warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

metro

Dłużą się przygotowania do budowy metra na Bemowie

Przedłużają się uzgodnienia w sprawie organizacji ruchu na czas budowy kolejnego, zachodniego odcinka II linii metra od stacji C6 Księcia Janusza do stacji C4 Powstańców Śląskich. Złożony przez wykonawcę projekt organizacji ruchu nie został jeszcze zatwierdzony. To powoduje, że majówka – jako wcześniej zapowiadany termin wprowadzenia jakichkolwiek zmian – jest mało realna.

Metro wystąpi z roszczeniami dot. uszkodzonego wejścia na Świętokrzyskiej

Od wczoraj zamknięte jest jedno z wyjść na stacji metra Świętokrzyska, co spowodowane jest niespodziewanym wpływem budowy powstającego w bezpośrednim otoczeniu stacji biurowca Central Point. Metro Warszawskie zapowiedziało wystąpienie z roszczeniem finansowym względem wykonawcy, firmy Strabag.

Warszawa. Metro Świętokrzyska. Wejście "odkształcone" i zamknięte

We wtorek po południu Metro Warszawskie poinformowało o zamknięciu jednego z wejść na stację metra Świętokrzyska. Odkształceniu uległa konstrukcja wejścia. Urzędnicy podejrzewają, że ma to związek z pobliską budową biurowca.

II linia metra łączy się. Od 27 kwietnia Dworzec Wileński zamknięty

Zakończenie budowy wschodniego odcinka II linii metra coraz bliżej. Teraz ostatnia faza testów ruchu pociągów, która potrwa od soboty, 27 kwietnia, do niedzieli, 5 maja. W tym czasie, w związku z podłączaniem systemów całoliniowych, zamknięta zostanie stacja metra Dworzec Wileński.

Siemens Mobility modernizuje metro w Delhi

Firma Siemens Mobility dostarczy technologie w zakresie systemów sygnalizacji, elektryfikacji oraz kontroli pociągów dla rozbudowującej się „niebieskiej” linii metra w Delhi. Komunikacja zbiorowa to kluczowy czynnik rozwoju tego miasta. „Niebieska” linia ma długość 65 km i przepustowość 30 tysięcy pasażerów na godzinę.

Metro z ofertą ZNTK Mińsk Maz. na naprawę główną 40 wagonów rosyjskich

Metro Warszawskie otworzyło oferty w przetargu na wykonanie naprawy piątego poziomu utrzymania 40 pudeł rosyjskich wagonów metra serii 81. Zamówienie za 12,3 mln zł brutto jest w stanie zrealizować ZNTK Mińsk Mazowiecki, mający już bogate doświadczenie w naprawach wagonów stołecznego metra.

Metro wymieni w tym roku 2,8 km szyn na I linii

Metro Warszawskie szykuje się do wymiany ok. 2,8 km szyn na I linii metra. W sumie wskazano 12 lokalizacji. Prace będą prowadzone w przerwie nocnej, bez wstrzymywania ruchu. Pasażerowie muszą się jednak liczyć z wydłużeniem czasu przejazdu pomiędzy kolejnymi etapami prac.

Metro na Wolę: Trwają prace wykończeniowe

Na budowie zachodniego odcinka II linii metra trwają intensywne prace wykończeniowe. Montowane są kolejne kilometry torowiska, wyposażane pomieszczenia techniczne, układane posadzki kamienne. Na powierzchni trwają przygotowania do zasypania stropu stacji Księcia Janusza.

Metro: Wątpliwe udogodnienia dla niewidomych. Krytykuje nawet miasto

W ostatnich latach warszawski ZTM przeznacza środki na zwiększenie dostępności metra, w tym przede wszystkim dla osób niewidomych. Niestety, często są to źle wydane pieniądze: wprowadzane rozwiązania nie sprawdzają się, są krytykowane przez środowiska osób niepełnosprawnych czy są wręcz niebezpieczne. Konieczne staje się przeznaczanie sporych środków na poprawę tego, co zostało już zrobione. Nie inaczej jest ze źle umieszczonymi tablicami tyflograficznymi, czyli wypukłymi planami stacji dla osób niewidomych. Mocno krytykuje je nawet pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. dostępności.

24 lata temu wystartowało pierwsze metro w Polsce. I jak dotąd jedyne

Tamten dzień, 7 kwietnia 1995 roku, na zawsze zmienił komunikacyjnie Warszawę. Pierwszą linia metra ruszyły pociągi. 

Subskrybuje zawartość