warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Budimex

Budimex: Do 2 tys. zł dla każdego, kto poleci pracownika

Coraz mniejsze zasoby kadr na rynku i niewielka popularność szkolnictwa zawodowego składają się na problemy branży budowlanej z pozyskiwaniem fachowców. Budimex jako pierwszy w Polsce wprowadził zewnętrzny program rekomendacji osób do pracy. Do końca 2019 roku firma chce zatrudnić pracowników w całej Polsce, w 50 różnych specjalizacjach, wśród których są m.in. kierownicy budów, inżynierowie robót, majstrzy i inżynierowie robót torowych. Każdy, niezależnie od swojego miejsca pracy, kto skutecznie wskaże kandydata na poszukiwane przez Budimex stanowisko, otrzyma nagrodę finansową do 2 tys. zł.

Ile może kosztować waloryzacja kontraktów infrastrukturalnych? W Budimeksie policzyli

Gdyby zwaloryzować wszystkie kontrakty realizowane na zlecenie dwóch największych inwestorów – GDDKiA oraz PKP PLK – koszty tej operacji wyniosłyby 2,6 mld zł. Budimex zaproponował jak w prosty i szybki sposób można pomóc wykonawcom, których dotknął trudny do przewidzenia wzrost cen w budownictwie.

Prawie 300 osób pracuje w oddziale kolejowym Budimeksu

Z okazji Święta Kolejarza firma Budimex podsumowała wykonane i realizowane najważniejsze kontrakty na kolei. Należą do nich prace na LCS Idzikowice, linii Katowice – Kraków, Warszawa – Lublin, LCS Kutno i Poznań - Szczecin.

Budimex modernizuje polską kolej

Obecnie Budimex prowadzi prace na LCS Idzikowice, linii Katowice – Kraków, Warszawa – Lublin, LCS Kutno i Poznań – Szczecin. Na koncie ma także wiele innych zakończonych z sukcesem projektów, m.in. nagrodzoną budowę łącznicy kolejowej w Krakowie.

Liderzy wśród największych firm budowlanych

Pierwszy Budimex, za nim Skanska i Strabag – tak wygląda pierwsza trójka największych firm budowlanych w Polsce. Według rankingu przygotowanego przez Deloitte, na kolejnych miejscach pod względem wielkości przychodów za 2017 roku znajdują się Grupy: Polimex-Mostostal, PBG i Erbud.

Trudny rynek widoczny w wynikach Budimeksu

Po trzech kwartałach 2018 roku przychody Grupy Budimex ze sprzedaży wzrosły o 18 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Zysk giganta budowlanego jest jednak niższy niż przed rokiem. Grupa osiągnęła rentowność zysku brutto na poziomie 5,6 proc., przy czym w sektorze budowlanym 3,8 proc.

PKP S.A. podpisała umowę na przebudowę dworca w Białymstoku

PKP S.A. podpisała umowę na przeprowadzenie gruntownej modernizacji dworca w Białymstoku. Wykonanie prac budowlanych powierzone zostało firmie Budimex. Planowany termin udostępnienia pasażerom zmodernizowanego budynku to pierwszy kwartał 2020 roku.

Budimex pokazuje jak wygląda warszawska linia obwodowa po modernizacji [zdjęcia]

Konsorcjum Budimeksu ze Strabagiem i ZUE zakończyło dla PKP PLK modernizację linii kolejowej nr 20 w Warszawie. Realizacja kontraktu przez konsorcjum Budimeksu, Strabagu i ZUE rozpoczęła się w lutym 2017 roku. Linia została otwarta w nocy z soboty na niedzielę, 20–21 października.

Budimex zakończył przebudowę stacji Olszamowice

Kontrakt o wartości prawie 45 mln zł obejmował zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych. W ramach prac Budimex zmodernizował infrastrukturę techniczną stacji, m.in. rozjazdy i sieć trakcyjną. Dzięki temu zwiększyła się jej przepustowość, a pociągi będą mogły jechać z prędkością 200 km/h.

Zakończyła się modernizacja stacji Olszamowice

Kontrakt o wartości prawie 45 mln zł obejmował zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na jednej z kluczowych stacji Centralnej Magistrali Kolejowej. W ramach prac Budimex zmodernizował infrastrukturę techniczną stacji, m.in. rozjazdy i sieć trakcyjną.  Dzięki temu zwiększyła się jej przepustowość, a pociągi będą mogły jechać z prędkością 200 km/h.

Subskrybuje zawartość