warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Berlin

Nowe połączenie Berlin-Kraków nie wcześniej niż w 2019 roku

W ramach prowadzonych od dłuższego czasu rozmów pomiędzy przewoźnikiem polskim i niemieckim, rozważana jest propozycja uruchomienia dodatkowych pociągów dalekobieżnych do Berlina w relacji Kraków – Katowice – Opole – Wrocław – Berlin,

Kolejny krok do otwarcia nowej linii KDP w Niemczech

Na 102 dni przed oddaniem do użytku odcinka Bamberg-Erfurt na trasie KDP Monachium-Berlin federalny minister Alexander Dobrint i Berhold Huber z zarządu Deutsche Bahn przetestowali osobiście przejazd tą nową trasą. Zmodernizowanym składem ICE 3 z prędkością max. 300 km/h pokonali 120 km między Bambergiem i Erfurtem w 45 minut.

Milczarski: Nie zwlekajmy z CPK. Air Berlin upadły bez Berlin Brandenburg

– Jeżeli Centralny Port Komunikacyjny powstanie, LOT się tam przeniesie. Uważam, że powinien to być flagowy polski projekt ponad jakimikolwiek podziałami. Tej wielkości lotnisko moglibyśmy wybudować w sześć lat – mówił Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, w rozmowie z Wyborcza.pl.

Odliczanie do otwarcia KDP między Berlinem a Monachium [film]

Po zjednoczeniu Niemiec rząd federalny ogłosił listę projektów komunikacyjnych noszących nazwę „Jedność Niemiec”. Budowa i rozbudowa tras kolejowych na terenie zjednoczonego kraju miała poprawić dostępność regionów, połączyć ważne ośrodki miejskie, ułatwić transport pasażerów i towarów oraz zapewnić ekologiczną i szybką alternatywę dla pozostałych środków transportu. Sztandarowym projektem stało się szybkie połączenie Monachium-Berlin (VDE 8), należące do transeuropejskiej magistrali Skandynawia-Włochy, a całość podzielono na kilka odcinków (VDE 8.1 do VDE 8.3).

Pociąg PKP IC Wrocław - Berlin wróci w 2018 roku?

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz premier Brandenburgii Dietmarem Woidke przyjechali w niedzielę do Wrocławia "pociągiem do kultury". Skład kursujący z Berlina ma ułatwić mieszkańcom obu miast uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

Zakład utrzymania pojazdów Kolei Wielkopolskich już w 2019 roku

Powstanie Punktu Utrzymania Taboru szynobusów Kolei Wielkopolskich w Wągrowcu staje się coraz bardziej realne. Koncepcję budowy zakładu przedstawił Włodzimierz Wilkanowicz, prezes spółki Koleje Wielkopolskie, podczas wyjazdowego posiedzenia Związku Komunikacyjnego Berlin – Branderburgia, które odbyło się w Wągrowcu.

Otwarcie nowej trasy Monachium – Berlin już za 5 miesięcy

Już za kilka miesięcy zakończony zostanie ostatni z wielkich komunikacyjnych projektów zjednoczeniowych Niemiec – po 25 latach prac pociągi ICE pojadą nową trasa Berlin – Monachium.

„Pociąg do Kultury” z Wrocławia do Berlina ma zostać w rozkładzie

Koleje Dolnośląskie chcą kontynuować współpracę z Deutsche Bahn i nadal prowadzić weekendowe przewozy na trasie Wrocław – Berlin. W tym celu przewoźnik złożył wniosek o przyznanie otwartego dostępu do części trasy po stronie polskiej do Urzędu Transportu Kolejowego.

Koleje Dolnośląskie pojadą do Berlina, poznaliśmy rozkład jazdy

Koleje Dolnośląskie chcą jeździć na trasie krajowej Wrocław Główny – Żary – granica państwa w ramach relacji międzynarodowej Wrocław Główny – Berlin-Lichtenberg – Wrocław Główny.

Koleje Dolnośląskie chcą jeździć do Berlina. Znamy rozkład

Koleje Dolnośląskie zamierzają jeździć na trasie krajowej Wrocław Główny – Żary – granica państwa w ramach relacji międzynarodowej Wrocław Główny – Berlin-Lichtenberg – Wrocław Główny. Przewoźnik zarezentował także planowany rozkład jazdy pociągów wraz z terminami kursowania.

Subskrybuje zawartość