warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Bombardier

Bombardier Transportation podsumowuje rok 2018

Bombardier Transportation wydaje się być zadowolony z wyników finansowych, jakie osiągnął w 2018 roku. Świadczą o tym dane udostępnione przez producenta taboru i systemów kolejowych.

Danny Di Perna nowym szefem Bombardier Transportation

Kanadyjski Bombardier poinformował w czwartek, że Laurent Troger zrezygnował ze stanowiska prezesa Bombardier Transportation. Zastąpi go Danny Di Perna, który dołączył do spółki w ubiegłym roku aby kierować dywizją produktów dla lotnictwa i usług inżynieryjnych.

Chiny: Bombardier dostarczy kolejne składy KDP

Chińska spółka joint venture Bombardiera pozyskała swój drugi w tym roku kontrakt na budowę pociągów dużej prędkości. Państwowy przewoźnik kolejowy zamówił 18 elektrycznych zespołów trakcyjnych składających się łącznie z 168 członów. Koncern chwali się rosnącą aktywnością na rynku chińskim.

Bombardier sprzedaje 20 Traxxów 3 do Railpoolu

Bombardier Transportation otrzymał zamówienia od poolu taborowego Railpool, na 20 elektrycznych lokomotyw Traxx nowej generacji. W ramach opcji Railpool będzie mógł dokupić kolejnych 20 elektrowozów.

Karlsruhe. Bombardier dostarczy tramwaje dwusystemowe

Bombardier otrzymał ostatnie, trzecie zamówienie dotyczące ramowych dostaw tramwajów dwusystemowych, przystosowanych do jazdy po torach kolejowych i tramwajowych, od przewoźnika AVG z Karlsruhe. 20 pojazdów za 87 mln euro ma zostać dostarczonych między majem 2020 a marcem 2021 r.

Bombardier i CRRC z kolejną umową na pociągi dużych prędkości

Bombardier Sifang – spółka joint venture kanadyjskiego koncernu oraz chińskiego CRRC zdobyła drugi w tym roku kontrakt na dostawę pociągów dużej prędkości dla Kolei Chińskich.

Wiedeń: Nowy Bombardier Flexity wozi pasażerów

W Mikołajki premierę w ruchu liniowym w Wiedniu miał nowy tramwaj Flexity-Bim. W sumie do 2025 r. Bombardier dostarczy 119 nowych tramwajów. Kontrakt zakłada też utrzymanie pojazdów przez 24 lata oraz opcję na dostawy kolejnych 37 wozów.

Piętrowy ezt Bombardier Twindexx dla SBB gotowy do regularnych kursów

Szwajcarski Urząd Transportowy (BAV) poinformował, że nowy ośmioczłonowy, piętrowy zespół trakcyjny Bombardier Twindexx otrzymał dokumenty, które pozwolą mu wyjechać na tory z pasażerami.

Montreal. Bombardier-Alstom dostarczy dodatkowe 153 wagony metra AZUR

Konsorcjum składające się z firm Bombardier Transport i Alstom podpisało umowę o rozszerzeniu zamówienia z października 2010 r., zawartego z Societe de Transport de Montreal (STM). Dostarczy 153 dodatkowych wagonów metra – 17 pociągów po dziewięć wagonów. Wartość zamówienia szacuje się na 299 milionów euro.

Bombardier pozbywa się kolejnych samolotów i zwalnia 5 tys. osób

To, co miało być regularnym kwartalnym raportem o wynikach finansowych, stało się oszałamiającym komunikatem dla globalnego przemysłu lotniczego. 8 listopada 2018 r. Bombardier ujawnił, że ​​sprzedaje dwie swoje firmy, w tym starzejący się program samolotów Q400, i zmniejszy liczbę miejsc pracy o 5000. Dzięki CSeries i QSeries, które obecnie nie są dostępne w ofercie producenta, pozostały tylko odrzutowce regionalne CRJ. Czy w końcu Bombardier będzie wyłącznie producentem odrzutowców i kolei?
Subskrybuje zawartość