warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

opóźnienia

Linia 447: Otwarcie tuneli w pierwszym kwartale 2019 roku

PKP PLK zakłada, że przejścia podziemne pod torami linii 447 zostaną otwarte w I kwartale przyszłego roku.;Opóźnienia realizacji wynoszą od miesiąca do siedmiu miesięcy.

Pół roku opóźnienia na linii lubelskiej. PKP PLK wystąpiły o uruchomienie gwarancji Astaldi

PKP PLK realizują kolejne wypłaty dla podwykonawców firmy Astaldi, która zeszła z przebudowy odcinków linii nr 7 i E59. Na przełomie października i listopada na oba kontrakty maja wejść spółki zależne PKP PLK, co umożliwi wznowienie prac. Jak przyznaje zarządca, opóźnienie na linii lubelskiej wynosi już ok. pół roku. – W tej chwili mamy już ok. pół roku opóźnienia na kontrakcie lubelskim. Na pewno trudno będzie nam nadgonić, ale nie będziemy już generować kolejnych opóźnień – zapewnia Arnold Bresch, członek zarządu PKP PLK.

Odcinek Olsztyn – Olsztynek otwarty. Pociągi jeżdżą wolno

15 października PKP PLK hucznie zapowiedziało powrót pociągów na odcinek linii kolejowej 216 pomiędzy Olsztynem a Olsztynkiem. Pociągi faktycznie wróciły na trasę dnia następnego, ale prace się jeszcze nie zakończyły i składy łapią spore opóźnienia.

Dlaczego wzrastają opóźnienia na kolei?

Tytułowe pytanie zadał ministrowi infrastruktury poseł Ryszard Petru. Odpowiedź jaką otrzymał wydaje się być zdawkowa i kompletnie takie stanowisko nie wyjaśnia tej kwestii.

Jak doszło do ośmiogodzinnego opóźnienia EIC Krakus?

Wracamy do sprawy rekordowych opóźnień pociągów z końcówki ubiegłego miesiąca. PKP Intercity wyjaśnia, dlaczego pociągi spóźniły się aż o osiem godzin.

Nowe prawa pasażerów kolei: Pełen zwrot za dwie godziny opóźnienia

Większe odszkodowania za spóźnienia, ułatwienia dla niepełnosprawnych i miejsce dla rowerów w każdym pociągu – Komisja Transportu i Turystyki w PE przegłosowała pakiet zmian, które zwiększają prawa pasażerów kolei na terenie Unii Europejskiej.

I po Astaldi, na pewno będą opóźnienia w realizacji dwóch zadań

W związku z niepodjęciem przez Astaldi S.p.A i konsorcjantów prac na dwóch kontraktach, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w piątek złożyły oświadczenia o odstąpieniu od obu umów z winy konsorcjantów - poinformowano w komunikacie PKP PLK.

Osiem godzin opóźnienia EIC Krakus [aktualizacja]

Kilkanaście odwołanych pociągów i dziesiątki, które są opóźnione o kilkadziesiąt minut – to bilans na torach z poniedziałku, 24 września. Główną przyczyną były trudne warunki atmosferyczne.

Przewoźnicy przygotowują się na dłuższe obowiązywanie ZKA

Opóźnienia w realizacji kolejowych inwestycji infrastrukturalnych powodują dłuższe niż wcześniej zakładano obowiązywanie zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA). Ostatnio zdarzyły się przypadki, że termin otwarcia odcinka „drogi żelaznej” podany został w ostatniej chwili. W takich sytuacjach wydaje się być zasadna staje się obawa o zorganizowanie jakiejkolwiek ZKA. Najwięksi kolejowi przewoźnicy pasażerscy uspokajają, wskazując na własne działania zapobiegawcze.

Spóźniony jak PKP Intercity. Przyczyny, symptomy, konsekwencje

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że nakłada na PKP IC kary za masowe opóźnienia pociągów. Minister Adamczyk informuje z kolei, że jeszcze niedawno był zadowolony z punktualności pociągów – co dziwi, bo pogorszenie punktualności postępowało od kilku lat.
Subskrybuje zawartość