warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

PESA

MPK Kraków: Solaris i Stadler przedłużą ważność oferty, ale Pesa może się odwołać

Kilka dni temu MPK Kraków ponownie rozstrzygnął przetarg na dostawy do 50 nowych tramwajów, wybierając tym razem ofertę Solarisa i Stadlera. Jej ważność upływa dzisiaj, ale producenci deklarują przedłużenie tego terminu. Sprawa nie jest jednak ostatecznie rozstrzygnięta: Pesa, która pierwotnie wygrała postępowanie, wciąż ma prawo odwołać się. – Rozważamy – mówi Maciej Grześkowiak, szef PR Pesy.

Kraków. Pesa odpowiada: Gdy MPK nie miało pieniędzy, czekaliśmy

W przesłanym nam oświadczeniu w sprawie zmiany wyboru zwycięzcy w przetargu na 50 tramwajów dla Krakowa, przedstawiciele Pesy (pierwotnego zwycięzcy) piszą o rozczarowaniu decyzją MPK Kraków i zaznaczają, że niezmiennie chcieli zrealizować kontrakt. Dziś, wobec niepodpisania umowy, MPK zdecydowało się wybrać ofertę konsorcjum Solarisa i Stadlera.

Pesa rozczarowana decyzją MPK Kraków: „Mogli poczekać do 20 grudnia”

Największy producent taboru szynowego w Polsce ubolewa z powodu braku zrozumienia trudnej sytuacji finansowej ze strony kontrahentów z Krakowa. – Zarząd MPK Kraków wielokrotnie i bezzasadnie próbował wykluczyć Pesę z przetargu na 50 tramwajów, teraz wykorzystał kolejny pretekst by uniemożliwić nam podpisanie umowy – mówi Maciej Grześkowiak, szef zespołu PR bydgoskiej firmy.

Solaris i Stadler dostarczą tramwaje do Krakowa! Pesa odpuściła kontrakt

Bydgoska Pesa nie stawiła się dziś na podpisanie umowy na dostawę 50 tramwajów o wartości blisko 430 mln zł oraz nie wniosła wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania tej umowy – poinformowało MPK.

Newag i Pesa skarżą decyzję KM o wyborze Stadlera na dostawę 71 ezt

Newag i Pesa zaskarżyli decyzję Kolei Mazowieckich o wyborze Stadlera, jako dostawcy 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Newag ma też wątpliwości co do oferty Pesy. Sprawdziliśmy czego dotyczą odwołania, które rozpatrywane będą przez Krajową Izbę Odwoławczą.

MPK Kraków wybiera tramwaje od Stadlera i Solarisa zamiast Pesy

MPK Kraków poinformowało, że w wyznaczonym terminie (czyli dziś, 10 listopada) przedstawiciele Pesy nie stawili się na podpisanie umowy na ramową dostawę 50 tramwajów oraz nie przedłużyła wadium. „Fakt niewniesienia wymaganej przez MPK SA w Krakowie gwarancji finansowej w wysokości 29,9 mln zł jest zaskoczeniem, ponieważ PESA Bydgoszcz SA potwierdziła pisemnie 9 listopada, że zawarła umowę kredytową i może wykorzystać przyznane środki w wysokości do 100 mln zł na realizację tego zamówienia” tłumaczy MPK w dzisiejszym oświadczeniu. W efekcie MPK zdecydowało o wyborze oferty Stadlera i Solarisa. do do nich trafi umowa warta 430 mln zł.

Odwołania od wyników przetargu na dostawę ezt-ów dla Kolei Mazowieckich

Przetarg na dostawę do 71 ezt-ów dla Kolei Mazowieckich jeszcze nie zakończył się. Zarówno PESA, jak i Newag złożyli odwołania do KIO.

Pesa dostarczy dwa szynobusy do Poznania za 25 mln zł

Bydgoski producent taboru jako jedyny złożył ofertę na dostarczenie dwóch dwuczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych dla Poznania. Wartość kontraktu z minimum 3-letnią gwarancją utrzymania technicznego i wyszkoleniem pracowników wynosi ok 25 mln zł.

Tramwaje w Krakowie. Pesa dostarczyła wymagane dokumenty

Wczoraj (8 listopada) minął przesunięty termin dostawy dokumentów niezbędnych do podpisania umowy na dostawy do 50 nowych tramwajów. Jak informuje MPK Kraków, dzisiaj wpłynęły dokumenty od producenta.

Pesa rozpoczęła dostawy 40 tramwajów do Kijowa

W drodze do Kijowa są pierwsze Fokstroty z tegorocznej umowy ramowej na dostawy 40 tramwajów. Kontakt zakłada dostawy pojazdów jeszcze w tym roku.
Subskrybuje zawartość