warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Bielsko-Biała

Oferta PKP Intercity na ferie zimowe

Zakopane, Szklarska Poręba, Jelenia Góra, Wisła, Bielsko-Biała czy Krynica-Zdrój – do tych górskich miejscowości podróżni, planujący wyjazdy na ferie zimowe, będą mogli dotrzeć pociągami PKP Intercity.

Na ferie zimowe w polskie góry z PKP Intercity

Zakopane, Szklarska Poręba, Jelenia Góra, Wisła, Bielsko-Biała czy Krynica-Zdrój – do tych górskich miejscowości podróżni, planujący wyjazdy na ferie zimowe, będą mogli dotrzeć pociągami PKP Intercity. Pierwsza tura ferii rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, ostatnia zakończy się 25 lutego. Przewoźnik zapewni wzmocnioną informację pasażerską na wybranych dworcach w kraju.

Co dalej z „Pileckim” ?

Jak donosi jeden z posłów - na portalach i forach społecznościowych środowisk pracowników PKP pojawiały się liczne informacje, że w ramach kampanii nadawania poprzez konkursy regionalnych nazw pociągom PKP Intercity i TLK, niektóre z tych nazw mają ulec zmianom. Jedna z nich mówi o likwidacji nazwy „Pilecki” nadanej zaledwie przed rokiem pociągowi kursującemu na trasie Lublin - Bielsko-Biała. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zwróciło się z prośbą do spółki PKP Intercity o przedstawienie stanowiska w tej sprawie.

PLK przed modernizacją szlaku z Bielska-Białej do Żywca

Atrakcje turystyczne południowego Śląska jeszcze bardziej dostępne dla podróżujących koleją. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na rewitalizację odcinka Bielsko-Biała Lipnik – Wilkowice Bystra. To pierwszy odcinek modernizacji trasy z Czechowic-Dziedzic przez Bielsko-Białą do granicy ze Słowacją w Zwardoniu. Podróżni wygodniej wsiądą do pociągów, skrócą się podróże i usprawni się przewóz towarów na Śląsku.

Aż 13 firm powalczy o rewitalizację linii 139

Przetarg na remont dwutorowego odcinka linii 139 między przystankami Bielsko-Biała Lipnik i Wilkowice Bystra jest częścią większego projektu pod nazwą „Prace na linii kolejowej nr 139 na odcinku Czechowice-Dziedzice – Bielsko-Biała – Zwardoń (granica państwa)”. O kontrakt powalczy aż 13 firm, które zgłosiły swoje oferty.

Śląsk z coraz lepszymi połączeniami kolejowymi

Za 200 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe SA poprawią linię Czechowice Dziedzice – Bielsko-Biała – Zwardoń (granica państwa). Ogłoszono już przetarg na przebudowę peronów i torów na odcinku Bielsko-Biała Lipnik – Wilkowice Bystra szacowany na 60 mln zł. Podróżni wygodniej wsiądą do pociągów, skrócą się podróże i usprawni się przewóz towarów.

PLK rozpisuje przetarg na rewitalizację linii 139

Przetarg na remont dwutorowego odcinka linii 139 między przystankami Bielsko-Biała Lipnik i Wilkowice Bystra jest częścią większego projektu pod nazwą „Prace na linii kolejowej nr 139 na odcinku Czechowice Dziedzice – Bielsko-Biała – Zwardoń (granica państwa)”.

TLK Szyndzielnia nie dla Bielska – dlaczego i co w zamian?

W rozkładzie jazdy pociągów edycji 2016/2017, który wszedł w życie 11 grudnia 2016 r., nie zaplanowało kursowania pociągu TLK "Szyndzielnia" relacji Bielsko-Biała Główna – Poznań Główny.

Południowa część śląskiego pozbawiana kolei

Rola pasażerskiego transportu kolejowego w południowej części województwa śląskiego została zmarginalizowana przez wyłączenie z ruchu linii kolejowej 190 Cieszyn – Bielsko-Biała na całej jej długości – twierdzi poseł Grzegorz Puda.

Halny odleciał?

Podczas wstępnych prac studyjnych nad edycją rozkładu jazdy na lata 2016/2017 przewidywano kursowanie pociągu TLK "Halny" uruchamianego przez Spółkę PKP Intercity relacji Bydgoszcz Gł. - Bielsko-Biała – Zakopane – twierdzi poseł Marek Polak.
Subskrybuje zawartość