warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Piotr Olszewski

Pociągi Przewozów Regionalnych stanęły

Z informacji uzyskanych przez "Rynek Kolejowy" wynika, że pociągi Przewozów Regionalnych stanęły w całej Polsce. - Do godziny 8.00 nie wyjechały 744 pociągi - powiedział Piotr Olszewski, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

Rozpoczął się strajk ostrzegawczy

Punktualnie o godzinie 7.00 rozpoczął się dwugodzinny strajk ostrzegawczy pracowników Przewozów Regionalnych w całej Polsce. - Z naszych informacji wynika, że pociągi na pewno stanęły na Śląsku. Także w Łodzi nie wyjechały te składy, które miały dziś wyruszyć - powiedział "Rynkowi Kolejowemu" Piotr Olszewski, rzecznik Przewozów Regionalnych. Zaznaczył, że akcja przebiega spokojnie i nie ma sytuacji, żeby pasażerowie byli zdezorientowani.

Nie będzie interREGIO do Wisły

Jak powiedział "Rynkowi Kolejowemu" Piotr Olszewski, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych, spółka na razie nie planuje uruchomienia pociągu interREGIO z Warszawy do Wisły i z powrotem. Powodem są prace modernizacyjne prowadzone na Centralnej Magistrali Kolejowej. 

Cichy strajk w Przewozach Regionalnych?

Z powodu braku drużyn trakcyjnych Przewozy Regionalne odwołały dziś do południa 62 pociągi na Śląsku. Problemy z obsadzeniem załogą składów pojawiły się również na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Piotr Olszewski, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych powiedział "Rynkowi Kolejowemu", że cześć załogi na Śląsku wzięła urlopy na żądanie. Zapewnił, że sytuacja z każdą chwilą się normalizuje.

Śląskie: Bilety PR przez komórkę

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", już 16 maja br. bilety na pociągi Przewozów Regionalnych w aglomeracji górnośląskiej będzie można kupować przez komórkę. - Wybraliśmy Śląsk ze względu na specyfikę regionu, czyli dużą liczbę stref i czytelną taryfę biletową - mówi Piotr Olszewski, rzecznik prasowy przewoźnika.

Co z nowymi pociągami dla Przewozów Regionalnych?

Przewozy Regionalne wciąż przygotowują dokumentację przetargową na zakup elektrycznych zespołów trakcyjnych mogących rozwijać prędkość do 160 km/h, przewidziany do dofinanswania z POIiŚ. Jak stwierdził Piotr Olszewski z Przewozów Regionalnych, zakupione mają zostać 62 pociągi.

Nowe mundury Przewozów Regionalnych jesienią

Jak powiedział "Rynkowi Kolejowemu" Piotr Olszewski, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych, jesienią pracownicy spółki mają otrzymać pierwsze nowe mundury.

PR Katowice: Odwołanie zastępcy dyrektora ds. handlowych

Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", w ubiegły czwartek ze swojego stanowiska została odwołana Barbara Bielawska, pełniąca w ostatnim czasie funkcję zastępcy dyrektora ds. handlowych w Śląskim Zakładzie Przewozów Regionalnych w Katowicach. Informację potwierdził Piotr Olszewski, rzecznik prasowy PR.

PR: Kilkadziesiąt sprzedanych REGIOkart dziennie

- Sprzedajemy kilkadziesiąt REGIOkart dziennie. W pierwszej dekadzie stycznia br. sprzedaliśmy ok. 10% REGIOkart więcej niż w analogicznym okresie 2010 r. - powiedział nam Piotr Olszewski, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

PR: Wstrzymanie pociągów nie pomoże w spłacie naszych zobowiązań

- Wysyłanie takiej informacji do UTK, która ma skutkować - z tego co czytamy - zawieszeniem licencji, w czasie trwania rozmów między przedstawicielami Przewozów Regionalnych i zarządcy infrastruktury nie ułatwia rozmów między nami. Nie ułatwia to też rozwiązania naszej sytuacji finansowej - mówi "Rynkowi Kolejowemu" Piotr Olszewski, rzecznik Przewozów Regionalnych na temat pisma PKP PLK do UTK z żądaniem zawieszenia licencji PR.
Subskrybuje zawartość