warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

metro

Metro na Bródno: Jakie objazdy? Miasto stawia warunki

Wykonawca wschodniego-północnego odcinka II linii metra na Bródno w grudniu chciałby zacząć pierwsze prace związane z przekładkami sieci i instalacji podziemnych. To wymusi zamknięcia jezdni. – Pierwsze propozycje były nie do przyjęcia. Warunkiem brzegowym jest zachowanie ruchu na ciągach poprzecznych (głównych) – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Metro przez Bemowo na Karolin. Na razie brakuje pieniędzy na węzły

W 2022 r. ma zakończyć się budowa odcinka zachodniego II linii metra. Przy ostatnich stacjach C1 Karolin i C3 Lazurowa koncepcja zakłada stworzenie węzłów przesiadkowych. Ich realizacja w tej chwili nie jest jednak pewna. – One są niezbędne. Póki co nie mamy na to środków – nie ukrywa Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Metro przez Bemowo na Karolin: Umowa podpisana, finisz prac w 2022 r.

Metro Warszawskie podpisało z konsorcjum firm Gulermak i Astaldi przedostatnią umowę na rozbudowę II linii metra. Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie i zbudowanie odcinka od torów odstawczych za stacją C4 Powstańców Śląskich do stacji C1 Karolin wraz ze stacją techniczno-postojową. Prace zakończą się w IV kwartale 2022 r.

Metro: Stacja Targówek niemal gotowa (zdjęcia)

Na budowie stacji C17 Targówek na wschodnim-północnym odcinku II linii metra pojawiła się już większa część wystroju. – Montujemy ostatnie fragmenty ścian i sufitu, a na podłodze układamy płyty granitowe z guzami oraz ze ścieżkami prowadzącymi dla osób niedowidzących i niewidomych – informuje Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Metro na Bródno: Budowa ruszy w grudniu 2018

Trwają przygotowania do rozpoczęcia prac przy budowie odcinka wschodniego-północnego II linii metra na Bródno. – Przed końcem listopada powinniśmy uzgodnić projekty organizacji ruchu, a w grudniu rozpoczną się prace przy przekładkach sieci kolidujących z budową – zapowiada Bartosz Sawicki, rzecznik prasowy firmy Gulermak.

Metro: Na stacji Centrum ruszyły schody ruchome po wypadku

Transportowy Dozór Techniczny dopuścił do użytku po naprawie trzecie schody ruchome w głowicy południowej stacji Centrum, prowadzące na peron w kierunku Kabat. Na początku października doszło tam do poważnej awarii, w wyniku której poszkodowanych zostało kilku pasażerów.;

Metro częściej. Dłuższe godziny szczytu

Od dzisiaj (6 listopada) Metro Warszawskie zmienia rozkład pociągów na I linii metra. Rano szczytowa częstotliwość zostanie wydłużona, a po południu pociągi pojadą częściej.

Metro na Bemowo: Odwołanie Chińczyków oddalone. Bliżej umowy z Gulermakiem i Astaldi

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła w pełni odwołanie chińskiej firmy Sinohydro w sprawie rozstrzygnięcia przetargu na ostatni, zachodni odcinek II linii metra od torów odstawczych za stacją C4 Powstańców Śląskich do stacji C1 Połczyńska (Karolin), wraz z zapleczem technicznym. KIO orzekła, że Astaldi, uczestniczące we zwycięskim konsorcjum, któremu przewodzi Gulermak, nie podlega wykluczeniu.

Niemcy chcą pomóc Turcji w inwestycjach

Przebywający w Turcji federalny minister gospodarki Peter Altmeier i delegacja niemieckich przedsiębiorców (m.in. Eon, Metro, BASF, EWE, Enercon, Steag i Thyssenkrupp Marine Systems), parlamentarzystów i fachowców chcą zainicjować kilka projektów budowlanych nad Bosforem.

Warszawa. Metro na Woli. Młynów niebieski. Płocka miedziana

Posadzki lastrico, betonowe panele na ścianach i okładziny z miedzianej siatki. Stacje budowane na odcinku zachodnim II linii metra już niedługo zaczną nabierać kolorów i docelowych kształtów.
Subskrybuje zawartość