warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Białystok

Znów jeździ turystyczny pociąg Białystok-Waliły

Od soboty, w weekendy, do połowy października będzie jeździł w Podlaskiem "turystyczny" pociąg z Białegostoku do stacji Waliły. Ma służyć głównie turystom, którzy chcą zobaczyć Puszczę Knyszyńską, ale i okolicznym mieszkańcom.

Zmodernizowaną linią kolejową z Warszawy do Białegostoku w 2020 roku

Zmodernizowaną linią kolejową Warszawa - Białystok pociągi pasażerskie zaczną kursować od rozkładu jazdy 2020/2021 - poinformował we wtorek dziennikarzy prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

PKP PLK podpisały umowę na odcinek Sadowne - Czyżew

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na modernizację kolejnego odcinka linii Warszawa - Białystok, chodzi o fragment między stacjami Sadowne i Czyżew. Wartość umowy to 641,5 mln zł brutto - poinformował prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Rusza modernizacja odcinka Sadowne – Czyżew

Za ponad 641 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizują kolejny odcinek linii Warszawa - Białystok. Przebudowane zostaną stacje Małkinia i Sadowne. Inwestycja obejmie 3 mosty, tory, sieć trakcyjną, perony i przejazdy kolejowo-drogowe między stacjami Sadowne i Czyżew. Efektem modernizacji będzie krótszy czas podróży i sprawne przewozy między stolicami Mazowsza i Podlasia. Zwiększy się konkurencyjność transportu kolejowego do nadbałtyckich krajów Unii Europejskiej.

Trwają przygotowania do kolejnego etapu modernizacji Rail Baltiki

Krótsza i bezpieczniejsza podróż, nowe wygodne perony, więcej pociągów na trasie –;taki będzie efekt przebudowy kolejnego odcinka Rail Baltica. PLK przygotowują się do modernizacji 100 km odcinka Białystok – Ełk. Rail Baltica to jedno z priorytetowych zadań inwestycyjnych na polskich torach.

Przygotowania do modernizacji linii Białystok – Ełk

PLK przygotowują się do modernizacji 100 km odcinka Białystok – Ełk. Rail Baltica to jedno z priorytetowych zadań inwestycyjnych na polskich torach.

Podlaskie: Pociągi do Walił pojadą także w tym roku

Już podczas długiego weekendu czerwcowego, od soboty 17 czerwca, rozpoczną kursowanie pociągi łączące Białystok z Waliłami. W stosunku do poprzedniego roku będą jeździły częściej i dłużej. Jest to wynik współpracy zainteresowanych samorządów: wojewódzkiego i lokalnych gmin, położonych wzdłuż linii nr 37, łączącej stolicę regionu z nieczynną stacją Zubki Białostockie.

Kolejny wypadek na niestrzeżonym przejeździe

Samochód osobowy zderzył się z pociągiem PKP Intercity relacji Wrocław – Białystok. Do wypadku doszło ok. godz. 8.30 w miejscowości Starchały Wielkie koło Ostrowa Wlkp. (gmina Odolanów).

Trasa Warszawa – Białystok: Bezkolizyjnie na styku dróg i kolei

Pięć bezkolizyjnych skrzyżowań dróg z torami kolejowymi powstanie na trasie z Warszawy do Białegostoku. Dziś PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowy na budowę wiaduktów i kolei warte 62 mln zł.

W wakacje ruszy weekendowe połączenie do Puszczy Knyszyńskiej

Samorządy leżące na linii 37 oraz marszałek województwa podlaskiego zrzucą się na pociągi relacji Białystok – Waliły. Połączenie będzie funkcjonować od 17 czerwca do 15 października.
Subskrybuje zawartość