warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Siemens

Siemens dostarczy nawet 700 wagonów dla OBB. Będą mogły jeździć do Polski?

Austriackie Koleje Federalne (ÖBB) i Siemens Mobility podpisały umowę ramową na dostawę do 700 wagonów pasażerskich w ciągu najbliższych pięciu lat.

Ceske drahy pozyskają Vectrony i Traxx-y

Na przełomie 2018 i 2019 roku CD Cargo pozyska cztery kolejne lokomotywy wielosystemowe Siemens Vectron. Flota przewoźnika powiększy się także o 10 Traxx-ów MS od Bombardiera.

Siemens rozwija autonomiczne metro na Tajwanie

Konsorcjum Siemens, Hyundai Rotem oraz BES Engineering dostarczą gotowe rozwiązania mechaniczne i elektryczne dla Zielonej Linii metra w mieście Taoyuan na Tajwanie. W ramach kontraktu metro zostanie wyposażone w system sterowania pociągiem Trainguard MT (CBTC), napędy trakcyjne dla pociągów oraz zasilanie prądem stałym. System sygnalizacyjny metra będzie bezobsługowy na poziomie GoA4, czyli pełnej automatyzacji.

Tramwaj Avenio z nagrodą Red Dot

Tramwaj Siemens Avenio M, zaprojektowany dla miasta Ulm, w Niemczech, zdobył prestiżową nagrodę Red Dot Award. Spółka SWU Verkehr GmbH zamówiła dwanaście przegubowych tramwajów Avenio M w maju 2015 roku.

Siemens rozwija autonomiczne metro na Tajwanie

Konsorcjum Siemens, Hyundai Rotem oraz BES Engineering dostarczą gotowe rozwiązania mechaniczne i elektryczne dla Zielonej Linii metra w mieście Taoyuan na Tajwanie. W ramach kontraktu metro zostanie wyposażone w system sterowania pociągiem Trainguard MT (CBTC), napędy trakcyjne dla pociągów oraz zasilanie prądem stałym. System sygnalizacyjny metra będzie bezobsługowy na poziomie GoA4.

Komisja Europejska zaniepokojona fuzją Alstomu i Siemensa. Wszczęła postępowanie

Komisja Europejska ogłosiła wszczęcie szczegółowego dochodzenia w sprawie przejęcia Alstom przez Siemensa. Komisja po wstępnym postępowaniu ma poważne obawy, że nowy podmiot stałby się zbyt potężnym graczem na rynku europejskim i światowym.

Czterdziesty klient na Vectrona

Grupa Rath oraz Siemens Mobility podpisały kontrakt na dostawę trzech wielosystemowych lokomotyw Vectron MS. Lokomotywy będą ciągnęły pociągi towarowe w Austrii, Czechach, Niemczech, na Węgrzech, Niderlandach, Polsce i Słowacji. Pierwsza lokomotywa zostanie dostarczona w grudniu 2018 roku – poinformował producent.

Kolejne Vectrony znalazły nabywcę. 40 klientów

Grupa Rath oraz Siemens Mobility podpisały kontrakt na dostawę trzech wielosystemowych lokomotyw Vectron MS.

Siemens podpisał z 40-tym klientem umowę na lokomotywę Vectron

Grupa Rath oraz Siemens Mobility podpisały kontrakt na dostawę trzech wielosystemowych lokomotyw Vectron MS. Lokomotywy będą ciągnęły pociągi towarowe w Austrii, Czechach, Niemczech, na Węgrzech, Niderlandach, Polsce i Słowacji. Pierwsza lokomotywa zostanie dostarczona w grudniu 2018 roku. Lokomotywy zostaną zbudowane w fabryce Siemensa w Munich-Allach. Dzięki temu zamówieniu, RTB Cargo, transportowa firma wchodząca w skład grupy Rath wejdzie po raz pierwszy w posiadanie własnej wielosystemowej floty.

Siemens Mobility rozpoczyna nowy rozdział działalności

Już od lipca ze struktur Siemensa wydzielona jest odrębna spółka – Siemens Mobility, która zajmie się szeroko pojętymi projektami związanymi z transportem. Dlaczego wydzielono spółkę i jaka przyszłość rysuje się przed transportowym gigantem w Polsce? Rozmawiamy o tym z Krzysztofem Celińskim, dyrektorem Siemens Mobility Sp. z o.o.
Subskrybuje zawartość