warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Białystok

Białystok-Krywlany: Województwo wciąż nie przekazało środków na budowę drogi startowej

Województwo podlaskie zobowiązało się przekazać 16 mln zł na budowę utwardzanej drogi startowej na lotnisku Białystok-Krywlany. I choć prace przy realizacji inwestycji są w toku, pieniądze wciąż nie trafiły w ręce miasta, które odpowiada za projekt.

PLK chce oddzielnie kupić materiały na modernizację Rail Baltiki. Na razie się nie udało

Zbliża się modernizacja ostatniego odcinka linii Warszawa – Białystok od stacji Czyżew. PLK wyłączyła z planowanego przetargu zakup materiałów; chciała kupić je wcześniej, ale na razie to się nie udało.;

Rail Baltica. Trwa przebudowa mostu nad Bugiem

Postępuje budowa mostu na Bugu i modernizacja stacji w Małkini oraz torów pomiędzy Sadownem a Czyżewem – to najważniejsze prace realizowane obecnie na linii nr 6 Warszawa – Białystok, która jest elementem Rail Baltica.

Nowy most nad Bugiem ułatwi podróż z Warszawy do Białegostoku

Postępuje budowa mostu na Bugu i modernizacja stacji w Małkini oraz torów pomiędzy Sadownem a Czyżewem – to najważniejsze prace realizowane obecnie na linii Warszawa – Białystok. Efektem będą krótsze i wygodniejsze podróże na Mazowszu oraz Podlasiu. Sprawniej pojadą międzynarodowe pociągi pasażerskie i towarowe na linii Rail Baltica.

W II kwartale przetarg na projekt i modernizację linii Białystok-Kuźnica

W drugim kwartale 2018 r. PKP PLK chcą ogłosić przetarg na projekt i modernizację 60 km linii kolejowej Białystok -Kuźnica - poinformowała w czwartek spółka. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku wydała decyzję środowiskową dla tej inwestycji.

Pasażerowie uzyskają jedno skomunikowanie na stacji Białystok

Od poniedziałku, 15 stycznia 2018 roku zmieniają się rozkłady jazdy trzech pociągów PolRegio w woj. podlaskim. Zmiana ma na celu uzyskanie skomunikowania jednego połączenia na stacji Białystok.

Będą lepsze skomunikowania w Białymstoku

Od poniedziałku, 15 stycznia 2018 roku zmieniają się rozkłady jazdy trzech pociągów Przewozów Regionalnych. Zmiana ma na celu poprawę skomunikowań na stacji Białystok.

Bezkolizyjne przejazdy zwiększą bezpieczeństwo na Rail Baltica

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłaszają przetarg na realizację skrzyżowania i dwóch wiaduktów w województwie mazowieckim. Postępowanie jest podzielone na trzy części. Są one zlokalizowane kolejno w Zielonce, Tłuszczu i Mokrej Wsi. Nowe obiekty zapewnią sprawniejszy przejazd pociągów na linii Warszawa – Białystok oraz zwiększą poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Wartość inwestycji to około 100 milionów złotych.

PLK wybudują trzy bezkolizyjne przejazdy na linii E75

W Zielonce, Mokrej Wsi i Tłuszczu PKP PLK wybudują bezkolizyjne skrzyżowania w miejscu przejazdów kolejowo-drogowych. Nowe obiekty zapewnią sprawniejszy przejazd pociągów na linii Warszawa – Białystok oraz zwiększą poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Wartość inwestycji to około 100 mln zł.

Podpisano umowę na projekt odcinka Rail Baltica

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały dzisiaj umowę na opracowanie dokumentacji modernizacji trasy Białystok – Ełk. Inwestycja jest dofinansowana z instrumentu CEF „Łącząc Europę”. Rozpoczęcie przebudowy planowane jest na 2020 r.

Subskrybuje zawartość