warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Intercity

KIO zajęła się odwołaniem PESY w przetargu na lokomotywy dla PKP IC

Krajowa Izba Odwoławcza zajęła się dziś odwołaniem złożonym przez PESĘ i ZNTK Mińsk Mazowiecki od wyników przetargu na dostawę lokomotyw dla PKP Intercity.

Władze Gietrzwałdu promowały gminę w pociągu TLK Gietrzwałd

Wójt, radni, urzędnicy i grupa mieszkańców warmińskiej gminy Gietrzwałd wybrali się w piątek we wspólną podróż pociągiem Intercity "Gietrzwałd" relacji Olsztyn - Zielona Góra. Wyprawa ma promować ich miejscowość, znaną z sanktuarium maryjnego.

PKP Intercity złożyło wnioski o otwarty dostęp na pięć lat

Pod koniec grudnia PKP Intercity złożyło w Urzędzie Transportu Kolejowego 15 wniosków o przyznanie otwartego dostępu na trasach krajowych. To już komplet tras komercyjnych, o które wystąpił przewoźnik na najbliższe lata.

IC Matejko do Przemyśla o czasie nie dojechał ani razu. Prezes PKP SA zapowiada interwencję

W okolicach Nowego Roku PKP Intercity zaczęło wdrażać zmiany organizacyjne mające poprawić rozkład jazdy pociągów kursujących pomiędzy Szczecinem a Przemyślem. Na większości połączeń poprawa jest widoczna, choć niechlubnym wyjątkiem pozostaje IC Matejko. Ten pociąg do Przemyśla punktualnie nie dotarł ani razu.

ŁKA i inni przewoźnicy mogą wejść do wspólnego biletu

Trwają prace nad wspólnym biletem kolejowym i zintegrowaną taryfą opłat. Do projektu PKP Intercity, PolRegio i SKM Trójmiasto wkrótce mogą dołączyć kolejni przewoźnicy.

Olkol z umowami na naprawy dziewiątek

PKP Intercity podpisały umowy z firmą Olkol na wykonanie napraw okresowych lokomotyw EP09.

PKP Intercity prezentuje ofertę na ferie zimowe

Pierwsza tura ferii zimowych rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 15 stycznia, ostatnia zakończy się 25 lutego. Przewoźnik zapewni wzmocnioną informację pasażerską na wybranych dworcach w kraju.

PKP Intercity zbuduje myjnię dla pociągów na Grochowie

Narodowy przewoźnik kolejowy chce zamówić myjnię do swojej bazy na warszawskim Grochowie. Obecnie pociągi są tu myte ręcznie.

Oferta PKP Intercity na ferie zimowe

Zakopane, Szklarska Poręba, Jelenia Góra, Wisła, Bielsko-Biała czy Krynica-Zdrój – do tych górskich miejscowości podróżni, planujący wyjazdy na ferie zimowe, będą mogli dotrzeć pociągami PKP Intercity.

Na ferie zimowe w polskie góry z PKP Intercity

Zakopane, Szklarska Poręba, Jelenia Góra, Wisła, Bielsko-Biała czy Krynica-Zdrój – do tych górskich miejscowości podróżni, planujący wyjazdy na ferie zimowe, będą mogli dotrzeć pociągami PKP Intercity. Pierwsza tura ferii rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, ostatnia zakończy się 25 lutego. Przewoźnik zapewni wzmocnioną informację pasażerską na wybranych dworcach w kraju.

Subskrybuje zawartość