warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

modernizacja

Modernizacja Magistrali Węglowej może wymagać dodatkowych miliardów

PKP PLK otworzyła oferty na modernizację pierwszego z czterech odcinków (LOT-ów) Magistrali Węglowej. Oscylują one wokół miliarda złotych przy kosztorysie na poziomie 420 mln zł. TO stawia pod znakiem zapytania realizcję projektu, na który zapisano w Krajowym Programie Kolejowym zaledwie 2,1 mld złotych - i to po aktualizacji.

CBA zatrzymało dyrektora projektu budowy dworca Olsztyn Główny

Bydgoskie Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało pięć osób i nie dopuściło do podpisania przez PKP S.A. umowy na 5 mln zł w „ustawionym” przetargu. Sprawa dotyczy budowy dworca Olsztyn Główny. Usiłowano także wpłynąć na przetargi organizowane w związku z modernizacją Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu.

PLK modernizują stacje na linii Czempiń - Rawicz

Trwa modernizacja linii Czempiń – Rawicz. PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach projektu zmodernizują perony na 5 stacjach i 6 przystankach. Będzie 7 nowych bezkolizyjnych skrzyżowań.

Gorzów: Co z remontem Walczaka i przedłużeniem tramwaju? Nadal drogo

Gorzów Wielkopolski otworzył oferty w kolejnym już przetargu na przebudowę wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22. Elementem prac jest modernizacja torowiska i jego wydłużenie do ul. Fieldorfa-Nila. W postępowaniu wpłynęła jedna oferta, która znów przewyższa zaplanowany budżet.

Pabianice: Oferty na modernizację tramwaju powyżej kosztorysu. Konsorcjum z MPK-Łódź ma szanse?

Samorządy Pabianic i Ksawerowa stoją przed kolejnym dużym wyzwaniem związanym z planowaną modernizacją linii tramwajowej. Złożone w przetargu na projekt i roboty oferty znacznie przekraczają bowiem zaplanowany budżet. – W najbliższym czasie podejmiemy decyzję, co dalej – zapowiada Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic.

Kutno: Modernizacja E20 wymusza dodatkowe zamknięcia nocne

Prace na magistrali E20 wymuszają zmiany w rozkładzie jazdy także na trasach ościennych, w tym na linii nr 16 z Łodzi. Tam podróżni nie odczują ich w większym stopniu, bo konieczne było skrócenie zaledwie jednego kursu. Tym niemniej ruch w godzinach nocnych na istotnym dla aglomeracji łódzkiej ciągu, także w ruchu towarowym, nie jest obecnie możliwy.

PR: Przełomowa modernizacja ED72 [aktualizacja]

Przewozy Regionalne poinformowały o odebraniu w Opolu dwóch ezt ED72 po modernizacji w ZNTK Mińsk Maz. z grupy Pesa. Pociągi otrzymały nowy wygląd zewnętrzny i bogate wyposażenie, m.in. w innowacyjne ładowarki indukcyjne.

Trwa modernizacja linii Legnica - Lubin Górniczy

Trwają intensywne prace na stacji w Lubinie. Budowane są dwa nowe perony. Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. mieszkańcy zyskają nowy przystanek Lubin Stadion. W Legnicko-Głogowskim Okręgu Miedziowym będą wygodne, konkurencyjne względem drogowych, kolejowe połączenia i sprawniejszy transport towarów. Odnowionych będzie 9 stacji i przystanków. Projekt wart jest 200 mln zł.

Jak nazwać katowickie przystanki kolejowe?

Sondę z pytaniem o nazwy czterech nowych przystanków kolejowych na terenie Katowic, zorganizował samorząd tego miasta. Przystanki mają powstać wraz z przygotowywaną modernizacją jednej z linii kolejowych na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – po 2020 r.

Litania uwag do opóźnionej modernizacji stacji Leszno. Ministerstwo odpowiada

Z końcem marca Arnold Bresch, członek zarządu PKP PLK, przyznał, że modernizacja magistrali kolejowej E59 w rejonie Leszna nie jest prowadzona zgodnie z pierwotnym harmonogramem. Odbija się to mocno na opóźnieniach pociągów i dostępności stacji Leszno.
Subskrybuje zawartość