warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

opóźnienia

MIB tłumaczy rezygnację z modernizacji węzła katowickiego

Projekt modernizacji Katowickiego Węzła Kolejowego zakładający budowę torów dla kolei aglomeracyjnej został okrojony z powodu wyczerpania się środków w funduszu CEF i opóźnienia w pozyskiwaniu decyzji administracyjnych. 

Krajobraz po burzy: Gigantyczne opóźnienia, odwołane pociągi [aktualizacja]

Wieczorem 11 sierpnia nad zachodnią i północną Polską przeszły bardzo silne burze, które doprowadziły do zatrzymania pociągów. Skala problemów na sieci kolejowej przeraża.

Łódź: Wiadukt na Przybyszewskiego bez dotacji unijnej

Przyczyną ponownego opóźnienia remontu wiaduktu drogowego nad tzw. koleją obwodową w ciągu ul. Przybyszewskiego są trudności w pozyskaniu na ten cel dotacji unijnej. Miasto będzie starało się zdobyć środki w ramach innego niż pierwotnie planowano projektu lub zrealizować inwestycję w ramach budżetu miejskiego. Nie jest jednak pewne, czy pod wiaduktem powstanie przystanek kolejowy Łódź Zarzew.

Wykonawcy: Oczekiwania PKP IC zbyt wygórowane w stosunku do ceny

Przewoźnik PKP Intercity po raz kolejny boryka się z problemami zapewnienia wystarczającej liczby wagonów do obsługi wakacyjnego szczytu przewozowego. Za opóźnienia w realizowaniu postępowań na modernizacje wagonów spółka obarcza winą wykonawców. Ci jednak tłumaczą, że tak nie jest.

PKP Informatyka szykuje Bilkom 2 – wspólny bilet przez internet

Spółka PKP Informatyka testuje już platformę Bilkom 2. Nowe rozwiązanie ma umożliwić zakup biletu;łączonego różnych przewoźników w jednej transakcji z uwzględnieniem różnych opcji podróży. Pozwoli też np. sprawdzić opóźnienia pociągów na trasie.

Opóźnienia pociągów z Warszawy do Lublina i Poznania doskwierają pasażerom

Wprowadzenie objazdów na dwóch ważnych liniach kolejowych wychodzących ze stolicy – Warszawa – Poznań (E20) i Warszawa – Lublin (linia nr 7) nie odbyło się gładko. Mimo upływu trzech tygodni funkcjonowania połączeń po liniach objazdowych, PKP Intercity wciąż ma problemy z zapewnieniem punktualności pociągów. Wpływa na to wiele czynników.

Dlaczego „bomba” zatrzymała pociągi Warszawa – Poznań?

Opóźnienia pociągów jadących objazdem na trasie z Warszawy do Poznania sięgające prawie 500 minut, nerwy pasażerów i groźba związana z możliwym wybuchem podłożonego w pociągu ładunku. Tak w skrócie wyglądała ewakuacja pociągu relacji Warszawa – Berlin, który dodatkowo zablokował ruch na całej trasie Warszawa – Poznań. Teraz przewoźnik musi zmierzyć się z falą krytyki, którą wywołał głupi żart. Sprawę jednak potraktowano poważnie. Przewoźnik uważa, że pasażerom zaoferowano profesjonalną opiekę.

Ewakuacja w Mogilnie. Utrudnienia między Warszawą a Poznaniem trwały do 1 w nocy

Duże utrudnienia wystąpiły 28 czerwca na trasie kolejowej między Warszawą a Poznaniem. W miejscowości Mogilno w województwie kujawsko-pomorskim, na linii kolejowej nr 353 (objazdu dla linii E20) ewakuowano pociąg relacji Warszawa – Berlin. Powodem była informacja o prawdopodobnym podłożeniu ładunku wybuchowego w pociągu.

Ważne linie kolejowe zamknięte. Na objeździe do Lublina ogromne opóźnienia

Wczoraj weszła w życie korekta rozkładu jazdy. Najważniejsze jest zamknięcie odcinków linii kolejowych z Warszawy do Poznania i Lublina. Na objazdach tej drugiej trasy pociągi notują ogromne opóźnienia.

Lepsza punktualność przewozów towarowych

Poprawiła się punktualność pociągów towarowych. W pierwszym kwartale 2017 r. mniejsze opóźnienia odnotowano zarówno w ruchu krajowym jak i międzynarodowym.

Subskrybuje zawartość