warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

NEWAG

Młodzież zwiedzała Newag. Zobaczyła zachodniopomorskie Impulsy [zdjęcia]

W ciągu ostatnich dni w nowosądeckim Newagu gościła młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu krakowskiego w ramach programu Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości. Zwiedzający mogli zobaczyć m.in. Impulsy, które zamówiło województwo zachodniopomorskie.

Newag nadal liderem rynku ezt-ów w Polsce

Ubiegły rok był rokiem mniejszego popytu na nowe pojazdy szynowe. Mimo to grupa NEWAG ugruntowała pozycję lidera polskiego rynku w segmencie produkcji elektrycznych zespołów trakcyjnych oraz modernizacji lokomotyw spalinowych i wypracowała dodatni wynik finansowy.

Dodatni wynik Newagu mimo luki inwestycyjnej

Nie tylko wykonawcy prac na liniach kolejowych narzekają na spowolnienie inwestycji na początku perspektywy unijnej, ale także producenci taboru. Grupa Newag przedstawiła swoje wyniki finansowe za 2016 rok. Producent taboru kolejowego nie ukrywa, że rok 2016 należał do trudnych ze względu na lukę inwestycyjną. Mimo trudności, zarząd spółki podkreśla, że firmie udało się ugruntować swoją pozycję na rynku i uzyskać dobry – dodatni – wynik finansowy.

PKP Cargo, Newag i Pesa na spotkaniu u pary prezydenckiej

Przedstawiciele polskich firm działających za granicą spotkali się 20 kwietnia z Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim.

W nowych Impulsach nowe fotele. Wygodniejsze

W nowych Impulsach, jakie dla Kolei Dolnośląskich produkuje Newag, zamontowane zostaną nowe fotele. Jakie? Przewoźnik właśnie je zaprezentował.

Nowy, złoty Impuls dla zachodniopomorskiego [zdjęcia]

Pierwsze elektryczne zespoły trakcyjne Impuls, które do Szczecina dostarczy Newag, są już gotowe. Umowa na dostawę 17 pojazdów została podpisana 12 września 2016 roku. Udało nam zdobyć zdjęcia pierwszego z nich, w nietypowym malowaniu.

Newag przyznaje stypendia

Newag już dziś rozwija kompetencje studentów, by zatrudnić najlepszych absolwentów. Studenci Politechniki Krakowskiej: Elżbieta Bołoz, Natalia Grzyb, Marek Kalinowski i Daniel Statucki to pierwsi stypendyści Newagu. Stypendium w wysokości 1100 zł miesięcznie ufundowała, należąca do Grupy Newag, spółka Newag IP Management, by wspierać najzdolniejszych i najbardziej zaangażowanych studentów kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, specjalność: Inżynieria Produkcji Środków Transportu Masowego.

Piotr Król: Pesa, Newag i FPS nie mogą wiecznie naprawiać starych wagonów

Jedną z ciekawszych wypowiedzi, które można było usłyszeć podczas spotkania sejmowej Komisji Infrastruktury, dotyczącej perspektyw eksportu polskiego taboru, była ta, którą wygłosił poseł. Piotr Król. Dostało się głównie PKP Intercity.

Newag funduje najzdolniejszym studentom stypendia

Studenci Politechniki Krakowskiej: Elżbieta Bołoz, Natalia Grzyb, Marek Kalinowski i Daniel Statucki to pierwsi stypendyści Newagu. Stypendium w wysokości 1100 zł miesięcznie ufundowała, należąca do Grupy Newag, spółka Newag IP Management, by wspierać najzdolniejszych i najbardziej zaangażowanych studentów kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, specjalność: Inżynieria Produkcji Środków Transportu Masowego.

Newag daje najzdolniejszym studentom stypendia

Prodesse in posterum, czyli przewaga w przyszłości. NEWAG już dziś rozwija kompetencje studentów, by zatrudnić najlepszych absolwentów.
Subskrybuje zawartość