warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Berlin

Premiera 2018: Nowe pociągi dla SBahn Berlin

Nowa berlińska szybka kolej S-Bahn to pierwsza zaanonsowana taborowa premiera tegorocznych targów InnoTrans.

Raport ws. Berlin Brandenburg: Ponad 850 usterek na budowie lotniska

Wygląda na to, że „pechowa” inwestycja, czyli Berlin Brandenburg znów przesunie się w czasie. Renowacja sieci przewozów elektrycznych trwa zbyt wolno i jest opóźniona o 11 miesięcy. Audytorzy szacują szanse wystąpienia dalszych opóźnień na ponad 50 proc. – informuje Reuters za „Bild am Sonntag”.

Pociąg Wrocław – Berlin w rozkładzie przynajmniej do końca 2019 roku

Międzynarodowy pociąg Berlin – Wrocław – Berlin uruchamiany w weekendy pojawił się w ofercie DB i Kolei Dolnośląskich z końcem kwietnia 2016 roku. Miał wpłynąć na rozwój relacji między dwoma miastami w roku, w którym Wrocław został Europejską Stolicą Kultury.

MI: Korytarz Berlin – Szczecin będzie mógł pozyskać środki z CEF

Linia Berlin – Szczecin ma coraz większe szanse na wzrost rangi i uzyskanie finansowania na znaczące inwestycje. Ministerstwo Infrastruktury działa w sprawie włączenia jej do europejskiej sieci korytarzy TEN-T, co pozwoliłoby pozyskać środki z mechanizmu CEF.

Od grudnia pojedzie EN Metropol Berlin – Wrocław – Budapeszt/Wiedeń

Mieszkańcy południowo-zachodniej Polski już w grudniu tego roku powinni zyskać ciekawe połączenie międzynarodowe. Przez Wrocław pojedzie pociąg EuroNight Metropol z Wiednia i Budapesztu do Berlina.

Szczecin jeszcze bliżej Berlina

Radni Sejmiku Województwa powiedzieli tak dodaniu szlaku Berlin – Szczecin do biegnącego przez stolicę Niemiec europejskiego korytarza transportowego TEN-T Orient/East Med lub Morze Północne – Bałtyk.

Nowy korytarz transportowy do Szczecina? „Będzie bliżej Berlina”

Radni Sejmiku Województwa wydali zgodę na dodanie szlaku Berlin – Szczecin do biegnącego przez stolicę Niemiec europejskiego korytarza transportowego TEN-T Orient/East Med lub Morze Północne – Bałtyk. Co ciekawe, o takie stanowisko zachodniopomorskich samorządowców poprosili sami Niemcy, dla których jest to gwarancja utrzymania priorytetu tej inwestycji i unijnego wsparcia. Dla Pomorza Zachodniego to szansa na większy napływ ładunków drogą śródlądową i kolejową, co oznacza dodatkowe możliwości rozwoju.

Jest zielone światło dla modernizacji trasy Berlin-Szczecin

Od rozkładu jazdy 2023/2024 mieszkańcy Szczecina będą mogli dojechać do Berlina w komfortowych warunkach i bez przesiadek, w czasie 90 minut. Niemcy zgodzili się na elektryfikację oraz wybudowanie drugiego toru na odcinku Passow – Szczecin, o co od dawna zabiegały polskie władze.

Drugi tor na trasie Berlin - Szczecin juz za kilka lat?

Premier Brandenburgii Dietmar Woitke ponownie opowiedział się za dwutorową rozbudową trasy Berlin-Szczecin - informuje dziennik Märkische Oderzeitung. Jeśli rząd federalny nie znajdzie środków na to przedsięwzięcie, kosztami podzielą się Berlin i Brandenburgia

NEB nadal będzie jeździć Linkami z Berlina do Gorzowa Wielkopolskiego

Lubuski Oddział Przewozów Regionalnych podpisał umowę nie niemieckim przewoźnikiem NEB Betriebsgesellschaft mbH, dotyczącą współpracy w zakresie transgranicznych kolejowych przewozów pasażerskich relacji Gorzów Wlkp. - Berlin Lichtenberg - Gorzów Wlkp.
Subskrybuje zawartość