warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Berlin

BWE przytarł ciężarówkę wykonawcy prac remontowych [nowe zdjęcia]

Wczoraj o godz. 22:05 na linii kolejowej Warszawa – Poznań w miejscowości;Rgielew pomiędzy stacjami Kłodawa – Krzewie doszło do otarcia pociągu Berlin – Warszawa o burtę ciężarówki. Samochód pracował na przebudowywanym, wyłączonym z ruchu, sąsiednim torze.

Koleje Dolnośląskie z wyróżnieniem Europejskiej Marki Kultury

Podczas rozdania nagród w berlińskim Wintergarten „Pociąg do Kultury Berlin – Wrocław” został uhonorowany prestiżową nagrodą Europejskiej Marki Kultury w kategorii „Trend 2017”.

Pociąg do Kultury z ważną europejską nagrodą

Pociąg do Kultury Berlin – Wrocław z jedynym w swoim rodzaju programem kulturalnym został uhonorowany nagrodą Europejskiej Marki Kultury. 9 listopada, podczas rozdania nagród w berlińskim Wintergarten, Pociąg do Kultury otrzymał europejską nagrodę w kategorii „Trend 2017”.

Trwa produkcja nowych składów dla SBahn Berlin

Pierwsze pudło nowego składu dla berlińskiej SBahn jest już w zakładzie Stadler Pankow. Tu odbędzie się montaż końcowy.

Dlaczego upadają linie lotnicze?

Najpierw Alitalia, potem Air Berlin, a w zeszłym tygodniu Monarch. Znane marki, z długą historią, a jednak nie dały rady. Ogólnie mówiąc, linie upadają albo z przyczyn wewnętrznych, czyli błędów zarządczych, albo zewnętrznych, takich jak kryzys gospodarczy, zmiany na rynkach walutowych i paliwowych, lub w wyniku niekorzystnego splotu obu tych czynników. Znacznie rzadziej jest to efekt działania konkurencyjnego – komentuje dla Rynku Lotniczego Michał Leman, wieloletni dyrektor i członek rady nadzorczej PLL LOT, autor bloga Captainspeaking.

Kulturzug odwołany 14 i 15 października

Popularne połączenie Wrocław – Berlin – Wrocław nie będzie funkcjonowało w najbliższy weekend. Poinformowały o tym Koleje Dolnośląskie.

Nowe połączenie Berlin-Kraków nie wcześniej niż w 2019 roku

W ramach prowadzonych od dłuższego czasu rozmów pomiędzy przewoźnikiem polskim i niemieckim, rozważana jest propozycja uruchomienia dodatkowych pociągów dalekobieżnych do Berlina w relacji Kraków – Katowice – Opole – Wrocław – Berlin,

Kolejny krok do otwarcia nowej linii KDP w Niemczech

Na 102 dni przed oddaniem do użytku odcinka Bamberg-Erfurt na trasie KDP Monachium-Berlin federalny minister Alexander Dobrint i Berhold Huber z zarządu Deutsche Bahn przetestowali osobiście przejazd tą nową trasą. Zmodernizowanym składem ICE 3 z prędkością max. 300 km/h pokonali 120 km między Bambergiem i Erfurtem w 45 minut.

Milczarski: Nie zwlekajmy z CPK. Air Berlin upadły bez Berlin Brandenburg

– Jeżeli Centralny Port Komunikacyjny powstanie, LOT się tam przeniesie. Uważam, że powinien to być flagowy polski projekt ponad jakimikolwiek podziałami. Tej wielkości lotnisko moglibyśmy wybudować w sześć lat – mówił Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, w rozmowie z Wyborcza.pl.

Odliczanie do otwarcia KDP między Berlinem a Monachium [film]

Po zjednoczeniu Niemiec rząd federalny ogłosił listę projektów komunikacyjnych noszących nazwę „Jedność Niemiec”. Budowa i rozbudowa tras kolejowych na terenie zjednoczonego kraju miała poprawić dostępność regionów, połączyć ważne ośrodki miejskie, ułatwić transport pasażerów i towarów oraz zapewnić ekologiczną i szybką alternatywę dla pozostałych środków transportu. Sztandarowym projektem stało się szybkie połączenie Monachium-Berlin (VDE 8), należące do transeuropejskiej magistrali Skandynawia-Włochy, a całość podzielono na kilka odcinków (VDE 8.1 do VDE 8.3).
Subskrybuje zawartość