warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Budimex

Sektor budowlany psuje wyniki Budimeksu

Według szacunkowych skonsolidowanych danych, wynik finansowy Grupy Budimex za drugi kwartał jest o 32 proc. niższy niż przed rokiem. To konsekwencja niskiej rentowności w segmencie budowlanym.

Budimex w pierwszej trójce najbardziej pożądanych pracodawców

Budimex znalazł się kolejny raz w pierwszej trójce najbardziej pożądanych pracodawców w kategorii inżynieria wśród studentów i absolwentów uczelni wyższych. Tak wynika z corocznego ogólnopolskiego badania Most Attractive Employers Poland 2019.

ORLEN Asfalt, LOTOS i Budimex zadbają o lepszą jakość dróg

ORLEN Asfalt stawia na nowoczesne technologie, które pozwalają obniżyć koszty budowy dróg i poprawić ich trwałość. Wspólnie z Grupą LOTOS i Budimex, Spółka podpisała umowę z konsorcjum naukowym, w skład którego weszła Politechnika Gdańska, Politechnika Warszawska oraz Instytut Badawczy Dróg i Mostów, na realizację programu badawczego dotyczącego modernizacji nawierzchni asfaltowych przy użyciu asfaltów modyfikowanych polimerami.

Budimex SA będzie pracował nad wykorzystaniem polimerów do drogowych nawierzchni asfaltowych
Nowe składniki obniżą koszty i zwiększą trwałość nawierzchni

 

Budimex zakończył swoje prace na LCS Kutno

Budimex, działający w ramach konsorcjum z ZUE-Budimex-Strabag na odcinku LCS Kutno linii E20 poinformował o zakończeniu swojej części prac.;

Modernizacja LCS Kutno na E-20 zakończona przed czasem

Konsorcjum firm ZUE – Budimex – Strabag zakończyło modernizację LCS Kutno (odcinek Żychlin – Barłogi) na trasie kolejowe E-20 na 8 dni przed wyznaczonym terminem. Zakres działań firmy Budimex SA obejmował prace na posterunku odgałęźnym Zamków, stacji Barłogi oraz szlaku Barłogi – granica LCS Kutno.

W celu skrócenia okresu wyłączenia linii z użytkowania prace na modernizowanym odcinku prowadzone były przez całą dobę

Budimex ma nowego wiceprezesa

Dotychczasowy członek zarządu Budimex S.A. został powołany na funkcję wiceprezesa. Rada Nadzorcza spółki podjęła taką decyzję na wniosek prezesa.

VI edycja Tygodnia Bezpieczeństwa na budowach Budimeksu

Budimex SA zaangażował do tegorocznego Tygodnia Bezpieczeństwa ponad 5000 pracowników własnych i podwykonawców. Firma włączyła w organizację wydarzeń 99 instytucji i partnerów.  W ramach TB odbyło się ok. 214 aktywności i pokazów.

Spotkania, pokazy pierwszej pomocy oraz akcji ratowniczych, zwiedzanie placów budowy – jak co roku Budimex SA aktywnie zaangażował się w inicjatywę Tygodnia Bezpieczeństwa promującego ideę bezpieczeństwa na budowach. W ponad 214 różnorodnych wydarzeniach organizowanych przez firmę udział wzięło ponad 5100 pracowników.

Problem z przetargami trwa. Bliźniacze oferty na E65 na 230% kosztorysu

Ogromne przekroczenia kosztorysów w przetargach wcale się nie zakończyły. W postępowaniu PKP PLK na przebudowę fragmentu magistrali E65 przez stację Czechowice-Dziedzice wpłynęły tylko dwie, bardzo zbliżone do siebie oferty. Zarówno Budimex, jak i Porr wyceniają koszt prac dwuipółkrotnie wyżej, niż zrobił to inwestor. Stawia to możliwość realizacji projektu pod ogromnym znakiem zapytania.

Budimex SA wybudował ekologiczny biurowiec .BIG dla Ghelamco Poland

Lider polskiej branży budowlanej zakończył budowę kolejnej inwestycji. Dzięki Budimeksowi Kraków wzbogacił się o nowoczesny biurowiec stworzony dla Ghelamco Poland.

Budynek został zaprojektowany w systemie BREEAM
Wartość kontraktu to 76,8 mln zł
Głównym najemcą inwestycji jest Bank State Street

Kraków: Zajezdnia tramwajowa Nowa Huta przed dalszą rozbudową

W zajezdni tramwajowej Nowa Huta zakończył się pierwszy etap budowy torów postojowych, które już w przyszłym roku będą służyć nowym niskopodłogowym tramwajom firmy Stadler. W sobotę 1 czerwca MPK Kraków oficjalnie przekazało generalnemu wykonawcy, firmie Budimex, teren budowy pod kolejny etap inwestycji.
Subskrybuje zawartość