warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Białystok

Modernizacja odcinka Rail Baltica pod nadzorem Safage Polska

SAFEGE S.A.S. Oddział w Polsce od dwóch lat sprawuje nadzór nad pracami na linii kolejowej E75 na odcinkach Sadowne – Czyżew (wraz z robotami pozostałymi na odcinku Warszawa Rembertów – Sadowne) oraz Czyżew – Białystok. Wszystko to w ramach Unijnego Instrumentu Finansowego Connecting Europe Facility (CEF). Po realizacji prędkość na nadzorowanych odcinkach zwiększy się do 160 km/h.;

W Bielsku Podlaskim stanie nowy dworzec. Jest umowa

PKP SA podpisały umowę z wykonawcą na budowę nowego dworca systemowego w Bielsku Podlaskim przy linii kolejowej nr 32 Czeremcha – Białystok. Obiekt zostanie oddany w I kwartale przyszłego roku.

Rail Baltica: kolejny etap modernizacji – Czyżew - Białystok

Coraz bliżej lepszych podróży między Warszawą i Białymstokiem. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na modernizację odcinka Czyżew – Białystok. Dzięki inwestycji podróże koleją będą szybsze, a stacje i przystanki lepiej dostępne dla podróżnych. Infrastruktura zostanie dostosowana do prędkości 200 km/h. Wzrośnie bezpieczeństwo m.in. dzięki budowie 19 wiaduktów i 10 przejść podziemnych.

Jest nowy przetarg na trzeci odcinek Rail Baltiki. Na prace 40 miesięcy

PKP PLK ogłosiła nowy przetarg na modernizację odcinka Czyżew – Białystok. Inwestycja, która miała się zakończyć w 2020 roku ma już co najmniej dwuletnie opóźnienie.;

Rail Baltica: Nowy most na Bugu i nowe perony [zdjęcia]

Od 10 marca podróżni skorzystają z nowych peronów, a pociągi pojadą nowym torem i po 300-metrowym moście na Bugu między Sadownem a Czyżewem (linia Warszawa – Białystok). Bezpieczeństwo zwiększą nowe urządzenia sterowania.;

Nowe perony i tory w ramach Rail Baltica

Od 10 marca podróżni skorzystają z nowych peronów, a pociągi pojadą nowym torem i po 300-metrowym moście na Bugu między Sadownem a Czyżewem (linia Warszawa – Białystok). Bezpieczeństwo zwiększą nowe urządzenia sterowania. To pierwsze efekty modernizacji na 35 km Rail Baltica w ramach projektu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 569 mln zł. Inwestycja współfinansowana jest z instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Powtórka przetargu na odcinek Czyżew – Białystok w lutym

Prezes PKP Ireneusz Merchel poinformował, że do końca lutego PKP PLK ogłoszą zmodyfikowany przetarg na Odcinek Czyżew - Białystok. Wcześniej został on unieważniony z powodu przekraczających kosztorys ofert.

Białystok z tymczasowym dworcem. Kontener

Trwa remont dworca PKP W Białymstoku – główne budynki zostały już zamknięte, a podróżni mogą korzystać z dworca tymczasowego.

Białystok: Dworzec tymczasowy otwarty. Teraz czas na remont starego budynku

W piątek 4 stycznia Budimex, wykonawca remontu białostockiego dworca kolejowego, udostępnił tymczasowy dworzec kontenerowy. Przebudowa zabytkowego obiektu potrwa do 2020 r.

PKP PLK ponowią przetarg na odcinek Czyżew - Białystok

Ponowny przetarg na linię kolejową Czyżew-Białystok na przełomie stycznia i lutego.
Subskrybuje zawartość