warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

PESA

Hyundai rażąco tani? Bartelski: Pesa sprzedawała nam taniej

Pesa w swoim odwołaniu od rozstrzygnięcia warszawskiego przetargu tramwajowego na dostawy do 213 tramwajów ma zastrzeżenia co do wyceny zaproponowanej przez koreańską firmę Hyundai. Wojciech Bartelski, prezes Tramwajów Warszawskich, przypomina, że bydgoski producent sprzedawał w 2014 r. tramwaje taniej niż teraz proponuje Hyundai. Trudno jednak porównywać zakres zamówienia;;–; obecne postępowanie zawiera szereg dodatkowych obostrzeń serwisowych.

Warszawa: Pesa wysłała odwołanie ws. wyboru tramwajów Hyundaia

W poniedziałek 18 lutego mija termin na składanie odwołań od rozstrzygnięcia przetargu Tramwajów Warszawskich na dostawy do 213 tramwajów, zgodnie z którym wygrała firma Hyundai Rotem. Odwołanie w tej sprawie wieczorem złożyła bydgoska Pesa, która wskazuje na nierealną cenę koreańskiej konkurencji.

PESA z kolejną umową na Elfy 2. W Wielkopolsce

W czwartek 14 lutego br. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu podpisana została umowa na dostawę 5 sztuk fabrycznie nowych, pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych .

Pesa podpisała umowę na ezety dla Wielkopolski

W czwartek 14 lutego w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu podpisana została umowa na dostawę 5 sztuk fabrycznie nowych, pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych przeznaczonych dla potrzeb wykonywania aglomeracyjnych kolejowych przewozów pasażerskich na obszarze Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Pesa z odwołaniem w warszawskim przetargu. Ale nie w sprawie Hyundaia

Dziś (13 lutego) w Krajowej Izbie Odwoławczej trwa rozpatrywanie odwołania Pesy ws. przetargu na dostawy do 213 tramwajów. Nie dotyczy ono jednak piątkowego rozstrzygnięcia przetargu i wskazania firmy Hyundai Rotem jako zwycięzcy postępowania. Bydgoski producent nie podjął jeszcze decyzji, czy będzie się odwoływał od wyników przetargu.

Pesa uzgodniła wysokość kar z Deutsche Bahn

– Zamknięto już w rozmowach z Deutsche Bahn wszystkie kwestie biznesowe, które wcześniej były otwarte, łącznie z bardzo ważnymi karami umownymi za opóźnienie w dostawach – mówi prezes Pesy, Krzysztof Sędzikowski.

Elfy 2 pojadą w barwach RegioJet. Umowa z Pesą już wkrótce

RegioJet umowę na przewozy w czeskim Kraju Usteckim ma już w kieszeni. Operator jest zdecydowany podpisać z Pesą umowę na dostawę 7 elektrycznych dwuczłonowych zespołów trakcyjnych Elf 2.

Kraków: Kwestia kar za Krakowiaki zamknięta

Prawomocnie zakończył się spór między MPK Kraków a Pesą związany z karami za opóźnienia w dostawach Krakowiaków. Ostatecznie ich wysokość została ustalona na poziomie 14,5 mln zł i została w całości pokryta z gwarancji. Bydgoski producent zapłacił więc mniej niż oczekiwał tego krakowski przewoźnik.

Linki Pesy zaprezentowane we Frankfurcie

- Dzisiaj (31 stycznia) Deutsche Bahn oficjalnie zaprezentowały pojazdy Pesa Link we Frankfurcie nad Menem. Od soboty, 2 lutego będą wozić pasażerów na okolicznych trasach.

Pesa z kolejnym kontraktem w Sofii. Dostarczy 13 Swingów

Stoliczen Elektrotransport EAD, operator komunikacji w Sofii, podpisał dzisiaj umowę z Pesą na dostawy 13 tramwajów niskopodłogowych Swing 122NaSF2. Tramwaje zostaną dostarczone do końca roku.
Subskrybuje zawartość