franche-Comté o wartości około 170 mln euro. Władze regionu zamówiły już 24 pociągi.

Subskrybuje zawartość