warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Deutsche Bahn

Stadler dostarczy piętrowe Kissy dla DB Regio

Stadler wygrał przetarg na dostawę 18 piętrowych zespołów trakcyjnych dla Deutsche Bahn. Właśnie podpisano umowę na dostawę pociągów, które zobaczymy w ruchu w północnych Niemczech już za 3 lata.

PKP Intercity wynajmuje lokomotywę Siemens Vectron [zdjęcia Czytelników]

PKP Intercity wypożyczy od Deutsche Bahn dwusystemową lokomotywę Siemens Vectron do prowadzenia pociągów międzynarodowych kursujących między Berlinem a Warszawą. Rozszerzyliśmy artykuł o galerię zdjęć od Czytelników.;

Linki dla DB jeżdżą zgodnie z planem

Pojawiające się informacje o wycofaniu Linków, które PESA wyprodukowała dla Deutsche Bahn, są nieprawdziwe. Podczas pobytu w Niemczech udało nam się zaobserwować w ruchu zarówno dwu, jak i trzyczłonowe jednostki.

Produkcyjny problem z ICE 4. DB wstrzymało odbiory pociągów

W elektrycznych zespołach trakcyjnych ICE 4, produkowanych przez konsorcjum Siemensa i Bombardiera, zauważono problem, który dotyczy jakości spawów na pudle pojazdu. Do czasu rozwiązania problemu Deutsche Bahn wstrzymało odbiory pociągów.

Hałasujące Linki to subiektywne odczucia mieszkańców?

Mieszkańcy kilku miejscowości pod Frankfurtem skarżą się na hałasujące Linki, jakie PESA dostarczyła dla Deutsche Bahn. Ani przewoźnik ani też producent nie stwierdzili przekroczenia norm.

DB prezentuje wyniki za 2018 rok

Nowy rekord liczby przewiezionych pasażerów, wyższe przychody i większy niż kiedykolwiek wolumen towarów na sieci - tak Deutsche Bahn podsumowuje wyniki za zeszymrok. Zysk utrzymał się mniej więcej na tym samym poziomie co wcześniej.

Czyżby DB i OBB chciały kupić piętrowe składy od Westbahn?

W ubiegłym tygodniu na łamach InfoRail.pl pisaliśmy, że zarówno Deutsche Bahn, jak i OBB chcą pozyskać piętrowe składy. Wszystko wskazuje na to, że do wzięcia będą jednostki Stalder KISS należące do Westbahn.

Deutsche Bahn pokazuje nowość – wagonowy ECx

Niemiecki koleje Deutsche Bahn pokazały, jak mają wyglądać nowe składy ECx, które pojadą m.in. do Amsterdamu. Dostarczy je Talgo.

Tak będą wyglądać składy Talgo dla Deutsche Bahn. Pojadą do Amsterdamu jako ECx

Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) zaprezentowały wizualizacje zestawów wagonowych, które dostarczy hiszpańska firma Talgo. Pojadą m.in. jako pociągi ECx z Berlina do Amsterdamu, a dzięki nim czas przejazdu między stolicami skróci się o pół godziny – do 5 godzin i 50 minut. Nowe jednostki zapewnią też skomunikowanie wyspy Sylt oraz połączą Kolonię i Oberstdorf.

Utrudnienia w Niemczech. Przez wiatr

Ze względu na trudne warunki pogodowe niemiecki przewoźnik kolejowy Deutsche Bahn wstrzymał w niedzielę ruch pociągów długodystansowych oraz niektórych pociągów regionalnych na zachodzie kraju.
Subskrybuje zawartość