warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Stadler

Zaplecze techniczne dla Flirtów PKP IC w Łodzi?

Stadler Polska zawnioskował o wydanie decyzji środowiskowej dla bazy utrzymaniowej Flirtów. Miałaby ona powstać w Łodzi – tuż przy dawnym dworcu kolejowym Łódź Karolew, a więc w pobliżu Łodzi Kaliskiej. Producent taboru wskazuje jednak, że ostateczna decyzja o lokalizacji zaplecza nie jest jeszcze podjęta, a rozmowy z PKP Intercity w tej sprawie wciąż trwają.

Stadler z kontraktem na budowę i utrzymanie 52  pociągów metra dla Liverpoolu

Stadler podpisał z Merseytravel historyczny kontrakt o wartości 700 milinów funtów szterlingów. W ramach umowy Stadler zbuduje 52 pociągi metra dla sieci kolei miejskiej Merseytravel w Liverpoolu, a także będzie prowadził utrzymanie pojazdów przez kolejne 35 lat. Nowe pociągi zastąpią jedną z najstarszych flot w Wielkiej Brytanii. Będą w pełni niskopodłogowe, dzięki czemu sieć kolei Merseytravel będzie jedną z najlepiej dostępnych i przyjaznych dla pasażerów w Wielkiej Brytanii.

Stadler wyprodukuje i utrzyma 52 pociągi dla kolei miejskiej w Liverpoolu

Stadler podpisał w czwartek 16 lutego umowę z Merseytravel na produkcję 52 pociągów dla kolei miejskiej Merseyrail w Liverpoolu. Producent będzie odpowiedzialny też za utrzymanie pociągów przez okres 35 lat. Pierwszy skład ma dotrzeć do Liverpoolu w połowie 2019 r.

Stadler Polska laureatem rankingu Diamenty Forbesa

Trzecie miejsce na Mazowszu i siódme w Polsce zajęła spółka Stadler Polska w rankingu najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw przygotowanym przez magazyn Forbes.

Stadler Polska laureatem prestiżowego rankingu Diamenty Forbesa

Trzecie miejsce na Mazowszu i siódme w Polsce zajęła spółka Stadler Polska w rankingu najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw przygotowanym przez magazyn Forbes.

Stadler Polska laureatem prestiżowego rankingu Diamenty Forbesa

Trzecie miejsce na Mazowszu i siódme w Polsce zajęła spółka Stadler Polska w rankingu najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw przygotowanym przez magazyn Forbes. Siedlecki zakład po raz pierwszy w historii został uwzględniony w tym prestiżowym rankingu i od razu zajął w nim czołowe miejsca.

Stadler wygrywa w KIO

Krajowa Izba Odwoławcza, nieco w cieniu przetargu krakowskiego na dostawę tramwajów, wydała dziś także orzeczenie w sprawie zamówienia na dostawy ezt dla województwa wielkopolskiego.

Wielkopolska: Stadler wygrywa w KIO

Z końcem roku 2016 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego rozpisał przetarg na zakup 10 pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Postępowanie przetargowe ma potrwać do początku lutego, tymczasem do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęła skarga Stadlera, który neguje niektóre postanowienia istotnych warunków zamówienia. Magdalena Grabarczyk, rzeczniczka prasowa KIO, potwierdziła, że uwzględniono zarzuty producenta względem zamawiającego.

Siedlce będą produkować tramwaje

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram.pl Stadler zaprojektuje, wykona i dostarczy 40 tramwajów dla Ostrawy. Ich produkcja będzie odbywać się częściowo w zakładzie Stadler Polska w Siedlcach.

Stadler dostarczy 40 tramwajów dla Ostrawy

Stadler zaprojektuje, wykona i dostarczy 40 tramwajów dla Ostrawy. To pierwsze zamówienie Stadlera na czeskim rynku tramwajowym. Łączna wartość kontraktu realizowanego dla przedsiębiorstwa Dopravní podnik Ostrava a.s. (DPO) wynosi 45 mln franków szwajcarskich. Tramwaje dla Ostrawy zostaną zaprojektowane w biurze inżynieryjnym Stadlera w Pradze. Ich produkcja będzie odbywać się częściowo w zakładzie Stadler Polska w Siedlcach.

Subskrybuje zawartość