warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Polskie Linie Kolejowe

MIB podsumowało umowy podpisane przez PKP PLK

Wartość umów podpisanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA w 2017 roku przekroczyła 14 mld zł.

A. Adamczyk: PLK z pewnością wykorzysta pulę 66 mld zł na modernizację kolei

Polskie Linie Kolejowe w obecnej perspektywie finansowej mają do wydania ponad 66 mld zł. Krajowy Program Kolejowy obejmuje ponad 220 projektów, w ramach których pracami objętych zostanie aż 9 tys. kilometrów torów. Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zapewnia, że realizacja przez PKP PLK związanych z tymi inwestycjami zadań nie jest zagrożona.

Adamczyk: Realizacja 66 mld zł z KPK absolutnie niezagrożona

Polskie Linie Kolejowe w obecnej perspektywie finansowej mają do wydania ponad 66 mld zł. Krajowy Program Kolejowy obejmuje co najmniej 220 projektów, w ramach których pracami objętych zostanie aż 9 tys. kilometrów torów. Minister Adamczyk zapewnia, że realizacja tych zadań nie jest zagrożona.

Krótsze podróże koleją z Opola do Kędzierzyna Koźla i Katowic

Za 412 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizują odcinek Opole – Kędzierzyn Koźle na międzynarodowej trasie E 30. Prawie o połowę skróci się czas podróży między stolicą Opolszczyzny a Kędzierzynem Koźle. Zwiększy się komfort obsługi na 10 stacjach i przystankach. Nowe urządzenia sterowania i zabezpieczenia na przejazdach zwiększą poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym.

Krótsza podróż koleją z Opola do Kędzierzyna Koźla i Katowic

Dzięki inwestycji za 412 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizują odcinek Opole - Kędzierzyn Koźle na międzynarodowej trasie E 30., dzięki czemu prawie o połowę skróci się czas podróży między stolicą Opolszczyzny a Kędzierzynem Koźle. Zwiększy się też komfort obsługi na 10 stacjach i przystankach. Nowe urządzenia sterowania i zabezpieczenia na przejazdach mają zwiększyć poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym.

Z opolskiego szybciej koleją do śląskiego

Za 412 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizują odcinek Opole – Kędzierzyn-Koźle na międzynarodowej trasie E30. Prawie o połowę skróci się czas podróży między stolicą województwa a miastem Kędzierzyn-Koźle.

Prace torowe pod Łowiczem. Kto poprawi parametry linii?

Trwa postępowanie na opracowanie i wykonanie prac na linii pomiędzy Łowiczem a Skierniewicami. Polskie Linie Kolejowe chcą poprawić parametry linii, by uzyskać na niej 160 km/h. Do zadania zgłosiły się trzy firmy.

PKP PLK zamierza zmodernizować odcinek Mielec - Dębica za 230 mln

PKP Polskie Linie Kolejowe poszukują wykonawcy, który zaprojektuje i wykona prace budowlane na odcinku Mielec – Dębica w ramach projektu pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 25 na odcinku Padew – Mielec – Dębica”, ale pod warunkiem otrzymania wsparcia finansowego ze środków Unii Europejskiej. Szacowana całkowita wartość zamówienia ma wynosić ok. 230,4 mln zł.

Wznowiono pełny ruch pociągów na stacji w Kobylnicy

Wieczorem 19 września Polskie Linie Kolejowe wznowiły na stacji Kobylnica ruch pociągów po drugim torze. Dzięki temu pociągi na trasie Poznań – Gniezno mogą już kursować bez zmian.

Łódź Fabryczna ma być przelotowa, jest wykonawca tunelu

PKP Polskie Linie Kolejowe wybrały w przetargu ofertę na budowę tunelu średnicowego w Łodzi. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 2022 roku, a jej wartość to 1,59 mld zł brutto.
Subskrybuje zawartość