warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Urząd Transportu Kolejowego

Pendolino pojedzie z Gdyni do Zakopanego?

Urząd Transportu Kolejowego przyznał PKP Intercity otarty dostęp dla pasażerskich przewozów kolejowych na trasie Gdynia Główna – Zakopane – Gdynia Główna. Pisaliśmy o tym na łamach InfoRail.pl.

W ciągu najbliższych lat odejdzie 3,5 tys. maszynistów!

Według danych Urzędu Transportu Kolejowego w ciągu najbliższych lat z pracy na kolei może odejść prawie 3,5 tys. maszynistów.

Porady w Polskim Języku Migowym dla podróżujących koleją

Jak sprawdzić rozkład jazdy, złożyć reklamację czy z jakich zniżek skorzystać. Takie informacje mogą znaleźć podróżni posługujący się Polskim Językiem Migowym w filmach przygotowywanych przez Urząd Transportu Kolejowego. Na stronie UTK sukcesywnie pojawiają się nowe nagrania.

Dzień otwarty w UTK. Można przyjść się z konkretnym problemem

27 kwietnia 2018 r. będzie miał miejsce dzień otwarty w Urzędzie Transportu Kolejowego. Odbędzie się on z udziałem Prezesa UTK oraz dyrektorów poszczególnych komórek merytorycznych. Dzień otwarty to okazja by porozmawiać w jednym miejscu z ekspertami UTK, wyjaśnić wątpliwości czy poszukać rozwiązania problemu.

Nowy cennik PKP PLK. UTK czeka na uwagi na jego temat

Do 25 kwietnia do prezesa Urzędu Transportu Kolejowego można przesyłać uwagi dotyczące projektu cennika dostępu do infrastruktury PKP Polskich Linii Kolejowych na rozkład jazdy pociągów 2018/2019.

UTK konsultuje projekt cennika opłat PKP PLK

Do 25 kwietnia do Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego można przesyłać uwagi dotyczące projektu cennika PKP Polskich Linii Kolejowych na rozkład jazdy pociągów 2018/2019. Zarządca infrastruktury złożył do Prezesa UTK wniosek o zatwierdzenie sposobu ustalania stawek.

„Spóźnił się pociąg i uciekł samolot”. Co robić?

Co zrobić w sytuacji, w której pociąg spóźnia się na tyle istotnie, że nie damy rady kontynuować podróży lub wszystkie nasze plany biorą w łeb? Urząd Transportu Kolejowego podpowiada, jak domagać się zadośćuczynienia od kolei.

Najwyższa Izba Kontroli chwali UTK

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego sprawował rzetelny nadzór nad przedsiębiorcami, których działalność ma wpływ na bezpieczeństwo ruchu kolejowego i bezpieczeństwo eksploatacji kolei. To wniosek z raportu „Bezpieczeństwo przewozów kolejowych” Najwyższej Izby Kontroli. NIK doceniła także dodatkowe działania UTK podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Wskazała między innymi na „Akademię UTK” czy aplikację „System Obsługi Licencji Maszynisty”.

Liczba pasażerów kolei spadła, ale przewozy towarowe dalej rosną

Urząd Transportu Kolejowego opublikował dane przewozowe za luty 2018 roku. Niepokoi, że spadła liczba pasażerów, mimo że przewoźnicy wykonali większą pracę eksploatacyjną.;

Mniej pasażerów kolei w lutym

Kolej w lutym przewiozła 23 mln pasażerów, to o 2,2 proc. mniej niż w takim samym okresie ub.r. - poinformował w czwartek Urząd Transportu Kolejowego.
Subskrybuje zawartość