warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

katastrofa

Katastrofa kolejowa pod Mediolanem. Są ofiary śmiertelne

O 6.57 czasu miejscowego między stacjami Segrate i Pioltello Limito w północnych Włoszech doszło do katastrofy kolejowej. Wskutek wykolejenia czterech i rozbicia dwóch wagonów pociągu pasażerskiego zginęły co najmniej trzy osoby, a liczba rannych wynosi ponad 100. Powodów tragedii jeszcze nie ustalono, choć nieoficjalnie wśród możliwych przyczyn podaje się awarię zwrotnicy.

Włochy: katastrofa kolejowa pod Mediolanem

Co najmniej dwie osoby zginęły, a ponad 100 w tym 10 poważnie zostało rannych w wypadku pociągu koło Mediolanu. Wykoleił się skład jadący z Cremony do Mediolanu.

Wierzbicki: Kara za spowodowanie katastrofy musi spełniać wymogi prewencji ogólnej

– Katastrofa pod Szczekocinami to niewątpliwie jedna z najtragiczniejszych katastrof kolejowych w historii Polski. Jednocześnie jest to jedna z najbardziej skomplikowanych spraw karnych, w których miałem okazję uczestniczyć. Wyjaśnienie, czy w grę wchodzi odpowiedzialność karna wymagało zbadania zarówno czynników zewnętrznych, jak i czynnika ludzkiego i sprawności urządzeń srk oraz urządzeń mechanicznych obu pociągów – pisze w komentarzu Przemysław Wierzbicki, partner zarządzający kancelarii WARP reprezentującej w procesie PKP PLK.;

Katastrofa kolejowa w RPA

4 stycznia doszło do poważnej katastrofy kolejowej w Republice Południowej Afryki. Są zabici i ranni.

Katastrofa na otwarciu nowej linii kolejowej w USA. Są ofiary śmiertelne

Podczas inauguracyjnego kursu pociągu po nowej linii kolejowej łączącej miasto Tacoma z Dupont, doszło do katastrofy kolejowej. Pociąg złożony z wagonów Talgo spadł z wiaduktu kolejowego na autostradę.

Katastrofa kolejowa w Niemczech. Rannych 47 osób

Wczoraj wieczorem, około 19:30, w miejscowości Meerbusch koło Düsseldorfu w Nadrenii Północnej-Westfalii pociąg osobowy regionalnej linii RE7 wjechał w stojący pociąg towarowy DB Cargo z Dillingen do Rotterdamu.

Katastrofa kolejowa w Szwajcarii. 27 osób rannych

Światowe media informują, że co najmniej 27 osób jest rannych po zderzeniu pociągów, do którego doszło dziś (11 września) w Alpach Szwajcarskich.

Katastrofa kolejowa w Indiach, 23 ofiary

Co najmniej 23 osoby zginęły, a 64 odniosły obrażenia w sobotę w wyniku wykolejenia się pociągu ekspresowego w stanie Uttar Pradesh na północy Indii - przekazały władze, podając nowy bilans ofiar. Przyczyny katastrofy nie są znane, trwa dochodzenie.

Po katastrofie w Aleksandrii aresztowano maszynistów obu pociągów

Egipska prokuratura nakazała w niedzielę aresztowanie na 15 dni czterech osób, w tym dwóch maszynistów, w związku z katastrofą kolejową, w której w piątek na obrzeżach Aleksandrii zginęło 49 ludzi - informują źródła sądowe.

Katastrofa kolejowa w Egipcie. Co najmniej 43 osoby nie żyją

Co najmniej 43 osoby nie żyją w wyniku katastrofy kolejowej, do której doszło wczoraj w Egipcie.
Subskrybuje zawartość