warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

PESA

Oniszczuk: W PKP IC wagonów na lato nie będzie mniej niż przed rokiem

O przygotowaniach do wakacyjnego szczytu przewozowego, o współpracy z Pesą w zakresie budowy lokomotywy spalinowo-elektrycznej i o wyłączonych z ruchu Dartach i Gamach rozmawiamy z Jarosławem Oniszczukiem, członkiem zarządu PKP Intercity.

Kolejny przetarg na elektryczne pociągi dla Lubelszczyzny

Województwo lubelskie ponownie rozpisało przetarg na zakup 11 fabrycznie nowych, krótkich dwuczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Do poprzedniego przetargu zgłosiła się tylko Pesa, ale zażądała kwoty, której urząd marszałkowski nie był w stanie zaakceptować.

Pesa Bydgoszcz – dominator ma kłopoty

Ostatnie kilkanaście lat to dominacja bydgoskiej Pesy na polskim rynku taborowym. Pomimo że kroku dotrzymywał jej Newag Nowy Sącz, producent z jednej ze stolic województwa kujawsko-pomorskiego postrzegany był jako wizytówka polskiego przemysłu taborowego, nie tylko w kontekście rodzimego rynku. Niestety, problemy z realizacją największych kontraktów i płynnością finansową spółki sprawiły, że sytuacja spółki stała się bardzo ciężka, a konieczność restrukturyzacji ewidentna. Czy producentowi grozi upadłość, nawet pomimo zainteresowania, jakie wejściem do spółki wyraził PFR?

PESA Link dla DB wyjadą na jesieni

W zakładzie DB Regio Dortmund zaprezentowany został jeden z pierwszych pociągów PESA Link, wyprodukowany dla niemieckiego przewoźnika.

Link dla Deutsche Bahn zaprezentowany w Dortmundzie

Wczoraj w Dortmundzie spółka DB Regio zaprezentowała dziennikarzom pociąg Pesa Link. To pierwsza prezentacja gotowego składu w Niemczech i kolejny krok do realizacji kluczowych dla Pesy dostaw.

PR: Przełomowa modernizacja ED72 [aktualizacja]

Przewozy Regionalne poinformowały o odebraniu w Opolu dwóch ezt ED72 po modernizacji w ZNTK Mińsk Maz. z grupy Pesa. Pociągi otrzymały nowy wygląd zewnętrzny i bogate wyposażenie, m.in. w innowacyjne ładowarki indukcyjne.

Jest wniosek o przejęcie PESY

Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych złożył 7 czerwca br. w UOKiK wniosek ws. wyłącznej kontroli nad spółką PESA Holding sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy

Na Podkarpaciu też bez PESY

PESA nie zdecydowała się na złożenie oferty w przetargu na wykonanie przeglądów z trzeciego poziomu utrzymania PU3-2 dla autobusów szynowych SA135-013 i SA135-014, a więc tych, których jest producentem.

Tureckie tramwaje dla Olsztyna pod znakiem zapytania?

Tramwaje Durmazlara dla Olsztyna są niezgodne z SIWZ. Nieoficjalnie o tym wypowiadają się Siemens, Stadler i Pesa. Producenci podnoszą kwestię nachylenia podłogi w tureckiej Panoramie. Jednak tylko jedna z firm przyznała oficjalnie, że złożyła do Urzędu Zamówień Publicznych pismo w tej sprawie.

Kolejne 5 Elfów Kolei Wielkopolskich pójdzie do przeglądów i modernizacji w Pesie

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zdecydował się powierzyć Grupie Pesa, w ramach rozszerzenia zamówienia podstawowego, przegląd 5 swoich Elfów. Pojazdy wrócą do ruchu nieco przebudowane.
Subskrybuje zawartość