warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Polskie Linie Kolejowe

Szczegóły wrześniowej korekty rozkładu jazdy KM

Korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich zacznie obowiązywać 2 września i jest związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Zmiana rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 20 października.

Czy modernizację elementów CMK należało lepiej zgrać w czasie?

PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizują w przyszłym roku cztery wiadukty i dziesięć przepustów na trasie Idzikowice – Opoczno Południe. Dlaczego prace nie są wykonywane już teraz, przy okazji przebudowy stacji w Opocznie?

Nowoczesne estakady usprawnią ruch kolejowy w Krakowie

PKP Polskie Linie Kolejowe modernizują najważniejszą linię kolejową w stolicy Małopolski. Jej kluczowym elementem będą dwie estakady kolejowe, wybudowane w centrum miasta. Konstrukcja obiektów właśnie zaczęła powstawać.

Komunikacja zastępcza do Szklarskiej Poręby

Z uwagi na prace torowe realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe w dniach 20-24.08.2018 r. na odcinku Jelenia Góra Zachodnia – Szklarska Poręba Górna (linia D6) za pociągi Kolei Dolnośląskich zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Po CMK 200 km/h między Opocznem a Idzikowicami

PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizują 4 wiadukty i 10 przepustów na trasie Idzikowice – Opoczno Południe. To kolejny element podnoszenia prędkości na CMK.

Próby dynamiczne na warszawskiej linii obwodowej

W niedzielę po raz pierwszy lokomotywy przejechały z prędkością 80 km/h przez wiadukty na linii obwodowej w Warszawie. To sprawdzanie obiektów, tzw. dynamiczne próby obciążeniowe – informują PKP Polskie Linie Kolejowe.

Stacja Bytom Borek doczeka się nowych urządzeń srk

13,5 mln zł przeznaczyły PKP Polskie Linie Kolejowe na przebudowę urządzeń sterujących i zabezpieczających ruch kolejowy na stacji Bytom Bobrek oraz na przyległych szlakach. Dotychczasowe urządzenia pochodzą jeszcze z lat 40. XX wieku.

Za miesiąc rusza przebudowa stacji Bytom Bobrek. Poprawi przewóz towarów na Śląsku

13,5 mln zł przeznaczyły PKP Polskie Linie Kolejowe na przebudowę urządzeń sterujących i zabezpieczających ruch kolejowy na stacji Bytom Bobrek oraz na przyległych szlakach. Zapewniony zostanie sprawny i bezpieczny przejazd pociągów pasażerskich i towarowych przez stację oraz wyjazd składów z węglem z bocznic.

Bytom Bobrek po nowemu

13,5 mln zł przeznaczyły PKP Polskie Linie Kolejowe na przebudowę urządzeń sterujących i zabezpieczających ruch kolejowy na stacji Bytom Bobrek oraz na przyległych szlakach.

PLK przygotowuje inwestycje na linii 356 i 357

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowy na aktualizację studiów wykonalności dla inwestycji na liniach Poznań Wschód – Bydgoszcz oraz Luboń koło Poznania – Wolsztyn.;
Subskrybuje zawartość