warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Przewozy Regionalne

Kredyty z EBI szansą na odnowę taboru po 2020 r.?

Gdy do Polski zacznie trafiać mniej funduszy unijnych, atrakcyjną formą finansowania dalszych inwestycji mogą okazać się kredyty Europejskiego Banku Inwestycyjnego – przekonywał na Kongresie Kolejowym Krzysztof Pogłód z EBI. Zainteresowanie skorzystaniem z tej oferty wyraziły już Przewozy Regionalne. Obawy budzą jednak rosnące ceny energii elektrycznej, które wraz z innymi istotnym składnikami kosztów mogą doprowadzić nawet do ograniczenia oferty przewozowej.

Koniec monopolu SKM na linii PKM. Przewozy Regionalne przejmą kursy?

Wszystko wskazuje na zakończenie monopolu PKP SKM na linii PKM. Część kursów mają przejąć Przewozy Regionalne.

PR i KM przedłużyły oferty turystyczne na 12 listopada

Po spółce PKP Intercity, także Przewozy Regionalne i Koleje Mazowieckie poinformowały, że 12 listopada nie zmieni się rozkład jazdy ich pociągów. Obaj przewoźnicy przedłużyli też obowiązywanie ofert specjalnych (weekendowych) na cały długi weekend.

Wykolejenie pociągu pod Strzelcami Opolskimi. Są spore utrudnienia w ruchu

7 listopada w godzinach porannych doszło do wykolejenia składu towarowego pomiędzy Szymiszowem a Strzelcami Opolskimi. Nikt nie został ranny, ale linia 132 jest zablokowana.;Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na odcinku pomiędzy stacją Szymiszów a Strzelcami Opolskimi. Pociągi przewoźnika PKP Intercity kierowane są trasą zmienioną przez stacje Kędzierzyn Koźle.

Utrudnienia w ruchu między Gliwicami a Opolem

Po wykolejeniu dwóch wagonów z pociągu PKP Cargo na trasie między Gliwicami a Opolem zablokowane zostały dwa tory. Przewozy Regionalne organizują dla pasażerów komunikację zastępczą. Pociągi PKP Intercity są kierowane drogą okrężną przez Kędzierzyn-Koźle.

Przewozy Regionalne cały czas tracą pasażerów na rzecz spółek samorządowych

Niekorzystny trend dla Przewozów Regionalnych nadal utrzymuje się. Spółka, mimo, że nadal jest liderem rynku przewozów pasażerskich, cały czas traci udziały.

PR rezygnują z marki InterRegio. Nową poznamy w listopadzie

Spółka Przewozy Regionalne chce rozwinąć połączenia komercyjne. Nie powróci jednak do marki InterRegio; wymyślenie nowej nazwy zaproponowano samym pracownikom spółki.

Współpraca Polregio z PKS jest obecnie nieznaczna

Kolej regionalna jest zintegrowana z autobusami pozamiejskimi w bardzo niewielkim stopniu. Największy przewoźnik kolejowy tego segmentu – Przewozy Regionalne – oferuje bilety uprawniające do przesiadek na PKS jedynie na dwóch liniach w skali kraju. Nie ma też żadnych konkretnych planów rozszerzenia tego rodzaju współpracy.

Przewozy Regionalne podpisały umowy na naprawy lubuskich szynobusów

Ależ rozmach. Oddział Lubuski Przewozów Regionalnych podpisał umowy na naprawy chyba wszystkich unieruchomionych szynobusów!

Małopolskie kładzie na stół 10-letni kontrakt na wykonywanie połączeń kolejowych

Tuż przed wyborami samorządowymi urząd marszałkowski województwa małopolskiego zapowiedział powierzenie przewozów na 10 lat na liniach kolejowych, które prawie w całości obsługiwane są obecnie przez Przewozy Regionalne.
Subskrybuje zawartość