warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Urząd Transportu Kolejowego

Tylko dwie uwagi do nowej propozycji stawek PLK

Zmiana projektu cennika stawek dostępu PKP PLK na nowy rozkład jazdy spotkała się z dużym zadowoleniem przewoźników. Do Urzędu Transportu Kolejowego wpłynęły tylko dwie uwagi na temat projektu - poprzednio było ich szesnaście.

Startuje szkolenie z UTK z bezpieczeństwa na przejazdach

Tory to nie plac zabaw – warto przypominać o tym dzieciom, szczególnie przed wakacjami. Prezes Urzędu Transportu Kolejowego w liście do dyrektorów szkół prosi o uwzględnienie kwestii bezpieczeństwa podczas przedwakacyjnych zajęć z uczniami.

Zakłady nie chcą klasyfikować torów jako bocznice. UTK grozi karami

- Transport wewnątrzzakładowy może występować jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Powtarzające się błędy w kwalifikacji tego rodzaju transportu mogą kończyć się karami za niedopełnienie obowiązków - ostrzega Urząd Transportu Kolejowego.

Współpraca Politechniki Krakowskiej i Urzędu Transportu Kolejowego

Politechnika Krakowska i Urząd Transportu Kolejowego podpisał porozumienie o współpracy. Wspólne działania będą realizowane w obszarach: badawczym, edukacyjnym i kadrowym.

UTK przypomina o wymianie dokumentów maszynistów

Pozostało 5 miesięcy do zakończenia okresu przejściowego, w którym maszyniści w sposób uproszczony mogą wymienić prawo kierowania na licencję maszynisty. Urząd Transportu Kolejowego szacuje, że wniosków o wydanie licencji nie złożyło jeszcze ok. 1,6 tysiąca kierujących pojazdami kolejowymi.

UTK: Konsultacje stanowiska w sprawie zmian w krajowym systemie oceny zgodności wyrobów

Urząd Transportu Kolejowego rozpoczął konsultacje projektu stanowiska w sprawie zmian w krajowym systemie oceny zgodności wyrobów przeznaczonych dla kolejnictwa. UTK czeka na opinie do końca czerwca. Na ich podstawie powstaną rekomendacje dla prawodawcy.

Wzrost liczby pasażerów w kwietniu. O 0,04%

Liczba pasażerów przewiezionych koleją w kwietniu tego roku wzrosła o 0,04 proc. do 25,12 mln pasażerów z 25,11 mln pasażerów rok wcześniej - poinformował w środę Urząd Transportu Kolejowego.

PESA LINK dla DB z homologacją na Niemcy

Niemiecki Urząd Transportu Kolejowego EBA wydał decyzję o dopuszczeniu do ruchu spalinowych pojazdów LINK wyprodukowanych przez PESA Bydgoszcz dla Deutsche Bahn.

Pesa Link dla DB z homologacją na Niemcy!

Niemiecki Urząd Transportu Kolejowego EBA wydał decyzję o dopuszczeniu do ruchu spalinowych pojazdów Link wyprodukowanych przez Pesa Bydgoszcz dla Deutsche Bahn.

PLK zmienia kontrowersyjny projekt cennika

PKP PLK przesłały do Urzędu Transportu Kolejowego modyfikację projektu cennika na rozkład jazdy pociągów 2018/2019. Pierwszy projekt cennika spotkał się z krytycznymi opiniami rynku kolejowego. Do 15 czerwca 2018 r. Urząd czeka na uwagi dotyczące zmodyfikowanego projektu.
Subskrybuje zawartość