warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

modernizacja

PLK zamyka drogę do ożywienia linii 212? Zarządca infrastruktury uspokaja

Kilka dni temu Stowarzyszenie „Aktywne Pomorze”, poinformowało „Rynek Kolejowy” o zagrożeniach związanych z inwestycją PKP PLK w modernizację linii 405 na odcinku Szczecinek – Ustka. Zdaniem organizacji, modernizacja tej linii doprowadzi do odcięcia i dalszej degradacji linii 212 na odcinku z Korzybia do Bytowa. Stowarzyszenie od lat dba o linię, konserwuje ją i okazjonalnie uruchamia na niej ruch drezynami.

Puławy wkrótce z odnowionymi stacjami

Nowe perony, podziemne przejścia dla pieszych i nowoczesne rozwiązania dla osób niepełnosprawnych - to tylko niektóre z udogodnień, które pojawią się na przebudowanej stacji Puławy i przystankach Puławy Miasto i Puławy Chemia. W czerwcu rusza modernizacja linii z Warszawy do Lublina, która m.in. zwiększy komfort obsługi podróżnych.

Tegoroczne inwestycje i remonty torowe ZTM i PKP PLK w Warszawie

W tym roku kontynuowana będzie budowa II linii metra, ale nim zostanie ukończona to wcześniej mieszkańcy Warszawy odczują efekty remontów i inwestycji tramwajowych, które znacznie poprawią funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Na terenie miasta ruszy również modernizacja linii obwodowej realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

Krakowska firma z szansą na modernizację linii do Podborów Skawińskich

Podniesienie prędkości pociągów do 120 km/h oraz nowe przystanki osobowe w Krakowie to efekty modernizacji linii z Krakowa do Oświęcimia. PKP PLK otworzyły właśnie koperty z ofertami firm zainteresowanymi modernizacją torów do Podborów Skawińskich. Krakowska firma złożyła w tym przetargu najkorzystniejszą – pod względem ceny – ofertę.

Zmiany w kursowaniu Kolei Mazowieckich

W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe od 12 marca do 10 czerwca 2017 r. zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Rozpoczną się prace związane z remontem na odcinku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki oraz modernizacja odcinka Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia peron 8. Kolejny etap prac modernizacyjnych rozpocznie się na liniach nr 6, Warszawa – Małkinia oraz nr 8, Warszawa – Radom.

Wiosenna korekta rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich

W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe od 12 marca do 10 czerwca zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Rozpoczną się prace związane z remontem na odcinku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki oraz modernizacja odcinka Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia peron 8. Kolejny etap prac modernizacyjnych rozpocznie się na liniach nr 6, Warszawa – Małkinia oraz nr 8, Warszawa – Radom.

Wiosną ruszy modernizacja linii obwodowej w Warszawie. Powstaną nowe przystanki

Za rok lepsze podróże koleją w Warszawie zapewnią dwa nowe i trzy przebudowane przystanki. PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizują tory, wiadukty i urządzenia sterowania ruchem kolejowym na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska oraz Warszawa Gołąbki – Warszawa Gdańska. Dziś podpisano wartą ponad 196 mln zł brutto umowę na remont linii obwodowej w Warszawie.

Linia obwodowa w przededniu modernizacji. Jest umowa

Już za niespełna miesiąc mają ruszyć roboty związane z modernizacją warszawskiej linii obwodowej. Prace obejmą odcinki Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska oraz Warszawa Gołąbki – Warszawa Gdańska. Dzięki inwestycji przebudowane zostaną trzy dotychczasowe przystanki oraz powstaną dwa nowe. Podpisana właśnie umowa z wykonawcą na realizację prac opiewa na prawie 200 mln zł brutto.

W Łochowie trzy bezkolizyjne przejścia usprawnią komunikację

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały 16 lutego 2017 r. umowę na budowę podziemnego przejścia w Łochowie. W mieście będą jeszcze wybudowane dwa bezkolizyjne obiekty. To rozwiązania realizowane na sieci kolejowej w ramach współpracy z samorządami i Krajowego Programu Kolejowego. Modernizacja linii kolejowej zapewni miastu sprawniejszą komunikację. Koszt inwestycji wyniesie 4,5 mln zł.

750 mln euro dofinansowania z UE na modernizację linii kolejowej Warszawa - Lublin

Komisja Europejska przyznała ponad 750 mln euro dofinansowania (ok. 3,2 mld zł) z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 na modernizację linii kolejowej nr 7 Otwock - Lublin oraz wykonanie linii objazdowej nr 30 Łuków - Parczew. Modernizacja tego kluczowego szlaku kolejowego pozwoli na znaczące skrócenie czasu podróży między Warszawą a Lublinem.

Subskrybuje zawartość