warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Warszawska Kolej Dojazdowa

Cichsza `baczność` w pociągach WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa, w związku z wystąpieniami kierowanymi przez mieszkańców miejscowości leżących wzdłuż linii kolejowej, przeprowadziła we wszystkich pojazdach modernizację urządzeń emitujących sygnał dźwiękowy "Baczność".

WKD: Modernizacja sygnałów dźwiękowych w pojazdach zakończona

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. w związku z wystąpieniami kierowanymi przez mieszkańców miejscowości leżących wzdłuż linii WKD, przeprowadziła we wszystkich pojazdach modernizację urządzeń emitujących sygnał dźwiękowy „Baczność” (tzw. makrofonów). Modernizacja miała na celu obniżenie natężenia podawanego sygnału, który jest niezbędny dla ostrzeżenia innych uczestników ruchu o zbliżaniu się pociągu do przejazdu kolejowego.

Noc Muzeów w WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. przyłącza się do tegorocznej edycji Nocy Muzeów. W sobotę 18 maja zaprasza do odwiedzenia Izby Tradycji EKD/WKD znajdującej się przy siedzibie Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

WKD najbardziej punktualne według UTK

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że według danych opublikowanych przez Urząd Transportu Kolejowego, w IV kwartale 2018 r. była najpunktualniejszym przewoźnikiem pasażerskim w kraju, uzyskując bardzo wysoki wskaźnik punktualności na poziomie 99,29%. Na drugim miejscu uplasowała się spółka UBB GMBH z wynikiem 98,01%, zaś na trzecim miejscu – spółka PKP SKM w Trójmieście z wynikiem 97,46% (źródło: UTK - zobacz dane opublikowane przez Urząd Transportu Kolejowego).

WKD: Dużo chętnych na projekt drugiego toru do Grodziska Mazowieckiego

Warszawska Kolej Dojazdowa prowadzi przetarg na projekt przebudowy linii i dobudowy drugiego toru na 7-kilometrowym odcinku między Podkową Leśną a Grodziskiem Mazowieckim. Na brak ofert spółka narzekać nie może. Wystartowało aż osiem firm z ofertami na kwoty od 2,95 mln zł do 5,83 mln zł brutto.

Pociągi WKD będą ostrzegać ciszej

Warszawska Kolej Dojazdowa prowadzi modyfikację posiadanego taboru w zakresie głośności sygnału Baczność. To efekt licznych sygnałów i skarg mieszkańców okolic trasy WKD. Przewidziano spadek natężenia o 3 dB. – W związku z tym, że skala natężenia dźwięku jest skalą logarytmiczną, odczuwalny jest znaczny spadek głośności – podkreśla Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Specjalna oferta dla rodziców i dzieci w WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa w okresie ferii zimowych 2019 r. wprowadza tzw. „przejazdy rodzinne”.

Baczność w WKD ciszej

Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała, że zostały podjęte działania mające na celu zmniejszenie natężenia poziomu dźwięku syren w eksploatowanych przez spółkę elektrycznych zespołach trakcyjnych.

Ile Mazowsze przeznaczy na kolej w 2019 roku?

Dotacje dla spółek Koleje Mazowieckie i Warszawska Kolej Dojazdowa mają w sumie w przyszłym roku wynieść 355 mln zł.

Zróżnicowane zniżki dla seniorów

Zniżki dla seniorów podróżujących koleją wahają się pomiędzy 10 proc. a 50 proc., w zależności od oferty przewoźnika. Największą zniżkę dla seniorów oferuje Warszawska Kolej Dojazdowa - poinformował w środę Urząd Transportu Kolejowego.
Subskrybuje zawartość