warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Warszawska Kolej Dojazdowa

WKD zmodernizuje most na rzece Zimna Woda

Warszawska Kolej Dojazdowa ogłosiła przetarg na modernizację mostu na rzece Zimna Woda na szlaku Komorów – Podkowa Leśna Głowna wraz z robotami towarzyszącymi. Prace mają zostać wykonane do 31 sierpnia 2017 r.

WKD będzie kontynuować w 2017 r. remont torów

Warszawska Kolej Dojazdowa nie kończy jeszcze remontów infrastruktury torowej. Jeszcze przed wakacjami pasażerowie mogą spodziewać się dalszych utrudnień w ruchu między Podkową Leśną a Komorowem. Jednocześnie spółka szykuje się do budowy drugiego toru do Grodziska Mazowieckiego.

Warszawska Kolej Dojazdowa z nowoczesną informacją pasażerską

Po okresie nadzorowanej eksploatacji rozpoczyna się normalne użytkowanie Systemu Informacji Pasażerskiej i Monitoringu na trasie Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Oddanie inwestycji było okazją do przybliżenia uczestnikom, w jaki sposób zmieniła się linia WKD dzięki funduszom Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

WKD wprowadza tańsze przejazdy rodzinne w czasie ferii

W okresie ferii zimowych Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadza tzw. „ przejazdy rodzinne”. Może z nich korzystać osoba dorosła, która nie posiada indywidualnych uprawnień do przejazdów ulgowych odbywająca przejazd z dzieckiem, które nie ukończyło 16 roku życia.

WKD wprowadza pilotażową sprzedaż biletów przez telefon

Warszawska Kolej Dojazdowa uruchomiła 11 stycznia 2017 r. pilotażową możliwość zakupu biletów jednorazowych za pomocą aplikacji SkyCash. Testy tej usługi potrwają do końca marca br.

WKD zaczyna testy zdalnego zakupu biletów

Warszawska Kolej Dojazdowa informuje, że od 11 stycznia wprowadza pilotażową możliwość zakupu biletów jednorazowych za pośrednictwem systemu SkyCash. Bilety w tej formie będzie można nabyć do końca marca br.

Bardziej oczywiste zasady stosowania ulg

Istnieje mniejsza szansa pomyłki przy wyborze ulgi dla podróżujących koleją ze stolicy. Warszawska Kolej Dojazdowa oraz Koleje Mazowieckie pozytywnie odpowiedziały na apel Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego w sprawie informowania o zasadach korzystania z ulg studenckich i uczniowskich.

Bardziej oczywiste zasady stosowania ulg w KM i WKD

Mniejsza szansa pomyłki przy wyborze ulgi dla podróżujących koleją ze stolicy. Warszawska Kolej Dojazdowa oraz Koleje Mazowieckie pozytywnie odpowiedziały na apel Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego w sprawie informowania o zasadach korzystania z ulg studenckich i uczniowskich.

WKD uruchamia nowe tablice informacyjne na peronach

Warszawska Kolej Dojazdowa od wczoraj (30 listopada) uruchamia tablice systemu informacji pasażerskiej zainstalowanych na peronach wzdłuż linii. Podają one teraz informacje o rzeczywistym czasie przyjazdu na bazie systemu monitorowania lokalizacji pojazdów.

WKD testuje elektroniczny system przystankowej informacji pasażerskiej

Warszawska Kolej Dojazdowa rozpoczęła uruchamianie tablic systemu informacji pasażerskiej zainstalowanych na peronach stacji i przystanków osobowych wzdłuż linii WKD w celu prezentacji danych o aktualnej lokalizacji pociągów. Pokazywane dotychczas treści w układzie statycznym zostają zastąpione danymi pochodzącymi z systemu monitorowania lokalizacji pojazdów.

Subskrybuje zawartość