warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Białystok

Flota Dartów PKP Intercity przejechała już 5 milionów kilometrów

–;Wygodnie, przyjemnie, cicho. Nie ma porównania z poprzednimi pociągami. Możemy być dumni, że powstały w Polsce –;to opinie pasażerów z premiery elektrycznego zespołu trakcyjnego PesaDart na trasie Warszawa –;Białystok.;– Komfortowo się i podróżuje, i pracuje. Spokojnie spełniamy europejskie standardy – dodawał konduktor Przemysław Suśniak. Był 30 grudnia 2015 roku.

Koniec komunikacji zastępczej na trasie Białystok – Sokółka

W piątek 10 marca od godz. 9:30 pociągi bezpośrednio, bez autobusowej komunikacji zastępczej, jadą z Białegostoku do Sokółki.

Pociągi znów mogą jechać przez Gieniusze

O godz. 0:28 w nocy doszło do wykolejenia pociągu towarowego w Gieniuszach na trasie Białystok – Sokółka. Przywrócenie ruchu nastąpiło dopiero w piątek 10 marca.

Wykolejenie w Geniuszach – utrudnienia potrwają do jutra

Na stacji Gieniusze na linii nr 6 Białystok – Sokółka wykoleiło się 7 wagonów PKP Cargo transportujących biomasę. Utrudnienia w ruchu mają potrwać do jutra.

Od połowy marca utrudnienia na Podlasiu

Podróżujących pociągami na terenie województwa podlaskiego czekają utrudnienia. W marcu rozpoczyna się modernizacja linii Białystok-Czeremcha, co będzie związane z koniecznością wprowadzania tam etapami komunikacji zastępczej.

Pół roku bez pociągów Białystok – Czeremcha

Na odcinku Czeremcha – Białystok, z uwagi na szeroki zakres prac modernizacyjnych, PKP PLK planują wyłączenie z eksploatacji tej linii w okresie 6 miesięcy (12 marca – 10 września).

Kaczyński: Na Podlasiu albo lotnisko, albo autostrady i szybkie koleje

– Jeśli uznamy, że Podlasie potrzebuje lotniska, trzeba się zdecydować na to, że nie budujemy szybkich kolei. Albo to, albo to. Jeśli będą autostrady i koleje, zastanawiające jakie znaczenie wtedy będzie miało lotnisko – mówił w rozmowie z Radiem Białystok prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Modernizacja linii na Podlasiu utrudni realizację planów PR

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają remont trzech linii kolejowych na trasach: Białystok - Czeremcha, Łapy - Śniadowo i Siedlce - Hajnówka. Prace rozpoczną się już w marcu a ich główny cel to przygotowanie tras objazdowych niezbędnych w czasie modernizacji linii Warszawa - Białystok, na odcinku Sadowne- Czyżew. Trwają też przygotowania do prac na odcinku Czyżew-Białystok. – Modernizacja linii objazdowych znacznie utrudni planowane na ten rok przez Przewozy Regionalne zwiększenie ilości połączeń kolejowych. Tam, gdzie chcieliśmy wykonywać przewozy dwa razy większe, mamy teraz kłopoty – ubolewa Jarosław Glazer, dyrektor Podlaskiego Oddziału Przewozów Regionalnych.

Zmiany na trasie Białystok – Szepietowo

Przewozy Regionalne informują, że na wnioski i petycje pasażerów, po uzgodnieniu z Organizatorem przewozów w województwie, od 30 stycznia br. zmieni się rozkład jazdy dwóch pociągów REGIO kursujących na trasie Białystok – Szepietowo.

Wygodniej pojedziemy koleją na Podlasiu

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły za ponad 300 mln wszystkie trzy przetargi w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia w woj. podlaskim. Dotyczą linii kolejowej nr 32 na odc. Białystok – Bielsk Podlaski (Lewki), linii nr 31 na odc. gr. województwa – Czeremcha – Hajnówka oraz linii nr 52 Lewki – Hajnówka. Inwestycje umożliwią lepszą komunikację kolejową w regionie oraz poprawią sprawność przewozów towarowych.

Subskrybuje zawartość