warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Polskie Linie Kolejowe

Pociągi wracają na odcinek Olsztyn – Olsztynek

Od 16 października wracają pociągi na trasę Olsztyn – Olsztynek. Pasażerowie skorzystają z nowych peronów. Inwestycja z Krajowego Programu Kolejowego, realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe miedzy Działdowem a Olsztynem, wkracza w kolejny etap. Po modernizacji podróż m.in. ze stolicy województwa do Działdowa i Warszawy będzie krótsza i wygodniejsza.

Korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich

W najbliższą niedzielę (21.10) wejdzie w życie kolejna korekta rozkładu jazdy wynikająca z prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. W znakomitej większości przypadków będzie to oznaczać dalszy ciąg prac podjętych podczas poprzedniej korekty – kontynuowane będą m.in. prace na liniach S1, S5 i S7.

PLK rozpoczynają kolejny etap przebudowy stacji Rzeszów

PKP Polskie Linie Kolejowe kontynuują inwestycję za ponad 200 mln zł, obejmującą przebudowę stacji Rzeszów wraz z budową dodatkowego przystanku Rzeszów Zachodni i przebudową mostów.

Będą dłuższe perony w Nowym Dworze Mazowieckim

Lepszy dostęp do pociągów i możliwość obsługi dłuższych składów – to efekty zaplanowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe inwestycji na stacji Nowy Dwór Mazowiecki.

Wygodniej pociągiem z Włoszczowy

Lepszy dostęp do kolei z nowego peronu na stacji Włoszczowa, bezpieczniejsze przejazdy kolejowo-drogowe i sprawny przejazd pociągów – to zakładane efekty realizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestycji na trasie Kielce – Żelisławice. Prace o wartości 21,5 mln zł netto zostaną zakończone do końca roku.

Rail Baltica: PLK budują nowe bezkolizyjne skrzyżowania

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsekwentnie zwiększają poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniach dróg i torów. Tłuszcz i Jasienica Mazowiecka to kolejne miejscowości, położone przy linii kolejowej Rail Baltica, w których będą bezkolizyjne obiekty. Wzrośnie bezpieczeństwo w ruchu pociągów i będzie sprawniejsza komunikacja w regionie.

PLK modernizują trasę Łódź Kaliska – Zduńska Wola

Na stacji Zduńska Wola trwa przebudowa peronów w ramach prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe rewitalizacji trasy do Łodzi Kaliskiej. Na odcinku Łask – Zduńska Wola postępuje wymiana torów i sieci trakcyjnej. Efektem będzie lepsza obsługa pasażerów, wzrost bezpieczeństwa oraz możliwość szybszej jazdy pociągów. Wartość inwestycji wynosi ponad 290 mln zł.

Trwają prawe na szlaku Kielce – Żelisławice

Lepszy dostęp do kolei z nowego peronu na stacji Włoszczowa, bezpieczniejsze przejazdy kolejowo-drogowe i sprawny przejazd pociągów – to zakładane efekty realizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe inwestycji na trasie Kielce – Żelisławice.

PKP PLK modernizują linię Łódź Kaliska – Zduńska Wola [FILM]

Na stacji Zduńska Wola trwa przebudowa peronów w ramach prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe rewitalizacji trasy do Łodzi Kaliskiej.

Kolejni podwykonawcy Astaldi z pieniędzmi od PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały dziś (10 października) o wypłacie około 4 mln zł należności dla kolejnych podwykonawców Astaldi S.p.A.
Subskrybuje zawartość