warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

modernizacja

Solaris Urbino dla Pabianiczan

!4 czerwca w Pabianicach oficjalnie przekazano do eksploatacji autobusy Solaris Urbino 12 Hybryda, łączące silnik spalinowy z elektrycznym, zakupione w ramach projektu pn. „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.w uroczystości wziął udział Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Łódź: Tramwaj na Teofilów – po 2020 r. modernizacja, na razie szybki remont

Władze Łodzi złożyły wniosek o dofinansowanie unijne dla modernizacji torów w ul. Aleksandrowskiej na osiedlu Teofilów. W razie niepowodzenia zamierzają znaleźć potrzebne środki w budżecie miasta. W obu przypadkach efektami inwestycji będzie jednak można cieszyć się dopiero za kilka lat. Na razie, aby choć trochę podnieść standard podróży tramwajem na osiedle, zaplanowano wymianę najbardziej zdegradowanego odcinka torów w al. Włókniarzy.

Modernizacja linii 221 tylko do Dobrego Miasta. Pieniędzy na odcinek do Braniewa brak

Nie będzie sztandarowej dla województwa warmińsko-mazurskiego modernizacji linii kolejowej Olsztyn Główny – Braniewo. Linia 220 i 221 przejdzie prace wyłącznie na odcinku od stolicy województwa do Dobrego Miasta. To nawet nie połowa założonego pierwotnie do kompleksowej naprawy odcinka.

Modernizacja linii ze Szczytna do Ełku zakończy się później

PKP Polskie Linie Kolejowe podsumowuje prace wykonane na linii Szczytno – Ełk. Zarządca infrastruktury informuje, że prace zakończą się dopiero za rok, choć pierwotnie podawał termin na koniec 2019 r.;

Do Częstochowy po nowym torze i z nowych peronów [zdjęcia]

Modernizacja „Wiedenki” prowadzona przez PKP PLK skróci czas przejazdu między Zawierciem a Częstochową. Już poprawił się standard obsługi podróżnych na 4 z 19 peronów, pociągi jeżdżą po nowym torze. Inwestycja warta jest 380 mln zł i współfinansowana z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Do Częstochowy po nowym torze i z nowych peronów

Modernizacja „Wiedenki” prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. skróci czas przejazdu między Zawierciem a Częstochową. Zwiększył się standard obsługi podróżnych na 4 z 19 peronów, pociągi jeżdżą już po nowym torze. Inwestycja warta jest 380 mln zł i współfinansowana z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

FPS zmodernizuje SM42 dla PKP Intercity. Przewoźnik zwiększył budżet

PKP Intercity rozstrzygnęły przetarg na wykonanie naprawy okresowej na 5-tym poziomie utrzymania wraz z modernizacją 13 lokomotyw spalinowych serii SM42. Prace wykona poznańska Fabryka Pojazdów Szynowych.

Przetarg na przyśpieszenie kolejnych siódemek unieważniony

PKP Intercity unieważniły przetarg na wykonanie naprawy okresowej na 5 - tym poziomie utrzymania 20 lokomotyw elektrycznych serii EU/EP 07 połączonej z modernizacją zwiększającą prędkość do 160 km/godz.

Bytom: Tramwaje wrócą na Katowicką dopiero we wrześniu?

Przedłuża się modernizacja torowiska w ul. Katowickiej w Bytomiu, na które tramwaje miały wrócić już w zeszłym roku. Wykonawcy nie udało się też dotrzymać terminu kwietniowego. – Wg najnowszego harmonogramu prac, przedstawionego nam przez głównego wykonawcę, brak możliwości kursowania tramwajów wzdłuż ul. Katowickiej, ma potrwać do połowy września. To jest fatalna informacja – nie ukrywa Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

WKD: Modernizacja sygnałów dźwiękowych w pojazdach zakończona

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. w związku z wystąpieniami kierowanymi przez mieszkańców miejscowości leżących wzdłuż linii WKD, przeprowadziła we wszystkich pojazdach modernizację urządzeń emitujących sygnał dźwiękowy „Baczność” (tzw. makrofonów). Modernizacja miała na celu obniżenie natężenia podawanego sygnału, który jest niezbędny dla ostrzeżenia innych uczestników ruchu o zbliżaniu się pociągu do przejazdu kolejowego.

Subskrybuje zawartość