warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

opóźnienia

Gdańsk: Opóźnione tramwaje Pesy jeszcze później. Miasto zakupi kolejne sztuki m.in. dzięki karom

Gdańsk zdecydował o wykorzystaniu opcji na dostawy kolejnych 15 tramwajów w ramach zeszłorocznej umowy z Pesą. Oznacza to, że do końca 2020 r. do stolicy Pomorza przyjedzie w sumie 30 Jazzów Duo. Jednocześnie spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje zapowiedziała naliczanie bydgoskiemu producentowi kary za dalsze opóźnienia w dostawie pierwszych tramwajów.

Awaria na CMK, opóźnienia pociągów dochodzą do 3 godzin

Rano na Centralnej Magistrali Kolejowej, na stacji Idzikowice, doszło do awarii sieci trakcyjnej. Obecnie trwa naprawa. Pociągi PKP Intercity kursujące tą trasą mogą być opóźnione do dwóch godzin.

ULC: Renata Piwowarska Rzecznikiem Praw Pasażera

Z 1 kwietnia weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo lotnicze, która stworzyła możliwość rozwiązywania z pasażerami sporów wynikających z rozporządzeń: 261/2004/WE i 2111/2005/WE w formie polubownej. Chodzi o sprawy odszkodowań należnych pasażerom z racji odwołania bądź opóźnienia lotów.

Wypadek w Piastowie spowoduje opóźnienia w kursach pociągów

W Piastowie pociąg Intercity "Orłowicz"potrącił śmiertelnie 27-latka. Zamknięte są dwa tory między Warszawą a Krakowem. Pasażerowie muszą liczyć się z opóźnieniami pociągów.

Utrudnienia w ruchu pociągów Eurostar przez strajk celników

Prowadzony od początku marca strajk francuskich celników spowodował w niedzielę poważne utrudnienia i opóźnienia w ruchu pociągów Eurostar na trasie Paryż-Londyn.

Ruch pociągów na linii otwockiej na rozkazy pisemne

Pojawiły się dodatkowe informacje w sprawie utrudnień w ruchu na linii Warszawa – Dęblin.

 

Stambuł: 5 kwietnia nową datą faktycznego uruchomienia lotniska

Nowy mega port lotniczy w Stambule wreszcie wydaje się gotowy do pełnego uruchomienia. Tureckie media donoszą, że operacje z lotniska Stambuł-Atatürk (IST) zostaną przeniesione na lotnisko w Stambule (ISL) 5 kwietnia. Chociaż stanowi to niewielkie odchylenie od wcześniej terminu, który wypadał na początku marca, to nie jest tak znaczące jak wcześniejsze opóźnienia.

Budimex: Firmy budowlane zmagają się z niską rentownością. Brak pracowników może spowodować opóźnienia na budowach

2018 rok był najtrudniejszy w 50-letniej historii firmy, szczególnie przez segment budowlany – mówi prezes Budimeksu Dariusz Blocher. Trudności odczuwa cała branża. Najbardziej na jej sytuacji odbijają się niska rentowność i coraz poważniejszy brak pracowników. Na tym tle Budimex radzi sobie bardzo dobrze, ale prezes grupy podkreśla, że niezbędne są działania, które zatrzymają odpływ pracowników, tzn. stabilne otocznie regulacyjne dla sektora oraz wprowadzenie waloryzacji realizowanych kontraktów, o co od dawna apeluje branża.

Pesa i woj, śląskie w sądzie. Chodzi o kary umowne za opóźnienia dostaw Elfów 2

Jak poinformował "Dziennik Zachodni, Pesa nie zgodziła się z wysokością kar za opóźnienie w dostawach pociągów Elf 2 dla Górnego Śląska. Sprawa trafiła do sądu.

PESA i Marszałek województwa śląskiego w sądzie. Poszło o kary za Elfy2

PESA nie zgadza się z naliczonymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego karami za opóźnienia w dostawach Elfów. I idzie do sądu.
Subskrybuje zawartość