warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Berlin

Nowe pociągi dla S-Bahn Berlin konsorcjum Siemens-Stadler już na testach

Pierwsze pięć pociągów dla berlińskiego S-Bahn rozpoczęło jazdy na największym torze testowym dla taboru kolejowego na świecie w Centrum Testowo-Walidacyjnym (PCW) w Wegberg-Wildenrath. Pojazdy są produkowane przez konsorcjum Siemens Mobility-Stadler i rozpoczną kursowanie w stolicy Niemiec za dwa lata.

Nowy S-bahn Berlin na testach

Nowa jednostka dla S-bahn Berlin, wyprodukowana wspólnie przez Stadlera i Siemensa przechodzi testy na torze testowym w Wildenrath.

Berlin. Tańszy frauenticket dla pasażerek, czyli „mind the gender gap”

W poniedziałek wszystkie pasażerki komunikacji miejskiej w stolicy Niemiec mogły skorzystać z tańszego, niż mężczyźni, biletu – 5,5 euro zamiast 7 euro. Różnica odpowiada mniej więcej różnicy w zarobkach między kobietami a mężczyznami w Niemczech.

175. rocznica powstania linii Szczecin – Berlin z parowozem!

Kilkaset osób zebrało się na szczecińskim Dworcu Głównym, aby zobaczyć historyczny pociąg z parowozem, jadący z Berlina do Szczecina. Skład pokonał ponad 130-kilometrową trasę z okazji 175. rocznicy powstania linii kolejowej Szczecin-Berlin.

Flixtrainowi brakuje pociągów

Prywatny przewoźnik Flixtrain boryka się z problemami taborowymi, co ogranicza rozwój siatki połączeń. Dotąd nie udało się uruchomić pociągów na prestiżowej linii KDP Berlin-Monachium.

Sukces KDP Berlin-Monachium w przewozach pasażerskich, wielkie fiasko w towarowych

Nowa trasa KDP Berlin-Monachium wydaje się być wielkim sukcesem. Liczba pasażerów na całej trasie praktycznie podwoiła się (z 2,5 mln do 4,9 mln). Nie ma jednak zapowiadanego wykorzystywania linii w ruchu towarowym.

Berlin i Brandenburgia: Ogromny program inwestycyjny dla ruchu kolejowego

„i2030“ to podpisany jesienią 2017 roku ogromny program inwestycyjny dla kolejowej infrastruktury Berlina i landu Brandenburgia. Przewiduje miliardowe inwestycje w rozbudowę kilku istniejących i budowę nowych tras; niestety brak w tych planach trasy do Kostrzyna.

SOK zadziałał odpowiednio po napadzie w pociągu

W poniedziełek późnym wieczorem funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei obezwładnili i ujęli agresywnego mężczyznę – sprawcę napaści na obsługę pociągu międzynarodowego relacji Berlin –Wiedeń. Ujęty obywatel Niemiec został przekazany w ręce policji.

Weekendowe pociągi Wrocław – Berlin zostają

Weekendowe połączenia kolejowe Wrocław-Berlin działające pod nazwą Pociąg do kultury będzie nadal funkcjonować. Potwierdził to Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, trwają ostatnie uzgodnienia ze stroną niemiecką.

Koleje Dolnośląskie z otwartym dostępem dla pociągów Wrocław – Berlin

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego przyznał Kolejom Dolnośląskim otwarty dostęp dla pasażerskich przewozów kolejowych na trasie Wrocław Główny – Tuplice – granica państwa.
Subskrybuje zawartość