warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Polskie Linie Kolejowe

Wiosenna korekta rozkładu jazdy. Koleje Mazowieckie przedstawiają zmiany

Od 10 marca 2019 r. będzie wdrożona kolejna zmiana rozkładu jazdy pociągów związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Zmiana rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 8 czerwca 2019 r.

Miasto kontra PKP, spór o poznański dworzec

Na początku tygodnia Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę wartą blisko 100 mln złotych na rozbudowę stacji Poznań Główny.

Jest projektant dla linii Skierniewice – Łuków

Możliwość powrotu pociągów pasażerskich na odcinku Skierniewice – Pilawa na linii Skierniewice – Łuków (nr 12) i przygotowanie 13 stacji i przystanków dla pasażerów uwzględnia podpisana przez PKP Polskie Linie Kolejowe umowa za 32 mln zł na opracowanie projektu przebudowy linii. Planowane prace maja zwiększyć możliwości linii, korytarza transportowego wschód – zachód i towarowej obwodnicy Warszawy.

Długa droga do całkowitej elektryfikacji trasy Lublin – Rzeszów

PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzi prace mające na celu poprawę połączenia kolejowego Lublin – Rzeszów. Efektem modernizacji trasy będzie elektryfikacja linii nr 71 oraz odcinka „sześćdziesiątki ósemki”. Roboty zakończą się w 2021 r.

Barki i dźwigi na przebudowie mostu kolejowego w Warszawie

W Warszawie trwa wymiana przęsła kolejowego Mostu Gdańskiego (przy Cytadeli). Przęsło zostanie osadzone na podporach od strony Pragi. Przy pomocy dźwigów i barek trwają demontaże starych elementów obiektu. Łącznie wymienionych na nowe będzie 9 przęseł - informuje PKP Polskie Linie Kolejowe.

32 mln zł na projekt przebudowy160 km linii Skierniewice – Łuków

Możliwość powrotu pociągów pasażerskich na odcinku Skierniewice – Pilawa na linii Skierniewice – Łuków (nr 12) i przygotowanie 13 stacji i przystanków dla pasażerów uwzględnia podpisana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. umowa za 32 mln zł na opracowanie projektu przebudowy linii. Planowane prace mają zwiększyć możliwości linii, korytarza transportowego wschód – zachód i towarowej obwodnicy Warszawy.

Podkarpackie: Od 11 marca komunikacja zastępcza między Kolbuszową a Tarnobrzegiem

Korekta rocznego rozkładu jazdy to początek utrudnień na linii Ocice – Rzeszów Główny, wynikających z zamknięć torowych zaplanowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Przewozy Regionalne Oddział Podkarpacki poszukuje wykonawcy zamówienia na świadczenie usługi kolejowej komunikacji zastępczej.

#ŻółtaNaklejkaPLK poprawia bezpieczeństwo na przejazdach

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otrzymały podziękowania od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za wdrożenie projektu #ŻółtaNaklejkaPLK. Dzięki współpracy kolejarzy i operatorów numeru alarmowego 112 na przejazdach kolejowo-drogowych jest bezpieczniej.

Kolejne wysokie oferty na poprawę kolejowego dostępu do polskich portów

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe otworzyła oferty w kolejnym przetargu na prace projektowe i budowlane dotyczące poprawy kolejowego dostępu do portów w Szczecinie i Świnoujściu. Jest to następne postępowanie, w którym inwestor nie otrzymał żadnej propozycji, która nie mieści się w przewidzianym budżecie.

Nowy tor na odcinku Działdowo - Nidzica

Między Olsztynem a Działdowem położono ok. 50 km nowego toru. W styczniu specjalna maszyna zakończyła prace na 20-km odcinku Działdowo – Nidzica. Na 30 km między Olsztynem a Olsztynkiem jeżdżą już pociągi. Zimą ruszą roboty z Nidzicy do Olsztynka. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt za ok. 260 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Będą wygodne perony i krótsze podróże.

Subskrybuje zawartość