warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Stadler

Stadler Polska kończy realizację kontraktu dla TPER

Do końca marca Stadler dostarczy wszystkie z siedmiu elektrycznych jednostek trakcyjnych Flirt zamówionych przez włoskiego przewoźnika TPER. Pociągi produkowane są w Siedlcach.

Stadler Polska kończy dostawy Flirtów dla włoskiego TPER

Siedlecki zakład Stadlera zakończył produkcję pojazdów dla włoskiego przewoźnika TPER. Po zakończeniu dostaw będzie on posiadał aż 26 pięcioczłonowych Flirtów.

Flirty na 100%!

Stadler od 24 świadczy miesięcy usługę utrzymania pojadów typu FLIRT wyprodukowanych dla szwedzkiej spółki MTR Express. W tym czasie wskaźnik dostępności floty wynosił nieprzerwanie 100 procent.

Pierwszy Flirt z Siedlec wyruszył na podbój Norwegii 

Stadler Polska rozpoczęła realizację dostaw na norweski rynek 26 pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Pierwszy pociąg Flirt produkowany przez siedlecką fabrykę Stadlera opuścił zakład i promem na trasie Świnoujście – Ystad został przetransportowany do Szwecji, a następnie do Norwegii.

Pierwszy Flirt z Siedlec wyruszył na podbój Norwegii [zdjęcia]

Spółka Stadler Polska rozpoczęła realizację dostaw na norweski rynek 26 pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych typu Flirt. Pierwszy skład opuścił zakład w Siedlcach i promem na trasie Świnoujście – Ystad został przetransportowany do Szwecji, a następnie do Norwegii. Wszystkie zamówione przez koleje NSB pociągi wytrzymują surowe skandynawskie zimy z temperaturami sięgającymi minus 40 stopni Celsjusza.

Oferty m.in. z Chin i z Polski na pociągi dla Ceskich drah

Duże zainteresowanie przetargami na dostawę pociągów dla Ceskich drah. Składy elektryczne chcieli budować CRRC, Skoda, Siemens i Stadler. Spalinowe natomiast CRRC, ŽOS Vrútky, PESA i Stadler.

Umowa ŁKA i Newagu podpisana [zdjęcia]

Łódzka Kolej Aglomeracyjna i Newag podpisały dziś w Łodzi umowę na dostawę 14 elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls 2. Ostatecznie zakończyło to skomplikowany wybór oferenta w ogłoszonym w zeszłym roku przetargu. Newag pokonał w nim bydgoską Pesę i siedlecką spółkę Stadler Polska.

Zaplecze techniczne dla Flirtów PKP IC w Łodzi?

Stadler Polska zawnioskował o wydanie decyzji środowiskowej dla bazy utrzymaniowej Flirtów. Miałaby ona powstać w Łodzi – tuż przy dawnym dworcu kolejowym Łódź Karolew, a więc w pobliżu Łodzi Kaliskiej. Producent taboru wskazuje jednak, że ostateczna decyzja o lokalizacji zaplecza nie jest jeszcze podjęta, a rozmowy z PKP Intercity w tej sprawie wciąż trwają.

Stadler z kontraktem na budowę i utrzymanie 52  pociągów metra dla Liverpoolu

Stadler podpisał z Merseytravel historyczny kontrakt o wartości 700 milinów funtów szterlingów. W ramach umowy Stadler zbuduje 52 pociągi metra dla sieci kolei miejskiej Merseytravel w Liverpoolu, a także będzie prowadził utrzymanie pojazdów przez kolejne 35 lat. Nowe pociągi zastąpią jedną z najstarszych flot w Wielkiej Brytanii. Będą w pełni niskopodłogowe, dzięki czemu sieć kolei Merseytravel będzie jedną z najlepiej dostępnych i przyjaznych dla pasażerów w Wielkiej Brytanii.

Stadler wyprodukuje i utrzyma 52 pociągi dla kolei miejskiej w Liverpoolu

Stadler podpisał w czwartek 16 lutego umowę z Merseytravel na produkcję 52 pociągów dla kolei miejskiej Merseyrail w Liverpoolu. Producent będzie odpowiedzialny też za utrzymanie pociągów przez okres 35 lat. Pierwszy skład ma dotrzeć do Liverpoolu w połowie 2019 r.
Subskrybuje zawartość