warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Urząd Transportu Kolejowego

ZNPK: Proponowane stawki dostępu w rozkładzie 2017/2018 są zbyt wysokie

Związek Niezależnych Przewoźników Kolejowych zwrócił się do prezesa Urzędu Transportu Kolejowego z wnioskiem o niezatwierdzanie projektu stawek opłat za tory PKP PLK na rozkład jazdy 2017/18. Zdaniem związku proponowane stawki uderzą w przewoźników, zamiast promować transport kolejowy.

Wąskotorówki coraz bardziej popularne

Koleje wąskotorowe zwiększyły w ostatnich latach znacząco liczbę pasażerów - informuje Urząd Transportu Kolejowego.

Duże wzrosty przewozów towarów. Przede wszystkim masa

Wzrost w przewozach ładunków masowych oraz większy udział przewozów towarów mieszanych oraz nieidentyfikowalnych przełożyły się na znacznie lepszy wynik I kwartału 2017 r. w stosunku do pierwszych miesięcy 2016 roku –informuje Urząd Transportu Kolejowego.

Leo Express od 1 września? UTK opublikował wniosek przewoźnika

Urząd Transportu Kolejowego opublikował wniosek Leo Express o uruchomienie pociągu na trasie Kraków – Praga. Oznacza to spełnienie wymagań formalnych przez czeskiego przewoźnika, ale wciąż trzeba sprawdzić, czy jego plan nie zagraża połączeniom dotowanym. Poznaliśmy za to planowany rozkład jazdy i termin uruchomienia połączeń.;

Wyjątkowa lekcja kolejowego bezpieczeństwa

Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda oraz Prezes Urzędu Transportu Kolejowego, Ignacy Góra rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie. Wspólnie ruszyli w podróż specjalnym pociągiem z Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Przeprowadzona 8 czerwca lekcja to symboliczny początek „Kampanii Kolejowe ABC”, na finansowanie której UTK pozyskało ponad 23 mln zł ze środków unijnych.

Pierwsza Dama i prezes UTK rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda oraz prezes Urzędu Transportu Kolejowego, Ignacy Góra rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie. Wspólnie ruszyli w podróż specjalnym pociągiem z Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Przeprowadzona 8 czerwca lekcja to symboliczny początek „Kampanii Kolejowe ABC”, na finansowanie której UTK pozyskało ponad 23 mln zł ze środków unijnych.

Jakie grupy towarów zyskują w przewozach cargo?

Wzrost w przewozach ładunków masowych oraz większy udział przewozów towarów mieszanych oraz nieidentyfikowalnych przełożyły się na znacznie lepszy wynik I kwartału 2017 r. w stosunku do pierwszych miesięcy 2016 r. – wynika z najnowszych danych udostępnionych przez Urząd Transportu Kolejowego.

ŁKA z kolejnymi certyfikatami dostępności dla niepełnosprawnych

Organizacje pozarządowe zajmujące się sprawami niepełnosprawności doceniły Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Wysokie noty otrzymał zarówno personel spółki, jak i rozwiązania techniczne zastosowane z myślą o niepełnosprawnych pasażerach w kasach biletowych i taborze. Według przedstawicieli Urzędu Transportu Kolejowego doświadczenia ŁKA mogą stać się inspiracją dla regulacji, które w przyszłości będą obowiązywały wszystkich przewoźników.

Intermodal rośnie, ale potrzebuje wsparcia

Najnowsze statystyki zbierane przez Urząd Transportu Kolejowego pokazują, że przewozy intermodalne posiadają duży potencjał rozwojowy. Pierwszy kwartał 2017 roku to wzrost o jedną czwartą w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku. Tak duży wzrost w przewozach towarowych to ogromny sukces. Jednak daleko nam do innych krajów. Poza zagwarantowaną ulgą potrzebne są jeszcze dodatkowe bodźce, by pociąg mógł na równi konkurować z samochodem – pisze prezes UTK Ignacy Góra.

UTK apeluje do przewoźników o statystyki dotyczące czasu pracy maszynistów

Urząd Transportu Kolejowego rozpoczął zbieranie dodatkowych statystyk dotyczących zatrudnienia maszynistów. UTK zachęca przewoźników do przesyłania potrzebnych danych. Informacje przekazane przez przedsiębiorstwa kolejowe pozwolą lepiej monitorować czas pracy maszynistów. Odpowiednio długi odpoczynek między służbami ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa ruchu pociągów.

Subskrybuje zawartość