warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

opóźnienia

Utrudnienia w ruchu na linii Jarosław - Horyniec Zdrój w drugiej połowie listopada

Przewozy Regionalne w Rzeszowie informują, że w związku z pracami modernizacyjnymi na linii 101 począwszy od godziny 6:30 dnia 20 listopada do 15:30 24 listopada wprowadzają Zastępczą Komunikację Autobusową dla pociągów PolRegio na odcinku Jarosław - Horyniec Zdrój - Jarosław. Utrudnienia są efektem zarządzanym przez Zarządcę Infrastruktury Kolejowej – PKP PLK remontem infrastruktury kolejowej.

Hatrans: Problemem jest przepustowość na granicy, a nie brak CPK

Barierą rozwoju towarowej komunikacji kolejowej pomiędzy Polską a Chinami nie jest brak centralnego węzła logistycznego, a wyczerpana przepustowość przejścia granicznego Brześć – Terespol – Małaszewicze – ocenił Jarosław Żak z firmy Hatrans. Wskazywał, że już dziś opóźnienia na granicy wydłużają ogólny czas transportu. Wynosi on obecnie 15 do 18 dni.

UTK: należy przestrzegać przepisów o usytuowaniu drzew w pobliżu kolei

Powalone lub połamane przez wichury drzewa i krzewy stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia pasażerów. Od stycznia 2016 r. do sierpnia 2017 r. odnotowano ponad 1500 takich zdarzeń. W ich wyniku często dochodzi do wstrzymania ruchu kolejowego, np. z powodu przewrócenia drzewa na sieć trakcyjną lub jej zerwania. Następstwem są liczne opóźnienia pociągów pasażerskich i towarowych, a nawet ich odwołanie. UTK podejmuje działania, by minimalizować możliwość wystąpienia takiego zagrożenia.

PKP Intercity: Alstom zapłacił kary za opóźnienia w dostawach Pendolino

Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk potwierdził, że Alstom wpłacił na konto PKP Intercity kwotę zasądzoną przez Sąd Arbitrażowy, w związku z opóźnieniami w dostawach pociągów Pendolino.

Alstom zapłacił karę za Pendolino. 185 mln zł plus odsetki

Pieniądze za opóźnienia w realizacji kontraktu na dostawę Pendolino są już na koncie PKP Intercity – poinformował dziś szef przewoźnika Marek Chraniuk.

Ogromne opóźnienia na linii do Lublina

Ogromne opóźnienia pociągów na trasie Lublin - Warszawa. Uwagę na ten problem zwraca posłanka Joanna Mucha.

Metro wymienia szyny na I linii. Pociągi jadą wolniej

Metro Warszawskie do końca roku wymieni 3 km szyn. Prace są prowadzone są nocami, gdy nie jeżdżą pociąg, ale ich charakter wymusza ograniczenie prędkości pociągów. Obecnie w związku z wymianą szyn między Polem Mokotowskim a Politechniką występują opóźnienia w kursowaniu pociągów w kierunku Młocin. Pasażerowie mogą doświadczyć dłuższego czasu przejazdu i postoju na stacjach.

Wykonawcy alarmują: Problem z dowozem kruszyw opóźni ważne inwestycje

Narasta problem z terminową dostawą kruszyw na realizację wielu inwestycji. Dotyczy to nie tylko zadań drogowych, ale i kolejowych. Konsekwencją będą opóźnienia w budowie istotnych tras – alarmuje Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa. Organizacja prosi o osobistą interwencję ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka.

Prawa pasażera w przypadku opóźnienia pociągu

Urząd Transportu Kolejowego przypomina, że ponad godzinne opóźnienie pociągu dalekobieżnego uprawnia pasażerów do otrzymania zwrotu części pieniędzy za bilet, bezpłatnego posiłku, a w uzasadnionych przypadkach nawet noclegu na koszt przedsiębiorcy kolejowego.

Trwa usuwanie skutków orkanu Ksawery

Od wczoraj kolejarze walczą ze skutkami wichur na zachodzie kraju. Aktualnie (godz. 14:00) udało się przywrócić ruch na kolejnych szlakach, m.in. na Śląsku - Mysłowice - Brzezinka, Cieszyn Marklowice – Cieszyn, Strzebiń – Boronów oraz na Dolnym Śląsku Lubań Śląski– Gierałtów.

Subskrybuje zawartość