warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Białystok

Dwie oferty w przetargu na budowę odcinka Czyżew-Białystok Rail Baltica

Dwie oferty wpłynęły w przetargu na budowę 71-kilometrowego odcinka Czyżew-Białystok międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica.

Podlaskie: Rośnie zainteresowanie pociągami na Litwę

Od przeszło dwóch lat funkcjonuje pasażerskie połączenie kolejowe Białystok – Kowno. Uruchamiane w weekendy pociągi cieszą się rosnącym zainteresowaniem podróżnych. Jak wynika z informacji uzyskanych w podlaskim oddziale Przewozów Regionalnych, w przyszłym roku oferta będzie podobna.

Oferty na odcinek Czyżew – Białystok jeszcze dłużej

Do 9 października PKP Polskie Linie Kolejowe SA wydłużyły termin składania ofert w przetargu na budowę 71-km odcinka Czyżew-Białystok międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica - poinformowały w piątek PAP PKP PLK.

Jeszcze dziś powypadkowe utrudnienia na szlaku Białystok - Warszawa

Do soboty wieczorem mogą potrwać utrudnienia w kursowaniu pociągów na trasie Białystok-Warszawa w związku z naprawą sieci trakcyjnej w miejscowości Dworaki-Staśki - poinformowały PKP PLK.

Podlaskie: Zderzenie pociągu z ciężarówką

14 września pięć osób trafiło do szpitala po zderzeniu pociągu osobowego relacji Szepietowo-Białystok z naczepą tira.

Poważny wypadek kolejowy pod Łapami. Są ranni [zdjęcia]

Do poważnego wypadku kolejowego doszło dziś około godziny 7 na przejeździe kolejowym w miejscowości Zdrody Stare, pomiędzy Łapami a Szepietowem. Pociąg regionalny relacji Szepietowo – Białystok zderzył się z autem ciężarowym, które znalazło się na torach.

Dłuższy termin w przetargu na budowę odcinka Rail Baltica Czyżew-Białystok

O dwa tygodnie, do 25 września, PKP PLK przedłużyły firmom termin składania ofert w przetargu na budowę odcinka międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica Czyżew-Białystok - poinformowała PAP spółka.

Trzeci odcinek Rail Baltiki praktycznie bez szans. Dofinansowanie zwrócą... wykonawcy?

Trwa przetarg na wybór wykonawcy prac na odcinku Rail Baltiki Czyżew – Białystok. Wykonawcy uważają, że PLK zapisami przetargowymi chce na nich przerzucić ryzyko utraty środków unijnych. Sprawa trafi do KIO.

Białystok: W ciągu kilku tygodni umowa na dworzec

PKP SA planuje w ciągu kilku najbliższych tygodni podpisać umowę ze zwycięzcą przetargu na przebudowę dworca w Białymstoku, w ramach której zostanie przywrócony m.in. historyczny wygląd wnętrz. Prace potrwają nieco ponad rok.

PKP PLK: Zwierzęta w pobliżu Rail Baltiki są bezpieczne

Tylko na trasie Warszawa – Białystok powstanie 26 przepustów i 2 kolejowe mosty na potrzeby wędrówek ssaków, płazów i gadów – informuje PKP PLK. Jak zapewnia kolejowa spółka, węże, nietoperze, wilki czy jelenie mogą swobodnie przekraczać tory, przewidziano bowiem dla nich specjalne rozwiązania. Specjalny monitoring pokazuje, jak zwierzęta przechodzą przez tory.
Subskrybuje zawartość