warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie coraz mocniej integrują

W styczniu br. w kasach KD wystawiono rekordową liczbę 261 biletów zintegrowanych, łączących w sobie kolejowy bilet miesięczny (z ceną obniżoną o 15%) z biletem miesięcznym komunikacji miejskiej Bolesławca, Legnicy lub Wałbrzycha (w postaci znaczka – również z obniżoną ceną).

Koleje Dolnośląskie z Polbus PKS

Przewoźnik kolejowy z Dolnego Śląska poinformował o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie uruchomienia weekendowych, nocnych połączeń autobusowych na trasach dolnośląskich pociągów. To kolejny krok w uzupełnianiu, a czasem zastępowaniu kolejowej oferty autobusami.

EN57AL-1938 do naprawy

Koleje Dolnośląskie poszukują wykonawcy obsługi technicznej poziomu utrzymania P3 elektrycznego zespołu trakcyjnego EN57AL-1938

Dwie firmy chcą zrobić przegląd dolnośląskich SA134 i SA135

Koleje Dolnośląskie poszukują wykonawcy napraw okresowych czwartego poziomu czterech swoich spalinowych pojazdów. Do przetargu zgłosiło się dwóch oferentów.

SA106 wraca do KD po modernizacji [zdjęcia]

Jak informują Koleje Dolnośląskie – kończą się prace związane z przeglądem poziomu P4 połączonego z modernizacją jednoczłonowego autobusu szynowego SA 106.

Koleje Dolnośląskie odnawiają SA106-011

Koleje Dolnośląskie zaprezentowały pierwsze efekty prac przy jednostce SA106-011.

Oferta Junior i Senior w Kolejach Dolnośląskich

Od 13 lutego 2017 r. dolnośląscy uczniowie rozpoczynają ferie zimowe. Aby wykorzystać ten czas wolny, jak co roku, Koleje Dolnośląskie proponują promocyjne przejazdy wspólnie z osobami dorosłymi. Wycieczka bez samochodu może być jeszcze tańsza dzięki ofercie "Junior i Senior".

Koleje Dolnośląskie też dostają mniej niż Przewozy Regionalne

Wczoraj na łamach InfoRail.pl przedstawiliśmy stawki, jakie Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego płaci Kolejom Małopolskim i Przewozom Regionalnym. Dziś pora na Dolny Śląsk.

Koleje Dolnośląskie uruchamiają autobusy tam, gdzie nie jeżdżą pociągi

Koleje Dolnośląskie stworzą połączenia autobusowe na tych liniach, na których tory są tak zdewastowane, że pociągi nie mogą po nich jeździć. Od przełomu marca i kwietnia autobusy w barwach KD pojadą z Lubina do Legnicy, z Jeleniej Góry do Karpacza, a także do Lwówka Śląskiego przez Bolesławiec, co uzupełni już funkcjonującą linię Jelenia Góra – Lwówek Śl.

ENdolino wyruszy w swoją pierwszą podróż [zdjęcia]

Koleje Dolnośląskie poinformowały, że słynne już zmodernizowane EN57 – nazwane przez internautów żartobliwie ENdolino – wyruszy 19 stycznia w swoją pierwszą podróż. Na razie będzie to przejazd techniczny. Przewoźnik przedstawił konkretne godziny przejazdu i liczy na zdjęcia. Start po godzinie 10.
Subskrybuje zawartość