warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

PESA

Pesa: Pierwszy z 12 Swingów dla Łodzi gotowy

W bydgoskiej Pesie pierwszy z zamówionych przez łódzkie MPK w kwietniu ubiegłego roku tramwajów 122NaL przechodzi ostatnie testy przed dostarczeniem. Jego dostawę producent zaplanował na noc z 21 na 22 stycznia. Kolejne dwa pojazdy są w trakcie montażu. Przedstawiciele Pesy zapewniają, że kontrakt zostanie zrealizowany w terminie.

MPK Kraków podpisało umowę z Solarisem i Stadlerem na Tramino

We wtorek 16 stycznia MPK w Krakowie podpisało umowę z konsorcjum firm Solaris Bus & Coach i Stadler Polska na dostawy do 50 tramwajów. Umowa realizacyjna pierwszej części zamówienia obejmuje 35 pojazdów. Kontrakt definitywnie kończy już długą sagę przetargową i braku porozumienia Krakowa z Pesą.

Pesa podpisała umowę na dostawę Twistów do Częstochowy

Pesa podpisała umowę z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Częstochowie na dostarczenie 10 nowoczesnych składów tramwajowych, które będą już za kilkanaście miesięcy wozić pasażerów ulicami miasta.

MPK Częstochowa podpisało umowę z Pesą na dostawy 10 Twistów

Dzisiaj (15 stycznia) MPK Częstochowa podpisało wreszcie umowę z Pesą na dostawę 10 nowych tramwajów. Producent zaoferował tzw. Twisty II, które względem już dostarczonych do Częstochowy tramwajów będą bogatsze o dodatkowe wyposażenie i układ rekuperacji energii elektrycznej.

Koleje Mazowieckie podpiszą umowę na zakup Flirtów

W środę 17 stycznia Koleje Mazowieckie planują podpisać umowę na zakup 71 sztuk elektrycznych zespołów trakcyjnych ze Stadlerem. O zlecenie to ciągle walczą Pesa i Newag.

Newag i PESA walczą o zamówienie SKM Warszawa

Dwie oferty zostały złożone w przetargu na dostawę ezt-ów dla SKM Warszawa. Tańsza jest ta bydgoska.

Newag i Pesa złożyły oferty na nowe pociągi dla SKM Warszawa

SKM Warszawa otworzyła oferty na dostawę od 13 do 21 nowych pociągów elektrycznych. Zgłosili się dwaj najwięksi krajowi dostawcy taboru.

PESA idzie do KIO w przetargu na lokomotywy PKP IC

PESA odwołała się od wyników przetargu na dostawę lokomotyw dla PKP Intercity. Przewoźnik jako zwycięzcę wskazał Newag.

PESA nie będzie już sprzedawać niesprawdzonych prototypów

Pojazdy wyprodukowane przez PESĘ w ramach programów badawczo-rozwojowych nie będą oferowane klientom, zanim nie zostaną gruntownie przetestowane – pisze Puls Biznesu.

Pesa i Newag nie zgadzają się z KIO i idą do sądu. Stawka to 71 ezt dla Mazowsza

Zarówno Newag jak i Pesa zaskarżyły decyzję Krajowej Izby Odwoławczej, która oddaliła skargę producentów dotyczącą wyboru dostawcy na 71 ezt. Ma nim być Stadler Polska.
Subskrybuje zawartość