warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

REGIO

Podlaskie Regio Trampy idą do remontu i modernizacji. Skorzystają pasażerowie

Podlaski zakład Przewozów Regionalnych kieruje do naprawy głównej powiązanej z dość znaczącą przebudową dwa autobusy szynowe wyprodukowane w ZNTK Poznań. To SA105-103 i SA108-007.

DG REGIO opublikowało obszerny raport o przewozach kontenerowych w Polsce. Jakie wnioski?

Na korzyść polskiego rynku kolejowych przewozów kontenerowych działa dobra koniunktura ekonomiczna i wzrost importu drogą lądową z Chin. Zagrożeniem są natomiast braki w infrastrukturze i konkurencja innych środków transportu – wynika z opracowania przygotowanego na zlecenie Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej. Aby przygotować się na przyszłe spowolnienie gospodarcze, rząd powinien – według dokumentu – działać na rzecz rozbudowy sieci terminali i przyjąć strategię dalszych kroków.

Problemy z częścią Linków w DB Regio? „Usterki są na bieżąco usuwane”

Obecnie już 42 spalinowe Linki kursują po regionalnych niezelektryfikowanych liniach kolejowych w Niemczech. Kilka niemieckich gazet z Zagłebia Ruhry zwróciło uwagę, że cześć Linków ma awarię i jest zastępowanych starszymi pojazdami.

Linki dla DB Regio zbyt głośne? Pesa i DB: Skargi są tylko na jednej linii

Mieszkańcy kilku niemieckich miejscowości zlokalizowanych na południe od Frankfurtu narzekają na hałas emitowany przez najnowsze pojazdy regionalne operatora DB Regio. Chodzi o Linki, które Pesa produkowała dla przewoźnika.

Debata prezydencka w pociągu Regiojet na Słowacji

Regio Jet uruchomił pociąg, na pokładzie którego odbyła się debata kandydatów na stanowisko prezydenta Słowacji. Na pokładzie znalazło się siedmiu kandydatów na urząd.

Kilkanaście pociągów widmo ze Szczecina do Berlina. Internet o nich milczy

Pomimo, że Przewozy Regionalne w porozumieniu z Deutsche Bahn Regio posiadają bardzo dobrą ofertę dojazdu z centrum Szczecina do centrum Berlina przeciętny pasażer nie dowie się o niej z internetu.

Wałbrzych Fabryczny: „Kamieńczyk” przystaje, ale nie dla pasażerów

Pociąg Regio relacji Poznań Główny – Szklarska Poręba Górna codziennie zatrzymuje się na stacji, z której w nieco ponad kwadrans można dojść pieszo na wałbrzyski rynek. Mimo to nie można tam wysiąść z pociągu, bo postoju nie ujęto w rozkładzie jazdy. Przewozy Regionalne tłumaczą, że zatrzymania nie zamówił organizator przewozów, a wprowadzono je jedynie z uwagi na ograniczoną przepustowość linii kolejowej w okresie prowadzonych robót.

Dwa SA109 już w Czechach

Dwa zakupione przez GW Train Regio pojazdy serii SA109 są już w Czechach. W weekend zostały przetransportowane z Katowic do Volar.

NieTur jako Tur

Jakiś czas temu na łamach InfoRail.pl pisaliśmy, że Przewozy Regionalne zrezygnowały z nazw kilku pociągów Regio.

Spłonął skład DB Regio w pobliżu Kołbaskowa

Jak informuje Straż Pożarna, w;pobliżu Kołbaskowa doszło dziś do wypadku na przejeździe. W jego wyniku zginął kierowca oraz doszło do pożaru, w którym spłonęły samochód i skład pociągu.
Subskrybuje zawartość