warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Koleje Wielkopolskie

Koleje Wielkopolskie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Koleje Wielkopolskie tradycyjnie gorąco wspierają cele Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku spółka pragnie przeznaczyć na licytację możliwość przejazdu w kabinie maszynisty pociągu typu ELF na odcinku Poznań – Gniezno oraz Poznań – Zbąszynek (dwie osobne licytacje).

W sobotę szynobusy zamiast parowozów

Koleje Wielkopolskie poinformowały, że najbliższą sobotę, 13 stycznia, pociągi 77109, 77107 relacji Wolsztyn – Poznań, oraz pociągi 77102, 77100 relacji Poznań – Wolsztyn nie będą obsługiwane przez trakcję parową.

Parowozownia Wolsztyn za droga, ale ma drugą szansę

Koleje Wielkopolskie unieważniły przetarg na wykonywanie połączeń pociągiem z lokomotywa parową i dwoma wagonami. Oferta złożona przez Parowozownię Wolsztyn była za droga.

Koleje Wielkopolskie: Mimo prac na E20 utrzymaliśmy przewozy

Zamknięcie odcinka Września – Konin na czas modernizacji było dla KW poważnym utrudnieniem. Ubytek podróżnych udało się jednak wyrównać, między innymi, dzięki rozwijaniu integracji taryfowej – mówi prezes Kolei Wielkopolskich Włodzimierz Wilkanowicz, podsumowując ubiegły rok. Przewoźnik chwali się także uruchamianymi pod swoim szyldem pociągami parowymi.

Dwa Linki wracają na wielkopolskie tory

Spalinowe pojazdy SA139 "Link" wracają na wielkopolskie tory. Dwie sztuki tych pojazdów pozyskane przez samorząd województwa wielkopolskiego stoją już w hali przy ulicy Kolejowej w Poznaniu – poinformowały Koleje Wielkopolskie.

Koleje Śląskie i Koleje Dolnośląskie wymienią się pociągami

Przewoźnicy w ramach Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych wspierają się wzajemnie taborem. Najpierw Koleje Wielkopolskie wypożyczyły Kolejom Dolnośląskim swoje spalinowe Linki, teraz ten drugi przewoźnik wymieni się pociągami z Kolejami Śląskimi.

Koleje Wielkopolskie pojadą jako Poznańska Kolej Metropolitalna. Jest umowa

Samorządy położone wzdłuż linii kolejowych Poznańskiego Węzła Kolejowego porozumiały się w sprawie stworzenia Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Przewozy mają realizować Koleje Wielkopolskie, pociągi mają jeździć co pół godziny a całość ma być finansowana wspólnie przez województwo, powiaty i gminy. Na razie wybierane jest logo, a pierwsze pociągi pod tym znakiem mają pojechać w przyszłym roku.

Poznań: Koleje Wielkopolskie zlecą agencyjną sprzedaż biletów oraz udzielanie informacji

Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o. informuje o ogłoszonym przetargu na agencyjną sprzedaż biletów oraz udzielanie informacji podróżnym w zakresie prawa przewozowego, taryf kolejowych i rozkładu jazdy zagranicznych

Koleje Wielkopolskie odprawiły Powstańca

Pociąg osobowy „Powstaniec Wielkopolski” z Poznania do Wrześni odjechał z toru pierwszego przy peronie pierwszym! W ramach akcji „Kolej na Powstanie!” odbyła się uroczysta odprawa „powstańczego pociągu”.

Linia 281 niegotowa na reaktywację? PLK zaprzecza

Koleje Wielkopolskie opublikowały dziś informację o nowych połączeniach. Przewoźnik dojedzie z Poznania do Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego. Nie wznowi za to przewozów na linii 281 Jarocin – Gniezno. Urząd Marszałkowski winił za to PKP PLK, ale zarządca infrastruktury odpiera te zarzuty.
Subskrybuje zawartość