warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Polskie Linie Kolejowe

PKP PLK zleci rewitalizację linii Gliwice – Maciejów Północny

Polskie Linie Kolejowe rozpisały przetarg na wykonanie rewitalizacji krótkiej linii kolejowej nr 711 łączącej Maciejów Północny i Gliwice (T4) wraz z robotami towarzyszącymi w ramach programu „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”.

KE twierdzi, że modernizacja linii kolejowej Warszawa-Poznań jest niezbędna

Komisja Europejska potwierdziła, że inwestycja w linię kolejową E 20 Warszawa - Poznań wpisuje się w realizację unijnej polityki transportowej - poinformowały w środowym komunikacie PKP Polskie Linie Kolejowe.

Colas Rail z najtańszą ofertą na modernizację odcinka Ostrowy - Otłoczyn

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały o złożonych ofertach w przetargu na zaprojektowanie i wykonanie prac budowlanych na odcinku Ostrowy – Otłoczyn. W postępowaniu wzięło udział siedem podmiotów.

Będzie modernizacja szlaku Trzebinia – Oświęcim

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na kompleksową modernizację linii między Trzebinią a Oświęcimiem w Małopolsce. Szacunkowy koszt inwestycji, zaplanowanej na lata 2019 – 2021, wynosi blisko 324 mln zł netto.

ZRK DOM rozpoczęło pracę na linii 281 [zdjęcia]

Firma ZRK DOM z grupy PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęła prace na linii 281;między Wrześnią a Gnieznem.

Przyspieszą pociągi z Oświęcimia do Trzebinii

PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizują odcinek linii kolejowej nr 93 między Trzebinią a Oświęcimiem. Zmodernizowane będą także dwie stacje i trzy przystanki kolejowe na tym szlaku.

Rusza kolejny etap modernizacji stacji Zielona Góra

Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na przebudowę wiaduktu kolejowego w Zielonej Górze wraz z modernizacją stacji, która otrzyma zadaszenie nad peronami i stanie się bardziej komfortowa dla podróżnych.

PLK podpisały umowę na remont linii Poznań - Inowrocław

Szybko i bezpiecznie pojadą pociągi między Poznaniem Wschodnim a Mogilnem podczas modernizacji linii E 20 Poznań – Warszawa. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na wykonanie prac zwiększających przepustowość trasy objazdowej i poprawę obsługi pasażerów na stacji Wydartowo. Zadanie za 33 mln zł zakończy się w czerwcu.

W maju ruszą prace na linii Warszawa – Grodzisk Mazowiecki

PKP Polskie Linie Kolejowe planują w pierwszym tygodniu kwietnia podpisać umowę z wykonawcą modernizacji linii 447 na odcinku Warszawa Włochy - Grodzisk Mazowiecki - powiedział prezes spółki Ireneusz Merchel. 

Z Łodzi do Zduńskiej Woli pojedziemy szybciej

W Łodzi PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na modernizację linii kolejowej nr 14 na odcinku Łódź Kaliska – Zduńska Wola. W ramach tej inwestycji o jedną trzecią skróci się czas przejazdu pomiędzy tymi stacjami, który dziś wynosi w przypadku pociagów osobowych trzy kwadranse.

Subskrybuje zawartość