warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Białystok

Podlasie: 100 mln zł na remont linii ważnych dla ruchu towarowego

Sprawny transport towarów na wschód zapewni przebudowa linii Białystok – Kuźnica na odcinku Kuźnica Białostocka – Geniusze oraz linii odgałęźnej Bufałowo Wschód – Bufałowo. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały dziś umowę na dofinasowanie tych projektów. Dzięki inwestycji zyska gospodarka regionu – więcej towarów pojedzie koleją.

PLK ze 100 mln zł dofinansowania inwestycji na Podlasiu

Sprawny transport towarów na wschód zapewni przebudowa linii Białystok – Kuźnica na odcinku Kuźnica Białostocka – Geniusze oraz linii odgałęźnej Bufałowo Wschód – Bufałowo. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dziś umowę na dofinasowanie tych projektów. Dzięki inwestycji zyska gospodarka regionu – więcej towarów pojedzie koleją.

 

Zielone światło dla Rail Baliki na odcinku Czyżew – Białystok

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku wydała decyzję środowiskową dla 71-km odcinka Czyżew-Białystok międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica - podała RDOŚ na swojej stronie internetowej.

Rail Baltica: Jest decyzja środowiskowa na odcinek Czyżew – Białystok

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku 18 maja 2018 r. wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia modernizacji linii E75 Rail Baltica na odcinku Czyżew – Białystok. W ramach zaplanowanych prac przebudowany zostanie odcinek linii kolejowej o długości ponad 71 km.

W Bielsku Podlaskim stanie nowy dworzec. Rusza przetarg

PKP SA rozpisały przetarg na budowę nowego dworca systemowego w Bielsku Podlaskim przy linii kolejowej nr 32 Czeremcha – Białystok. Obiekt za 117,6 mln zł netto zostanie oddany w przyszłym roku.

Białystok-Krywlany: Województwo wciąż nie przekazało środków na budowę drogi startowej

Województwo podlaskie zobowiązało się przekazać 16 mln zł na budowę utwardzanej drogi startowej na lotnisku Białystok-Krywlany. I choć prace przy realizacji inwestycji są w toku, pieniądze wciąż nie trafiły w ręce miasta, które odpowiada za projekt.

PLK chce oddzielnie kupić materiały na modernizację Rail Baltiki. Na razie się nie udało

Zbliża się modernizacja ostatniego odcinka linii Warszawa – Białystok od stacji Czyżew. PLK wyłączyła z planowanego przetargu zakup materiałów; chciała kupić je wcześniej, ale na razie to się nie udało.;

Rail Baltica. Trwa przebudowa mostu nad Bugiem

Postępuje budowa mostu na Bugu i modernizacja stacji w Małkini oraz torów pomiędzy Sadownem a Czyżewem – to najważniejsze prace realizowane obecnie na linii nr 6 Warszawa – Białystok, która jest elementem Rail Baltica.

Nowy most nad Bugiem ułatwi podróż z Warszawy do Białegostoku

Postępuje budowa mostu na Bugu i modernizacja stacji w Małkini oraz torów pomiędzy Sadownem a Czyżewem – to najważniejsze prace realizowane obecnie na linii Warszawa – Białystok. Efektem będą krótsze i wygodniejsze podróże na Mazowszu oraz Podlasiu. Sprawniej pojadą międzynarodowe pociągi pasażerskie i towarowe na linii Rail Baltica.

W II kwartale przetarg na projekt i modernizację linii Białystok-Kuźnica

W drugim kwartale 2018 r. PKP PLK chcą ogłosić przetarg na projekt i modernizację 60 km linii kolejowej Białystok -Kuźnica - poinformowała w czwartek spółka. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku wydała decyzję środowiskową dla tej inwestycji.
Subskrybuje zawartość