warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Intercity

Kolejne odwołanie w przetargu na lokomotywy dla PKP Intercity

Po zmianie kryteriów doświadczenia mamy kolejne odwołanie w przetargu na dostawę 20 lokomotyw elektrycznych dla PKP Intercity wraz ze świadczeniem usług ich utrzymania.

Pendolino w Łodzi jedynie epizodem

PKP Intercity analizowało wielkość potoków pasażerskich do i z Łodzi w objazdowym EIP z Warszawy do Jeleniej Góry, ale nie ujawnia, jak duże było zainteresowanie pociągiem najwyższej kategorii. Na pewno w najbliższym czasie nie będzie natomiast stałych kursów Pendolino przez Łódź. Przewoźnik twierdzi, że przeszkodą są w tym wypadku zapisy projektu unijnego, w ramach którego zakupione zostały te nowoczesne jednostki.

Newag chce kolejnych zmian w przetargu na 20 lokomotyw dla PKP Intercity

Mimo zmian, które PKP Intercity poczyniło w specyfikacji przetargowej, jeden z krajowych producentów nowoczesnych elektrowozów – Newag – wciąż nie jest zadowolony z ostatecznej treści konkursu ofert i odwołuje się w tej sprawie do Krajowej Izby Odwoławczej.

TLK Polesie obsługuje przystanki regionalne na Lubelszczyźnie. Pomaga PolRegio

Od wejścia w życie czerwcowej korekty rocznego rozkładu jazdy jeden z pociągów TLK obsługuje odcinek Lublin – Lubartów jak pociąg regionalny. Takie rozwiązanie wynika z porozumienia między PKP Intercity i Przewozami Regionalnymi, które zostało zawarte w celu złagodzenia ograniczonej przepustowości linii nr 30 Łuków – Lublin Północny. Raczej nie jest to wstęp do powrotu do pociągów dalekobieżnych obsługujących ruch regionalny na wybranych odcinkach.

Relacja pociągu Chełm – Kowel wydłużona, rusza kolejny pociąg Przemyśl – Kijów

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną parę pociągów relacji Przemyśl–Kijów kursujących nową trasą przez Tarnopol i Winnicę. Dodatkowo skład z Chełma do Kowla pojedzie w wydłużonej relacji do Zdołbunowa. Dzięki skomunikowaniom z połączeń skorzystają także m.in. pasażerowie z Warszawy, Wrocławia czy Krakowa.

Z Chełma do ukraińskiego Zdołbunowa

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną parę pociągów relacji Przemyśl–Kijów kursujących nową trasą przez Tarnopol i Winnicę. Dodatkowo skład z Chełma do Kowla pojedzie w wydłużonej relacji do Zdołbunowa.

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną parę pociągów relacji Przemyśl–Kijów kursujących nową trasą przez Tarnopol i Winnicę. Dodatkowo skład z Chełma do Kowla pojedzie w wydłużonej relacji do Zdołbunowa. Dzięki dogodnym skomunikowaniom z połączeń skorzystają także m.in. pasażerowie z Warszawy, Wrocławia czy Krakowa.

PKP Intercity zaprasza na muzyczną podróż

W tym roku Radiowa Jedynka wyruszyła w 46. edycję trasy „Lata z Radiem”. Imprezom muzycznym na południu Polski towarzyszy PKP Intercity, uatrakcyjniając wydarzenia specjalnymi, rodzinnymi strefami. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni przewoźnik przygotował dla uczestników liczne atrakcje, w tym pamiątkowe pocztówki z wakacji.

ZNTKiM z umową na modernizacje siódemek

PKP Intercity oraz Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego i Miejskiego z Gdańska podpisali umowę na wykonanie naprawy okresowej na 4. poziomie utrzymania wraz z modernizacją 10 lokomotyw elektrycznych serii EU/EP07.

Pendolino z Kołobrzegu do Katowic nie będzie. Będzie za to kolejne do Krakowa

Poseł Marek Hok zwrócił się do ministerstwa w sprawie utworzenia nowego połączenia Express Intercity Premium. Duże zainteresowanie pociągami Pendolino z Krakowa do Kołobrzegu, skłoniło posła do zaproponowania uruchomienia nowego połączenia, łączącego Kołobrzeg z Katowicami. Na to jednak nie ma szans, jak podkreśla PKP Intercity. Okazuje się jednak, że mimo wszystko połączeń Pendolino do nadmorskiej miejscowości będzie więcej.
Subskrybuje zawartość