warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

interREGIO

InterRegio będą zatrzymywać się w Grodzisku Mazowieckim jeśli będzie nowy tabor

Wracamy do sprawy likwidacji postojów pociągów InterRegio w Godzisku Mazowieckim. Zapytaliśmy w Łódzkim Urzędzie Marszałkowskim czy rozważany jest powrót do tej koncepcji?

Bez InterRegio spadła liczba pasażerów Przewozów Regionalnych

Liczba przewiezionych pasażerów przez 10 miesięcy 2016 roku to 66 500 tys. W porównaniu do 64 200 tys. w roku 2015 to o 2,5 mln więcej. A wszystkiemu winne InterRegio.

Pociągi InterRegio bez postojów w Grodzisku Mazowieckim. Dlaczego?

Pociągi InterRegio Przewozów Regionalnych, kursujące z Łodzi do Warszawy nie zatrzymują się już w Grodzisku Mazowieckim. Taka zmiana została wprowadzona wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy.

Łódź – Warszawa: Będzie więcej interRegio

Mniejsze miejscowości leżące pomiędzy Łodzią a Skierniewicami otrzymają bezpośrednie połączenie z Warszawą. Przewozy Regionalne uruchomią bowiem siódmą parę pociągów interRegio, która zatrzyma się na wszystkich przystankach na łódzkim odcinku trasy. Przewoźnik zlikwiduje natomiast postoje w Skierniewicach-Rawce i w Grodzisku Mazowieckim.

UTK nałożył karę pieniężną na Przewozy Regionalne

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego nałożył na Przewozy Regionalne karę pieniężną w wysokości 32,7 tys. złotych. Bezprawne działanie przewoźnika polegało na sprzedaży biletów przez internet na pociąg interRegio „Wolin” relacji Świnoujście – Poznań Główny pomimo, że jego kursowanie zostało wstrzymane.

Skierniewice – Warszawa: Honorowanie PR – IC jednak zostaje

W ostatniej chwili przewoźnicy przedłużyli porozumienie o honorowaniu biletów okresowych na pociągi TLK w ośmiu parach interRegio pomiędzy Skierniewicami a Warszawą. To znaczne ułatwienie dla podróżnych – dzięki temu mają oni do dyspozycji niemal o jedną trzecią kursów więcej.

Łódź – Warszawa: Więcej iR, ŁKA tylko okazjonalnie

Łódzki oddział Przewozów Regionalnych uruchamia siódmą parę pociągów interRegio Łódź – Warszawa – Łódź. Obsługi tej trasy póki co nie rozpocznie natomiast Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Spółka uzyskała co prawda zezwolenie na wjazd swoimi Flirtami do Warszawy, ale tylko w przypadku pociągów okazjonalnych.

Koleje Mazowieckie prawie jak Interregio

Ekspert Fundacji ProKolej dr Bartosz Mazur zwraca uwagę na częściowe podobieństwo planów Kolei Mazowieckich do koncepcji Interregio. Zielono-żółty przewoźnik chce konkurować z Pendolino na trasach do Krakowa i Trójmiasta.

Koleje Mazowieckie uruchomią pociąg do Trójmiasta i Krakowa?

Jest szansa na uzupełnienie siatki tanich połączeń pomiędzy Warszawą a Krakowem i Trójmiastem po likwidacji oferty InterRegio. Z zamiarem uruchomienia pociągów kursujących w soboty i niedzielę na tych dwóch trasach noszą się Koleje Mazowieckie. Nie jest jednak pewne, czy pociągi ruszą od grudnia 2015.

Nie ma powrotu dla koncepcji InterRegio

Te połączenia były deficytowe. Nie dostawaliśmy na nie dotacji – tak o InterRegio mówi nam Prezes Przewozów Regionalnych Tomasz Pasikowski. I dodaje, że spółka nie dysponowała też odpowiednim taborem do ich obsługi.
Subskrybuje zawartość