warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Stadler

Stadler Service z ofertą na P3 śląskich Flirtów

Jedna oferta została złożona w przetargu na wykonanie usługi utrzymaniowej poziomu P3.1 i P3.2 śląskich Flirtów.

Sąd ws. przetargu na pociągi metra: Producenci muszą odtajnić oferty

Po wielu miesiącach od otwarcia ofert w przetargu na dostawy do 45 nowych pociągów metra Sąd Okręgowy wydał wreszcie orzeczenie w sprawie odtajnienia parametrów ofert, na co Stadler i Skoda – którzy złożyli najtańsze oferty – zgodzić się nie chcieli.

Stadler dostarczy 11 FLIRT-ów dla VorAlpen Express

Stadler wraz ze szwajcarskim operatorem Südostbahn (SOB) zaprezentowali nowy niskopodłogowy EZT FLIRT Traverso przeznaczony do eksploatacji na linii VorAlpen Express. Prezentacja odbyła się w mieście Erlen.

Tureckie tramwaje dla Olsztyna pod znakiem zapytania?

Tramwaje Durmazlara dla Olsztyna są niezgodne z SIWZ. Nieoficjalnie o tym wypowiadają się Siemens, Stadler i Pesa. Producenci podnoszą kwestię nachylenia podłogi w tureckiej Panoramie. Jednak tylko jedna z firm przyznała oficjalnie, że złożyła do Urzędu Zamówień Publicznych pismo w tej sprawie.

USA: Baza utrzymaniowa dla pociągów Stadlera już gotowa

W Fort Worth w stanie Teksas powstała hala, która będzie zapleczem kolei TexRail. W oddanej do użytku bazie będą prowadzone prace utrzymaniowe ośmiu pociągów, które na zamówienie przewoźnika produkuje firma Stadler.

Pomorskie oficjalnie wybrało ofertę Newagu [aktualizacja]

Ani Pesa, ani Stadler nie złożyli oferty w przetargu na 5 elektrycznych zespołów trakcyjnych dla województwa Pomorskiego. Jedyną ofertę złożył nowosądecki Newag. 22 maja urząd marszałkowski zatwierdził ofertę producenta.

Leo Express: Flirty gotowe do dopuszczenia w Polsce

Prywatny operator z Czech chce jeszcze w tym kwartale uruchomić pierwsze pociągi z Krakowa do Pragi. Jest przekonany o dużym potencjale tej trasy, bo już obecnie wielu pasażerów korzysta z autobusów dowozowych uruchamianych w relacji Kraków – Bogumin (Bohumín). Wjazd prywatnych jednostek Stadler Flirt na sieć PKP PLK ma być możliwy dzięki spełnieniu przez niezależnego operatora wszelkich norm umożliwiających dopuszczenie jego taboru do ruchu przez Urząd Transportu Kolejowego.

KM podpisały pierwszą umowę na dostawę Flirtów3

Przedstawiciele Kolei Mazowieckich podpisali w poniedziałek trzy umowy. Pierwszą – na unijne dofinansowanie zakupu 6 pociągów typu Flirt w ramach RPO WM 2014-2020. Kolejne to umowy z firmą Stadler Polska –  umowa wykonawcza na 6 dofinansowanych z UE pojazdów, a także umowa przedwstępna dotyczącą zamówienia kolejnych 55 pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych.

Stadler składa odwołanie ws. przetargu na Pomorzu. Terminy

Stadler wykazuje wstępne zainteresowanie przetargiem na dostawę ezt-ów dla Pomorza. Producent składa odwołanie w przetargu na dostawę ezt-ów

Stadler zaskarża terminy dostaw ezt dla Pomorza

Do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pierwsze odwołanie w przetargu na zakup 5 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Złożył je Stadler, który ma zastrzeżenia co do terminu dostaw, jakie nałożył Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
Subskrybuje zawartość