warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Urząd Transportu Kolejowego

UTK poszukuje dwóch wiceprezesów

Urząd Transportu Kolejowego ogłosił nabór na stanowiska wiceprezesa ds. techniki i bezpieczeństwa ruchu kolejowego oraz wiceprezesa ds. regulacji rynku kolejowego.

Co zrobić, by Polacy częściej jeździli koleją?

W 2016 roku statystyczny Polak jechał koleją osiem razy. Urząd Transportu Kolejowego przygotował analizę wykorzystania kolei również w poszczególnych województwach. Mieszkańcy czterech regionów korzystali z kolei częściej niż średnia w całym kraju.

Kolej czeka na pracowników

Za dwa lata będziemy potrzebować 1,5 tysiąca więcej maszynistów. To szansa dla poszukujących pracy. Obecnie w Polsce 16,5 tysiąca osób prowadzi pojazdy kolejowe, ale w ciągu 5 lat prawie 4,5 tys. maszynistów osiągnie wiek emerytalny. To, co dla poszukujących pracy jest pozytywne, może być problemem dla przedsiębiorstw kolejowych. Luka pokoleniowa grozi również w innych zawodach kolejowych. Na szczęście większość przedsiębiorców kolejowych zaczęło już działać, by tę lukę zniwelować – pisze prezes Urzędu Transportu Kolejowego – Ignacy Góra.

PKP CARGO chce uruchomić pociągi retro między Chabówką a Kasiną Wielką

PKP Cargo złożyły wniosek do Urzędu Transportu Kolejowego o przyznanie na pięć lat dostępu do torów na odcinku pomiędzy Chabówką a Kasiną Wielką w Małopolsce.

Przed wdrożeniem IV pakietu powstanie Europejski Rejestr Pojazdów Kolejowych

Wdrażanie uzgodnień dotyczących IV pakietu kolejowego nie może obyć się bez nowego podmiotu, którym jest European Union Agency for Railways. Następca ERA (European Railway Agency) ma za zadanie uprościć techniczne procedury wprowadzania taboru i urządzeń na tory państw – członków UE. Urząd Transportu Kolejowego przekazał właśnie informacje o postępach w przygotowaniu nowej instytucji do działania.

LEO Express coraz bliżej wejścia na polskie tory

Przewoźnik LEO Express uzyskał niezbędny do świadczenia przewozów na terenie Polski Certyfikat Bezpieczeństwa w części B, wydawany przez prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Certyfikat ten upoważnia przewoźnika do korzystania z polskiej infrastruktury kolejowej.

LEO Express bliżej wejścia na polskie tory

LEO Express w dniu 20 kwietnia 2017 roku uzyskał niezbędny do świadczenia przewozów na terenie Polski Certyfikat Bezpieczeństwa w części B, wydawany przez prezesa Urzędu Transportu Kolejowego.

Leo Express uzyskał niezbędne dopuszczenie i jest bliżej wejścia na polskie tory

Przewoźnik Leo Express 20 kwietnia 2017 roku uzyskał niezbędny do świadczenia przewozów na terenie Polski Certyfikat Bezpieczeństwa w części B, wydawany przez prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Certyfikat ten upoważnia przewoźnika do korzystania z polskiej infrastruktury kolejowej.

Na Pomorzu jeszcze sporo do zrobienia

W Polsce najwięcej koleją jeżdżą mieszkańcy województwa pomorskiego - ogłosił właśnie Urząd Transportu Kolejowego. Wyniki cieszą, ale mamy jeszcze sporo do zrobienia – skomentował wicemarszałek Ryszard Świlski.

Duży wzrost liczby pasażerów na kolei na Dolnym Śląsku

Liczba mieszkańców, którzy zaczęli korzystać z kolei w województwie dolnośląskim, w ciągu zaledwie czterech lat wzrosła o ponad 57% – wynika z raportu Urzędu Transportu Kolejowego. Przewoźnik zaznacza, że region jest krajowym liderem w tym zestawieniu.
Subskrybuje zawartość