warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Berlin

Berlińskie lotnisko potrzebuje pieniędzy

Berlin Brandenburg Airport potrzebuje około 1 miliarda euro dodatkowych funduszy, zanim zostanie otwarty. O tym, że środki są konieczne, aby uruchomić lotnisko w 2020 roku, poinformowało kierownictwo lotniska radę nadzorczą tuż przed Bożym Narodzeniem.

ICE po nowej trasie Monachium – Berlin

Od 10 grudnia podróżni z Bawarii i Berlina mogą korzystać z szybkiego połączenia kolejowego między stolicą Niemiec a Monachium. Dzięki oddaniu do użytku ostatniego odcinka trasy (VDE 8) sprintery ICE łącza oba miasta w niecałe 4 godziny; pozostałe składy ICE potrzebują na to 4,5 godziny.

Fałszywy alarm bombowy w pociągu Amsterdam-Berlin

Niemiecki pociąg Intercity z Amsterdamu do Berlina zatrzymano w czwartek i ewakuowano w Holandii w pobliżu granicy z Niemcami z powodu alarmu bombowego. Po kilku godzinach okazało się, że alarm był fałszywy.

Stabilizuje się ruch na linii KDP Berlin - Monachium

10 grudnia uruchomiono trasę dużych prędkości między największymi niemieckimi miastami. W pierwszych dniach eksploatacji linii - dostosowanej do jazdy z prędkością 300 km/h – wystąpiły poważne opóźnienia a nawet odwołania pociągów. Przyczyną były m.in. trudne warunki atmosferyczne oraz system ETCS zainstalowany w pojazdach obsługujących pociągi klasy EIC Sprinter.

Pierwszy tydzień KDP Monachium-Berlin: Fala krytyki za ogromne opóźnienia pociągów

Uroczyste otwarcie nowej trasy dużych prędkości Monachium-Berlin przejdzie do historii jako wyjątkowo nieudane. Co gorsza, w tydzień po otwarciu wciąż napływają niezbyt pomyślne dla podróżnych wieści.

Trasa z Monachium do Berlina uroczyście otwarta [zdjęcia]

W obecności kanclerz Angeli Merkel, wielu premierów landów,polityków, dziennikarzy, przedsiębiorców oraz szefa Deutsche Bahn Richarda Lutza dokonano uroczystego otwarcia trasy szybkiego ruchu Monachium-Berlin.

Upadłość Air Berlin odbija się na niemieckich lotniskach i... pasażerach

Niewypłacalność Air Berlin staje się problematyczna dla berlińskich lotnisk: liczba pasażerów obsłużonych na lotnisku Tegel spadła w ostatnim miesiącu o niemal 12 procent. A to dopiero początek, bo październik był ostatnim miesiącem operacyjnym niemieckiego przewoźnika.

Konopiński: Nie powtórzmy błędów z lotniska Berlin Brandenburg

Perypetie związane z budową lotniska Berlin Brandenburg mogą stanowić ważną lekcję dla osób i instytucji zaangażowanych w tworzenie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Główne popełnione przez Niemców błędy to brak fazowania projektu, niekompetencja nadzoru w fazie projektowania i budowy oraz rozdrobnienie wśród wykonawców. Spostrzeżeniami na ten temat podzielił się z uczestnikami Kongresu 590 doradca Związku Regionalnych Portów Lotniczych Marian Konopiński.

Wkrótce poznany datę otwarcia Berlin Brandenburg?

Rada nadzorcza portu Berlin Brandenburg planuje nadzwyczajne posiedzenie, podczas którego ma ustalić nową datę uruchomienia berlińskiego lotniska. Spotkanie odbędzie się 15 grudnia;–; podaje atwonline.com.

BWE przytarł ciężarówkę wykonawcy prac remontowych [nowe zdjęcia]

Wczoraj o godz. 22:05 na linii kolejowej Warszawa – Poznań w miejscowości;Rgielew pomiędzy stacjami Kłodawa – Krzewie doszło do otarcia pociągu Berlin – Warszawa o burtę ciężarówki. Samochód pracował na przebudowywanym, wyłączonym z ruchu, sąsiednim torze.
Subskrybuje zawartość