warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Siemens

Velaro Novo – nowy pociąg dużych prędkości

Siemens zaprezentował nowy projekt pociągu dużych prędkości Velaro Novo, który wg producenta ustanawia nowe standardy wydajności i zrównoważonego rozwoju oraz oferuje nowy poziom komfortu dla pasażerów w czasie podróży.

Byliśmy z wizytą w fabryce Siemensa w Krefeld [zdjęcia]

Na spotkaniu zorganizowanym dla dziennikarzy przed największymi w Europie kolejowymi targami Innotrans w Berlinie, Siemens zapowiedział nie tylko budowę nowego pociągu Velaro Novo, ale pokazał także wnętrza swojej głównej fabryki w Krefeld.

Siemens Desiro HC gotowy. Jak się nim jeździ? [zdjęcia]

Siemens po raz pierwszy pokazał dziennikarzom pierwsze kompletne zespoły trakcyjne Desiro HC dla sieci połączeń Rhein Ruhr Xpress, a na dodatek zaprosił ich na pokład tego najnowszego produktu koncernu.

Siemens testuje częściowo dwupoziomowy ezt dla Zagłębia Ruhry

Na torze doświadczalnym w Wildenrath w zachodnich Niemczech trwają testy Desiro HC - nowego ezt dla kolei aglomeracyjnej Rhein-Ruhr Express. Jednostka ta złożona jest z wagonów jedno i dwupoziomowych. To pierwszy pociąg wyposażony w system wzmacniania sygnału sieci telefonii komórkowej.

Siemens zapowiada nowy pociąg dużych prędkości. Powstanie Velaro Novo

Na konferencji prasowej przed największymi europejskimi targami kolejowymi Siemens zapowiedział powstanie zupełnie nowego pociągu dużych prędkości. Następca produkowanego obecnie Velaro będzie się nazywał Velaro Novo.

Siemens zaprezentował nowy skład dużych prędkości

Velaro Novo, czyli nowy pojazd dużych prędkości zaprojektowany przez Siemensa został zaprezentowany w fabryce niemieckiego koncernu w Krefeld.

Połączenie Siemensa i Alstomu opóźni się

Planowane połączenie działu mobility niemieckiego koncernu Siemens z francuskim Alstomem opóźni się o kilka miesięcy. Fuzja jest przedmiotem postępowania Komisji Europejskiej.

Tureckie tramwaje dla Olsztyna pod znakiem zapytania?

Tramwaje Durmazlara dla Olsztyna są niezgodne z SIWZ. Nieoficjalnie o tym wypowiadają się Siemens, Stadler i Pesa. Producenci podnoszą kwestię nachylenia podłogi w tureckiej Panoramie. Jednak tylko jedna z firm przyznała oficjalnie, że złożyła do Urzędu Zamówień Publicznych pismo w tej sprawie.

PKP Intercity chce dostosować „Husarze” do prędkości 200 km/h

PKP Intercity planuje wyposażyć lokomotywy EU44 Siemens w urządzenia ECTS, dzięki czemu będą mogły prowadzić wagony pasażerskie z prędkością 200 km/h. Spółka chce też kupić 10 nowych wielosystemowych lokomotyw dostosowanych do tej prędkości.

Serbskie koleje towarowe kupują 8 lokomotyw Vectron od Siemensa

Operator spedycji RAIL Serbia Cargo przyznała firmie Siemens Austria kontrakt o wartości 32 mln euro na dostawę ośmiu wielosystemowych lokomotyw Vectron.

Subskrybuje zawartość