warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Siemens

Siemens podpisuje z DB Cargo umowę aż 100 lokomotyw Vectron MS

Siemens Mobility oraz DB Cargo AG podpisały umowę ramową na dostawę 100 sztuk lokomotyw Vectron MS. Przy podpisywaniu kontraktu, dział przewozów towarowych w DB złożył pierwsze zamówienie na 40 Vectronów. Lokomotywy będą przeznaczone do tras międzynarodowych. Dostawy lokomotyw rozpoczną się w lutym 2019 r. i zakończą w czerwcu 2020 roku - poinformował producent.

Przetarg na pociągi metra po wygranej Skody rozstrzygnie Sąd

Orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie trwającego przetargu na zakup do 45 nowych, sześciowagonowych pociągów metra w Warszawie nie kończy sprawy, a Skoda nie może jeszcze otwierać szampana. Od decyzji do Sądu odwołali się najpoważniejsi konkurenci – zarówno Stadler, jak i Siemens Mobility.

Amtrak zamówił 75 lokomotyw Siemensa

Spółka Siemens Mobility otrzymała zlecenie na zaprojektowanie i wykonanie 75 lokomotyw spalinowych typu Charger dla państwowego przewoźnika Amtrak w USA. Wartość kontraktu to blisko 850 mln dolarów. Dostawa pierwszych pojazdów zaplanowana jest na 2021 r.

Siemens dostarczy 75 lokomotyw dla przewoźnika Amtrak

Spółka Siemens Mobility otrzymała zlecenie na zaprojektowanie i wykonanie 75 sztuk lokomotywy spalinowej typu Charger dla państwowego przewoźnika Amtrak w Stanach Zjednoczonych.

Duże zamówienie na lokomotywy Siemensa w USA

Spółka Siemens Mobility otrzymała zlecenie na zaprojektowanie i wykonanie 75 sztuk lokomotyw spalinowych typu Charger dla państwowego przewoźnika Amtrak w Stanach Zjednoczonych na blisko 850 milionów dolarów. Dostawa pierwszych lokomotyw jest planowana na lato 2021 r. Pierwsze kursy rozpoczną się kilka miesięcy później – informuje producent.

Siemens: Tramwaje Warszawskie oczekiwały konkretnej konstrukcji, a nie osiągów

Powtórzony przetarg Tramwajów Warszawskich na dostawy do 213 nowych tramwajów zaskoczył relatywnie dużą liczbą nieważnych ofert bądź informacji o niezłożeniu oferty. Jedną z firm, która wysłała kopertę, ale bez oferty jest Siemens Mobility. – Rozważaliśmy możliwość modyfikacji Avenio. Niestety szczegółowe zapisy odnośnie konstrukcji, a nie osiągów pojazdów, spowodowały, że zmiany te musiałyby być bardzo głębokie – wyjaśnia Witold Gadoś, dyrektor projektu pionu taborowego w spółce Siemens Mobility.

Siemens Mobility dostarczy 32 pociągi do Kanady

Firma Siemens Mobility podpisała kontrakt na zaprojektowanie i budowę kolejnej generacji pociągów dla kanadyjskiego przewoźnika VIA Rail.

Siemens ma wart ponad pół miliarda euro kontrakt w Kanadzie

Firma Siemens Mobility podpisała kontrakt na zaprojektowanie i budowę kolejnej generacji pociągów dla kanadyjskiego przewoźnika VIA Rail. Kontrakt zakłada dostarczenie 32 dwukierunkowych składów kolejowych wraz z dodatkowym serwisem na okres 15 lat. Kontrakt jest warty ponad 650 milionów euro. Pierwsze dostawy nowych pociągów rozpoczną się w 2021 r. Nowe składy pojawią się na torach w 2022 roku – informuje Siemens.

Siemens dostarczy 32 pociągi do Kanady

Siemens Mobility podpisał kontrakt na zaprojektowanie i budowę kolejnej generacji pociągów dla kanadyjskiego przewoźnika VIA Rail. Kontrakt zakłada dostarczenie 32 dwukierunkowych składów kolejowych wraz z dodatkowym serwisem na okres 15 lat.

Desiro HC rozpoczęły kursowanie w Niemczech

Elektryczne zespoły trakcyjne Desiro HC wyprodukowane przez Siemens Mobility dla przewoźnika Rhine-Rhuhr Express (RRX) rozpoczęły kursowanie na trasie łączącej Dusseldorf, Duisburg, Essen, Dortmund, Hamm, Paderborn oraz Kassel. Każdego dnia z tego połączenia korzysta do 43 tysięcy pasażerów.

Subskrybuje zawartość