warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

metro

Metro na Targówek: Pierwsza tarcza TBM czeka na transport na budowę

Firma Astaldi, wykonawca budowy wschodniego-północnego odcinka II linii metra na Targówek, przygotowuje do transportu elementy dwóch tarcz TBM, których zadaniem będzie wydrążenie tuneli od Trockiej do Dworca Wileńskiego. Pierwszy transport ma się odbyć jeszcze w tym tygodniu, a start drążenia przewidziany jest na wakacje.

Metro przed zakupem pociągów. Jakie szanse dla polskich firm?

Metro Warszawskie przygotowuje się do przetargu na zakup 45 nowych pociągów sześciowagonowych. Pojawiają się pytania, czy do postępowania zostaną dopuszczeni polscy producenci taboru kolejowego, którzy jednak nie mają doświadczeń w zakresie metra. – Dla nas naczelnym wskaźnikiem jest jak największa konkurencyjność – podkreśla Marek Sokołowski, członek zarządu Metra Warszawskiego.

Warszawa: Metro zapowiada zakup 45 pociągów

Metro Warszawskie podczas Europejskiego Forum Taborowego potwierdziło plany zakupu 45 nowych pociągów do obsługi rozbudowywanej II linii i zastąpienia składów rosyjskich ma I linii. – Chcemy, by pociągi były nowoczesne, przyjazne dla środowiska i zapewniały jak najwięcej komfortu dla pasażerów – mówił Jerzy Lejk, prezes Metra, podczas dyskusji z producentami.

Newag: Jeśli wystartujemy w Warszawie to tylko w konsorcjum

Karuzela ruszyła. Zaczęły się spekulacje i kalkulacje. Metro Warszawskie chce kupić 45 pociągów. Kto je dostarczy? Więcej będziemy mogli powiedzieć po ogłoszeniu przetargu, a to ma nastąpić "jak będzie możliwe".

Metro w Stambule oszczędza energię dzięki systemowi rozwijanemu w Polsce

Produkowany w ABB w Aleksandrowie Łódzkim innowacyjny system do odzyskiwania energii z hamujących pociągów od kilku miesięcy działa w metrze w Stambule. Dzięki temu rozwiązaniu operator oszczędza dziennie znaczne ilości energii.

Pierwszy pociąg metra Alstomu z Chorzowa dostarczony do Rijadu

Alstom, będący częścią konsorcjum budującego metro w Rijadzie, dostarczył pierwszy 69 pociągów przeznaczonych do obsługi trzech z sześciu powstających linii. Składy, które mają zostać dostarczone do końca 2018 r., powstają w zakładach w Chorzowie.

Pierwsza linia warszawskiego metra w sieci

Niespodzianka dla pasażerów i miłośników warszawskiego metra – stacje I linii można oglądać w Google Street View. W sieci są także wszystkie stacje II linii. Warszawskie metro można więc oglądać z każdego zakątka świata.

Warszawskie metro w sieci dzięki Google Street View

Niespodzianka dla pasażerów i miłośników warszawskiego metra – stacje I linii można oglądać w Google Street View. W sieci są także wszystkie stacje II linii. Warszawskie metro można więc oglądać z każdego zakątka świata.

Rusza budowa Południowej Obwodnicy Warszawy. Metro będzie mostem

Z początkiem marca wykonawca rozpocznie prace na odcinku A Południowej Obwodnicy Warszawy. Chodzi o fragment pomiędzy węzłami Puławska i węzłem Przyczółkowa wraz z budową tunelu pod metrem.

Warszawska sieć tramwajowa dłuższa o 1,5 km. Tramwaje dojechały na Nowodwory

Warszawska sieć tramwajowa wzbogaciła się o 1,5 km torowiska i dwa nowe przystanki. W niedzielę 26 lutego po godz. 12 z pętli Metro Młociny wyruszyły dwa pierwsze tramwaje linii nr 2, które zawiozły pasażerów na Nowodwory. Za dwa lata tramwaje mają dojeżdżać dalej – do Modlińskiej – a w 2023 r. zakończy się realizacja całej pętli autobusowo-tramwajowej Winnica.
Subskrybuje zawartość