warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Bielsko-Biała

Utrudnienia na odcinku Bielsko-Biała – Wilkowice. Remont

Kolej remontuje szlak z Bielska-Białej do Wilkowic. Z tego powodu od wtorku pasażerów czekają utrudnienia. Na odcinku od Bielska-Białej do Łodygowic/Żywca do 28 maja podróżni będą korzystali z zastępczej komunikacji autobusowej.

Pociąg Pogoria może wrócić do Bielska-Białej w letnim sezonie

10 grudnia 2017, z momentem wprowadzenia nowego rozkładu jazdy 2017/2018 relacja pociągu Pogoria, który kursował w relacji Gdynia – Bielsko-Biała, została skrócona do odcinka Gdynia – Katowice. Jest jednak szansa na powrót do kursowania w poprzedniej relacji.

PKP IC rozważy uruchomienie nocnego pociągu Bielsko-Biała Główna – Gdynia podczas wakacji

– W związku ze zwiększonym zainteresowaniem nocnym połączeniem Bielsko-Biała Główna – Gdynia w okresie wakacji, PKP Intercity rozważy możliwość uruchomienia sezonowego połączenia w ramach czerwcowej korekty rocznego rozkładu jazdy – poinformował wiceminister Andrzej Bittel.;Pociąg tej relacji został wycofany 10 grudnia.

Pogoria na skróconej trasie, bo nie było pasażerów. Co w zamian?

Przesłanką do skrócenia relacji pociągu Bielsko-Biała Główna – Gdynia Główna do stacji Katowice była analiza potoków pasażerskich zarówno w ramach oferty wagonów sypialnych, jak i wagonów z miejscami do siedzenia

PLK szuka wykonawcy rewitalizacji linii 139 od Żywca do Węgierskiej Górki

PKP PLK rozpisały przetarg na wykonanie rewitalizacji linii kolejowej nr 139 na szlaku Żywiec – Węgierska Górka w ramach projektu inwestycyjnego pn.: „Prace na linii kolejowej nr 139 na odcinku Czechowice-Dziedzice – Bielsko-Biała – Zwardoń ( granica państwa)”. Łączna szacowana wartość zadania bez podatku, z zadaniami dodatkowymi to 35,2 mln zł.

Oferta PKP Intercity na ferie zimowe

Zakopane, Szklarska Poręba, Jelenia Góra, Wisła, Bielsko-Biała czy Krynica-Zdrój – do tych górskich miejscowości podróżni, planujący wyjazdy na ferie zimowe, będą mogli dotrzeć pociągami PKP Intercity.

Na ferie zimowe w polskie góry z PKP Intercity

Zakopane, Szklarska Poręba, Jelenia Góra, Wisła, Bielsko-Biała czy Krynica-Zdrój – do tych górskich miejscowości podróżni, planujący wyjazdy na ferie zimowe, będą mogli dotrzeć pociągami PKP Intercity. Pierwsza tura ferii rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, ostatnia zakończy się 25 lutego. Przewoźnik zapewni wzmocnioną informację pasażerską na wybranych dworcach w kraju.

Co dalej z „Pileckim” ?

Jak donosi jeden z posłów - na portalach i forach społecznościowych środowisk pracowników PKP pojawiały się liczne informacje, że w ramach kampanii nadawania poprzez konkursy regionalnych nazw pociągom PKP Intercity i TLK, niektóre z tych nazw mają ulec zmianom. Jedna z nich mówi o likwidacji nazwy „Pilecki” nadanej zaledwie przed rokiem pociągowi kursującemu na trasie Lublin - Bielsko-Biała. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zwróciło się z prośbą do spółki PKP Intercity o przedstawienie stanowiska w tej sprawie.

PLK przed modernizacją szlaku z Bielska-Białej do Żywca

Atrakcje turystyczne południowego Śląska jeszcze bardziej dostępne dla podróżujących koleją. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na rewitalizację odcinka Bielsko-Biała Lipnik – Wilkowice Bystra. To pierwszy odcinek modernizacji trasy z Czechowic-Dziedzic przez Bielsko-Białą do granicy ze Słowacją w Zwardoniu. Podróżni wygodniej wsiądą do pociągów, skrócą się podróże i usprawni się przewóz towarów na Śląsku.

Aż 13 firm powalczy o rewitalizację linii 139

Przetarg na remont dwutorowego odcinka linii 139 między przystankami Bielsko-Biała Lipnik i Wilkowice Bystra jest częścią większego projektu pod nazwą „Prace na linii kolejowej nr 139 na odcinku Czechowice-Dziedzice – Bielsko-Biała – Zwardoń (granica państwa)”. O kontrakt powalczy aż 13 firm, które zgłosiły swoje oferty.
Subskrybuje zawartość