warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Koleje Wielkopolskie

Wielkopolskie: Ruszyły Koleje Wolności 1918 – 2018 [zdjęcia]

Dziś, 3 października, dokładnie o 8:18 wyruszył pierwszy specjalny pociąg edukacyjny z Wolsztyna w ramach projektu;Koleje Wolności 1918 – 2018. Koleje Wielkopolskie opublikowały pierwsze zdjęcia z przejazdu.

Koleje Wielkopolskie bliżej dofinansowania nowej bazy w Wągrowcu

Spółka Koleje Wielkopolskie planuje rozpoczęcie na początku 2019 r. budowy zaplecza technicznego dla taboru spalinowego w Wągrowcu. Jest blisko otrzymania dofinansowania sięgającego nawet 85% kosztów kwalifikowanych.

Zmiany w rozkładzie Kolei Wielkopolskich. Nowe połączenia PKM

2 września 2018 r. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów, co wiąże się między innymi z uruchomieniem połączeń w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej na odcinku: Poznań – Swarzędz oraz wprowadzeniem Zastępczej Komunikacji Autobusowej na odcinku Wągrowiec – Gołańcz – informują Koleje Wielkopolskie.

Komunikacja zastępcza na trasach KW i KD

Jeszcze w tym miesiącu Koleje Wielkopolskie i Koleje Dolnośląskie będą musiały wprowadzić komunikację zastępczą na kolejnych odcinkach linii kolejowych.

Zdjęcia z obchodów 170. rocznicy przyjazdu pierwszego pociągu do Poznania

W sobotę 11 sierpnia Koleje Wielkopolskie świętowały 170. rocznicę przyjazdu pierwszego pociągu do Poznania przejazdem pociągu retro do Kiekrza.

Wolsztyn: Od piątku parowozy znów na liniach

10 sierpnia będzie dniem wznowienia kursów planowych pociągów osobowych do Leszna i Poznania z parowozami – poinformowały Koleje Wielkopolskie. Według dyrekcji parowozowni zawieszenie obsługi pociągów rozkładowych trakcją parową w wakacje było błędem, który w następnych latach nie powinien się powtórzyć. Nie wiadomo jednak, jak pogodzić to z wcześniejszymi deklaracjami o zagrożeniu pożarowym, które wymusiło wycofanie parowozów.

Parowozy nadal nie jeżdżą liniowo

W związku z przedłużającymi się wysokimi temperaturami i zwiększonym zagrożenie pożarowym Parowozownia Wolsztyn zawiesiła czasowo wydawanie parowozu do pociągów prowadzonych trakcją parową – informują Koleje Wielkopolskie.

Koleje Wielkopolskie wkurzone. Od pół roku czekają na podpisanie umowy na Linki

Mija pół roku od rozstrzygnięcia przetargu na dostawę pociągów spalinowych dla Kolei Wielkopolskich. Wygrała go Pesa, ale wciąż nie podpisała umowy, bo strony nie mogą się dogadać w sprawie szczegółów kontraktu.

W Wielkopolsce ograniczenia prędkości. Przez upały

PKP PLK wprowadziły ograniczenia prędkości ze względu na upały – poinformowały Koleje Wielkopolskie.

Awarie autobusów szynowych trapiły Koleje Wielkopolskie w czerwcu

Liczne problemy z taborem odbiły się na realizacji połączeń Kolei Wielkopolskich na niezelektryfikowanych liniach. To z kolei stało się rysą na wizerunku nowego projektu, który wystartował w Wielkopolsce w czerwcu: Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. O interwencję w sprawie pociągów prosili nas czytelnicy.
Subskrybuje zawartość