warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Budimex

Kielce: Budimex przebuduje kosmiczny dworzec autobusowy

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach otworzył oferty w przetargu na przebudowę i modernizację charakterystycznego dworca autobusowego, będącego jednym z symboli miasta. Wybrano ofertę firmy Budimex, choć jej oferta nadal znacząco przekraczała założenia finansowe miasta.

Rentowność Budimeksu wciąż wyprzedza rynek

Pierwsze półrocze 2018 roku Budimex zakończył rekordowym poziomem przychodów ze sprzedaży, portfelem zamówień wartości blisko 11 mld zł i rentownością znacznie powyżej wskaźników rynkowych. Zysk netto wyniósł 128 milionów złotych.

Gorzów wreszcie wybrał wykonawcę ulicy i tramwaju na Walczaka

Potrzeba było kilku przetargów, aby wybrać wykonawcę przebudowy wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22. Elementem prac jest modernizacja torowiska i jego wydłużenie do ul. Fieldorfa-Nila. Prace zrealizuje Budimex.

Pierwsi wykonawcy linii Poznań – Szczecin wybrani. Problemem kolejne odcinki

PKP PLK wybrała wykonawców dwóch odcinków linii E59 w ramach modernizacji połączenia Poznań – Szczecin. Są nimi giełdowe spółki Budimex i Trakcja PRKiI. Wciąż nie ma jednak kluczowych przetargów na kolejne odcinki linii.

Kraków: PKP PLK i Budimex nagradzani za łącznicę

PKP PLK dobrze oceniają realizację przez Budimex zakończoną w grudniu zeszłego roku budowę nowej łącznicy kolejowej nr 624 Kraków Zabłocie – Kraków Bonarka. I zamawiający, i wykonawca robót podkreślają dobre tempo prac, które udało się utrzymać mimo trudności wynikających z konieczności zachowania ruchu pociągów, tramwajów i samochodów. Inwestycja została niedawno wyróżniona w konkursie Dzieło Mostowe Roku 2017.

Jest decyzja. Budimex wypłaci dywidendę

Tak jak rekomendował Zarząd spółki, Zwyczajne Walne Zgromadzenie Budimex SA zdecydowało o wypłacie dywidendy za rok 2017. Dywidenda wyniesie 17,61 zł za akcję.

Budimex z wysoką sprzedażą, dobrą rentownością i ostrożnym kursem na przyszłość

Po pierwszym kwartale tego roku Budimex odnotował wzrost sprzedaży i dobrą, choć niższą niż w porównywalnym okresie poprzedniego roku, rentowność. W ciągu trzech miesięcy podpisano umowy warte 1,1 mld zł. – Ze względu na coraz trudniejszą sytuację na rynku podchodzimy selektywnie do nowych kontraktów i nie planujemy dalszej rozbudowy portfela zamówień – zapowiada prezes Dariusz Blocher.;

Budimex: Jesteśmy twardym graczem, ale dotrzymujemy słowa

Budimex, lider branży budowlanej w Polsce, wszedł właśnie do pierwszej piątki największych wykonawców na rynku kolejowym. W tej kwestii nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. – Jeżeli umiemy zarządzać projektem, dobrać odpowiedni zespół, zbudować harmonogram, to jesteśmy w stanie skutecznie realizować różne zadania – stwierdza prezes Dariusz Blocher. O firmie, która jest obecna na polskim rynku od 50 lat, mówi: to twardy negocjator, ale jednocześnie partner zawsze dotrzymujący słowa.

Budimex i Sky Tronic pracują nad dronem dla budownictwa

Firmy Budimex oraz Sky Tronic pracują nad inteligentnym urządzeniem do analizy przestrzennej 3D obiektów inżynieryjnych. Rozwiązanie posłuży optymalizacji procesów budowlanych. Będzie wykorzystywane m.in. do cyklicznych inwentaryzacji terenów budowlanych i zasobów znajdujących się na placach budowy.

Problemy w budowlance ciągle przed nami. Budimex: Boom będzie mniejszy niż oczekiwany

Czarny scenariusz dla rynku budowlanego, podobny do tego jaki miał miejsce w latach 2011-2012 jest bardzo realny – oceniają przedstawiciele kierownictwa Budimeksu. Problemy na budowach występują już teraz, a będzie ich coraz więcej. Przyczyną m.in. galopujące ceny materiałów budowlanych oraz brak podwykonawców.
Subskrybuje zawartość