warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Koleje Wielkopolskie

Koleje Wielkopolskie znów próbują kupić spalinowe pojazdy. Tym razem trójczłonowe

Po raz kolejny Koleje Wielkopolskie próbują kupić cztery spalinowe zespoły trakcyjne. Poprzedni przetarg co prawda przyniósł rozstrzygnięcie, ale Pesa, wyłoniona w drodze przetargu, zrezygnowała z podpisania umowy z przewoźnikiem. W konsekwencji spalinowe pojazdy nie dotarły do KW.

Koleje Wielkopolskie ponawiają przetarg na cztery spalinowe jednostki

Koleje Wielkopolskie ponownie ogłosiły przetarg na zakup czterech spalinowych zespołów trakcyjnych do wykonywania regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich wraz z ich dostarczeniem.

Poznańska Kolej Metropolitalna pojedzie do Gniezna

W ubiegłym roku pociągi należące do spółki Koleje Wielkopolskie przewiozły ok. 11 mln pasażerów, czyli o ponad 2 mln osób więcej niż w roku 2017. Bezpośredni wpływ na wzrastającą popularność pasażerskiego transportu kolejowego miało uruchomienie połączeń w ramach systemu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Kolejne połączenia w systemie PKM

W ubiegłym roku pociągi należące do spółki Koleje Wielkopolskie przewiozły ok. 11 mln pasażerów, czyli o ponad 2 mln osób więcej niż w roku 2017. Bezpośredni wpływ na wzrastającą popularność pasażerskiego transportu kolejowego miało uruchomienie połączeń w ramach systemu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Koleje Wielkopolskie w końcu z pieniędzmi na bazę w Wągrowcu. Przetarg w kwietniu

Koleje Wielkopolskie mogą w końcu rozpocząć opóźnioną inwestycję w budowę bazy utrzymaniowej w Wągrowcu. Przewoźnik otrzymał gwarancję finansowania projektu.;

Koleje Wielkopolskie wydzierżawią cztery ezety

Spółka Koleje Wielkopolskie chce wydzierżawić cztery elektryczne zespoły trakcyjne na okres do końca września, z możliwością przedłużenia do końca roku.

Koleje Wielkopolskie chcą wydzierżawić ezt-y. Na kilka miesięcy

Koleje Wielkopolskie ogłosiły przetarg na dzierżawę czterech elektrycznych zespołów trakcyjnych w okresie do dnia 30 września 2019 r. z opcją wydłużenia dzierżawy do dnia 31 grudnia 2019 r.

Samorząd Wielkopolski zamówił pięć Elfów

14 lutego 2019 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Wicemarszałek Wojciech Jankowiak podpisał umowę pomiędzy Województwem Wielkopolskim a konsorcjum Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA i Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego ZNTK Mińsk Mazowiecki na dostawę pięciu nowych, pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT) serii „Elf 2” do wykonywania aglomeracyjnych kolejowych przewozów pasażerskich na obszarze Poznańskiej Kolei Metropolitarnej.

Rekordowy rok Kolei Wielkopolskich

W roku 2018 KW uruchomiły ponad 70 000 pociągów, które przewiozły prawie11 milionów pasażerów, tj. o ponad 2 mln pasażerów więcej aniżeli w  roku 2017. Pociągi samorządowego operatora pokonały łącznie ponad 5 milionów kilometrów. Spółka nieustannie dąży do spełnienia oczekiwań mieszkańców Wielkopolski, czego dowodem jest obsługa 11 linii w województwie.

Koleje Wielkopolskie przewiozły w 2018 roku o 2 mln pasażerów więcej

Koleje Wielkopolskie uruchomiły w 2018 roku ponad 70 000 pociągów, które przejechały łącznie ponad 5 mln kilometrów.
Subskrybuje zawartość