warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Polskie Linie Kolejowe

Dłuższa komunikacja zastępcza na Podlasiu

Jak wynika z komunikatu Oddziału Podlaskiego spółki Przewozy Regionalne, prace na linii Czeremcha – Białystok skutkują dłuższym obowiązywaniem komunikacji zastępczej. PKP Polskie Linie Kolejowe zapewniają, że roboty infrastrukturalne realizowane są zgodnie z harmonogramem. W przyszłym roku będą kolejne utrudnienia wynikające z dalszych prac na tej trasie, jednak nie spowodują wstrzymania ruchu pociągów.

Przystanki Kraków Zabłocie i Kraków Podgórze czekają na pasażerów

Od 10 grudnia pasażerowie będą mogli korzystać z nowych przystanków Kraków Zabłocie i Kraków Podgórze. Obiekty powstały w ramach budowy łącznicy Kraków Zabłocie - Kraków Krzemionki, inwestycji realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jakie zmiany czekają pasażerów KM od 10 grudnia?

W niedzielę, 10 grudnia wchodzi w życie nowa edycja rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich 2017/2018. Została ona skonstruowana na bazie obecnie obowiązującego rozkładu. W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe rozkład będzie ważny do 10 marca 2018 r.

Infra Silesia: Nowoczesny system sterowania ruchem kolejowym zwiększy bezpieczeństwo na linii kolejowej 273

14 listopada spółka Infra Silesia podpisała z PKP Polskie Linie Kolejowe kontrakt na wykonanie prac na linii kolejowej 273 w zakresie sieci trakcyjnej i urządzeń zabezpieczenia ruchu kolejowego.

MIB: istnieje ryzyko przekroczenia terminu realizacji Rail Baltica

PKP Polskie Linie Kolejowe są w trakcie modernizacji odcinka Sadowne – Czyżew, na linii kolejowej E75 Warszawa - Białystok, będącej częścią międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w odpowiedzi na interpelację poselską Krzysztofa Truskolaskiego informuje, że istnieje ryzyko przekroczenia harmonogramu realizacji programu Rail Baltica, a także ryzyko utraty unijnego dofinansowania.

Modernizacja estakady w Gorzowie minęła półmetek [zdjęcia]

Prace na estakadzie i w jej niszach. Wzmacnianie murów oporowych. Odnawianie pięciu wiaduktów. Za 10 miesięcy zgodnie z harmonogramem PKP Polskie Linie Kolejowe obiecują zakończyć projekt wart 115 mln zł brutto. Pasażerowie zyskają lepsze podróże, miasto estetyczne otoczenie i dodatkowy przystanek.

Jeszcze 10 miesięcy prac PLK w Gorzowie Wielkopolskim

Trwają prace na estakadzie i w jej niszach, oraz trwa odnawianie pięciu wiaduktów. Za 10 miesięcy zgodnie z harmonogramem PKP Polskie Linie Kolejowe zakończą projekt wart 115 mln zł brutto. Dzięki inwestycji w mieście poprawi się estetyka i pojawi się dodatkowy przystanek.

W pełni zmodernizowana stacja Szczecin Główny gotowa w przyszłym roku

Dzisiaj PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na ostatni etap modernizacji za prawie 58 mln zł netto. Po zakończeniu prac już w przyszłym roku stacja Szczecin Główny będzie lepiej przygotowana do obsługi pasażerów i pozbawiona barier architektonicznych.

Prace na linii Warszawa – Lublin idą do przodu [zdjęcia]

PKP Polskie Linie Kolejowe pochwaliły się rezultatami prac budowlanych prowadzonych w Dęblinie, Garwolinie i Pilawie na modernizowanej linii nr 7.

Stanowisko PKP PLK wobec postępowania antymonopolowego

PKP Polskie Linie Kolejowe w odpowiedzi na informacje Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wszczętym postępowaniu antymonopolowym opracowało nowe zapisy odnośnie Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem. Nowe zapisy miałyby zostać wprowadzone w życie jeszcze w tym miesiącu.

Subskrybuje zawartość