warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Bombardier

Bombardier potrzebował 300 dni na zbudowanie pociągu dla OEBB

Bombardier Transportation poinformował, że potrzebował zaledwie 300 dni (od podpisania kontraktu) na zbudowanie pierwszego pociągu OEBB CityJet Talent 3.

Pierwsze Traxx-y dla RegioJet przyjechały do Czech

W miniony weekend do Czech przybyły dwie nowe, wielosystemowe lokomotywy Bombardier TRAXX dla RegioJet.

Bombardier dostarczy 40 regionalnych szybkich pociągów dla Västtraffik

Bombardier Transportation poinformował o podpisaniu z Västtraffik kontraktu na dostawę 40 elektrycznych zespołów trakcyjnych dużych prędkości dla obsługi przewozów w szwedzkim regionie Västra Götaland. Szacowana wartość kontraktu wynosi około 3,8 mld SEK (452 mln USD, 368 mln EUR). Zamówienie uwzględnia również opcję na dodatkowych 60 pociągów. Rozpoczęcie dostaw planowane jest na 2021 r.

Bombardier Transportation (ZWUS) zbuduje ETCS/ERTMS na trasie Wrocław – Poznań

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę za 87 mln zł netto na projekt i budowę systemu ETCS/ERTMS poziomu 2 na odcinku Wrocław – Poznań.

Londyn: Bombardier dostarczy dodatkowe pociągi dla Crossrail

Bombardier Transportation otrzymał od Transport for London (TfL) zamówienie na pięć dodatkowych pociągów Bombardier Aventra do obsługi połączeń na nowej londyńskiej linii Elizabeth w ramach ogromnego projektu Crossrail.

Bombardier wykona ERTMS/ETCS na linii Poznań - Wrocław

Podniesienie poziomu bezpieczeństwa, zwiększenie przepustowości linii oraz sprawniejsze kursowania pociągów – to główne efekty wdrożenia europejskiego systemu ERTMS/ETCS poziom 2 na linii E59, na odcinku Wrocław – Poznań. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę, współfinansowaną ze środków UE, za 87 mln zł netto na projekt i budowę systemu. 

Pierwszy Traxx dla Regiojet już gotowy

Bombardier wyprodukował pierwszą z ośmiu zamówionych lokomotyw Traxx MS2 dla czeskiego prywatnego przewoźnika kolejowego Regiojet. Pudła do nich produkuje się we Wrocławiu.

Bombardier dostarczy SNCF dziewięć dodatkowych piętrowych Regio 2N

Bombardier Transportation otrzymał od Francuskich Kolei Państwowych (Société nationale des chemins de fer français Mobilités (SNCF)) działających w imieniu przedsiębiorstwa transportu publicznego Wielkiego Paryża, Ile-de-France Mobilités, zamówienie na dziewięć składów pociągów Regio 2N. Wartość zamówienia szacuje się na około 96 mln euro i stanowi opcję zawartą w kontrakcie podpisanym z SNCF w imieniu regionów w 2010 r. na dostawy do 860 pociągów.

Siemens i Bombardier wybudują kolej do lotniska na Phuket?

Tajlandzka prowincja Phuket prowadzi rozmowy z firmą Siemens i Bombardier, dotyczące możliwości podpisania kontraktu na budowę połączenia kolejowego z tamtejszym lotniskiem. Informację podał niemiecki dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ).

Bombardier kończy rok z 57-proc. wzrostem. Duży udział sektora kolejowego

– Bombardier zamknął drugi pełny rok pięcioletniego planu restrukturyzacji z bardzo dobrym wynikiem – powiedział Alain Bellemare, prezes i dyrektor generalny Bombardiera. Głównie jest to zasługa sektora kolejowego.
Subskrybuje zawartość