warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Stadler

Stadler składa odwołanie ws. przetargu na Pomorzu. Terminy

Stadler wykazuje wstępne zainteresowanie przetargiem na dostawę ezt-ów dla Pomorza. Producent składa odwołanie w przetargu na dostawę ezt-ów

Stadler zaskarża terminy dostaw ezt dla Pomorza

Do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pierwsze odwołanie w przetargu na zakup 5 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Złożył je Stadler, który ma zastrzeżenia co do terminu dostaw, jakie nałożył Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Pierwszy tramwaj wyprodukowany w Siedlcach opuścił zakład Stadlera

W zakładzie Stadler Polska w Siedlcach trwa realizacja zamówienia na dostawę 30 tramwajów z opcją na kolejne 10 pojazdów dla czeskiego miasta Ostrawa. Jest to pierwszy w historii zakładu kontrakt na budowę tramwajów. Następnym jest zamówienie na dostawę 35 tramwajów dla Krakowa z opcją na kolejne 15 pojazdów – obecnie na etapie konstrukcji pojazdu.

Pierwszy tramwaj wyprodukowany w Siedlcach opuścił zakład Stadlera

W zakładzie Stadler Polska w Siedlcach trwa realizacja zamówienia na dostawę 30 tramwajów z opcją na kolejne 10 pojazdów dla czeskiego miasta Ostrawa. Jest to pierwszy w historii zakładu kontrakt na budowę tramwajów. Następnym jest zamówienie na dostawę 35 tramwajów dla Krakowa z opcją na kolejne 15 pojazdów – obecnie na etapie konstrukcji pojazdu.

Stadler z dużym zamówieniem ze Słowenii

Stadler skonstruuje i wyprodukuje 26 jedno- i dwupiętrowych zespołów trakcyjnych dla słoweńskich kolei państwowych Slovenske Železnice. Zamówienie obejmuje jedenaście elektrycznych zespołów trakcyjnych typu Flirt, pięć spalinowych jednostek Flirt oraz dziesięć piętrowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Kiss z opcją na 26 dodatkowych pojazdów. Różne typy pociągów będą zaprojektowane w taki sposób, aby mogły być eksploatowane w trakcji mieszanej. Jest to pierwsze zamówienie Stadlera w Słowenii i znaczący sukces, o który firma długo się starała.

Pociągi z Polski pojadą do Słowenii

Stadler jest bliski podpisania umowy na dostawę nowych pociągów dla Kolei Słowenii. Co ciekawe Flirty z Siedlec mają zastąpić również polskie, bo wyprodukowane w PaFaWagu jednostki oparte na EN57.

Koleje Mazowieckie z unijnym dofinansowaniem – 580 mln zł na nowe pociągi

W styczniu Koleje Mazowieckie podpisały umowę ramową na zakup 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych, które dostarczy Stadler Polska. Koszt zakupu to ponad 2,2 mld zł brutto. Spółka na realizację tej inwestycji ubiegała się o środki unijne w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dziś przedstawiciele Kolei Mazowieckich oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisali cztery umowy na 580 mln zł dofinansowania na zakup nowego taboru.

Boliwia. Stadler dostarczy 12 tramwajów do Cochabamby

12 trójczłonowych tramwajów Metelica trafi w najbliższym czasie do liczącego ponad milion mieszkańców boliwijskiego miasta Cochabamba. Kontrakt na dostawę pojazdów zdobył Stadler. To będzie pierwszy system tramwajowy w Boliwii.

Stadler wyda 30 mln euro na rozbudowę zakładu w Szolnok

W 2013 r. w węgierskiej fabryce nadwozi dla zespołów trakcyjnych FLIRT powstało centrum kompetencyjne Stadlera, specjalizujące się w serwisowaniu wózków kolejowych. Szwajcarski właściciel rozpocznie wkrótce rozbudowę zakładu, po której zdolności napraw wózków wzrosną o 100 proc.

ŁKA wprowadza numerację miejsc. Na razie na taborze

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zamieściła na swoich pojazdach numery siedzeń. Nowe oznaczenia naniesiono zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz jednostek Stadler Flier, a przyjęte rozwiązanie jest analogiczne do tego stosowanego przez PKP Intercity. Na razie łódzki przewoźnik nie wprowadza jednak zmian w taryfie biletowej, choć zapowiada nowości na swojej najdłuższej trasie z Łodzi do Warszawy.
Subskrybuje zawartość