warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

modernizacja

To będzie pracowity rok dla MZK Toruń. Nowe trasy tramwajowe, nowe pojazdy

Budowa nowej linii tramwajowej na tzw. osiedle Jar, przebudowa placu Rapackiego wraz z budową nowego węzła przesiadkowego, modernizacja torowisk, zakup nowych tramwajów i ekologicznych autobusów, remonty taboru – pracowicie zapowiada się rok 2018 dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.

Rozpoczęła się modernizacja linii Drzeńsko – Kostrzyn

Szybsze podróże z Rzepina do Kostrzyna, 5 wygodniejszych stacji i przystanków oraz lepsze warunki dla transportu towarów zapewni modernizacja Nadodrzanki na odcinku Drzeńsko – Kostrzyn. Prace rozpoczęły się w styczniu. PKP Polskie Linie Kolejowe SA przeznaczyły na inwestycję ponad 160 mln zł (netto).  

Nadodrzanka: Rozpoczęła się modernizacja na odcinku Drzeńsko – Kostrzyn

Szybsze podróże z Rzepina do Kostrzyna, 5 wygodniejszych stacji i przystanków oraz lepsze warunki dla transportu towarów zapewni modernizacja Nadodrzanki na odcinku Drzeńsko – Kostrzyn. Prace rozpoczęły się w styczniu. PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły na inwestycję ponad 160 mln zł (netto).

Rekordowy wynik i ambitne plany Grupy PKP

Grupa PKP osiągnęła 2017 r. rekordowy wynik finansowy. Przewidywany skonsolidowany wynik netto wynosi pół miliarda zł. PKP SA rozpocznie realizację ważnych inwestycji w 2018. Najważniejsze zadania dla spółki na najbliższe lata to projekt logistyczny i modernizacja dworców.

Ruszają prace na trasie do Olsztyna

Rozpoczynają się prace związane z modernizacją linii kolejowej z Olsztyna do Działdowa. Poprawi się komfort i skróci do około 2 godz. czas podróży najszybszym pociągiem z Olsztyna do Warszawy. Pasażerowie skorzystają z efektów inwestycji już pod koniec 2019 r. Prace wymagają wprowadzenia zmian w podróżach z Olsztyna do Działdowa i Warszawy – informuje PKP PLK.

Olsztyn zyska lepsze połączenie kolejowe z Warszawą

Rozpoczynają się prace związane z modernizacją linii kolejowej z Olsztyna do Działdowa. Poprawi się komfort i skróci do około 2 godz. czas podróży najszybszym pociągiem z Olsztyna do Warszawy. Pasażerowie skorzystają z efektów inwestycji już pod koniec 2019 r. Prace wymagają wprowadzenia zmian w podróżach z Olsztyna do Działdowa i Warszawy.

Jerzy Kwieciński: Przebudowa linii średnicowej będzie szczególnie monitorowana

Podczas podpisania umowy na projekt i nadzór nad modernizacją linii średnicowej w Warszawie obecny był nowy minister inwestycji i rozwoju. Resort pod nową nazwą zajmie się konsumpcją unijnych środków na przebudowę linii. Jerzy Kwieciński nie ukrywał, że dotrzymanie terminu realizacji inwestycji będzie trudne.

Debata z Kurierem: Modernizacja infrastruktury kolejowej

31 stycznia w siedzibie wydawcy Kuriera Kolejowego w Warszawie odbędzie się pierwsze w nowym roku spotkanie z cyklu Debata z Kurierem. Uczestnicy pochylą się nad zagadnieniami związanymi z inwestycjami w infrastrukturę kolejową.

Jak zmieni się warszawska linia średnicowa?

Modernizacja linii średnicowej w Warszawie ma się rozpocząć w 2020 r. Do tego czasu będą trwały prace projektowe i wybór wariantów inwestycji. Duże zmiany planowane są na stacjach Warszawa Zachodnia i Warszawa Śrómieście.

Grupa PKP Cargo ubiega się o dofinansowanie projektów intermodalnych

Dwie spółki z Grupy PKP Cargo wystąpiły o dofinansowanie projektów intermodalnych ze środków unijnych. Przedmiotem projektów są zakupy specjalistycznego taboru oraz modernizacja i rozbudowa terminala kontenerowego wraz z zakupem wyposażenia.
Subskrybuje zawartość