warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Białystok

Kozienice: ENEA Wytwarzanie zleci obsługę urządzeń bocznicy kolejowej

ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o. informuje o ogłoszonym przetargu na obsługę urządzeń bocznicy kolejowej, rozładunku węgla, nawęglania oraz hałd węglowych w Elektrociepłowni Białystok

Projektowanie Rail Baltiki z Białegostoku do Ełku może być tańsze

Polskie Linie Kolejowe przygotowują się do modernizacji 100-kilometrowego odcinka Białystok – Ełk. Rail Baltica to jedno z priorytetowych zadań inwestycyjnych na polskich torach. Spółka właśnie otworzyła koperty w przetargu na opracowanie dokumentacji wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla tego projektu.

Torpol wygrywa przetarg na prace na linii 32

Oferta Torpolu okazała się najkorzystniejszą w przetargu PKP PLK dotyczącym zaprojektowania i wykonania robót w ramach projektu "Prace na linii kolejowej nr 32, na odcinku Białystok - Bielsk Podlaski Lewki".

KE zamierza przeznaczyć dodatkowe miliardy euro na transport

Komisja Europejska przedstawiła propozycję zainwestowania 2,7 mld euro w 152 kluczowe projekty w dziedzinie transportu, które wspierają konkurencyjną i czystą mobilność z wykorzystaniem internetu w Europie. Wybrane działania to m.in. modernizacja linii kolejowej Białystok-Ełk o długości ponad 100 kilometrów. – Zapotrzebowanie na inwestycje w infrastrukturę transportową jest ogromne – podkreśla komisarz Violeta Bulc.

338,3 mln euro na Rail Balticę

338,3 mln euro z UE dostanie PKP PLK na modernizację ok. 100-km odcinka Białystok-Ełk międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica. Pieniądze z programu Łącząc Europę (CEF) przyznała Komisja Europejska.

Znów jeździ turystyczny pociąg Białystok-Waliły

Od soboty, w weekendy, do połowy października będzie jeździł w Podlaskiem "turystyczny" pociąg z Białegostoku do stacji Waliły. Ma służyć głównie turystom, którzy chcą zobaczyć Puszczę Knyszyńską, ale i okolicznym mieszkańcom.

Zmodernizowaną linią kolejową z Warszawy do Białegostoku w 2020 roku

Zmodernizowaną linią kolejową Warszawa - Białystok pociągi pasażerskie zaczną kursować od rozkładu jazdy 2020/2021 - poinformował we wtorek dziennikarzy prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

PKP PLK podpisały umowę na odcinek Sadowne - Czyżew

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na modernizację kolejnego odcinka linii Warszawa - Białystok, chodzi o fragment między stacjami Sadowne i Czyżew. Wartość umowy to 641,5 mln zł brutto - poinformował prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Rusza modernizacja odcinka Sadowne – Czyżew

Za ponad 641 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizują kolejny odcinek linii Warszawa - Białystok. Przebudowane zostaną stacje Małkinia i Sadowne. Inwestycja obejmie 3 mosty, tory, sieć trakcyjną, perony i przejazdy kolejowo-drogowe między stacjami Sadowne i Czyżew. Efektem modernizacji będzie krótszy czas podróży i sprawne przewozy między stolicami Mazowsza i Podlasia. Zwiększy się konkurencyjność transportu kolejowego do nadbałtyckich krajów Unii Europejskiej.

Trwają przygotowania do kolejnego etapu modernizacji Rail Baltiki

Krótsza i bezpieczniejsza podróż, nowe wygodne perony, więcej pociągów na trasie –;taki będzie efekt przebudowy kolejnego odcinka Rail Baltica. PLK przygotowują się do modernizacji 100 km odcinka Białystok – Ełk. Rail Baltica to jedno z priorytetowych zadań inwestycyjnych na polskich torach.
Subskrybuje zawartość