warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Białystok

Przetarg na odcinek Czyżew – Białystok unieważniony

Z powodu zbyt wysokich proponowanych cen przez oferentów, o prawie 500 mln zł przekraczających wartość zamówienia, PKP PLK unieważniły przetarg na prace budowlane odcinka Czyżew-Białystok.

Kraków traci połączenie z Suwalszczyzną i z Białorusią

Mieszkańcy Krakowa nie będą już korzystać z wydłużonej tam kilka lat temu „Hańczy” do Suwałk i Grodna. Międzynarodowy pociąg pojedzie bowiem w nowej relacji z Katowic. PKP Intercity tłumaczy, że liczba podróżujących z Małopolski na Suwalszczyznę jest relatywnie mała, a w rozkładzie pozostanie bezpośredni kurs Kraków – Białystok.

ERTMS/ETCS na linii Rail Baltica. Kto go dostarczy?

PKP Polskie Linie Kolejowe szukają w przetargu firmy, która zaprojektuje i zbuduje nowoczesny system sterowania na odcinku Warszawa Rembertów-Białystok międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica.

Zerwana trakcja na trasie Warszawa – Białystok. Utrudnienia do poniedziałku

Do poniedziałku mają potrwać utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Białystok-Warszawa - poinformowało w sobotę po południu PKP PLK. Ma to związek z naprawą trakcji między Szepietowem a Raciborami.

PKP SA podpisały umowę na przebudowę dworca Białystok

W tym tygodniu PKP SA zawarły umowę z Budimeksem na przebudowę dworca w Białymstoku. Prace rozpoczną się w listopadzie. Wartość umowy to 36,2 mln zł brutto.

Dwie oferty w przetargu na budowę odcinka Czyżew-Białystok Rail Baltica

Dwie oferty wpłynęły w przetargu na budowę 71-kilometrowego odcinka Czyżew-Białystok międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica.

Podlaskie: Rośnie zainteresowanie pociągami na Litwę

Od przeszło dwóch lat funkcjonuje pasażerskie połączenie kolejowe Białystok – Kowno. Uruchamiane w weekendy pociągi cieszą się rosnącym zainteresowaniem podróżnych. Jak wynika z informacji uzyskanych w podlaskim oddziale Przewozów Regionalnych, w przyszłym roku oferta będzie podobna.

Oferty na odcinek Czyżew – Białystok jeszcze dłużej

Do 9 października PKP Polskie Linie Kolejowe SA wydłużyły termin składania ofert w przetargu na budowę 71-km odcinka Czyżew-Białystok międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica - poinformowały w piątek PAP PKP PLK.

Jeszcze dziś powypadkowe utrudnienia na szlaku Białystok - Warszawa

Do soboty wieczorem mogą potrwać utrudnienia w kursowaniu pociągów na trasie Białystok-Warszawa w związku z naprawą sieci trakcyjnej w miejscowości Dworaki-Staśki - poinformowały PKP PLK.

Podlaskie: Zderzenie pociągu z ciężarówką

14 września pięć osób trafiło do szpitala po zderzeniu pociągu osobowego relacji Szepietowo-Białystok z naczepą tira.
Subskrybuje zawartość