warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Intercity

Zamieszanie w sprzedaży biletów IC. TLK Rozewie pojedzie zamiast TLK Sudety

– PKP Intercity sprzedało mi bilet na pociąg, który nie pojedzie – zaalarmował nas Czytelnik. Problemem okazała się noc przejściowa z 9 na 10 grudnia, kiedy zmieni się rozkład jazdy.

PKP Intercity unieważniło przetarg na modernizację lokomotyw manewrowych

PKP Intercity odrzuciło ofertę Newagu na naprawy dziewięciu lokomotyw manewrowych SM42. Była to jedyna propozycja, która padła w postępowaniu.

Duży przetarg na naprawy taboru PKP IC. Prawie 200 wagonów przez pięć lat

PKP Intercity ogłosiło przetarg na wykonanie napraw okresowych 184 wagonów osobowych.

PKP Intercity jednak kupują wagony dla wojska!

Mimo nikłego zainteresowania ze strony producentów PKP Intercity ogłosiły przetarg na dostawę 8 wagonów osobowych specjalnych do przewozu osób na potrzeby Sił Zbrojnych RP.

Duży przetarg na naprawy wagonów. 184 sztuki

PKP Intercity ogłosiły przetarg na wykonanie napraw okresowych 184 wagonów osobowych. Zamówienie zostało podzielone na 12 odrębnych części.

PKP Intercity jednak zamawia wagony dla wojska

Nikłe zainteresowanie producentów zapytaniem PKP Intercity o wagony specjalne do przewozu wojska nie zniechęciło przewoźnika. Właśnie ogłasza przetarg na dostawę ośmiu wagonów osobowych specjalnych na potrzeby Sił Zbrojnych RP.

Rezultat budowy łącznicy Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki wykorzystany słabo

Na konferencji PKP PLK i PKP Intercity, poświęconej nowemu rozkładowi jazdy, który zacznie obowiązywać od 10 grudnia, pochwalono się skróceniem czasu jazdy pociągów pomiędzy Krakowem a Zakopanem. Tymczasem jeden z ekspresów, dzięki inwestycji za prawie 350 mln zł, skróci czas jazdy na tym odcinku o 7 minut, a TLK Karpaty z Krakowa Głównego do Zakopanego pojedzie dłużej o… 24 minuty.

Nie było ofert na dzierżawę elektrowozów dla PKP Intercity

PKP Intercity potrzebuje czterech dodatkowych lokomotyw elektrycznych, by zrealizować nowy rozkład jazdy który wejdzie w życie w grudniu. Spółka może mieć problem, bo nie znalazła firmy, która mogłaby je wypożyczyć.;

Przetarg na terminale IC utrudniał uczciwą konkurencję. Jest unieważnienie

Duże kontrowersje wokół przetargu na terminale mobilne PKP Intercity nie były bezpodstawne. Przewoźnik po miesiącach prób rozstrzygnięcia unieważnił postępowanie.

KPK wykonany w połowie. MIB szykuje ustawę tunelową

PKP Intercity kupuje lokomotywy, EZT-y i wagony. W tym roku PKP PLK podpiszą umowy na modernizację linii wartości 20 mld zł. Nie wiadomo czy Polska dostanie kolejne fundusze, ale projekty będą już czekały na realizację. Tak resort infrastruktury i budownictwa przedstawia swoje działania na półmetku kadencji rządu.

Subskrybuje zawartość