warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Siemens

Siemens rozbuduje metro w Bangkoku

Siemens dostarczy 35 pociągów metra i infrastrukturę kolejową. Blue Line Metro zostanie wydłużone o 28 kilometrów. Zamówienie obejmuje również 10-letni serwis.

Siemens dostarczy Rosji kolejne pociągi. Pomimo afery z turbinami gazowymi

Koleje Rosyjskie RŻD planują zamówić kolejne pociągi u niemieckiego producenta - firmy Siemens. Współpraca w tym zakresie stała pod dużym znakiem zapytania po tym, jak producent dostarczył temu krajowi turbiny gazowe, które ostatecznie trafiły na okupowany przez Rosję Krym. Takiego działania zdecydowanie zabraniają sankcje gospodarcze nałożone przez Unię Europejską.

Siemens otwiera centrum obsługi pociągów w Delaware

Siemens otwiera nowoczesny ośrodek obsługowy na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych nieopodal miasta New Castle w stanie Delaware.

Siemens ws. Tramwajów Śląskich: Istotne są też kwestie funkcjonalne

Siemens odwołał się od przetargu Tramwajów Śląskich na dostawy do 40 wieloczłonowych tramwajów, kwestionując wymagania związane z długością pojazdów czy konstrukcją wózków. – Siemens ma w swojej ofercie sprawdzone nowoczesne tramwaje z rodziny Avenio, które są odmienne od klasycznych konstrukcji i oferują bardzo wysoki komfort podróży przy niskich kosztach eksploatacji – mówi Jacek Fink-Finowicki, inżynier projektu w Siemensie.

Trzy Vectrony dla PKP Cargo z zezwoleniami UTK

Urząd Transportu Kolejowego wydał zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji na terenie Polski dla trzech kolejnych lokomotyw wielosystemowych Siemens Vectron zakupionych przez PKP CARGO. Dokumenty Zarządowi PKP Cargo przekazał Krzysztof Celiński, szef pionu mobility w Siemens Sp. z o.o. Łącznie PKP Cargo będzie dysponowało już piętnastoma takimi lokomotywami.

Siemens wybuduje pierwszą „elektryczną” autostradę w Niemczech

Czy ciężarówki z pantografami to rozwiązanie dla ekologicznego transportu towarów w przyszłości? Pierwsza autostrada dla pojazdów elektrycznych zasilanych w taki sposób została otwarta w ubiegłym roku w Szwecji. Na takie rozwiązanie zdecydowali się również Niemcy. Nieopodal Frankfurtu, nad autostrada A5, powstaje infrastruktura, która zasili TIRy o napędzie elektrycznym.

Siemens wybuduje e-autostradę dla ciężarówek w Niemczech

Władze Hesji zleciły firmie Siemens budowę napowietrznej linii zasilającej dla zelektryfikowanego transportu towarowego na 10 kilometrowym odcinku autostrady. Linia będzie dostarczała prąd hybrydowym ciężarówkom. W 2018 r. odbędzie to pierwszy test koncepcji elektrycznej autostrady (eHighway) w warunkach drogowych w Niemczech. System zostanie zainstalowany na autostradzie A5 na odcinku między węzłem Zeppelinheim/Cargo City Süd przy porcie lotniczym Frankfurt ,a węzłem Darmstadt/Weiterstadt.

Siemens odwołuje się od kryteriów przetargu Tramwajów Śląskich

Siemens wniósł odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej w związku z przetargiem na dostawę 35 pojazdów dla Tramwajów Śląskich. Firma krytykuje zapisy specyfikacji przetargowej.

Tramwaje Śląskie z odwołaniem. Siemens kwestionuje długość i wózki

Wpłynęło pierwsze odwołanie od jednego z przetargów taborowych Tramwajów Śląskich. Siemens skarży się na minimalną i maksymalną długość tramwajów, a także zapisy związane z wózkami, wskazując, że podobny bądź lepszy efekt można osiągnąć przy innych rozwiązaniach.

Siemens z umową na 57 ezt dla DB Regio

Spółka DB Regio AG zamówiła 57 trzywagonowych składów pociągów Mireo. Jest to drugie zamówienie na nowe regionalne i podmiejskie pociągi Siemensa po tym jak zostały one wprowadzone na rynek latem 2016 r.

Subskrybuje zawartość