warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Berlin

PKP IC: Wynajęty Vectron prowadzi już pociągi do Berlina

Przewoźnik wprowadził do ruchu wypożyczoną lokomotywę Siemens Vectron. Zgodnie z wcześniejszymi planami kieruje ją do obsługi połączeń Warszawa – Berlin. Zwiększyła się także dostępność elektrowozów EU44 „Husarz” – obecnie przewoźnik może wjechać do Niemiec dziewięcioma takimi maszynami (osiem kursuje z planowymi pociągami, a jeden pozostaje w rezerwie).

Połączeń Szczecin – Berlin nie widać w internecie w dalszym ciągu

Minęło pół roku od momentu, gdy zwróciliśmy Przewozom Regionalnym uwagę na fakt, że ich połączenia, uruchamiane we współpracy z DB Regio, nie są widoczne w rozkładzie jazdy. Od tego czasu zmieniło się niewiele.

Berlin zamawia 90 elektrycznych Solarisów

BVG, berlińska spółka transportu publicznego, już po raz kolejny wybrała pojazdy marki Solaris. Zgodnie z nowo podpisanym kontraktem, do końca 2020 roku do Berlina zostanie dostarczonych 90 bezemisyjnych autobusów o długości 12 metrów. To jeden z największych przetargów na pojazdy bateryjne w Europie.

EU44 zastępowane przez EP09. Opóźnienia na trasie Warszawa – Berlin

Pociągi z Warszawy do Berlina, choć planowo obsługiwane są w pełnej relacji lokomotywami EU44 „Husarz”, czasem kursują opóźnione z uwagi na... wymianę lokomotywy w Poznaniu. W maju kilkanaście razy zdarzyło się, że na części trasy skład ekspresu ciągnęła inna lokomotywa, np. EP09, która nie może wjeżdżać na teren Niemiec. Ma to związek z okresowymi brakami dostępności maszyn.

Lokomotywa DB zastąpi Husarza

Od czerwca br. jeden z pociągów relacji Warszawa – Berlin będzie obsługiwany przez niemiecką lokomotywę, która zastąpi Husarza.

Ruszają kolejne pociągi Flixtrain w Niemczech

Zielone pociągi Flixtrain pojawią się na nowej trasie w Niemczech. Właśnie rozpoczęła się sprzedaż biletów na trasę Berlin – Kolonia, gdzie operator zacznie jeździć 23 maja.

Nowe pociągi dla S-Bahn Berlin konsorcjum Siemens-Stadler już na testach

Pierwsze pięć pociągów dla berlińskiego S-Bahn rozpoczęło jazdy na największym torze testowym dla taboru kolejowego na świecie w Centrum Testowo-Walidacyjnym (PCW) w Wegberg-Wildenrath. Pojazdy są produkowane przez konsorcjum Siemens Mobility-Stadler i rozpoczną kursowanie w stolicy Niemiec za dwa lata.

Nowy S-bahn Berlin na testach

Nowa jednostka dla S-bahn Berlin, wyprodukowana wspólnie przez Stadlera i Siemensa przechodzi testy na torze testowym w Wildenrath.

Berlin. Tańszy frauenticket dla pasażerek, czyli „mind the gender gap”

W poniedziałek wszystkie pasażerki komunikacji miejskiej w stolicy Niemiec mogły skorzystać z tańszego, niż mężczyźni, biletu – 5,5 euro zamiast 7 euro. Różnica odpowiada mniej więcej różnicy w zarobkach między kobietami a mężczyznami w Niemczech.

175. rocznica powstania linii Szczecin – Berlin z parowozem!

Kilkaset osób zebrało się na szczecińskim Dworcu Głównym, aby zobaczyć historyczny pociąg z parowozem, jadący z Berlina do Szczecina. Skład pokonał ponad 130-kilometrową trasę z okazji 175. rocznicy powstania linii kolejowej Szczecin-Berlin.
Subskrybuje zawartość