warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

modernizacja

Ponad 50 mln zł na modernizację linii w Zagłębiu Dąbrowskim

Budowa i modernizacja nastawni, montaż nowych urządzeń sterowania i remont dwóch linii towarowych w Dąbrowie Górniczej poprawią przejazd pociągów towarowych na Śląsku. Dzięki inwestycji wartej ponad 50 mln zł zwiększy się przepustowość ruchu kolejowego.

W maju ruszy modernizacja dworca Poznań Zachodni

Polskie Koleje Państwowe podpisały w czwartek umowę ze spółką SKB, która zmodernizuje dworzec Poznań Zachodni - poinformowały w czwartek w komunikacie PKP. Prace ruszą w maju i mają się zakończyć w drugim kwartale 2018 roku.

Merchel: Perony w Olsztynie będą szersze

PKP PLK w obecnej perspektywie finansowej zaplanowały sporo inwestycji kolejowych w obrębie Olsztyna. Modernizacją objęte zostaną prawie wszystkie linie wlotowe do miasta, a także od podstaw powstanie dworzec Olsztyn Główny. Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK, poinformował "Rynek Kolejowy" o tym, jakie prace zaplanowano w związku z przebudową układu stacyjnego Olsztyn Główny.

Linia ze Szczytna do Ełku doczeka się remontu

Osiem ofert wpłynęło w związku z modernizacją infrastruktury na linii kolejowej nr 219 ze Szczytna do Ełku. To kolejny etap prac na tej mazurskiej trasie, gdzie pociągi zwalniają nawet do 40 km/h. Efektem inwestycji ma być diametralne skrócenie czasu przejazdu pociągów na tej zaniedbanej linii kolejowej.

PLK o pracach w Dąbrowie Górniczej

Budowa i modernizacja nastawni, montaż nowych urządzeń sterowania i remont dwóch linii towarowych w Dąbrowie Górniczej usprawnią przejazd pociągów towarowych na Śląsku. Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych wartej ponad 50 mln zł zwiększy się przepustowość i poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

ZRK DOM wygrał starcie spółek PLK o kontrakt za 70 milionów na linii Poznań – Szczecin

Trzy spółki należące do PLK chciały;przeprowadzić roboty wyprzedzające na odcinku Słonice – Szczecin Dąbie przed właściwą modernizacją linii E59 pomiędzy Szczecinem a Poznaniem. Zarządca infrastruktury wybrał ofertę poznańskiego ZRK DOM.

SKM Trójmiasto z dofinansowaniem projektu na poprawę peronów

Zarząd PKP SKM w Trójmieście podpisał dziś (25 kwietnia) umowę na dofinansowanie ze środków regionalnego programu operacyjnego dla województwa pomorskiego projektu, którego celem jest budowa zintegrowanego systemu monitorowania bezpieczeństwa oraz zarządzania informacją na linii kolejowej nr 250, a także modernizacja budynku Dworca Podmiejskiego w Gdyni Głównej oraz peronów na linii kolejowej nr 250.

Koleją z Poznania do Piły 46 minut krócej

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu 21 kwietnia 2017 r. marszałek Marek Woźniak, w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020, podpisał umowę z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi o dofinansowanie wartego blisko 615 mln zł projektu związanego z modernizacją linii kolejowej nr 354 Poznań Główny POD – Piła Główna. W wydarzeniu udział wzięli Arnold Bresch, członek zarządu PKP PLK oraz Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. Z kolei;24 kwietnia PORR Polska Construction podpisał z PKP PLK umowę na realizację tego jakże ważnego projektu.

Gorzów Wielkopolski Wschodni – nowy przystanek ułatwi podróże

Nowy przystanek w Gorzowie od czwartku zapewni pasażerom pociągów regionalnych i dalekobieżnych dobrą obsługę. Rozpocznie się modernizacja dwukilometrowej estakady na głównej trasie kolejowej Tczew – Kostrzyn. Przebudowany będzie peron na stacji Gorzów. Prace realizowane są w ramach projektu PKP Polskich Linii Kolejowych, wartego 111 mln zł.

Bresch: Nowe tory tylko na jednej trzeciej linii E20

Członek zarządu PKP PLK Arnold Bresch w rozmowie z „Rynkiem Kolejowym” odnosi się do wątpliwości związanych z modernizacją linii E20. Fundacja ProKolej alarmowała w grudniu, że PLK chce tu zrywać będące w dobrym stanie tory tylko po to, by wydać więcej środków unijnych.
Subskrybuje zawartość