warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

opóźnienia

Utrudnienia w ruchu pociągów

Niosący ze sobą silne wiatry niż Friederike oraz występujące po nim opady śniegu przyczyniają się do utrudnień w ruchu pociągów. W Niemczech z powodu zagrożeń na sieci kolejowej w czwartek wstrzymano ruch składów dalekobieżnych. Problemy dotykają też polskiej kolei.

Pęknięcia szyn kolejowych w centrum Warszawy. PLK: Reagujemy na bieżąco

Ostatnie wahania temperatury oraz mrozy kilkukrotnie doprowadziły do problemów z infrastrukturą w centrum stolicy, co miało oczywiście przełożenie na opóźnienia pociągów w całym kraju. PKP PLK zapewnia, że robi, co może, by problemy ograniczyć.

Śmiertelny wypadek na torach w Wielkopolsce

Opóźnienia notują pociągi kursujące między Poznaniem a Bydgoszczą i Toruniem po tym, jak w poniedziałek wieczorem między Trzemesznem a Gnieznem pociąg Intercity Gdynia-Zielona Góra potrącił człowieka na torach.

Pociągi PKP Intercity między Krakowem a Przemyślem spóźniają się notorycznie

Czytelnicy alarmują: od momentu wprowadzenia nowego rozkładu jazdy opóźnienia pociągów między Krakowem a Przemyślem zdarzają się częściej niż planowy przyjazd pociągu. I to pomimo wykonania inwestycji wartej setki milionów złotych.

Ozorków: Widmo zawieszenia ruchu

Część zapowiadanych ograniczeń prędkości na linii ozorkowskiej została już wdrożona. Na razie jednak nie zmieniono rozkładu jazdy, co powoduje opóźnienia kursów. Wciąż istnieje też zagrożenie całkowitego wstrzymania ruchu ze względu na stan techniczny zdegradowanej infrastruktury.

Stabilizuje się ruch na linii KDP Berlin - Monachium

10 grudnia uruchomiono trasę dużych prędkości między największymi niemieckimi miastami. W pierwszych dniach eksploatacji linii - dostosowanej do jazdy z prędkością 300 km/h – wystąpiły poważne opóźnienia a nawet odwołania pociągów. Przyczyną były m.in. trudne warunki atmosferyczne oraz system ETCS zainstalowany w pojazdach obsługujących pociągi klasy EIC Sprinter.

IC Kociewie w nowy rozkład jazdy weszło tradycyjnie. Z opóźnieniem

Pasażerowie pociągu IC Kociewie, relacji Gorzów Wielkopolski Wschodni – Gdynia Główna, już w kilka dni od uruchomienia połączenia w nowym rozkładzie jazdy przekonali się, że wciąż nie mogą liczyć na jego punktualność. Niemal codziennie pociąg "łapie" spore opóźnienia i wydaje się, że problem jest systemowy.

Pierwszy tydzień KDP Monachium-Berlin: Fala krytyki za ogromne opóźnienia pociągów

Uroczyste otwarcie nowej trasy dużych prędkości Monachium-Berlin przejdzie do historii jako wyjątkowo nieudane. Co gorsza, w tydzień po otwarciu wciąż napływają niezbyt pomyślne dla podróżnych wieści.

Wrócą koszmary opuszczanych placów budowy?

Rosną ceny materiałów budowlanych i zwiększa się presja na wynagrodzenia, wyższe oferty przedstawiają również podwykonawcy robót budowlanych. To wszystko sprawia, że coraz więcej ofert, jakie otrzymuje PKP PLK przekracza kosztorysy inwestorskie. W konsekwencji zwiększa się ryzyko, że z powodu niedoszacowanych kosztów lub braku doświadczenia powtórzą się zjawiska znane z poprzedniej hossy na rynku inwestycyjnym – opóźnienia i zejścia wykonawców z placów budowy.

Koniec utrudnień na CMK

Od czwartku do niedzieli brakowało stabilnego, właściwego zasilania sieci kolejowej z zewnętrznej sieci energetycznej na Centralnej Magistrali Kolejowej. Utrudnienia powodowały opóźnienia pociągów m.in. na trasie Warszawa – Kraków, Gliwice – Warszawa, Kraków – Gdynia. Kursowanie składów zgodnie z rozkładem udalo się przywrócić dopiero w niedzielę o godz. 17.

Subskrybuje zawartość