warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Bombardier

Traxxy RegioJet pojechały do Wiednia i Bratysławy

Nowa lokomotywa RegioJet Bombardier Traxx została po raz pierwszy wprowadzona do regularnej eksploatacji na trasie Praga - Wiedeń - Praga. Miało to miejsce w ubiegły czwartek.

Zurych. Bombardier zaprezentował nowy tramwaj z drewnianymi fotelami

Verkehrsbetriebe Zürich (VBZ), miejskie przedsiębiorstwo komunikacyjne w Zurychu, zorganizowało specjalną prezentację nowych tramwajów Bombardier Felxity. Dziennikarzom i gościom specjalnym zaprezentowano makietę tramwaju. W marcu ubiegłego roku Bombardier Transportation i VBZ zawarły kontrakt na dostawę 70 niskopodłogowych tramwajów specjalnie dostosowanych do potrzeb Zurychu.

Czeski RegioJet już z nowym taborem

Wczoraj (16 maja) czeski RegioJet po raz pierwszy włączył do obsługi pociągów swoją nową wielosystemową lokomotywę Bombardier Traxx. Przewoźnik odebrał też dwa nowe, komfortowe wagony z systemem rozrywki pokładowej.

Bombardier dostarczy do Brukseli 175 tramwajów Flexity

Tramwaje Flexity zwiększą zdolności przewozowe brukselskiego operatora i zarządcy komunikacji STIB, pomagając w obsłudze rosnącej liczby pasażerów. Dla pierwszego zamówienia w ramach kontraktu ramowego Bombardier wyprodukuje 60 tramwajów Flexity, składających się łącznie z 322 członów.

Bombardier wzmacnia pozycję w Europie Środkowej

W rozmowie z „Rynkiem Kolejowym” szef polskiego Bombardiera Marcin Kowalczyk opowiada o planach producenta na polskim i wschodnioeuropejskim rynku, a także o trendach i perspektywach rynku taboru kolejowego w najbliższych latach.

Bombardier potrzebował 300 dni na zbudowanie pociągu dla OEBB

Bombardier Transportation poinformował, że potrzebował zaledwie 300 dni (od podpisania kontraktu) na zbudowanie pierwszego pociągu OEBB CityJet Talent 3.

Pierwsze Traxx-y dla RegioJet przyjechały do Czech

W miniony weekend do Czech przybyły dwie nowe, wielosystemowe lokomotywy Bombardier TRAXX dla RegioJet.

Bombardier dostarczy 40 regionalnych szybkich pociągów dla Västtraffik

Bombardier Transportation poinformował o podpisaniu z Västtraffik kontraktu na dostawę 40 elektrycznych zespołów trakcyjnych dużych prędkości dla obsługi przewozów w szwedzkim regionie Västra Götaland. Szacowana wartość kontraktu wynosi około 3,8 mld SEK (452 mln USD, 368 mln EUR). Zamówienie uwzględnia również opcję na dodatkowych 60 pociągów. Rozpoczęcie dostaw planowane jest na 2021 r.

Bombardier Transportation (ZWUS) zbuduje ETCS/ERTMS na trasie Wrocław – Poznań

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę za 87 mln zł netto na projekt i budowę systemu ETCS/ERTMS poziomu 2 na odcinku Wrocław – Poznań.

Londyn: Bombardier dostarczy dodatkowe pociągi dla Crossrail

Bombardier Transportation otrzymał od Transport for London (TfL) zamówienie na pięć dodatkowych pociągów Bombardier Aventra do obsługi połączeń na nowej londyńskiej linii Elizabeth w ramach ogromnego projektu Crossrail.
Subskrybuje zawartość