warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Krzysztof Celiński

Siemens: Vectrony PKP Cargo przystosowane do obsługi Trójmorza

– Lokomotywa wielosystemowa pozwala przekraczać granicę bez zatrzymania – mówi prezes zarządu Siemens Mobility, Krzysztof Celiński. Siemens zapewnia serwis w bardzo krótkim czasie, w dowolnym z 18 krajów, na terenie których Vectron ma dopuszczenie do ruchu. Siemens wyprodukował już kilkaset takich lokomotyw, a zamówiono ich do tej pory ponad 800.

Celiński: Potrzeba rozwiązań lepszych od ERTMS

Łączność GSM-R, na której oparto system ERTMS, nie jest już rozwiązaniem przyszłościowym. Zarządzanie europejską siecią kolejową powinno iść raczej w kierunku big data, przetwarzania danych w chmurze i Internetu Rzeczy. Powinno się też zmienić regulacje tak, by pozostawić dostawcom elementów systemów sterowania większą swobodę we wprowadzaniu na rynek nowych rozwiązań – powiedział podczas Kongresu Rozwoju Transportu prezes zarządu Siemens Mobility Krzysztof Celiński.

Zbliża się wielka wymiana lokomotyw elektrycznych u przewoźników cargo?

– Nie da się już dłużej używać do prowadzenia przewozów cargo lokomotyw 40, a nawet 50-letnich. Oceniamy, że po roku 2020 nastąpi większa wymiana lokomotyw. Przewoźnicy powinni brać pod uwagę zakup nowych lokomotyw, choćby ze względu na rzadsze okresy międzyprzeglądowe, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji – mówił w Żmigrodzie podczas debaty poświęconej lokomotywom elektrycznym Krzysztof Celiński, prezes Siemens Mobility Polska.

Siemens planuje budować wagony dla PKP Intercity. Z Newagiem

Mamy w ofercie wagony – mówi nam Krzysztof Celiński, dyrektor branży Mobility w Siemens Polska. Jak się okazuje producent poważnie myśli o wprowadzeniu swoich produktów na rynek polski.

Krzysztof Celiński szefem nowego pionu Mobility w Siemens Polska

Dziś, 1 grudnia 2017 r. doszło do połączenia dwóch pionów branży Mobility w Siemensie. Mainline Transport (MLT) oraz Urban Transport (UT) rozpoczną funkcjonowanie jako Rolling Stock (RS). Szefem nowego pionu został Krzysztof Celiński, dyrektor całej branży Mobility.

Opłaty za dostęp do torów powinny być adekwatne do jakości usług PLK

Koszty korzystania z infrastruktury kolejowej należącej do PKP PLK powinny być radykalnie obniżone do poziomu adekwatnego do jakości usług świadczonych przez zarządcę krajowej sieci kolejowej i proporcjonalnie do średnich prędkości dla tras zamawianych przez przewoźników oraz oferowanej punktualności – zaznacza Krzysztof Celiński, dyrektor branży Mobility w Siemens, członek Stowarzyszenia Ekspertów i Menedżerów Transportu Szynowego.

Transformacja cyfrowa na kolei – raport SGH i Siemensa

Jesteśmy liderem we wprowadzaniu cyfryzacji na kolei – powiedział Krzysztof Celiński, Dyrektor Działu Mobility w Siemensie. Wkrótce zrewolucjonizuje ona kolej – dodał.

Trzy Vectrony dla PKP Cargo z zezwoleniami UTK

Urząd Transportu Kolejowego wydał zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji na terenie Polski dla trzech kolejnych lokomotyw wielosystemowych Siemens Vectron zakupionych przez PKP CARGO. Dokumenty Zarządowi PKP Cargo przekazał Krzysztof Celiński, szef pionu mobility w Siemens Sp. z o.o. Łącznie PKP Cargo będzie dysponowało już piętnastoma takimi lokomotywami.

Siemens: Zachęcamy do kupna nowych lokomotyw

Uważamy, że dysponujemy najlepszą uniwersalną lokomotywą czteroosiową w Europie – mówi nam Krzysztof Celiński, dyrektor branży Mobility w Siemensie.

Krzysztof Celiński: powinniśmy wrócić do projektu KDP

Za dalszym rozwojem kolei bezpiecznej, wygodnej i szybkiej, a po 2020 roku Kolei Dużych Prędkości, opowiadał się podczas EKG w Katowicach Krzysztof Celiński, dyrektor branży Mobility Siemens.

Subskrybuje zawartość