warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

PESA

Koleje Śląskie witają pierwszego Elfa2

Wymiana szacownych 50-latków na nowy tabor rozpoczęta. Wczoraj nowy Elf2 po raz pierwszy przewiózł pasażerów po śląskich torach, dziś natomiast odbyła się jego oficjalna prezentacja. Bydgoska PESA w ramach zamówienia wartego 230 mln zł netto ma dostarczyć Województwu Śląskiemu oraz Kolejom Śląskim w sumie 19 takich pojazdów. Będą one obsługiwały zarówno relacje aglomeracyjne, jak i pozaaglomeracyjne.

Do Częstochowy trafią podrasowane Pesa Twist

Wiemy już jaki model PESA dostarczy Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu w Częstochowie w ramach przetargu na dostawę 10 tramwajów. MPK oceniło ofertę producenta za zgodną ze specyfikacją.

Prezes PESY deklaruje gotowość do dostarczenia pociągów dużej prędkości

Gdy tylko pojawi się taka potrzeba PESA dostarczy pociągi dużych prędkości – zadeklarował dziś w Krynicy szef bydgoskiego producenta Robert Świechowicz. Firma na przygotowanie projektu ma co najmniej 5 lat.

Pesa dostarczy dwa spalinowe pojazdy do Wielkopolski

Samorząd województwa wielkopolskiego prowadził postępowanie na zakup spalinowych pojazdów trakcyjnych. W ten sposób chciano pozyskać dla regionu dwa pociągi, które trafią na służbę do Kolei Wielkopolskich. Ofertę złożyła wyłącznie Pesa i to ona otrzyma kontrakt.

Pesa naprawi ponad 200 wagonów PKP Intercity

Rozstrzygnięte przetargi lub podpisane w ostatnim czasie umowy dają Pesie zamówienia na naprawy 203 wagonów PKP Intercity - nie licząc prawa opcji.

Zamiast nowymi pociągami ELF2 pasażerowie KŚ pojadą składami zastępczymi

Bydgoska Pesa dostarczy Kolejom Śląskim kolejne zastępcze składy. To tymczasowe rozwiązanie, na które zdecydowali się partnerzy, jest zgodne z zapisami umowy. Przesunięcie terminu dostaw trzech pierwszych pojazdów wynika z prac prowadzonych przez producenta taboru.

Pesa naprawi i zmodernizuje wagony dla PKP IC

Bydgoski przedsiębiorca jako jedyny złożył ofertę w ramach postępowania przetargowego, którego przedmiotem było wykonanie okresowej naprawy na 5-tym poziomie utrzymania elektrycznego wraz z modernizacją oraz przeglądu na 3-cim poziomie utrzymania 40 wagonów osobowych typu 141A i 111A.

PESA zgarnia kolejne wagonowe zamówienie

PKP Intercity rozstrzygnęły kolejny wagonowy przetarg. Tym razem na wykonanie naprawy okresowej na 5-tym poziomie utrzymania wraz z modernizacją oraz przeglądu na 3-cim poziomie utrzymania 40 wagonów osobowych.

PESA zbuduje wagony Combi

PESA zbuduje wagony Combi dla PKP Intercity.

UZ nie kupią sześciu składów dieslowskich, PESA bez oferty

Koleje Ukraińskie unieważniły przetarg na zakup sześciu pasażerskich pociągów dieslowskich na potrzeby regionalnego transportu.
Subskrybuje zawartość