warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Bombardier

Deutsche Bahn wznawia odbiory techniczne ICE 4

Deutsche Bahn, Siemens Mobility i Bombardier Transportation uzgodniły z Federalnym Urzędem Kolejowym wznowienie odbiorów nowych zespołów trakcyjnych dużych prędkości ICE 4.;

Gdańsk: Bez ofert na modernizację NGT6-2

Gdańskie Autobusy i Tramwaje unieważniły przetarg na naprawę główną i modernizację tramwajów Bombardier NGT6-2. W postępowaniu nie zgłosił się żaden chętny. Udało się za to rozstrzygnąć postępowanie na naprawę pięciu Swingów.

Na Pol’and’Rock Festival 2019 klimatyzowanymi wagonami piętrowymi Kolei Mazowieckich.

Koleje Mazowieckie uruchomią specjalne połączenie, dzięki któremu uczestnicy Pol’and’Rock Festival będą mogli wygodnie dojechać z Warszawy do Kostrzyna nad Odrą
i wrócić. Pociąg będzie zestawiony z 8 wagonów piętrowych Bombardier i lokomotywy EU-47 TRAXX.

Alstom z Bombardierem dostarczą dodatkowe pociągi metra do Hamburga

Alstom, w ramach konsorcjum z Bombardier Transportation dostarczy kolejne 32 pociągi metra typu DT5 dla Hamburger Hochbahn AG (Hochbahn), za łączną kwotę 186 milionów euro. Udział Alstomu w kontrakcie wynosi ponad 100 milionów euro. W ramach kontraktu Alstom dostarczy części mechaniczne, wózki i system mechanicznego hamowania, natomiast Bombardier będzie odpowiedzialny za sprzęt elektryczny, system informacji pasażerskiej oraz system kontroli pojazdu.

Alstom dostarczy 32 dodatkowe pociągi metra typu DT5 do Hamburga

Alstom, w  ramach konsorcjum z Bombardier Transportation dostarczy kolejne 32 pociągi metra typu DT5 dla Hamburger Hochbahn AG (Hochbahn), za łączną kwotę 186 milionów euro. Udział Alstomu w kontrakcie wynosi ponad 100 milionów euro. W ramach kontraktu Alstom dostarczy części mechaniczne, wózki i system mechanicznego hamowania, natomiast Bombardier będzie odpowiedzialny za sprzęt elektryczny, system informacji pasażerskiej oraz system kontroli pojazdu. Montaż pociągów odbędzie się w zakładzie Alstomu w Salzgitter w Dolnej Saksonii. Nowe pociągi mają być przekazywane do użytku od stycznia 2021 r.

 

Gdańsk zmienia zakres modernizacji NGT6-2. Nie będzie klimatyzacji

Gdańskie Autobusy i Tramwaje wprowadzają modyfikacje do toczącego się przetargu na naprawę główną i modernizację tramwajów Bombardier NGT6-2. Wykreślono m.in. wymóg instalacji urządzeń klimatyzacyjno-grzewczych.

Bombardier dostarczy dodatkowe tramwaje Flexity dla Brukseli

STIB, operator komunikacji miejskiej w Brukseli, złożył zamówienie na kolejne 30 tramwajów Bombardier Flexity w ramach umowy ramowej na dostawy łącznie do 175 tramwajów. Wartość nowego zamówienia to 67 mln euro.

Prezentacja samolotu Q400 w malowaniu 100lecia Aeroklubu Polskiego

Już wkrótce na niebie pojawi się samolot Polskich Linii Lotniczych LOT Bombardier Q400 z rocznicową grafiką na ogonie. W poniedziałek 17 czerwca w Hangarze nr 3 LOT AMS miał miejsce prezentacja samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT Bombardier Q400 w specjalnym, rocznicowym malowaniu 100-lecia Aeroklubu Polskiego. Sponsorami projektu są: Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT CREW, LOT AMS oraz Aeroklub Polski.

Bombardier dostarczy Kolejom Izraelskim 74 dodatkowe wagony piętrowe

Kolejne, siódme zamówienie oznacza, że flota produkowanych przez Bombardier wagonów piętrowych TWINDEXX Vario eksploatowana przez Koleje Izraelskie powiększy się do 586.

Bombardier i Hitachi pokazują projekt pociągu dla brytyjskiej HS2

Wygląda na to, że Bombardier i Hitachi mocno zwierają szeregi w walce o europejskie kontrakty na budowę taboru dużych prędkości. Producenci zaprezentowali właśnie wspólny projekt dla brytyjskiego KDP.
Subskrybuje zawartość