warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

PESA

Gdańsk: Opóźnione tramwaje Pesy jeszcze później. Miasto zakupi kolejne sztuki m.in. dzięki karom

Gdańsk zdecydował o wykorzystaniu opcji na dostawy kolejnych 15 tramwajów w ramach zeszłorocznej umowy z Pesą. Oznacza to, że do końca 2020 r. do stolicy Pomorza przyjedzie w sumie 30 Jazzów Duo. Jednocześnie spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje zapowiedziała naliczanie bydgoskiemu producentowi kary za dalsze opóźnienia w dostawie pierwszych tramwajów.

Pesa odpuszcza Warszawę. Stolica bliżej tramwajów Hyundaia

Dzisiaj (25 kwietnia) mija termin, w którym Pesa może złożyć odwołanie od powtórnego rozstrzygnięcia warszawskiego przetargu na dostawy do 213 tramwajów. – Potwierdzam, że Pesa nie będzie się już odwoływać – wskazuje Maciej Grześkowiak, szef PR Pesy. Tramwaje Warszawskie są krok bliżej zakończenia formalności z postępowaniem, który wygrała firma Hyundai Rotem. Przetarg będzie musiał przejść jeszcze wymaganą prawem kontrolę uprzednią prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Koleje Wielkopolskie znów próbują kupić spalinowe pojazdy. Tym razem trójczłonowe

Po raz kolejny Koleje Wielkopolskie próbują kupić cztery spalinowe zespoły trakcyjne. Poprzedni przetarg co prawda przyniósł rozstrzygnięcie, ale Pesa, wyłoniona w drodze przetargu, zrezygnowała z podpisania umowy z przewoźnikiem. W konsekwencji spalinowe pojazdy nie dotarły do KW.

Linki dla DB jeżdżą zgodnie z planem

Pojawiające się informacje o wycofaniu Linków, które PESA wyprodukowała dla Deutsche Bahn, są nieprawdziwe. Podczas pobytu w Niemczech udało nam się zaobserwować w ruchu zarówno dwu, jak i trzyczłonowe jednostki.

Pesa dostarczy kolejne tramwaje do Kijowa. Będą mogły jeździć w składach

Pesa podpisała kolejną umowę ze spółką Kijówpastrans, operatorem transportu elektrycznego w Kijowie, na dostawy 10 tramwajów typu Fokstrot. Względem poprzednich tramwajów tej serii będą się różnić możliwością jazdy wielokrotnej. Pojazdy dotrą do stolicy Ukrainy w tym roku.

Kolejna ukraińska PESA przystosowana do obsługi połączeń lotniskowych

Szósty skład wyprodukowany przez PESĘ dla Kolei Ukraińskich został przystosowany do obsługi połączenia lotniskowego.

Kraków: Problem osiadających Krakowiaków. Pesa musi zmodyfikować wózki

Niedawno głośno było o Krakowiakach, których pudła ocierały o krawężnik przystanku. Jak wyjaśnia przewoźnik, to efekt zużywania się obręczy kół. MPK Kraków wezwało Pesę do modyfikacji wózków, by była możliwość regulowania wysokości pudeł. Producent z kolei wskazuje, że błędy mogą leżeć po stronie infrastruktury (złe wyprofilowanie przystanków). Obecnie, na trasach, po których Krakowiaki jeżdżą, problem nie występuje.;

Taborowe problemy PKP IC, sprzedaż biletów na niektóre połączenia wstrzymana

PKP Intercity wstrzymały sprzedaż biletów na niektóre połączenia z terminem odjazdu po 18 kwietnia i po 1 maja br. Związane jest to z uszkodzeniem siedmiu pociągów Pesa Dart i wyłączeniem ich z użytku.

Hałasujące Linki to subiektywne odczucia mieszkańców?

Mieszkańcy kilku miejscowości pod Frankfurtem skarżą się na hałasujące Linki, jakie PESA dostarczyła dla Deutsche Bahn. Ani przewoźnik ani też producent nie stwierdzili przekroczenia norm.

Linki dla DB Regio zbyt głośne? Pesa i DB: Skargi są tylko na jednej linii

Mieszkańcy kilku niemieckich miejscowości zlokalizowanych na południe od Frankfurtu narzekają na hałas emitowany przez najnowsze pojazdy regionalne operatora DB Regio. Chodzi o Linki, które Pesa produkowała dla przewoźnika.
Subskrybuje zawartość