warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

modernizacja

Na linii 447 do Grodziska Mazowieckiego trwa już demontaż torów

Korekta rozkładu jazdy 3 września przyniosła przede wszystkim istotne zamknięcie linii kolejowej na Warszawskim Węźle Kolejowym. Tego dnia przestały kursować pociągi po linii podmiejskiej nr 447, zaś wykonawca przystąpił do właściwych prac w związku z modernizacją trasy.

Czyste paliwa jednym z haseł Tygodnia Zrównoważonego Transportu

– Kształtowanie transportowej wrażliwości oraz rozsądne użytkowanie prywatnych samochodów jest równie ważne dla zrównoważonej mobilności, jak nowy tabor i modernizacja infrastruktury. Dlatego zachęcamy miasta, szkoły i zakłady pracy do wzięcia udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Chcemy razem propagować wiedzę na temat alternatywnych i czystych form transportu i małymi krokami zmieniać jego oblicze – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Modernizacja linii Warszawa – Białystok nabiera rumieńców

Za ponad 641 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe modernizują kolejny odcinek międzynarodowego korytarza transportowego Rail Baltica Sadowne – Czyżew. Trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na ostatnim odcinku Czyżew – Białystok. Efektem modernizacji będzie krótszy czas podróży, sprawne przewozy między stolicami Mazowsza i Podlasia oraz nowoczesne i funkcjonalne stacje i przystanki.

Modernizacja trasy Warszawa - Białystok wkracza w kolejny etap

Za ponad 641 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe modernizują kolejny odcinek międzynarodowego korytarza transportowego Rail Baltica Sadowne - Czyżew. Trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na ostatnim odcinku Czyżew - Białystok. Efektem modernizacji będzie krótszy czas podróży, sprawne przewozy między stolicami Mazowsza i Podlasia oraz nowoczesne i funkcjonalne stacje i przystanki.

Będzie modernizacja linii Olsztyn – Działdowo

Ponad 260 mln zł kosztować będzie modernizacja linii kolejowej Olsztyn-Działdowo. Dzięki przebudowie mostów i wiaduktów oraz wymianie urządzeń sterowania ruchem ma się skrócić czas przejazdu na tej trasie.

Modernizacja linii kolejowej na odcinku Olsztyn – Działdowo skróci czas podróży do Warszawy

2 nowe przystanki, krótszy czas podróży, wygodniejszy dostęp do kolei w regionie – to zakładane efekty prac na linii Działdowo - Olsztyn. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dziś w Olsztynie umowę na ich realizację. Projekt o wartości ponad 260 mln zł finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Nowe połączenia z Polski do Niemiec nie wcześniej niż po 2019 roku

Sukces połączenia z Warszawy do Berlina skłania do stawiania pytań o rozszerzenie oferty przewozowej. Właśnie w tej sprawie do Ministerstwa infrastruktury i budownictwa z zapytaniem zwrócił się poseł Ryszard Galla. Jak się okazuje, na razie modernizacja infrastruktury hamuje rozwój połączeń międzynarodowych.

Postępują prace na linii nr 7

Rozpoczęta w czerwcu tego roku modernizacja „siódemki” postępuje. Obecnie wykonawcy robót na odcinku Otwock – Pilawa – Dęblin – Lublin zajmują się głównie rozbiórką istniejącej infrastruktury oraz transportem nowych materiałów do zabudowy. Jak zapewnia PKP PLK odcinek Pilawa – Lublin zostanie oddany do użytku na przełomie 2018 i 2019 r.

Ruszyła modernizacja peronów dworca Gdańsk Główny

Przebudowa peronu, demontaż torów, sieci trakcyjnej, wiaty – ruszyły prace na stacji Gdańsk Główny. PKP Polskie Linie Kolejowe za 62 mln zł kompleksowo zmodernizują perony oraz przejścia podziemne. Będą windy i schody ruchome. Stacja będzie przyjazna dla wszystkich podróżujących - zapewnia PLK.

Ruszyła modernizacja peronów na stacji Gdańsk Gł.

Przebudowa peronu, demontaż torów, sieci trakcyjnej, wiaty – ruszyły prace na stacji Gdańsk Główny. PKP Polskie Linie Kolejowe za 62 mln zł kompleksowo zmodernizują perony oraz przejścia podziemne. Będą windy i schody ruchome. Stacja będzie przyjazna dla wszystkich podróżujących.

Subskrybuje zawartość