warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Polskie Linie Kolejowe

Torpol z kontraktem za 100 mln zł na Podlasiu

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły rozstrzyganie przetargów dotyczących trzech linii na Podlasiu z Białegostoku przez Lewki, Hajnówkę do Czeremchy. Na razie rozstrzygnięto jedną część, realizacją której zajmie się Torpol.

PLK zaczynają modernizację ostatniego odcinka magistrali Wrocław – Poznań

W piątek 23 czerwca w wielkopolskim urzędzie wojewódzkim PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z wykonawcą modernizacji ostatniego już odcinka magistrali Wrocław – Poznań, który dotąd nie doczekał się gruntownej modernizacji. Prace na odcinku Rawicz –Leszno mają rozpocząć się w październiku tego roku.

Będzie studium wykonalności dla przebudowy linii Kędzierzyn-Koźle – Legnica

PKP Polskie Linie Kolejowe chcą zlecić opracowanie studium wykonalności dla przebudowy odcinka linii kolejowej nr 137. Chodzi o fragment Kędzierzyn-Koźle – Kamieniec Ząbkowicki – Legnica, gdzie planowana jest również elektryfikacja. Zasadność tych prac ma określić i opracować przyszły wykonawca.

PKP PLK przebudują Warszawę Zachodnią

PKP PLK podpisały z TorProjekt z grupy Trakcja umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej Dworca Zachodniego w Warszawie za 14 mln zł. Przebudowa zaplanowana jest na 2019 r. - poinformowały w czwartek PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Coraz bliżej prac na wałbrzyskim węźle kolejowym. Otwarto już oferty

PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą przetarg związany z przebudową stacji kolejowych na kolejowym węźle wałbrzyskim. Powstanie też zupełnie nowe centrum przesiadkowe Wałbrzych Śródmieście. Po długim czasie oczekiwania wreszcie udało się poznać wykonawców zainteresowanych realizacją tego kontraktu.

14 mln zł na projekt przebudowy Warszawy Zachodniej. PLK podpisała już umowy na 10 mld zł

Nowa stacja Warszawa Zachodnia stanie się największym w Polsce multimodalnym węzłem transportowym integrującym komunikację miejską z koleją. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały właśnie umowę na przygotowanie projektu modernizacji stacji. Roboty mają ruszyć w pierwszym kwartale 2019 r. Jak zaznaczył przy tej okazji Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK do końca czerwca wartość umów podpisanych w 2017 r. przez zarządcę narodowej sieci kolejowej wyniesie 11 mld zł.

Rozpoczyna się projektowanie nowej Warszawy Zachodniej

Warszawa Zachodnia to najbardziej obciążona ruchem pasażerskim stacja w stolicy. W godzinie szczytu popołudniowego ze stacji korzysta 5 tys. podróżnych, a w piątki ta wartość rośnie do 7 tysięcy. PKP Polskie Linie Kolejowe chcą doprowadzić do przebudowy stacji.

300 stypendystów PLK bliżej kolejowej kariery

Wsparcie finansowe, organizacja praktyk, doposażanie pracowni dydaktycznych – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestują w edukację przyszłych kolejarzy. Kolejny rok szkolny skończy w piątek blisko 300 stypendystów PLK kształcących się na kierunkach kolejowych w 31 szkołach. 

300 stypendystów PLK bliżej kolejowej kariery

Wsparcie finansowe, organizacja praktyk, doposażanie pracowni dydaktycznych – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestują w edukację przyszłych kolejarzy. Kolejny rok szkolny skończy w piątek blisko 300 stypendystów PLK kształcących się na kierunkach kolejowych w 31 szkołach.

PLK: Dwukrotnie więcej zamknięć torowych w wakacje niż rok temu

Już w piątek 23 czerwca nastąpi oficjalne zakończenie roku szkolnego. Od tego dnia rozpocznie się więc gorący czas wakacyjny, który niesie ze sobą wzmożony czas wysiłku na kolei. W tym roku dodatkowo będzie to czas wyjątkowo uciążliwy, bo PKP Polskie Linie Kolejowe planują w wakacje prawie 600 całodobowych zamknięć torowych. Prawie dwukrotnie więcej niż w zeszłoroczne wakacje.
Subskrybuje zawartość