warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Koleje Dolnośląskie

Koleje Wielkopolskie: PKM motorem napędowym wzrostu liczby podróżnych

Zeszły rok był dla kolejowych spółek samorządowych okresem intensywnego wzrostu liczby przewożonych podróżnych. Dobre wyniki osiągnęły w tym zakresie Koleje Dolnośląskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, a także Koleje Wielkopolskie. Poznański przewoźnik obsłużył w 2018 r. ok. 11 mln pasażerów, a więc o ponad 2 mln więcej niż w 2017 r. Duży wpływ miało na to powołanie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej – systemu połączeń wybiegających z Poznania do miast ścisłej aglomeracji i położonych nieco dalej miejscowości satelickich.

Obietnica spełniona. Koleje Dolnośląskie rozpoczęły obsługę pominiętych przystanków gminy Lubin

Zgodnie z obietnicą, Koleje Dolnośląskie rozpoczęły dziś obsługę czterech przystanków na terenie Gminy Lubin, które z powodu sporu politycznego były pomijane po przywróceniu 9 czerwca połączeń do Lubina. Postoje wywalczyli mieszkańcy, którzy zablokowali przejazd inauguracyjnego pociągu z oficjelami.;

Od poniedziałku z Legnicy pociągiem do Raszówki, Chróstnika, Gorzelina, Rzeszotar i Lubina

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowały rozkład uwzgledniający od poniedziałku 17 czerwca zatrzymania pociągów na trasie Legnica – Lubin na przystankach Raszówka, Chróstnik, Gorzelin, Rzeszotary. Wniosek przewoźnika Koleje Dolnośląskie natychmiast po złożeniu został opracowany. Rozkłady jazdy są aktualizowane i zostaną umieszczone w gablotach. Odnotowane będą też w internetowych rozkładach.

Pociągi KD zatrzymają się między Legnicą a Lubinem. Zmiany „jak najszybciej”

Mieszkańcy, którzy zablokowali w Raszówce przejazd pociągu specjalnego w ramach reaktywacji połączenia kolejowego do Lubina, dopięli swego. Jeszcze dzisiaj Koleje Dolnośląskie złożą do PKP PLK wniosek o uwzględnienie postojów pociągów na wszystkich czterech świeżo wyremontowanych przystankach między Lubinem a Legnicą. – Wniosek dotyczył będzie uwzględnienia zmian już w obecnym rozkładzie, niezwłocznie, kiedy tylko będzie to możliwe – informuje Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

KD jednak chcą rozbudować bazę w Legnicy. Obiekty staną dopiero za 3 lata

Koleje Dolnośląskie przed kilkoma dniami ogłosiły przetarg na wykonanie projektu rozbudowy zaplecza technicznego w Legnicy o halę z myjnią oraz o malarnię, szlifiernię, tokarnię i zabudowę innych urządzeń. Wcześniej przewoźnik zerwał kontakt z wykonawcą tej inwestycji, którą chce dofinansować Unia Europejska.

Koleje Dolnośląskie same wykonają przeglądy P4 i P5

Kilka dni temu spółka ogłosiła postępowanie w przedmiocie wykonania dokumentacji na rozbudowę zaplecza technicznego obsługującego tabor – poinformował Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

KD: Inwestujemy w zaplecze techniczne do obsługi taboru

Spółka Koleje Dolnośląskie S.A. przed kilkoma dniami ogłosiła postępowanie w przedmiocie wykonania dokumentacji projektowej, dotyczącej rozbudowy zaplecza technicznego do obsługi taboru. To pierwszy etap oczekiwanej od dawna inwestycji. Na należącej do KD działce przy ul. Pątnowskiej w Legnicy, której potencjał ma zostać wykorzystany w pełni, zaprojektowane zostaną nowe hale przeglądowe z malarnią, tokarnią, zapadnią, myjnią i szlifiernią.

Koleje Dolnośląskie nie rezygnują z nowego taboru. Najpierw dialog potem przetarg

Koleje Dolnośląskie rozpoczynają dialog techniczny. Dlaczego? Bo jak twierdzą chcą jeździć częściej, wygodniej i nowocześniej.

Koleje Dolnośląskie z dialogiem technicznym przed zakupem taboru kolejowego

Na trzeci przetarg na zakup spalinowych i elektrycznych zespołów trakcyjnych w Kolejach Dolnośląskich jeszcze poczekamy. Spółka chce najpierw przedyskutować kwestie techniczne z potencjalnymi producentami taboru.

Koleje Dolnośląskie nie rezygnują z nowego taboru. Najpierw dialog potem przetarg

Koleje Dolnośląskie rozpoczynają dialog techniczny. Dlaczego? Bo jak twierdzą chcą jeździć częściej, wygodniej i nowocześniej.
Subskrybuje zawartość