warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

metro

Metro: Skoda wygrywa przetarg na dostawy do 45 pociągów

Metro Warszawskie rozstrzygnęło przetarg na dostawę do 45 nowych pociągów. Zwycięzcą została Skoda. Wynik postępowania nie jest ostateczny i otwiera drogę do dalszej walki między producentami w drodze odwołań.

Metro na Bródno: Wojewoda wydaje pierwsze pozwolenia na budowę

Wojewoda mazowiecki wydał dwie pierwsze decyzje dotyczące budowy II linii metra na Bródno. Pierwsza z nich dotyczy stacji C20 Kondratowicza, a druga;komory demontażowej dla tarcz TBM za stacją C18 Trocka. Miasto zapowiada rozstrzygnięcie przetargu na jego budowę do końca czerwca.

Metro na Bemowo: Nowy przetarg to strata ok. 5 tygodni

Potrzeba też co najmniej jeszcze tygodnia na ponowne ogłoszenie przetargu na odcinek zachodni na Bemowo po niespodziewanym unieważnieniu toczącego się postępowania. – Na szczęście straciliśmy niewiele czasu – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Metro: Jeszcze w czerwcu wynik przetargów na dwa odcinki II linii oraz tabor

Jak informują władze miasta, jeszcze w czerwcu można spodziewać się rozstrzygnięcia przetargów na budowę dwóch odcinków II linii metra – zachodniego na Chrzanowie wraz z STP Mory oraz wschodniego-północnego na Bródnie. Niebawem rozstrzygnięty ma zostać także przetarg na tabor dla rozbudowywanej sieci metra.

Metro na Targówku: Pół roku przed harmonogramem, pracują już strażacy

Budowa zachodniego odcinka II linii metra na Targówek znacząco wyprzedza harmonogram. Na stacjach instalowane są już elementy wystroju. – Rozpoczęliśmy przygotowania do procesu uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Na początku tego roku podpisaliśmy porozumienie z Państwową Strażą Pożarną, został utworzony zespół roboczy – mówi Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego. Zgodnie z kontraktem budowa ma zakończyć się w maju 2019 r.

Metro: Maria – druga z tarcz – dotarła na Płocką. Dwa odcinki tunelowe gotowe

Oba tunele łączące stacje C7 Młynów i C8 Płocka na budowanym zachodnim odcinku II linii metra są już gotowe. Tarcza Maria, drążąca tunel południowy, dla pociągów w kierunku centrum i Pragi, przebiła się dzisiaj na stację Płocka.

Metro unieważnia toczący się przetarg na odcinek II linii na Bemowo. Błędy proceduralne

Metro Warszawskie unieważnia toczące się postępowanie na budowę odcinka zachodniego II linii metra od stacji C6 Księcia Janusza do stacji C4 Powstańców Śląskich. Przyczyną jest poważne naruszenie procedur: ogłoszenie o zmianie terminu składania ofert nie zostało skutecznie przesłane do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej, co zaburza zasady konkurencji .– Ponowny przetarg zostanie ogłoszony w najbliższym możliwym terminie. Sądzimy, że na przełomie lipca i sierpnia będziemy dysponować ofertami w nowym przetargu – zapowiada Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego.

Metro: Ćwiczenia przyszłych strażaków na Marymoncie [zdjęcia]

Różne służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne odbywają systematyczne i cykliczne ćwiczenia w obiektach warszawskiego metra. Ostatnio w ciągu kilku nocy na stacji Marymont gościli studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz funkcjonariuszy jednostki ratowniczo-gaśniczej SGSP.

Metro na Bemowo: Oferty o miesiąc później – pod koniec czerwca

Metro Warszawskie czeka na oferty w ostatnim postępowaniu związanym z rozbudową II linii metra, obejmującym dwukilometrowy odcinek od stacji C6 Księcia Janusza do stacji C4 Powstańców Śląskich. Nowy termin upływa 29 czerwca.

Metro do Ursusa? „Nie jest uzasadnione”, wystarczy kolej

Rozbudowa metra zawsze rozpala emocje – zwłaszcza w okresie przedwyborczym. Wśród nowych tematów pojawiła się kwestia możliwości i zasadności przedłużenia II linii metra do Ursusa. „Podejmowanie działań zmierzających do wydłużenia II linii metra, w tym także prac studialnych, nie jest obecnie uzasadnione” – odpowiada jednak miasto, przekonując, że Ursusowi wystarczy kolej.
Subskrybuje zawartość