warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

opóźnienia

Burze powodują utrudnienia w kursowaniu pociągów na Śląsku

Przechodzące nad centralną częścią woj. śląskiego burze spowodowały w poniedziałek wieczorem utrudnienia w ruchu kolejowym w regionie. Opóźnienia pociągów mogą sięgać 70 minut, niektóre lokalne kursy odwołano - poinformowały w poniedziałek wieczorem Koleje Śląskie.

Nowoczesne przystanki WKD znacznie później

Projekt przebudowy przystanków WKD nabiera opóźnienia – negocjacje ze zwycięzcami konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej peronów zakończyły się fiaskiem. – Spółka WKD nie rezygnuje z realizacji przedsięwzięcia związanego z modernizacją elementów małej architektury przystankowej WKD i jej najbliższego otoczenia. Niebawem zostaną podjęte działania związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej – informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.

Wielogodzinne opóźnienia pociągów w Rzymie. Zima!

Wielogodzinne opóźnienia pociągów to rezultat ataku zimy we Włoszech. Najtrudniejsza sytuacja w ruchu kolejowym panuje w rejonie stolicy. Pociągi dużych prędkości przyjeżdżają do Rzymu z 7-godzinym opóźnieniem. Wiele lokalnych połączeń odwołano.

Elfy 2 dla Polregio mają już dwa miesiące spóźnienia. Problem z dokumentacją

Do 20 lutego Pesa chce przekazać Przewozom Regionalnym pojazdy Elf 2, które miały dotrzeć do przewoźnika w grudniu. Jak tłumaczy producent, największy wpływ na opóźnienia miały pomyłki w dokumentacji.

Zerwana sieć trakcyjna między Poznaniem a Gnieznem. Są spore opóźnienia

Zerwana sieć trakcyjna nad jednym z dwóch torów szlakowych pomiędzy Poznaniem a Gnieznem jest przyczyną opóźnień pociągów PKP Intercity i regionalnych poruszających się między miastami.

Zerwana sieć trakcyjna na trasie Poznań – Gniezno

Kilkudziesięciominutowe opóźnienia notują w piątek od rana pociągi jadące między Poznaniem a Gnieznem. Ich przyczyną jest zerwana sieć trakcyjna.

Notoryczne opóźnienia na trasie Poznań – Wrocław, interweniuje UTK

Prezes Urząd Transportu Kolejowego zwrócił się do PKP Polskich Linii Kolejowych o pilne podjęcie działań w celu poprawy punktualności pociągów na trasie Poznań - Wrocław.

UTK interweniuje w sprawie opóźnień na trasie Poznań – Wrocław

– Powtarzające się notorycznie opóźnienia pociągów są nie do zaakceptowania – stwierdza stanowczo Prezes Urzędu Transportu Kolejowego. Do UTK wpływają skargi pasażerów na częste opóźnienia pociągów na trasie Poznań Główny – Leszno – Wrocław Główny. Prezes UTK zwrócił się do zarządcy infrastruktury kolejowej, spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, o pilne podjęcie działań w celu poprawy punktualności pociągów.;Urząd podpowiada też możliwe rozwiązania.

UTK zlecił poprawę przepustowości na trasie Poznań – Wrocław

Powtarzające się notorycznie opóźnienia pociągów są nie do zaakceptowania. Do Urzędu Transportu Kolejowego wpływają skargi pasażerów na częste opóźnienia pociągów na trasie Poznań Główny – Leszno – Wrocław Główny. Prezes UTK zwrócił się do zarządcy infrastruktury kolejowej, spółki PKP Polskie Linie Kolejowe o pilne podjęcie działań w celu poprawy punktualności pociągów.

Utrudnienia w ruchu pociągów

Niosący ze sobą silne wiatry niż Friederike oraz występujące po nim opady śniegu przyczyniają się do utrudnień w ruchu pociągów. W Niemczech z powodu zagrożeń na sieci kolejowej w czwartek wstrzymano ruch składów dalekobieżnych. Problemy dotykają też polskiej kolei.

Subskrybuje zawartość