warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Siemens

Celiński: Potrzeba rozwiązań lepszych od ERTMS

Łączność GSM-R, na której oparto system ERTMS, nie jest już rozwiązaniem przyszłościowym. Zarządzanie europejską siecią kolejową powinno iść raczej w kierunku big data, przetwarzania danych w chmurze i Internetu Rzeczy. Powinno się też zmienić regulacje tak, by pozostawić dostawcom elementów systemów sterowania większą swobodę we wprowadzaniu na rynek nowych rozwiązań – powiedział podczas Kongresu Rozwoju Transportu prezes zarządu Siemens Mobility Krzysztof Celiński.

Siemens Mobility testuje autonomiczny ruch w Monachium

Siemens Mobility wspólnie z Instytutem Ochrony Środowiska, Energii i Mobilności, Politechniką w Monachium oraz firmami niemieckimi IAV, UTB i Emm rozpoczyna testy autonomicznych pojazdów w kampusie Siemensa w Monachium-Perlach. Tor testowy prowadzi przez kampus i pozwala na symulację ruchu ulicznego w różnych sytuacjach. W projekcie biorą udział m.in. autonomiczny samochód i autobus.

Siemens Mobility inwestuje w spółkę Padam

Siemens Mobility oraz firma Padam - dostawca technologii opartych na AI stosowanych w transporcie na żądanie, podpisały umowę o partnerstwie. Inwestycja wzbogaci portfolio Siemensa, zwłaszcza dział skupiający się na transporcie intermodalnym, oferując przewoźnikom publicznym rozwiązania optymizujące użycie pojazdów na początkowych i końcowych odcinkach trasy, przy jednoczesnej redukcji kosztów.

Siemens Mobility oraz Thales zautomatyzują paryskie metro

Spółka Société du Grand Paris (SGP), zleciła konsorcjum Siemens Mobility oraz Thales dostarczenie zautomatyzowanego systemu kontroli pociągów opartego na bezprzewodowej technologii CBTC dla przyszłych linii metra numer 15, 16 i 17, które powstaną do 2030 r.

DB zamawia dodatkowe pociągi dużych prędkości ICE 4 od Siemensa

Deutsche Bahn (DB) rozbudowują swoja flotę o 18 pociągów ICE 4 oraz 50 wagonów napędowych od spółki Siemens Mobility. Pierwsze dostawy rozpoczną się już w 2021 r. – najpierw zostaną przekazane składy 13-wagonowe, a dwa lata później 7-członowe. Zamówienie jest warte około 610 milionów euro.

DB zamawia dodatkowe pociągi dużych prędkości ICE 4

Deutsche Bahn rozbudowują swoja flotę o 18 pociągów ICE 4 oraz 50 wagonów napędowych od spółki Siemens Mobility.

Siemens zdigitalizuje komunikację zbiorową w Singapurze

Siemens Mobility oraz ST Engineering Electronics Limited wygrały przetarg na kontrakt od Urzędu Transportu Lądowego (LTA) warty ok. 12 mln EUR (18,8 mln dolarów singapurskich). Kontrakt przewiduje zaprojektowanie i wdrożenie systemu utrzymania infrastruktury kolejowej (REAMS). System będzie zarządzany z Centrum MindSphere w Singapurze, jednym z hubów Siemensa. Obiekt jest pierwszy, w którym zebrano różnych specjalistów z branży cyfrowej z różnych wydziałów spółki Siemens.

Siemens Mobility otwiera nowy tor testowy w Dusseldorfie

W Dusseldorfie otwarto najbardziej zaawansowany technicznie toru przeznaczony do testowania rozwiązań w pojazdach autonomicznych. Tor oparty jest na technologii dostarczonej od Siemens Mobility. Nowy obiekt będzie służył do prac nad najnowszymi inteligentnymi technologiami kontroli ruchu drogowego i przygotowywał region do ruchu zautomatyzowanego i autonomicznego w przyszłości.

Deutsche Bahn i Siemens Mobility prezentują platformę „Ideas Train”

„Ideas Train” to platforma dla innowacyjnych pomysłów dotyczących regionalnego transportu oraz mobilności przyszłości. Spółka Siemens Mobility to pierwszy producent pojazdów, który został partnerem „Ideas Train”. Współpraca ma na celu przekonać spółki transportu regionalnego do wdrożenia nowych rozwiązań i cyfrowych technologii w transporcie regionalnym.

Jaka przyszłość pociągów regionalnych?

Podczas targów InnoTrans 2018 Deutsche Bahn oraz Siemens Mobility zawarły porozumienie dotyczące współpracy przy "Ideas Train".
Subskrybuje zawartość