warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Alstom

Adamczyk: Alstom miał duże problemy z internetem w Pendolino

Internet w pociągach Pendolino będzie dostępny to końca tego roku, najpóźniej do stycznia-lutego przyszłego roku - powiedział w środę szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Pendolino wkrótce z internetem. Testy już się odbyły

– Jesteśmy bardzo blisko tego, żeby osiągnąć pełne porozumienie z firmą Alstom, która zainstaluje Wi-Fi w składach Pendolino – powiedział Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA.

Do Dublina trafił 55-metrowy tramwaj Alstom Citadis

Alstom dostarczył do Dublina najdłuższy w historii tramwaj Citadis, wyprodukowany w swojej fabryce w La Rochelle we Francji. Według założeń 55-metrowepojazdy zaczną wozić pasażerów w lutym 2018 r.

KK 2017. Siemens i Alstom łączą siły. Przeciw CRRC?

Ważnym wątkiem rozmów na tegorocznym Kongresie Kolejowym była kwestia planowanego połączenia dwóch spośród czołowych europejskich producentów taboru. Siemens i Alstom po fuzji mają skuteczniej konkurować z chińskim CRRC. Azjatycki gigant chciałby zaś zwiększyć swoje udziały w światowym rynku do aż 25 proc.

Siemens na VII Kongresie Kolejowym

Jak będzie wyglądać połączenie Siemens-Alstom? W jaki sposób Europa może odpowiedzieć na ekspansję azjatycką na rynku kolejowym? Co stanie się ze Skodą Transportation oraz bydgoską Pesą? – na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy panelu „Przetasowania na światowym rynku taboru szynowego” podczas VII Kongresu Kolejowego.;Start już jutro o godz. 13.; ; ; ; ; ;;

Pendolino połączy trzy kraje

Pociąg dużych prędkości Alstom Avelia Pendolino od grudnia 2017 roku połączy Niemcy, Włochy i Szwajcarię. SBB, Deutsche Bahn i Trenitalia będą oferować nową usługę bezpośrednich połączeń między Niemcami i Włochami przez Szwajcarię, począwszy od grudniowej zmiany rozkładu jazdy.

Alstom z umową na 14 pociągów iLint na wodór

W czwartek przedstawiciele zarządu Urzędu Transportu Dolnej Saksonii (Landesnahverkehrsgesellschaft Niedersachsen , LNVG) oraz grup Alstom i Linde podpisali umowy na dostarczenie 14 pociągów zasilanych ogniwami paliwowymi wraz z 30-letnim utrzymaniem i dostawami wodoru.

PKP Intercity: Alstom zapłacił kary za opóźnienia w dostawach Pendolino

Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk potwierdził, że Alstom wpłacił na konto PKP Intercity kwotę zasądzoną przez Sąd Arbitrażowy, w związku z opóźnieniami w dostawach pociągów Pendolino.

Alstom zapłacił karę za Pendolino. 185 mln zł plus odsetki

Pieniądze za opóźnienia w realizacji kontraktu na dostawę Pendolino są już na koncie PKP Intercity – poinformował dziś szef przewoźnika Marek Chraniuk.

Warszawskie metro kupi 45 pociągów za 1,7 mld zł. Zgłosiło się pięciu chętnych

Metro Warszawskie otworzyło koperty w największym w historii przetargu na zakup taboru dla podziemnej kolejki kursującej w stolicy. Swoje oferty złożyło 5 producentów pociągów: Stadler, Alstom, Skoda, Siemens oraz CAF. Zamówienie obejmuje dostawę 37. sześciowagonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych z opcją dokupienia kolejnych ośmiu przeznaczonych do przewozu I i II linii metra w Warszawie.

Subskrybuje zawartość