warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Berlin

Ruszyło połączenie Berlin – Wrocław – Wiedeń. Zdjęcia z Nightjet

Od nowego rozkładu jazdy pasażerowie zyskali bardzo ciekawe połączenie – pociąg nocny ÖBB;Nightjet kursuje teraz przez Polskę. Zapraszamy na relację z jego pokładu.

Pociągi ICE 4 uzyskują dopuszczenie na ETCS w Niemczech

Niemiecki Federalny Urząd Transportu Kolejowego (EBA) wydał zezwolenie dla pociągów ICE 4 na eksploatację z Europejskim Systemem Sterowania Pociągiem (ETCS) w Niemczech. Zmiana nastąpi na linii Berlin – Monachium, dostosowanej do systemu ETCS, wraz z nowym rozkładem jazdy na początku grudnia 2018.

ICE 4 dopuszczony z ETCS w Niemczech

Niemiecki Federalny Urząd Transportu Kolejowego (EBA) wydał zezwolenie dla składów ICE 4 na eksploatację z Europejskim Systemem Sterowania Pociągiem (ETCS) w Niemczech. Zmiana nastąpi na linii Berlin – Monachium, dostosowanej do systemu ETCS, wraz z nowym rozkładem jazdy na początku grudnia br.

PKP Intercity w projekcie IC NightJet . Od grudnia

W nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity przygotowało pociąg IC NightJet relacji Wiedeń/Budapeszt – Wrocław – Berlin.

Grupa PKP na targach InnoTrans 2018

W tym roku na targach InnoTrans w Berlinie debiutują dobrze znane firmy należące do Grupy PKP. Do tej pory w targach brały udział poszczegolne społki Grupy, ale tym razem zapadła decyzja o zaprezentowaniu wspolnej, skonsolidowanej oferty. Stoisko Grupy jest zlokalizowane w hali 16 - w okrągłej wieży na krańcu centrum targowego Messe Berlin.

Berlin – dzień pierwszy (ankieta)

Jutro berlińskie targi ruszają na dobre. Najważniejszym wydarzeniem będzie bez wątpienia konferencja prasowa Solarisa, na której na pewno padną pytania o przyszłość producenta, także tę szynową.

Kolejowe Zakłady Łączności ponownie na InnoTrans Berlin

KZŁ Bydgoszcz po sukcesie wystawy sprzed dwóch lat ponownie prezentować będzie swoje rozwiązania podczas największych targów kolejowych w Berlinie. Licząca sobie ponad 166 lat firma, która niegdyś utrzymywała łączność na Pruskiej Kolei Wschodniej Berlin - Królewiec obecnie w całkowicie innych warunkach prezentować będzie swoje innowacyjne produkty związane z obsługą i utrzymaniem szlaków kolejowych.

Berlin Brandenburg będzie na razie parkingiem, nie lotniskiem

Zakrawa to na żart, ale to prawda. Olbrzymia niemiecka inwestycja, która miała być szybką budową za 2 mld euro, stała się symbolem niecodziennej nieudolności, a data ukończenia budowy ma realną szansę na dekadę opóźnienia. Z sytuacji korzysta Volkswagen, który wykorzysta olbrzymie, puste powierzchnie do walki z własnymi problemami.

Berlin w latach 2019-23 planuje więcej tramwajów i dłuższe pociągi S-Bahn. Potem metro

Niemiecki dziennik „Der Tagesspiegel” opisał projekt planu transportowego dla stolicy Niemiec na lata 2019–23 przygotowany przez berliński Senat. Zakłada on „znaczącą” rozbudowę sieci transportowej, w tym budowę nowych sieci tramwajowych, nowych przystanków S–Bahn, a w kolejnych latach rozbudowę U–Bahn, czyli berlińskiego metra. Miasto chce zrezygnować z elektrobusów ładowanych na zajezdniach, na rzecz korzystających z sieci trolejbusowej.

Pociąg Berlin – Warszawa. Niemcy wyłączyli wagony

W ostatnią niedzielę 15 lipca niemiecka obsługa pociągu EC z Berlina do Warszawy z powodu usterki technicznej wyłączyła z przewozu aż dwa wagony. W efekcie pasażerowie I klasy musieli odbyć podróż na stojąco do polskiej granicy, gdzie obsługa PKP Intercity je włączyła. Z kolei wczoraj (18 lipca) jeden z BWE nie pojechał wcale.
Subskrybuje zawartość