warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Koleje Mazowieckie

Koleje Mazowieckie otworzyły oferty na przewozy autobusowe

Koleje Mazowieckie otworzyły cztery oferty na usługę przewozu pasażerów autobusami między stacją kolejową w Modlinie a tamtejszym lotniskiem. Wydaje się, że najkorzystniejszą ofertę złożyła Arriva Bus, ale oferty będą jeszcze badane pod kątem zgodności z wymogami przetargu.

Dragon zostaje po korekcie, ale pojedzie o innych godzinach

Koleje Mazowieckie utrzymają kursowanie pociągu Dragon, w relacji Warszawa Wschodnia – Kraków Główny. Zmieniają się natomiast godziny kursowania.

Radomiak przez CMK, ruszają remonty na liniach do Skierniewic i obwodowej

Koleje Mazowieckie poinformowały o kolejnych utrudnieniach w kursowaniu pociągów. Z ciekawostek trzeba wskazać "Radomiaka", który do Radomia pojedzie CMK. Rusza też remont linii do Grodziska Mazowieckiego.

Rok piętrowych zestawów Pesa Sundeck w Kolejach Mazowieckich

Minął rok od momentu, gdy do eksploatacji wprowadzono pierwsze w historii wyprodukowane w Polsce piętrowe wagony. Pytamy Koleje Mazowieckie o doświadczenia z ich eksploatacji.

Jak działa system antyoblodzeniowy w Kolejach Mazowieckich? [film]

W połowie 2016 roku Koleje Mazowieckie zamontowały system antyoblodzeniowy na terenie myjni taboru kolejowego w Tłuszczu. To drugie tego typu urządzenie zakupione przez przewoźnika. Poprzednie zamontowano w grudniu 2014 roku na terenie bazy KM na warszawskim Grochowie.

System antyoblodzeniowy w Kolei Mazowieckich [FILM]

W połowie 2016 roku Koleje Mazowieckie zamontowały system antyoblodzeniowy na terenie nowoczesnej, całorocznej myjni taboru kolejowego w Tłuszczu.

W 2016 z KM na lotnisko w Modlinie pojechało pół miliona pasażerów

W 2016 r. Koleje Mazowieckie sprzedały prawie 350 tys. „Biletów Lotniskowych”, a pasażerowie odbyli prawie pół miliona przejazdów w ramach tego biletu. Ponadto, na stacji PKP Modlin zamontowano nowe windy, co znacznie ułatwia podróżnym dostęp do peronu, a tym samym poprawia jakość podróży.

350 tys. biletów lotniskowych w 2016 roku

W 2016 r. Koleje Mazowieckie sprzedały prawie 350 tys. "Biletów Lotniskowych", a pasażerowie odbyli prawie pół miliona przejazdów w ramach tego biletu.

Na lotnisko w Modlinie najlepiej dojechać Kolejami Mazowieckimi

Szybkie i tanie połączenie kolejowe ze stolicy do lotniska w Modlinie sprawia, że coraz więcej osób wybiera podróż pociągiem zamiast samochodem. W 2016 r. Koleje Mazowieckie sprzedały prawie 350 tys. „Biletów Lotniskowych”, a pasażerowie odbyli prawie pół miliona przejazdów w ramach tego biletu. Ponadto, na stacji PKP Modlin zamontowano nowe windy, co znacznie ułatwia podróżnym dostęp do peronu, a tym samym poprawia jakość podróży.

KM: Wciąż jesteśmy drugim przewoźnikiem w kraju

Dla Kolei Mazowieckich rok 2016 co prawda zakończył się wynikiem blisko 60,9 mln podróżnych, co w porównaniu z wynikiem sprzed roku (63,2 mln) oznacza spadek – pierwszy raz od 12 lat funkcjonowania spółki. Niemniej nie wpłynęło to na stabilną pozycję Kolei Mazowieckich w branży – wciąż jesteśmy drugim przewoźnikiem w kraju pod względem liczby przewożonych podróżnych, z ponad 20-procentowym udziałem w rynku;;– pisze w komentarzu dla "Rynku Kolejowego" Artur Radwan, prezes spółki Koleje Mazowieckie.
Subskrybuje zawartość