warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

REGIO

Stadler dostarczy piętrowe Kissy dla DB Regio

Stadler wygrał przetarg na dostawę 18 piętrowych zespołów trakcyjnych dla Deutsche Bahn. Właśnie podpisano umowę na dostawę pociągów, które zobaczymy w ruchu w północnych Niemczech już za 3 lata.

Nazwa SuperRegio nie ma żadnego znaczenia

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl Przewozy Regionalne chcą uruchamiać komercyjne pociągi pod nazwą SuperRegio. Tymczasem we wnioskach, a także w decyzjach wydanych przez Prezesa UTK znalazły się kategorie InterRegio i Regio. Jak się okazuje nie ma to żadnego znaczenia.

ASO Mieczkowski blisko zamówienia na modernizację Regio Trampów [aktualizacja]

Podlaski zakład Przewozów Regionalnych ma ofertę na wykonanie naprawy głównej powiązanej z dość znaczącą przebudową SA105-103 i SA108-007.

DG REGIO opublikowało obszerny raport o przewozach kontenerowych w Polsce. Jakie wnioski?

Na korzyść polskiego rynku kolejowych przewozów kontenerowych działa dobra koniunktura ekonomiczna i wzrost importu drogą lądową z Chin. Zagrożeniem są natomiast braki w infrastrukturze i konkurencja innych środków transportu – wynika z opracowania przygotowanego na zlecenie Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej. Aby przygotować się na przyszłe spowolnienie gospodarcze, rząd powinien – według dokumentu – działać na rzecz rozbudowy sieci terminali i przyjąć strategię dalszych kroków.

Problemy z częścią Linków w DB Regio? „Usterki są na bieżąco usuwane”

Obecnie już 42 spalinowe Linki kursują po regionalnych niezelektryfikowanych liniach kolejowych w Niemczech. Kilka niemieckich gazet z Zagłebia Ruhry zwróciło uwagę, że cześć Linków ma awarię i jest zastępowanych starszymi pojazdami.

Linki dla DB Regio zbyt głośne? Pesa i DB: Skargi są tylko na jednej linii

Mieszkańcy kilku niemieckich miejscowości zlokalizowanych na południe od Frankfurtu narzekają na hałas emitowany przez najnowsze pojazdy regionalne operatora DB Regio. Chodzi o Linki, które Pesa produkowała dla przewoźnika.

Debata prezydencka w pociągu Regiojet na Słowacji

Regio Jet uruchomił pociąg, na pokładzie którego odbyła się debata kandydatów na stanowisko prezydenta Słowacji. Na pokładzie znalazło się siedmiu kandydatów na urząd.

Kilkanaście pociągów widmo ze Szczecina do Berlina. Internet o nich milczy

Pomimo, że Przewozy Regionalne w porozumieniu z Deutsche Bahn Regio posiadają bardzo dobrą ofertę dojazdu z centrum Szczecina do centrum Berlina przeciętny pasażer nie dowie się o niej z internetu.

Wałbrzych Fabryczny: „Kamieńczyk” przystaje, ale nie dla pasażerów

Pociąg Regio relacji Poznań Główny – Szklarska Poręba Górna codziennie zatrzymuje się na stacji, z której w nieco ponad kwadrans można dojść pieszo na wałbrzyski rynek. Mimo to nie można tam wysiąść z pociągu, bo postoju nie ujęto w rozkładzie jazdy. Przewozy Regionalne tłumaczą, że zatrzymania nie zamówił organizator przewozów, a wprowadzono je jedynie z uwagi na ograniczoną przepustowość linii kolejowej w okresie prowadzonych robót.

Dwa SA109 już w Czechach

Dwa zakupione przez GW Train Regio pojazdy serii SA109 są już w Czechach. W weekend zostały przetransportowane z Katowic do Volar.
Subskrybuje zawartość