warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

PESA

Pesa przystępuje do negocjacji umowy inwestycyjnej z PFR

24 kwietnia ustalono warunki, na bazie których bydgoski producent taboru i Polski Fundusz Rozwoju przystąpią do negocjacji umowy inwestycyjnej. Umowa zakłada przejęcie pakietu kontrolnego spółki przez PFR. W kolejnym etapie kluczowe będzie zapewnienie producentowi finansowania działalności.

Państwowy fundusz przejmuje większość akcji Pesy

Pesa i Polski Fundusz Rozwoju uzgodniły kluczowe warunki inwestycji – poinformował bydgoski producent taboru. Państwowy fundusz obejmie pakiet kontrolny akcji, reszta pozostanie w rękach dotychczasowych właścicieli.

PFR przejmuje Pesę. Warunki uzgodnione

PESA kontynuuje proces pozyskania inwestora. Rozmowy, na zasadzie wyłączności, prowadzone są nadal z Polskim Funduszem Rozwoju.

Pesa, PKP i ŁKA. Ciekawe pierwsze podpisy pod „Dostępnością plus”

Trzydzieści podmiotów podpisało wczoraj deklarację partnerstwa w programie Dostępność Plus. Lista jest bardzo ciekawa, obejmuje zarówno kilka samorządów, jak również firm i stowarzyszeń. Potencjalnie bardzo ważny program nie od razu przyniesie widoczne zmiany.

Pesa Bydgoszcz zmodernizuje ponad 120 wagonów PKP Intercity

PKP Intercity podpisało dwie umowy z Pesą Bydgoszcz, w ramach których producent zmodernizuje w sumie 123 wagony pasażerskie z prawem opcji na kolejne 62 wagony. Łączna kwota przeznaczona na modernizację wynosi ponad 477 mln zł brutto. W przypadku skorzystania z prawa opcji przez przewoźnika kwota wzrośnie do ponad 718 mln zł brutto.

Pesa Bydgoszcz zmodernizuje ponad 120 wagonów PKP Intercity

PKP Intercity podpisało dwie umowy z Pesą Bydgoszcz, w ramach których producent zmodernizuje w sumie 123 wagony pasażerskie z prawem opcji na kolejne 62 wagony. Łączna kwota przeznaczona na modernizację wynosi ponad 477 mln zł brutto. W przypadku skorzystania z prawa opcji przez przewoźnika kwota wzrośnie do ponad 718 mln zł brutto. Zawarte kontrakty są elementem największego programu inwestycyjnego w historii PKP Intercity wartego ok. 7 mld złotych.

LOT będzie latał z Bydgoszczy do Kijowa. Pesa: To dobra wiadomość

Polskie Linie Lotnicze LOT będą latać z lotniska w Bydgoszczy do stolicy Ukrainy, Kijowa. Połączenie ma zostać otwarte w sierpniu tego roku, a loty będą wykonywane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i w piątki.

Rekordowe pociągi dla Białorusi. Pesa dostarczy sześcioczłonowe szt-y 760M

Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", Pesa rozpoczyna realizację umowy na dostawy długich, bo aż sześcioczłonowych jednostek spalinowych dla Kolei Białoruskich.

Tylko PESA chce dostarczyć ezt-y dla lubelskiego

Jedna oferta wpłynęła w przetargu na dostawę 11 ezt-ów dla województwa lubelskiego. Złożyła ją PESA, ale jest droższa niż kosztorys.

Nowe pociągi dla Lubelszczyzny z Pesy?

Pesa Bydgoszcz złożyła jedyną ofertę w ważnym przetargu na dostawę 11 dwuczłonowych nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, który rozpisał marszałek województwa lubelskiego.
Subskrybuje zawartość