warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Arriva

54 nowe autobusy na gaz wkrótce na ulicach Warszawy

Już wkrótce w Warszawskim Transporcie Publicznym zadebiutują 18-metrowe autobusy o napędzie gazowym wyprodukowane przez Solarisa. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podpisał umowę z firmą Arriva na obsługę komunikacyjną 54 takimi pojazdami.

Arriva nadal będzie wozić pasażerów na lotnisko w Modlinie

W piątek (29 marca) Koleje Mazowieckie i firma Arriva podpisały umowę na obsługę linii lotniskowej ze stacji kolejowej na terminal lotniska w Modlinie. Arriva złożyła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym ogłoszonym przez Koleje Mazowieckie i będzie realizowała przewozy przez kolejne 3 lata.

Arriva sprowadza z Niemiec kolejne VT628. I szuka maszynistów w Bułgarii

Arriva poszukuje maszynistów w Bułgarii. Kusi ich wyższymi zarobkami w wysokości 1350 euro.

Arriva przejmuje obsługę na czterech czeskich liniach kolejowych

Arriva mocniej wchodzi na czeski rynek przewozów kolejowych. W grudniu 2019 przejmie do obsługi cztery linie kolejowe, z których trzy mają początek w Pradze.

Czechy: Nowy plan transportowy w kraju zlinskim. Więcej pociągów i nowy tabor

Samorząd kraju zlinskiego zatwierdził w głosowaniu nowy plan transportowy. Arriva wraz z Leo Express będą przez najbliższą dekadę obsługiwać prawie 40% regionalnych przewozów kolejowych – poinformował rzecznik Leo Express w Czechach Emil Sedlařík. Na czterech liniach niezelektryfikowanych będzie uruchamianych zdecydowanie więcej pociągów, co ma przynieść wzrost popularności kolei i odciążyć sieć drogową.

Arriva RP wypożyczy szynobusy Kolejom Wielkopolskim

Koleje Wielkopolskie błyskawicznie rozstrzygnęły przetarg na dostawę czterech dwuczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych w okresie do końca 2019 r. Pojazdy, zgodnie z oczekiwaniami, zapewni Arriva RP.

Walka o przewozy w czeskich regionach. Czy kraj liberecki powtórzy wybór przewoźnika?

Procedura wyboru przewoźnika dla dwóch linii w kraju libereckim zostanie prawdopodobnie powtórzona – donosi portal zdopravy.cz. Powodem jest wyjście na jaw potencjalnego konfliktu interesów: jeden z pracowników Arrivy był wspólnikiem biznesowym odpowiedzialnego za cały proces operatora urzędnika samorządowego. Właśnie Arriva była jedynym uczestnikiem postępowania, dopuszczonym według niedawnego komunikatu władz regionu do kolejnego etapu rozmów.

Koleje Czeskie i Arriva z nowymi kontraktami w Czechach

Międzynarodowe ekspresy z Pragi do Żyliny oraz pospieszne z Pragi do Luhačovic będą przez najbliższych 9 lat nadal obsługiwane przez Koleje Czeskie – informuje czeskie Ministerstwo Transportu. Równocześnie ogłoszono wybór operatora pakietu czterech linii pospiesznych, który będzie obsługiwany – według portalu zdopravy.cz – przez Arrivę. Będą to pierwsze obsługiwane w Czechach przez tego przewoźnika połączenia dalekobieżne.

Prywatne firmy kolejowe walczą w Czechach o długoletnie kontrakty regionalne

Do rywalizacji o obsługę regionalnych tras kolejowych w kraju zlińskim przystąpił w finale nieoczekiwany gracz. Dziesięcioletni kontrakt chce uzyskać zarówno Regio Jet, jak i Arriva, posiłkująca się taborem użyczonym przez Leo Express. Efekt bezpośrednich negocjacji z zainteresowanymi firmami ma być znany najpóźniej w połowie grudnia.

Czwarty VT628 w Arriva Polska

Flotę pojazdów kolejowych Arriva powiększył kolejny pojazd serii VT628 – poinformował dziś przewoźnika.
Subskrybuje zawartość