warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Lotos Kolej

LOTOS Kolej kupi dwa elektrowozy. Z unijnym dofinansowaniem

Projekt zakupu nowoczesnego taboru intermodalnego, w tym dwóch lokomotyw elektrycznych, realizowany przez LOTOS Kolej uzyskał najwyższą ocenę w rankingu konkursu Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Lotos Kolej z pieniędzmi na setki nowoczesnych wagonów i lokomotywy

Projekt zakupu nowoczesnego taboru intermodalnego realizowany przez Lotos Kolej uzyskał najwyższą ocenę w rankingu konkursu Centrum Unijnych Projektów Transportowych – poinformował przewoźnik.;Połowę wartości projektu, czyli ponad 74 mln zł sfinansuje Unia Europejska.

Lotos przebuduje lokomotywy manewrowe. Hybrydy i wodór

Spółki Lotos Lab i Lotos Kolej realizują projekt budowy dwóch prototypowych lokomotyw manewrowych o napędach hybrydowych. Oznacza to, że obie modernizowane lokomotywy będą miały napęd elektryczny z bateriami litowo-jonowymi, natomiast napęd alternatywny będzie w jednej z lokomotyw spalinowy, a w drugiej wodorowy.

Lotos Kolej buduje dwie lokomotywy z napędem hybrydowym

Spółki LOTOS Lab i LOTOS Kolej realizują projekt budowy dwóch prototypowych lokomotyw manewrowych o napędach hybrydowych.

Lotos Kolej wydzierżawi Vectrona od Cargounit

Cargounit, operator wynajmu lokomotyw towarowych, powiększył swoją flotę o wielosystemową lokomotywę Siemens Vectron. Lokomotywa została przekazana przez producenta podczas testów na torze Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie. Pojazd będzie jeździć w barwach Lotos Kolej.

Nowa wielosystemowa lokomotywa Vectron we flocie Cargounit

Cargounit, największy polski niezależny operator wynajmu lokomotyw towarowych, a także lider w Europie Środkowo-Wschodniej, posiadający obecnie prawie 170 pojazdów szynowych, powiększył swoją flotę o nowoczesną, wielosystemową lokomotywę Siemens Vectron. Lokomotywa została przekazana przez producenta podczas testów na torze Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie. Lokomotywa Cargounit będzie jeździć w barwach Lotos Kolej.

Dwie ex-czekoladowe EU07 w Lotos Kolej

Dwie lokomotywy EU07, które w czekoladowym malowaniu jeszcze jakiś czas temu kursowały w Przewozach Regionalnych, zaczynają służbę w Lotos Kolej.

Pierwsza kobieta w gronie maszynistów Lotos Kolej

Zawód maszynisty od wielu lat kojarzony jest z mężczyznami. Barbara Reszytyło, maszynistka w Wydziale Przewozów Wrocław spółki Lotos Kolej, swoją postawą i zaangażowaniem zmienia ten stereotyp. Dowodem na to jest zdany przez nią na początku stycznia egzamin uprawniający do samodzielnego prowadzenia pociągów towarowych - pisze przewoźnik.

Dwa Griffiny trafią do PKP Intercity już w marcu

Dwa Griffiny, których nie odebrała Lotos Kolej mają trafić do PKP Intercity. Maszyny zostały już oklejone logo przewoźnika, aktualnie przechodzą ostatnie testy.

Newag ma klienta na kolejne dwa Griffiny. Pojadą w PKP Intercity

Jak nieoficjalnie ustalił "Rynek Kolejowy", pozostałe dwie z pięciu lokomotyw Griffin, których nie odebrał Lotos Kolej, znajdą zatrudnienie w PKP Intercity. Trzy pozostałe już jeżdżą w Orlen Koltrans.
Subskrybuje zawartość