warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Polskie Linie Kolejowe

Wygodniej dla podróżnych w Sopocie i Malborku

Zwiększył się komfort obsługi podróżnych na dwóch pomorskich stacjach. Dzięki nowym windom wygodniej dostaną się do pociągu osoby o ograniczonej mobilności, opiekunowie z dziećmi i rowerzyści. PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły na montaż urządzeń i lepsze oznakowanie pomorskich stacji ponad 3,3 mln zł.

Projekty z KPK w Warszawie i na Mazowszu

Krajowy Program Kolejowy to ogromne inwestycje w obrębie warszawskiego węzła kolejowego. Po przebudowie sieci kolejowej będzie więcej dogodnych połączeń aglomeracyjnych i dalekobieżnych. PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują także dla podróżnych komfortowe stacje i przystanki zintegrowane z komunikacja miejską – informuje zarządca infrastruktury.

PLK kupuje rozjazdy do stacji w Porcie Gdańsk

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na dostawę rozjazdów zabudowanych w blokach na potrzeby modernizacji infrastruktury kolejowej w Porcie Gdańsk. To część dużego projektu poprawy dostępności portu.

Bezpieczniej w Teresinie na skrzyżowaniu linii kolejowej Warszawa – Poznań i drogi

Będzie bezkolizyjne skrzyżowanie kolejowo – drogowe w Teresinie na linii Warszawa – Poznań. Porozumienie w sprawie współfinansowania dokumentacji projektowej tunelu pod torami podpisały PKP Polskie Linie Kolejowe z Powiatem Sochaczewskim i Gminą Teresin.

W Teresinie powstanie bezkolizyjne skrzyżowanie kolejowo – drogowe

Będzie bezkolizyjne skrzyżowanie kolejowo – drogowe w Teresinie na linii Warszawa – Poznań. Porozumienie w sprawie współfinansowania dokumentacji projektowej tunelu pod torami podpisały PKP Polskie Linie Kolejowe SA z Powiatem Sochaczewskim i Gminą Teresin.

Kolej na Pomorzu na nowych torach

Dzięki inwestycjom z Krajowego Programu Kolejowego pasażerowie szybciej dojadą z Trójmiasta do Lęborka, Słupska, Kościerzyny i Bydgoszczy. Porty w Gdyni i Gdańsku będą mogły odprawiać więcej ładunków z pociągów towarowych. PKP Polskie Linie Kolejowe zapewnią podróżnym coraz bardziej komfortowe stacje i przystanki.

PKP PLK inwestują w Kłodzku

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na przebudowę przystanku Kłodzko Miasto. Szacowana na 58 mln zł inwestycja zwiększy możliwości kolei w Kotlinie Kłodzkiej. Spółka za 22,5 mln zł już dostosowuje do potrzeb pasażerów i przewozów towarowych stację Kłodzko Główne. Zaawansowanie prac zbliża się do 30 proc.

TPF przygotuje elektryfikację pięciu odcinków linii kolejowych na Pomorzu

Od września czekaliśmy, kiedy PKP Polskie Linie Kolejowe zakończą postępowanie na opracowanie studium wykonalności dla elektryfikacji pięciu linii na Pomorzu. Budowa sieci trakcyjnej objęłaby w ramach projektu linie nr 203, 208, 215, 743, 744. Zarządca jako cel inwestycji stawia przeniesienie na te linie części ruchu pociągów pasażerskich.

Rozpoczęła się modernizacja linii Drzeńsko – Kostrzyn

Szybsze podróże z Rzepina do Kostrzyna, 5 wygodniejszych stacji i przystanków oraz lepsze warunki dla transportu towarów zapewni modernizacja Nadodrzanki na odcinku Drzeńsko – Kostrzyn. Prace rozpoczęły się w styczniu. PKP Polskie Linie Kolejowe SA przeznaczyły na inwestycję ponad 160 mln zł (netto).  

Nadodrzanka: Rozpoczęła się modernizacja na odcinku Drzeńsko – Kostrzyn

Szybsze podróże z Rzepina do Kostrzyna, 5 wygodniejszych stacji i przystanków oraz lepsze warunki dla transportu towarów zapewni modernizacja Nadodrzanki na odcinku Drzeńsko – Kostrzyn. Prace rozpoczęły się w styczniu. PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły na inwestycję ponad 160 mln zł (netto).
Subskrybuje zawartość