warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Bielsko-Biała

Bielsko-Biała zamawia 26 Solarisów na gaz ziemny

PKS Bielsko-Biała zamówiło 26 Solarisów Urbino 12 z napędem CNG (Compressed Natural Gas). To drugie co do wielkości zamówienie na autobusy z napędem na sprężony gaz ziemny pozyskane przez firmę Solaris Bus & Coach S.A. w Polsce. Jeszcze w tym roku do Warszawy zostaną dostarczone 54 autobusy gazowe Solaris Urbino 18.

Zablokowana linia Katowice – Bielsko-Biała

Główna linia kolejowa Katowice – Bielsko-Biała została we wtorek przed południem zablokowana po uszkodzeniu sieci trakcyjnej. Za regionalne pociągi uruchamiane są autobusy; dalekobieżne jeżdżą objazdem.

PLK: Przejezdna większość linii woj. śląskiego i dolnośląskiego [aktualizacja]

Kilkadziesiąt osób i kilkanaście pojazdów technicznych przywraca ruch kolejowy na południu Polski. Służby techniczne PLK usunęły powalone drzewa i udrożniły tory ruch na odcinkach Pruchna – Zebrzydowice, Czechowice Południowe – Bielsko-Biała, Katowice Ligota – Mąkołowiec oraz Strzebiń – Boronów. Przywracana jest rozkładowa jazda pociągów.

PKP PLK zakończyła prace na odcinku Bielsko-Biała Lipnik – Wilkowice Bystra [zdjęcia]

Ważna inwestycja kolejowa na Podbeskidziu zakończona. Na odcinku Bielsko-Biała Lipnik – Wilkowice Bystra przebudowano perony i wymieniono tory. Dzięki pracom PKP Polskich Linii Kolejowych za 60 mln złotych, podróżni wygodniej i szybciej pojadą do Żywca i Katowic.

PLK planują dalszy remont linii Bielsko-Biała – Kalwaria

PKP PLK zdecydowały się na zamknięcie linii Bielsko-Biała – Kalwaria w okresie wakacji w celu przeprowadzenia pilnego remontu toru. W przyszłym roku planowane są kolejne prace na tym odcinku.

Wypadek Pendolino na przejeździe koło Pszczyny

Dziś pod pociąg PKP Intercity relacji Warszawa – Bielsko-Biała, prowadzony przez Pendolino, wjechał samochód osobowy Audi A4.;

Bielsko-Biała z autobusami zamiast pociągów. Linia 117 nieprzejezdna

Bielsko-Biała nie ma ostatnio szczęścia do rozkładowego ruchu pociągów. Najpierw, z uwagi na prace remontowe, ograniczono ruch w kierunku Żywca i Zwardonia, teraz awaryjnie zamknięto odcinek linii 117 od Bielska-Białej do Kęt.

Utrudnienia na odcinku Bielsko-Biała – Wilkowice. Remont

Kolej remontuje szlak z Bielska-Białej do Wilkowic. Z tego powodu od wtorku pasażerów czekają utrudnienia. Na odcinku od Bielska-Białej do Łodygowic/Żywca do 28 maja podróżni będą korzystali z zastępczej komunikacji autobusowej.

Pociąg Pogoria może wrócić do Bielska-Białej w letnim sezonie

10 grudnia 2017, z momentem wprowadzenia nowego rozkładu jazdy 2017/2018 relacja pociągu Pogoria, który kursował w relacji Gdynia – Bielsko-Biała, została skrócona do odcinka Gdynia – Katowice. Jest jednak szansa na powrót do kursowania w poprzedniej relacji.

PKP IC rozważy uruchomienie nocnego pociągu Bielsko-Biała Główna – Gdynia podczas wakacji

– W związku ze zwiększonym zainteresowaniem nocnym połączeniem Bielsko-Biała Główna – Gdynia w okresie wakacji, PKP Intercity rozważy możliwość uruchomienia sezonowego połączenia w ramach czerwcowej korekty rocznego rozkładu jazdy – poinformował wiceminister Andrzej Bittel.;Pociąg tej relacji został wycofany 10 grudnia.
Subskrybuje zawartość