warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

musicREGIO

Wielkopolskie uruchomi połączenia na Pol’And’Rock, mazowieckie rozważa

Już trzy województwa potwierdziły zamiar uruchomienia dodatkowych połączeń na festiwal Pol'And'Rock w Kostrzynie nad Odrą. Po części rozwiąże to problem dojazdów na imprezę, który powstał po decyzji Przewozów Regionalnych o nieuruchamianiu komercyjnej oferty pociągów musicRegio. Sprawa wciąż budzi bardzo dużo emocji wśród uczestników i organizatorów corocznego wydarzenia.

Lubuskie: Omijanie Pol’And’Rock przez pociągi rozkładowe to musi być plotka

Marszałek województwa lubuskiego skierowała do prezesa PR pismo, w którym ocenia jako „intencjonalnie nierzetelne” przedstawiane przez spółkę wyliczenia dotyczące strat osiągniętych w wyniku realizacji oferty musicRegio w 2018 r. Samorząd zapewnia, że w trakcie trwania festiwalu nie zanotowano szkód w taborze należącym do UMWL. Samorząd wskazuje przy tym, że pomysł omijania Kostrzyna przez planowe pociągi dalekobieżne jest kuriozalny i ekonomicznie irracjonalny, a samą informację medialną w tej sprawie przedstawiciele władz regionu traktują jako plotkę.

Lubuskie podnosi problem Pol’And’Rock na zgromadzeniu wspólników PR

Województwo lubuskie zamierza rozmawiać z PR o możliwości uruchomienia dodatkowych kursów regionalnych do Kostrzyna w okresie festiwalu Pol'And'Rock (d. Woodstock). Samorząd zauważa jednak ogólnopolski charakter problemu, jaki wywołuje decyzja PR dotycząca rezygnacji z pociągów musicRegio dla „woodstockowiczów”. Spółka poinformowała jednak władze regionu o trudnościach taborowych i kadrowych, które nie tylko uniemożliwiają realizację kursów dodatkowych, ale i wpływają na realizację standardowego rozkładu jazdy, o czym zresztą mieszkańcy Ziemi Lubuskiej niedawno przekonali się w sposób bardzo dotkliwy.

Były prezes Przewozów Regionalnych: Zarabialiśmy na pociągach na Przystanek Woodstock

Tomasz Pasikowski, były już prezes Przewozów Regionalnych, w rozmowie z „Rynkiem Kolejowym” przyznał, że za jego prezesury spółka zarabiała na uruchamianiu pociągów musicRegio na Przystanek Woodstock. W tym roku po raz pierwszy pociągi te nie pojadą.

W sprawie musicRegio Przewozy Regionalne przeczą same sobie

Trwa dyskusja na temat nieuruchamiania w tym roku pociągów musicRegio przez Przewozy Regionalne. Niestety, jak to ostatnio jest już tradycją, przewoźnik gubi się nieco w wyjaśnianiu tej kwestii.

Jerzy Owsiak, WOŚP: Decyzja Polregio niezrozumiała. Na festiwal przyjedźcie samochodem

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odniosła się do decyzji Przewozów Regionalnych o rezygnacji z uruchamiania pociągów nadzwyczajnych dowożących na letni festiwal Pol'And'Rock w Kostrzynie nad Odrą. Organizator wydarzenia przypomina, że w zeszłym roku pociągami przewoźnika podróżowało ok. 70 tys. pasażerów, którzy zostawili w kasach biletowych łącznie ok. 2 mln zł. Polregio podkreśla jednak, że mimo dużych wpływów z biletów oferta musicRegio była... deficytowa.

Nie będzie specjalnych pociągów musicRegio na Pol’And’Rock (ex. Przystanek Woodstock)

W tym roku Przewozy Regionalne nie planują uruchamiać całego szeregu pociągów specjalnych dla uczestników festiwalu Pol'And'Rock, jednego z największych wydarzeń muzycznych w Europie Środkowej. Przewoźnik zwiększy jedynie ofertę na trasach z Kostrzyna do stolic Lubuskiego i województw ościennych. Obecnie spółka nie dysponuje bowiem tak dużym potencjałem taborowym, by zaproponować ofertę podobną do tej przygotowywanej w latach ubiegłych.

Pociągi na Pol’and’Rock Festiwal z problemami. Przez wykolejenie

Z problemami docierali pasażerowie pociągów musicregio i regio na festiwal muzyczny w Kostrzynie nad Odrą. Rozkład jazdy został zdemolowany przez wykolejenie lokomotywy manewrowej na torach w tym mieście.

Polregio podwaja liczbę pociągów na Pol’and’rock Kostrzyn 2018

Polregio uruchomi 80 dodatkowych pociągów regiodo i z Kostrzyna nad Odrą, które obsłużą przewidywany zwiększony ruch regionalny związany z festiwalem „Pol’And’Rock Kostrzyn 2018”, zaplanowany na 2-4 sierpnia. Wraz z pociągami musicregio to łącznie ponad 160 dodatkowych połączeń.

Ruszyła sprzedaż biletów na pociągi musicRegio (Kostrzyn 2018)

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na pociągi musicRegio uruchamiane przez PolRegio specjalnie na tegoroczne koncerty w ramach „Pol’and’Rock Festival 2018" w Kostrzynie nad Odrą, który odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia br. Podobnie jak w latach ubiegłych, do dyspozycji podróżnych udających się na festiwal będzie blisko 80 dodatkowych pociągów.

Subskrybuje zawartość