warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Urząd Transportu Kolejowego

UTK interweniuje w PKP Energetyce. „Nie ma potrzeby wymiany liczników"

Zdaniem prezesa Urzędu Transportu Kolejowego nie ma konieczności wymiany liczników energii trakcyjnej w pojazdach kolejowych. Dlatego Ignacy Góra interweniował w spółce PKP Energetyka, która chce, by od 2019 r. przewoźnicy korzystali tylko z nowych liczników. Zdaniem Urzędu wymagania PKP Energetyki są nieuzasadnione i mogą narazić przewoźników na niepotrzebne koszty.

UTK: Jak zwiększyć bezpieczeństwo na remontowanych liniach kolejowych?

Wygrodzenia linii kolejowych, na których prowadzone są prace remontowe oraz wprowadzenie systemów informowania o nadjeżdżającym pociągu – to niektóre z działań, które mogą poprawić bezpieczeństwo w trakcie robót na liniach kolejowych. Takie rozwiązania zostały zaproponowane w trakcie spotkania Zespołu ds. monitorowania poziomu bezpieczeństwa sektora kolejowego w Polsce działającego przy Prezesie Urzędu Transportu Kolejowego.

PKP Intercity złożyło wnioski o otwarty dostęp na pięć lat

Pod koniec grudnia PKP Intercity złożyło w Urzędzie Transportu Kolejowego 15 wniosków o przyznanie otwartego dostępu na trasach krajowych. To już komplet tras komercyjnych, o które wystąpił przewoźnik na najbliższe lata.

Numery tras ŁKA: pomoc czy przyczyna bałaganu?

Czy Łódzka Kolej Aglomeracyjna powinna wprowadzić numerację swoich linii także na wyświetlacze jednostek elektrycznych? Stowarzyszenie Kolejowa Linia Łódzka dostrzega niekonsekwencję w stosowaniu oznaczeń kursów i prosi o interwencję Urząd Transportu Kolejowego.

UTK kontroluje pociągi w czasie ferii

Zwiększona frekwencja podróżnych w okresie świątecznym i noworocznym oraz w czasie rozpoczynających się ferii zimowych wiąże się również ze wzmożonymi kontrolami pociągów. Inspektorzy Urzędu Transportu Kolejowego przeprowadzają w tym czasie serię dodatkowych kontroli, których celem jest zagwarantowanie bezpiecznej i komfortowej podróży pasażerom.

Kontrole pociągów w czasie ferii

Zwiększona frekwencja podróżnych w okresie świątecznym i noworocznym oraz w czasie rozpoczynających się ferii zimowych wiąże się również ze wzmożonymi kontrolami pociągów. Inspektorzy Urzędu Transportu Kolejowego przeprowadzają w tym czasie serię dodatkowych kontroli, których celem jest zagwarantowanie bezpiecznej i komfortowej podróży pasażerom.

UTK podsumowuje 2017 rok

Urząd Transportu Kolejowego podsumował ostatni rok w swojej działalności. Chwali się poprawą wskaźników bezpieczeństwa, uzyskaniem unijnego dofinansowania Kampanii Kolejowe ABC, uruchomieniem systemu do obsługi wniosków o licencję maszynisty przez internet, powołaniem Rady Ekspertów do spraw osób o ograniczonej możliwości poruszania się czy opublikowaniem ekspertyzy dostępności kolejowych obiektów obsługi podróżnych.

UTK: Drzewo leżące na torach nie oznacza klęski żywiołowej

W ocenie Urzędu Transportu Kolejowego komisje kolejowe, badając przyczyny zdarzeń i wypadków na liniach kolejowych, nadużywają określenia „klęska żywiołowa”. W wielu przypadkach na przykład najechanie na drzewo leżące na torach należy kwalifikować jako najechanie pojazdu kolejowego na przeszkodę, a nie jako efekt klęski żywiołowej.

PKP Intercity wnioskują o otwarty dostęp na 15 trasach krajowych

PKP Intercity złożyły w Urzędzie Transportu Kolejowego 15 wniosków o przyznanie otwartego dostępu na trasach krajowych.

PKP IC wnioskuje o otwarty dostęp na 15 trasach

Otwarty dostęp to możliwość wykonywania kolejowych przewozów pasażerskich bez podpisanej umowy o świadczenie usług publicznych, czyli przewozów komercyjnych. Prezes Urzędu Transportu Kolejowego otrzymał od spółki 15 wniosków o przyznanie otwartego dostępu na wybranych trasach.

Subskrybuje zawartość