warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

NEWAG

Newag liczy na wzrost zamówień na nowy tabor

Zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami projekty finansowane z nowej perspektywy funduszy unijnych w końcu zaczynają być realizowane. W opinii Newagu powinno to doprowadzić do kumulacji zamówień w ostatnich dwóch latach obecnej perspektywy. Wskazuje na to ciągłe ogłaszanie nowych przetargów na dostawy wszystkich typów taboru kolejowego.

Newag o polskim rynku: ezt-y, wagony i lokomotywy, bez szt-ów

Newag poinformował, że liczy w najbliższym czasie na rozstrzygnięcie przetargów na łącznie 131 elektrycznych zespołów trakcyjnych oraz na dostarczenie 55 nowych wagonów osobowych dla PKP Intercity.

Włochy cały czas na celowniku Newagu

Newag zamierza poszerzać swoją obecność na włoskim rynku. Po realizacji kontraktu dla FSE będzie dysponować pojazdem w konfiguracji najczęściej kupowanej we Włoszech przez regiony i przewoźników prywatnych.

Newag przedstawił wyniki finansowe za I półrocze 2017 roku

Newag poinformował, że wartość przychodów ze sprzedaży w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2017 r. wyniosła 282,6 mln zł.

Newag nadal na minusie, ale poprawia wyniki za pierwsze półrocze

Grupa Newag opublikowała raport finansowy za pierwsze półrocze 2017 roku. Wynika z niego, że ten znany polski producent taboru kolejowego i tramwajowego wychodzi powoli z marazmu na polskim rynku. Mimo że nadal spółka zanotowała minusowy wynik to i tak znacząco poprawia wyniki.

Newag z rosnącymi przychodami ze sprzedaży

W pierwszym półroczu 2017 roku producent taboru szynowego z Nowego Sącza zanotował przychody ze sprzedaży na poziomie 282,6 mln zł, co oznacza wzrost o 63,5 mln zł (+29%) w stosunku do pierwszych sześciu miesiący ubiegłego roku.

Newag ufunduje stypendia dla najzdolniejszej młodzieży

Podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój, w obecności Premier Beaty Szydło, prezes firmy Newag Zbigniew Konieczek podpisał umowę z Jerzym Bochyńskim wiceprezesem Fundacji Sądeckiej, dotyczącą ufundowania stypendium dla najzdolniejszej młodzieży z subregionu sądeckiego.

Newag wspiera zdolną młodzież

Podczas trwającego XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, w obecności premier Beaty Szydło prezes firmy NEWAG S.A. Zbigniew Konieczek podpisał umowę z przedstawicielem Fundacji Sądeckiej.

Umowa na naprawy 19WE nie została podpisana – sprostowanie

We wtorek na łamach InfoRail.pl poinformowaliśmy, że Newag wykona cztery obsługi techniczne utrzymania P3 pojazdów 19WE. Nie jest to prawda.

Newag: Będziemy naprawiać i modernizować coraz nowocześniejsze pojazdy

Modernizacja pojazdów pozostanie jednym z obszarów działania spółki, ale mniej ważnym, niż wytwarzanie nowego taboru – zapowiada przedstawiciel władz Newagu. Taka hierarchia priorytetów wynika w dużej mierze z dostępności środków unijnych dla przewoźników. Coraz trudniejsze staje się natomiast naprawianie lokomotyw i wagonów starszej generacji – nie tylko z powodu ich zużycia, ale także przez kurczące się zapasy części.
Subskrybuje zawartość