warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Berlin

Grupa PKP na targach InnoTrans 2018

W tym roku na targach InnoTrans w Berlinie debiutują dobrze znane firmy należące do Grupy PKP. Do tej pory w targach brały udział poszczegolne społki Grupy, ale tym razem zapadła decyzja o zaprezentowaniu wspolnej, skonsolidowanej oferty. Stoisko Grupy jest zlokalizowane w hali 16 - w okrągłej wieży na krańcu centrum targowego Messe Berlin.

Berlin – dzień pierwszy (ankieta)

Jutro berlińskie targi ruszają na dobre. Najważniejszym wydarzeniem będzie bez wątpienia konferencja prasowa Solarisa, na której na pewno padną pytania o przyszłość producenta, także tę szynową.

Kolejowe Zakłady Łączności ponownie na InnoTrans Berlin

KZŁ Bydgoszcz po sukcesie wystawy sprzed dwóch lat ponownie prezentować będzie swoje rozwiązania podczas największych targów kolejowych w Berlinie. Licząca sobie ponad 166 lat firma, która niegdyś utrzymywała łączność na Pruskiej Kolei Wschodniej Berlin - Królewiec obecnie w całkowicie innych warunkach prezentować będzie swoje innowacyjne produkty związane z obsługą i utrzymaniem szlaków kolejowych.

Berlin Brandenburg będzie na razie parkingiem, nie lotniskiem

Zakrawa to na żart, ale to prawda. Olbrzymia niemiecka inwestycja, która miała być szybką budową za 2 mld euro, stała się symbolem niecodziennej nieudolności, a data ukończenia budowy ma realną szansę na dekadę opóźnienia. Z sytuacji korzysta Volkswagen, który wykorzysta olbrzymie, puste powierzchnie do walki z własnymi problemami.

Berlin w latach 2019-23 planuje więcej tramwajów i dłuższe pociągi S-Bahn. Potem metro

Niemiecki dziennik „Der Tagesspiegel” opisał projekt planu transportowego dla stolicy Niemiec na lata 2019–23 przygotowany przez berliński Senat. Zakłada on „znaczącą” rozbudowę sieci transportowej, w tym budowę nowych sieci tramwajowych, nowych przystanków S–Bahn, a w kolejnych latach rozbudowę U–Bahn, czyli berlińskiego metra. Miasto chce zrezygnować z elektrobusów ładowanych na zajezdniach, na rzecz korzystających z sieci trolejbusowej.

Pociąg Berlin – Warszawa. Niemcy wyłączyli wagony

W ostatnią niedzielę 15 lipca niemiecka obsługa pociągu EC z Berlina do Warszawy z powodu usterki technicznej wyłączyła z przewozu aż dwa wagony. W efekcie pasażerowie I klasy musieli odbyć podróż na stojąco do polskiej granicy, gdzie obsługa PKP Intercity je włączyła. Z kolei wczoraj (18 lipca) jeden z BWE nie pojechał wcale.

Berlin. Siemens i Stadler zaprezentowały pociąg dla S-Bahn

Z końcem czerwca został zaprezentowany pierwszy pociąg dla S-Bahn Berlin-Brandenburg. Nowy pojazd dla kolei miejskiej opracowało konsorcjum Siemens-Stadler. Pierwsze pociągi wyjadą na tory w styczniu 2021 r. Cały kontrakt opiewa na kwotę ok. 900 mln euro.

Jest pierwszy skład dla S-Bahn Berlin. Wspólne dzieło Stadlera i Siemensa

Z końcem czerwca br. został zaprezentowany pierwszy pociąg dla S-Bahn Berlin-Brandenburg. Nowy pojazd dla kolei podmiejskiej opracowało konsorcjum Siemens-Stadler.

Siemens i Stadler prezentują pierwszy pojazd dla berlińskiego S-bahn

Z końcem czerwca br. został zaprezentowany pierwszy pociąg dla S-Bahn Berlin-Brandenburg. Nowy pojazd dla kolei podmiejskiej opracowało konsorcjum Siemens-Stadler. Pierwsze pociągi wyjadą na tory w styczniu 2021 r.

Berlin Brandenburg Airport na ukończeniu? Trwają testy lotniska

Nowe berlińskie lotnisko BER jest już prawie ukończone. Poinformował o tym Engelbert Lütke Daldrup, szef lotniska, podczas ostatniej inspekcji portu. Jego zdaniem harmonogram, wskazujący iż otwarcie lotniska nastąpi w październiku 2020, jest wiarygodny.
Subskrybuje zawartość