warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Intercity

PKP Intercity: Pociąg czekał na skomunikowanie nie na tej stacji, co powinien

Przed tygodniem Czytelnik poinformował nas o sytuacji ze stacji Toruń Głowny. Dyspozytor przekazał maszyniście, że zostanie wykonany „nietypowy manewr”. Polegał on na opóźnieniu pociągu IC Hutnik tak, by pojechał za pociągiem IC Wieniawski. PKP Intercity prowadzi postępowanie wyjaśniające.

Dodatkowe pociągi PKP Intercity do Zakopanego

PKP Intercity przypominają o uruchomieniu dodatkowych pociągów do Zakopanego.

Pendolino zwolniło do 160 km/h. Przyczyną oblodzenie wózków

Przed tygodniem PKP Intercity ograniczyło prędkość kilku pociągów Pendolino do 160 km/h. Przyczyną było oblodzenie wózków. Przewoźnik ma nadzieję, ze zapobiegnie to powtórnemu "ostrzelaniu" składów tłuczniem wybitym z torowiska przez oderwane bryły.

PKP Intercity kompleksowo przebuduje swoje obiekty techniczne we Wrocławiu

Jednym z głównych zadań PKP Intercity w najbliższych latach będzie przebudowa baz technicznych przy największych stacjach w Polsce. Właśnie ogłoszono przetarg na realizację sporej inwestycji w zaplecze we Wrocławiu.

TLK Zielonogórzanin ma wrócić, bo PLK przesunęło zamknięcie linii na wrzesień

Od nowego rozkładu jazdy wprowadzonego w grudniu 2018 roku, zdaniem radnych z Zielonej Góry i lubuskich posłów, znacznie pogorszył się dojazd pociągiem do Warszawy i Poznania. PKP Intercity tłumaczy, że takie zmiany wymusił zarządca infrastruktury, który między Sulechowem a Zbąszynkiem planował remont. Remontu jednak nie ma i na razie nie będzie.

PKP Intercity partnerem wystawy w Muzeum Rzeźby w Królikarni

PKP Intercity zostało partnerem wystawy "POMNIK. Europa Środkowo-Wschodnia 1918-2018" w filii Muzeum Narodowego w Warszawie.

Producent powinien był wymienić silniki lokomotyw Gama?

Od przeszło pół roku PKP Intercity nie może korzystać z połowy lokomotyw spalinowych Gama. Problemy dotyczą silników dostarczonych przez firmę MTU. Zdaniem Pesy mają one poważną wadę fabryczną i powinny zostać wymienione przez dostawcę.

Na ferie zimowe z PKP Intercity

PKP Intercity przygotowało się na wzmożone podróże w czasie ferii zimowych. Ferie rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek, a ich ostatnia tura zakończy się 24 lutego. Dzięki uruchamianym każdego dnia średnio ponad 380 pociągom z PKP Intercity można wygodnie i tanio odwiedzić nie tylko największe polskie miasta, lecz również popularne górskie miejscowości, a nawet stolice europejskich państw. Spółka zachęca do korzystania z jej usług.

Zarząd Wars odwołany. Jest konkurs na nowy

W ubiegłym miesiącu odwołany został zarząd należącej do Skarbu Państwa i PKP Intercity spółki Wars. Właśnie rozpisano konkursy na obsadzenie zwolnionych stanowisk prezesa i członka zarządu.

Na ferie zimowe z PKP Intercity

PKP Intercity przygotowało się na wzmożone podróże w czasie ferii zimowych, które rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek, a ich ostatnia tura zakończy się 24 lutego.
Subskrybuje zawartość