warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

InnoTrans

Greenbrier: Ktoś wpadł na pomysł, że wagony będą hałasować mniej

Greenbrier jest jednym z czołowych producentów wagonów towarowych. Nie mogło zatem zabraknąć firmy na targach Innotrans, która zaprezentowała swoją nową konstrukcję cysterny. Nie omieszkaliśmy zapytać także planowane dyrektywy unijne dotyczące tak zwanych cichych hamulców. O tych wszystkich kwestiach rozmawiamy z Tomaszem Rychtą, Project Manager w firmie Greenbrier Europe.

Gdzie jest granica zużycia koła?

Koło jest newralgicznym punktem każdego składu szynowego. Każdy przewoźnik ma obowiązek dbać o jego stan i odpowiednio często dokonywać reprofilacji. Służą do tego tokarki, których produkcją od 70 lat trudni się polska firma Rafamet. Przy okazji targów InnoTrans w Berlinie zapytaliśmy jej przedstawiciela – Rajmunda Jarosza, kierownika sprzedaży – jak wygląda odświeżanie koła i ile lat mają już najstarsze tokarki.

Glaspo: Specjaliści od szklenia pociągów i pojazdów komunikacji miejskiej

Od małych urządzeń AGD po pojazdy szynowe. Firma Glaspo odpowiada za dużą część produkcji szyb na rodzimym rynku, bez względu na specyfikę urządzenia. Jak przyznaje Tomasz Opas, członek zarządu firmy, nawet konkurencja jest de facto dzisiaj klientem ich firmy. My zapytaliśmy podczas targów InnoTrans, jak wygląda kolejowy aspekt działalności Glaspo.

Growag z fotelami pasażerskimi przyszłości

Firma Growag posiada 44 lata doświadczenia na rynku foteli dla pojazdów szynowych. Growag rezentował na targach Innotrans w Berlinie fotele modułowe, które, dzięki wymiennym komponentom, możliwe są do zaoferowania nawet najbardziej wymagającym klientom. O obecnych potrzebach przewoźników i pasażerów w kwestii foteli rozmawiamy z Marcinem Jankowskim, pełnomocnikiem zarządu ds. jakości w firmie Growag.

Stadler i Solaris jako konsorcjum. Pierwszy przetarg w Krakowie

Współpraca Solarisa i Stadlera zdominowała tegoroczne targi InnoTrans w Berlinie. Co się teraz zmieni w sektorze pojazdów szynowych, zapytaliśmy o to dr inż. Dariusza Michalaka, wiceprezesa zarządu Solarisa.

Jaki tabor na InnoTrans?

Wiemy coraz więcej o taborze, jaki zobaczymy na tegorocznych targach InnoTrans w Berlinie. Lista jest jednak jeszcze otwarta.

Premiery InnoTrans: Talent3 Bombardiera

Nowy Talent3 zostanie zaprezentowany przez Bombardiera na tegorocznych targach InnoTrans w Berlinie. Reprezentuje on nową generację pojazdów kanadyjskiego producenta.

PSI na targach Innotrans

Zgodnie z mottem „Sprawne sterowanie złożonymi procesami”, PSI zaprezentuje na targach Innotrans (20-23 września 2016 r., stoisko 309 w hali 2.1) rozwiązania z obszaru zarządzania transportem publicznym na bazie platformy PSItraffic.

EC250 główną atrakcją InnoTrans

Jakiś czas temu na łamach InfoRail pisaliśmy o pojazdach, jakie na targach InnoTrans w Berlinie zaprezentuje Stadler. Teraz pora na szczegóły.

Nowoczesne pojazdy Stadlera na targach InnoTrans. Jest też FLIRT z Siedlec

Na targach InnoTrans w Berlinie Stadler po raz kolejny zaprezentuje swoje nowoczesne pojazdy szynowe. Wyjątkowe projekty innowacyjnych, efektywnych kosztowo oraz przyjaznych dla środowiska pojazdów będą główną atrakcją stoiska 103 w hali 2.2, a także wystawy zewnętrznej. Przy stanowisku 238 na terenie zewnętrznym będzie można zapoznać się z całą gamą usług świadczonych przez Stadler Service obejmującą: serwis, zaopatrzenie w części zamienne, naprawy i modernizacje pojazdów szynowych.

Subskrybuje zawartość