warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Intercity

10 pociągów kolonijnych, tabor zabezpieczony

Planujemy uruchomić w wakacje 10 pociągów kolonijnych – poinformował Jarosław Oniszczuk, członek Zarządu PKP Intercity.

PKP Intercity pyta firmy o internet w Pendolino

Podróż Pendolino oznacza dzisiaj właściwie konieczność oderwania się od wirtualnej rzeczywistości, gdyż na większości tras niemożliwe jest skorzystanie z internetu w komórce, z kolei na pokładzie brakuje Wi-Fi. Często problematyczne są również rozmowy przez telefon, gdyż natomiast nie ma zasięgu telefonii komórkowych we wnętrzu pojazdu. Wciąż mówi się, że PKP Intercity chce w niedługim czasie zadbać o dostęp Wi-Fi na pokładzie Pendolino oraz wzmocnić sygnał sieci GSM. Czy teraz się to zmieni? Właśnie spółka ogłosiła zapytanie ofertowe w tej sprawie.

Łódź Pabianicka: Siedmiu pasażerów na kurs?

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa informuje, że ze zlikwidowanych postojów na przystanku Łódź Pabianicka korzystało średnio siedmiu pasażerów na kurs. Metody badania frekwencji przez PKP Intercity budzą wątpliwości stowarzyszenia skupiającego podróżujących z Łodzi do Warszawy. Sam przewoźnik nie przedstawił nadal oficjalnie swoich danych dotyczących wymiany pasażerskiej na nieobsługiwanym już przystanku.

Pendolino w podwójnym zestawieniu pojedzie do Krakowa i Trójmiasta

PKP Intercity zdecydowało się po raz drugi w historii uruchomić pociągi Pendolino w podwójnym zestawieniu. Jak deklaruje przewoźnik, pojadą one tym razem już z normalną prędkością rozkładową.

PKP Intercity bez 10 ezt-ów na wakacje

16 ED250, 17 Flirtów i 16 Dartów – tyle ezt-ów będzie do dyspozycji pasażerów w trakcie wakacji. Do wakacyjnego rozkładu jazdy, z uwago na usterki, nie wejdzie 10 składów – poinformował Jarosław Oniszczuk, członek Zarządu PKP Intercity.

W weekend Pendolino w podwójnym zestawieniu

Taborowa ciekawostka od PKP Intercity. Przewoźnik poinformował, że Pendolino po raz kolejny pojadą w podwójnej trakcji.

PKP Intercity ma ponad 800 niejeżdżących wagonów na bocznicach

PKP Intercity deklaruje, że na chwilę obecną ma 1224 sprawne wagony osobowe do obsługi podróżnych. Celem jest jednak zwiększenie tej liczby. Jak wiadomo, spora część taboru PKP Intercity stoi obecnie nieużywana na bocznicach. Jarosław Oniszczuk, członek zarządu spółki, zadeklarował, że przewoźnik co do nich ma jednak poważne plany.

Czeskie wagony już w Polsce, po raz ostatni?

Do Polski docierają czeskie wagony, które PKP Intercity wypożyczyły na wakacje. Łącznie będzie ich 50.

PKP Intercity ruszają z WiFi do ED250, wreszcie będzie?

PKP Intercity pytają o weryfikację technologiczną kompletności rozwiązania dostarczenia, instalacji i utrzymania sieci WiFi oraz wzmacniaczy sygnału GSM dla 20 składów ED250.

Łódź: Likwidacja postojów PKP IC wywołuje protesty

Czy postoje pociągów do Warszawy i Wrocławia na przystanku Łódź Pabianicka zostaną przywrócone? Ponownego zatrzymania tam pięciu par pociągów najpoźniej na początku września chce stowarzyszenie Kolejowa Linia Łódzka. PKP Intercity analizuje złożony wniosek.
Subskrybuje zawartość