warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

opóźnienia

Modernizacja linii radomskiej znów wymyka się terminom

Koleje Mazowieckie musiały zmienić plany i przesunąć w czasie wprowadzenie komunikacji zastępczej na odcinek Warka – Strzyżyna. Dlatego, że prace na linii nr 8 są opóźnione. Opóźnienia to już niemal tradycja na tej linii.

Znaczne opóźnienia na linii kolejowej nr 8 Warszawa-Radom

Modernizacja linii kolejowej z Warszawy do Radomia opóźnia się w stosunku do zakładanego harmonogramu prac. Zaangażowanie wykonawcy robót jest niezadowalające – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe.

Utrudnienia w Sosnowcu po wypadku. Są opóźnienia pociągów

Pociągi przejeżdżające przez stację Sosnowiec Główny w czwartek mają co najmniej kilkunastominutowe opóźnienia.

Jest kolejna nowelizacja ustawy o transporcie kolejowym. Do poprawki?

Ministerstwo Infrastruktury opublikowało nowy projekt zmian w ustawie o transporcie kolejowym. Ustalono bardzo krótki termin konsultacji społecznych, ze względu na pośpiech; projekt zdaje się jednak wymagać wielu poprawek. Najbardziej sporną kwestią jest sposób uregulowania odszkodowań za opóźnienia na linii zarządca infrastruktury – przewoźnik.

Awaria na Mazowszu, opóźnienia do 100 minut

W wyniku uszkodzeniu sieci trakcyjnej występują poważne utrudnienia w ruchu pociągów Kolei Mazowieckich na odcinku Czachów Płd. - Strzyżyna (linia nr 8).

EU44 zastępowane przez EP09. Opóźnienia na trasie Warszawa – Berlin

Pociągi z Warszawy do Berlina, choć planowo obsługiwane są w pełnej relacji lokomotywami EU44 „Husarz”, czasem kursują opóźnione z uwagi na... wymianę lokomotywy w Poznaniu. W maju kilkanaście razy zdarzyło się, że na części trasy skład ekspresu ciągnęła inna lokomotywa, np. EP09, która nie może wjeżdżać na teren Niemiec. Ma to związek z okresowymi brakami dostępności maszyn.

Najtrudniejszy rok za Pesą?

Za Pesą bardzo trudny rok. Problemy z finansowaniem przełożyły się na opóźnienia w realizacji zleceń, ale jak zapewniają przedstawiciele, zmiana właściciela i restrukturyzacja pomogły wyjść producentowi na prostą.

Gdańsk: Opóźnione tramwaje Pesy jeszcze później. Miasto zakupi kolejne sztuki m.in. dzięki karom

Gdańsk zdecydował o wykorzystaniu opcji na dostawy kolejnych 15 tramwajów w ramach zeszłorocznej umowy z Pesą. Oznacza to, że do końca 2020 r. do stolicy Pomorza przyjedzie w sumie 30 Jazzów Duo. Jednocześnie spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje zapowiedziała naliczanie bydgoskiemu producentowi kary za dalsze opóźnienia w dostawie pierwszych tramwajów.

Awaria na CMK, opóźnienia pociągów dochodzą do 3 godzin

Rano na Centralnej Magistrali Kolejowej, na stacji Idzikowice, doszło do awarii sieci trakcyjnej. Obecnie trwa naprawa. Pociągi PKP Intercity kursujące tą trasą mogą być opóźnione do dwóch godzin.

ULC: Renata Piwowarska Rzecznikiem Praw Pasażera

Z 1 kwietnia weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo lotnicze, która stworzyła możliwość rozwiązywania z pasażerami sporów wynikających z rozporządzeń: 261/2004/WE i 2111/2005/WE w formie polubownej. Chodzi o sprawy odszkodowań należnych pasażerom z racji odwołania bądź opóźnienia lotów.
Subskrybuje zawartość