warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Berlin

Berlin i Brandenburgia: Ogromny program inwestycyjny dla ruchu kolejowego

„i2030“ to podpisany jesienią 2017 roku ogromny program inwestycyjny dla kolejowej infrastruktury Berlina i landu Brandenburgia. Przewiduje miliardowe inwestycje w rozbudowę kilku istniejących i budowę nowych tras; niestety brak w tych planach trasy do Kostrzyna.

SOK zadziałał odpowiednio po napadzie w pociągu

W poniedziełek późnym wieczorem funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei obezwładnili i ujęli agresywnego mężczyznę – sprawcę napaści na obsługę pociągu międzynarodowego relacji Berlin –Wiedeń. Ujęty obywatel Niemiec został przekazany w ręce policji.

Weekendowe pociągi Wrocław – Berlin zostają

Weekendowe połączenia kolejowe Wrocław-Berlin działające pod nazwą Pociąg do kultury będzie nadal funkcjonować. Potwierdził to Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, trwają ostatnie uzgodnienia ze stroną niemiecką.

Koleje Dolnośląskie z otwartym dostępem dla pociągów Wrocław – Berlin

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego przyznał Kolejom Dolnośląskim otwarty dostęp dla pasażerskich przewozów kolejowych na trasie Wrocław Główny – Tuplice – granica państwa.

Opóźnienia pociągów Warszawa – Berlin. Zbyt mała rezerwa Husarzy

Nasi czytelnicy coraz częściej alarmują, że pociągi międzynarodowe z Warszawy do Berlina z opóźnieniem odjeżdżają ze stacji Poznań. Sprawdziliśmy, jaka jest tego przyczyna.

Ruszyło połączenie Berlin – Wrocław – Wiedeń. Zdjęcia z Nightjet

Od nowego rozkładu jazdy pasażerowie zyskali bardzo ciekawe połączenie – pociąg nocny ÖBB;Nightjet kursuje teraz przez Polskę. Zapraszamy na relację z jego pokładu.

Pociągi ICE 4 uzyskują dopuszczenie na ETCS w Niemczech

Niemiecki Federalny Urząd Transportu Kolejowego (EBA) wydał zezwolenie dla pociągów ICE 4 na eksploatację z Europejskim Systemem Sterowania Pociągiem (ETCS) w Niemczech. Zmiana nastąpi na linii Berlin – Monachium, dostosowanej do systemu ETCS, wraz z nowym rozkładem jazdy na początku grudnia 2018.

ICE 4 dopuszczony z ETCS w Niemczech

Niemiecki Federalny Urząd Transportu Kolejowego (EBA) wydał zezwolenie dla składów ICE 4 na eksploatację z Europejskim Systemem Sterowania Pociągiem (ETCS) w Niemczech. Zmiana nastąpi na linii Berlin – Monachium, dostosowanej do systemu ETCS, wraz z nowym rozkładem jazdy na początku grudnia br.

PKP Intercity w projekcie IC NightJet . Od grudnia

W nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity przygotowało pociąg IC NightJet relacji Wiedeń/Budapeszt – Wrocław – Berlin.

Grupa PKP na targach InnoTrans 2018

W tym roku na targach InnoTrans w Berlinie debiutują dobrze znane firmy należące do Grupy PKP. Do tej pory w targach brały udział poszczegolne społki Grupy, ale tym razem zapadła decyzja o zaprezentowaniu wspolnej, skonsolidowanej oferty. Stoisko Grupy jest zlokalizowane w hali 16 - w okrągłej wieży na krańcu centrum targowego Messe Berlin.

Subskrybuje zawartość