warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

modernizacja

Modernizacja estakady w Gorzowie minęła półmetek [zdjęcia]

Prace na estakadzie i w jej niszach. Wzmacnianie murów oporowych. Odnawianie pięciu wiaduktów. Za 10 miesięcy zgodnie z harmonogramem PKP Polskie Linie Kolejowe obiecują zakończyć projekt wart 115 mln zł brutto. Pasażerowie zyskają lepsze podróże, miasto estetyczne otoczenie i dodatkowy przystanek.

Oczekiwana modernizacja dworca w Kielcach poczeka jeszcze kilka lat

Do obecnie trwającego Programu Inwestycji Dworcowych, które swoim zasięgiem obejmuje modernizację niemal 200 obiektów na terenie całego kraju, wkrótce dołączy dworzec kolejowy w Kielcach. Obiekt zostanie zmodernizowany do końca obecnej perspektywy unijnej - do 2023 roku.

Trwają prace na stacji kolejowej Gdańsk Główny [zdjęcia]

Trwa kompleksowa modernizacja stacji Gdańsk Główny. Zmieniają się perony, zdemontowana jest wiata, tory i sieć trakcyjna. W listopadzie rozpoczną się roboty w tunelu łączącym perony i dworzec autobusowy z miastem. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych warta 62 mln zł zapewni wszystkim lepszy dostęp do pociągów i wygodniejsze podróże ze stolicy Pomorza.;

Modernizacja dworca w Gdańsku za 62 mln zł zakończy się w 2020 roku

Trwa kompleksowa modernizacja stacji Gdańsk Główny. Zmieniają się perony, zdemontowana jest wiata, tory i sieć trakcyjna. Jeszcze w listopadzie rozpoczną się roboty w tunelu łączącym perony i dworzec autobusowy z miastem. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych warta 62 mln zł zapewni wszystkim lepszy dostęp do pociągów i wygodniejsze podróże ze stolicy Pomorza.

Modernizacja linii z Warszawy do Lublina za ponad 3 mld zł

Zdemontowana sieć trakcyjna i wywiezione tory. Przebudowa peronów m.in. w Dęblinie, Garwolinie i Pilawie. Między stacjami od Otwocka do Lublina trwają intensywne prace. W efekcie największego projektu KPK (wartego 3,4 mld zł) skróci się czas podróży między Warszawą i stolicą województwa lubelskiego oraz dodatkowo zapewni komfortową obsługę pasażerom na 34 zmodernizowanych stacjach i przystankach.

Nowy tabor czy modernizacja? Dwugłos przewoźników

Czas EN57 i równie wiekowych serii oraz ich modernizacji zbliża się ku końcowi – uważają prezesi ŁKA i Kolei Wielkopolskich. Zakup nowego taboru jest w ich ocenie rozwiązaniem bardziej przyszłościowym, a ponadto ułatwianym przez dostępność różnych form finansowania. Podobne stanowisko zajmuje prezes Newagu, mającego w portfolio zarówno modernizację, jak i budowę nowych pojazdów. Mniej jednoznaczne podejście prezentuje PKP IC – przewoźnik deklaruje chęć zakupu dużych serii nowych lokomotyw i wagonów, ale także unowocześniania już posiadanych jednostek.

MPK-Łódź zmodernizuje 7 składów 805Na

Łódzkie MPK zakończy proces modernizacji tranwajów generacji 805Na, remontując czternaście wagonów według znanego już łodzianom standardu. Modernizacja każdego z siedmiu składów kosztować będzie niespełna 2 mln zł. Przewoźnik tłumaczy, że nie stać go na szybkie wycofanie taboru wysokopodłogowego, więc musi go unowocześniać, by móc wykorzystywać wiekowe wagony przez kilka następnych lat.

Oniszczuk: Modernizacja to koszt o połowę niższy niż zakup nowego wagonu

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl Prezes Newagu zaapelował do PKP Intercity o zaprzestanie modernizacji taboru i zakup nowych jednostek. Co na to przewoźnik.

Modernizacja E20 przyczynia się do pogorszenia oferty kolejowej w Bydgoszczy

Poseł Paweł Olszewski zauważył, że pogarsza się jakość połączeń kolejowych z Bydgoszczy. PKP Intercity odpowiada, że stara się zapewnić dobry poziom połączeń, ale utrudnia to modernizacja linii E20 pomiędzy Warszawą a Poznaniem.

Szlak Rejowiec - Zawada - Zamość z modernizacją i łącznicą. Jest umowa na studium

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały dziś umowę na przygotowanie dokumentacji przedprojektowej dla modernizacji dwóch linii kolejowych i odbudowy łącznicy w Zawadzie na Lubelszczyźnie. Studium wykonalności umożliwi w przyszłości przeprowadzenie prac i poprawę komunikacji na Lubelszczyźnie.
Subskrybuje zawartość