warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

modernizacja

PLK przebudują stację Rzeszów Główny. Pojawią się też nowe perony

Właśnie ogłoszono przetarg, który dotyczy zaprojektowania i wykonania robót budowlanych związanych z modernizacją stacji Rzeszów Główny. Prace mają pozwolić na zwiększenie komfortu obsługi pasażerów. Kontrakt jest wart prawie 225 mln zł netto.

Modernizacja odcinka Poznań – Czempiń. Dwa lata opóźnień i będzie więcej

Modernizacja 30-kilometrowego odcinka magistrali E59 pomiędzy Poznaniem Głównym a Czempiniem bije kolejne rekordy. Od początku 2016 roku PKP PLK podaje już trzeci termin zakończenia prac modernizacyjnych.

FPS kontra PESA w kolejnym wagonowym przetargu PKP Intercity

PKP Intercity otworzyły koperty z ofertami w kolejnym wagonowym przetargu, tym razem na wykonanie naprawy okresowej na 5-tym poziomie utrzymania wraz z modernizacją oraz przeglądu na 3-cim poziomie utrzymania 60 wagonów osobowych.

Otwarto po remoncie Dworzec Zachodni PKP

3 mln zł kosztowała modernizacja jednego z dwóch dworców kolejowych w Olsztynie - Dworca Zachodniego. Stacja zyskała nowoczesny wygląd, udogodnienia dla niepełnosprawnych oraz miejsca postojowe dla samochodów i stanowiska dla rowerów.

Oferty na modernizację 40 wagonów poza kosztorysem PKP Intercity

PKP Intercity otworzyły dziś koperty z ofertami na wykonanie naprawy okresowej na 5-tym poziomie utrzymania wraz z modernizacją oraz przeglądu na 3-cim poziomie utrzymania 40 wagonów osobowych.

PLK ruszają z dalszą modernizacją Rail Baltiki

Rusza drugi etap modernizacji linii kolejowej E75 z Warszawy do Białegostoku. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały właśnie umowę z wykonawcą na realizację inwestycji Sadowne – Czyżew. Oznacza to, że za kilka lat pociągi na tej trasie będą mogły rozwinąć prędkość do 160 km/h. Linia stanowi część międzynarodowego korytarza transportowego Rail Baltica.

Trzy oferty na modernizację siódemek

Trzy oferty wpłynęły w przetargu PKP Intercity na wykonanie naprawy okresowej na 4-tym poziomie utrzymania wraz z modernizacją 10 lokomotyw elektrycznych serii EU/EP07.

Rusza modernizacja odcinka Sadowne – Czyżew

Za ponad 641 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizują kolejny odcinek linii Warszawa - Białystok. Przebudowane zostaną stacje Małkinia i Sadowne. Inwestycja obejmie 3 mosty, tory, sieć trakcyjną, perony i przejazdy kolejowo-drogowe między stacjami Sadowne i Czyżew. Efektem modernizacji będzie krótszy czas podróży i sprawne przewozy między stolicami Mazowsza i Podlasia. Zwiększy się konkurencyjność transportu kolejowego do nadbałtyckich krajów Unii Europejskiej.

„Siódemka" na dzień przed modernizacją

Właśnie rozpoczyna się modernizacja linii nr 7 Warszawa Wschodnia – Dorohusk na najdłuższym odcinku Pilawa – Lublin. Po wielu latach przygotowań ruch kolejowy między Garwolinem a Lublinem skierowano na objazdy, a pociągi pasażerskie zastąpiła autobusowa komunikacja zastępcza. Prezentujemy zdjęcia linii z soboty, 10 czerwca.

Newag i Pesa powalczą o modernizację wagonów za pół miliarda zł

Znamy oferty na jeden z trzech dużych przetargów PKP Intercity dotyczących wykonania naprawy okresowej na 5. poziomie utrzymania wraz z modernizacją. O pierwszy kontrakt – wyceniany na prawie pół miliarda złotych – powalczy Newag z Pesą. Wszystkie wagony, które przejdą prace, to popularne pojazdy znane wszystkim podróżnym – typu 141A/111A.
Subskrybuje zawartość