warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

metro

Warszawska sieć tramwajowa dłuższa o 1,5 km. Tramwaje dojechały na Nowodwory

Warszawska sieć tramwajowa wzbogaciła się o 1,5 km torowiska i dwa nowe przystanki. W niedzielę 26 lutego po godz. 12 z pętli Metro Młociny wyruszyły dwa pierwsze tramwaje linii nr 2, które zawiozły pasażerów na Nowodwory. Za dwa lata tramwaje mają dojeżdżać dalej – do Modlińskiej – a w 2023 r. zakończy się realizacja całej pętli autobusowo-tramwajowej Winnica.

Warszawa. Remonty tramwajowe w 2017 r. Bez mostu w czerwcu

Most Śląsko–Dąbrowski będzie zamknięty dla ruchu tramwajowego od 3 do 30 czerwca, a dla całego ruchu kołowego od 24 do 30 czerwca. To konieczność wynikająca z modernizacji tego fragmentu torów. Ale niejedyna planowana w tym roku przebudowa torowisk w stolicy. Zacznie się już w kwietniu od budowy toru odstawczego przy stacji metro Wierzbno.

Ogromny przetarg taborowy Metra Warszawskiego – co trzeba wiedzieć o tym zamówieniu?

Podczas tegorocznego Europejskiego Forum Taborowego, organizowanego 15 marca 2017 r. w Warszawie, odbędzie się specjalna, dedykowana sesja pytań i odpowiedzi, dotycząca planowanego przez Metro Warszawskie przetargu na pozyskanie nowych pociągów dla obsługi II linii stołecznej podziemnej kolei. W jej trakcie przedstawiciele spółki odpowiedzą na wszystkie pytania odnośnie tego dużego i atrakcyjnego dla producentów taboru przedsięwzięcia.

Metro Warszawskie wymieni cztery windy na obleganych stacjach

Metro Warszawskie ogłosiło przetarg na wymianę wysłużonych dźwigów osobowych na stacjach Wilanowska, Racławicka i Centrum. Prace mają zostać zrealizowane najpóźniej do końca sierpnia.

Wszystko o przetargu na zakup nowych pociągów dla Metra Warszawskiego – podczas ERSF 2017

Metro Warszawskie zostało Złotym Partnerem Europejskiego Forum Taborowego 2017 (ERSF 2017), które odbędzie się już 15 marca w Warszawie. Na potrzeby tego podmiotu podczas konferencji zostanie zorganizowany specjalny panel, podczas którego będzie można uzyskać informacje na temat szykowanego przez spółkę przetargu na zakup nowych pociągów dla potrzeb rozbudowywanej II linii stołecznego metra.

Metro: Wagony rosyjskie trafią na naprawę do Mińska

Metro Warszawskie rozstrzygnęło przetarg na wykonanie naprawy piątego poziomu utrzymania 64 pudeł rosyjskich wagonów metra serii 81. Zamówienia udzielono firmie ZNTK Mińsk Mazowiecki, która złożyła tańszą ofertę. Naprawy, przy okazji której pociągi zmienią swoje barwy, rozpisane są na lata 2017-2019.

Warszawa: Pierwszy Metropolis po naprawie w Mińsku Maz. kończy testy

Jak informuje Metro Warszawskie, pierwszy z dziesięciu składów Alstom Metropolis wysłanych na naprawę P5 do Mińska Mazowieckiego przechodzi ostatnie testy. Skład wyjeżdża oczywiście w nowych barwach – z żółtym pasem.

Co wyremontuje i zmodernizuje w 2017 r. Metro Warszawskie?

W tym roku Metro Warszawskie zaplanowało szereg drobnych prac konserwacyjnych, remontowych i modernizacyjnych, które nie będą powodowały większych utrudnień w eksploatacji. Pasażerowie ucieszą się z rozbudowy systemu informacji pasażerskiej na stacjach południowego odcinka I linii, a także z wymiany najstarszych wind na pięciu stacjach.

Po stworzeniu MegaWarszawy na komunikację zabraknie 1 mld zł

– Na pewno nie będzie wybudowane metro w tym kształcie, który jest zakładany dzisiaj, czyli na Targówek, Wolę i Bemowo. O tramwajach na Białołękę, Wilanów czy Gocław w ogóle nie ma co marzyć – wyliczała w czwartek na specjalnej konferencji prasowej, w sprawie pisowskiego projektu utworzenia MegaWarszawy prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz–Waltz.

Metro weryfikuje plany: Nowych pociągów mniej, a sprzedaż rosyjskich później

Metro Warszawskie, po ustaleniach z Zarządem Transportu Miejskiego, weryfikuje plany związane z zakupem nowego taboru. Spółka myśli teraz o 45 nowych pociągach, co powinno pozwolić na zachowanie częstotliwości 2 minut 20 sekund na całej II linii. Elementem przetargu nie będzie też sprzedaż pociągów rosyjskich, choć Metro nie wycofuje się z planów ich wymiany.
Subskrybuje zawartość