warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Bydgoszcz

Prezydent Bydgoszczy chce aby Marian Rejewski pozostał patronem pociągu

Zwracam się do Pana Prezesa z prośbą o nadanie jednemu z połączeń pasażerskich sieci Intercity, relacji Bydgoszcz-Warszawa, stałej nazwy "Rejewski" – napisał w liście do Marka Chraniuka, szefa PKP Intercity Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Bydgoszcz: Rozbudowa Kujawskiej. Umowa podpisana, czas na budowę

W czwartek (29 listopada) Bydgoszcz podpisała umowę z konsorcjum firm PBDI z Torunia, Gotowoski z Bydgoszczy i Tor-Krak z Krakowa na rozbudowę ul. Kujawskiej. Inwestycja zakłada budowę nowego odcinka torowiska tramwajowego, jezdni, buspasów, parkingów, dróg rowerowych i chodników. Zdecydowanie usprawni poruszanie się po centrum. Wcześniej miasto zamówiło już nowoczesne tramwaje do obsługi nowego torowiska.

Więcej nowoczesnych wagonów w PKP Intercity. Pesa ze zleceniami na miliard

Pasażerowie pociągów PKP Intercity będą mogli skorzystać z jeszcze większej liczby komfortowych wagonów. Do przewoźnika trafi 245 unowocześnionych pojazdów. PKP Intercity rozszerzyło trzy umowy na modernizację 163 wagonów podpisane w tym roku z Pesą Bydgoszcz, zamawiając modernizację kolejnych 82 pojazdów. Wartość całego zamówienia to ponad miliard złotych. Jest ono elementem największego w historii PKP Intercity programu inwestycyjnego wartego 7 miliardów złotych.

PESA zmodernizuje więcej wagonów dla PKP Intercity, opcja wykorzystana

PKP Intercity rozszerza trzy umowy na modernizację 163 wagonów podpisane w tym roku z PESA Bydgoszcz.

30-lecie Darpol Bydgoszcz

26 października 2018 r. odbyła się uroczysta gala jubileuszowa z okazji 30-lecia firmy Darpol Bydgoszcz.;W gronie pracowników, głównych partnerów i niezwykle ciepłej atmosferze można było przekonać się, jak przez ostatnie lata Darpol zmienił się z małej kilkuosobowej firmy w prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo obsługujące większość firm z branży pojazdów szynowych, codziennie rozwiązujące poważne problemy w największych projektach na polskiej kolei.

Bydgoszcz z Open Payment System. Bilet na karcie płatniczej

Możliwość zakupu biletów elektronicznych przy pomocy jedynie zbliżeniowej karty płatniczej? Od dzisiaj to możliwe, a wszystko dzięki Open Payment System, który od wtorku (9 października) zapewnia takie rozwiązanie. Nowoczesne biletomaty pokładowe zainstalowane zostały we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej i pozwalają na zakup zarówno jednorazowych, jak i czasowych biletów.

Bydgoszcz: Rozbudowa ul. Kujawskiej. Miasto czeka na koniec kontroli UZP

Bydgoszcz czeka na finisz kontroli Urzędu Zamówień Publicznych, która pozwoli na podpisanie umowy ramowej z wykonawcami prac budowlanych na ul. Kujawskiej, w ramach której powstanie druga jezdnia oraz torowisko tramwajowe. Częścią zadania będzie też przebudowa schodów do rewitalizowanego obecnie parku na Wzgórzu Wolności.

Bydgoszcz planuje trzy nowe trasy tramwajowe na nową perspektywę

Miasto przygotowuje się do kolejnej perspektywy unijnej i rozpoczyna prace nad dokumentacją, która pozwoli ubiegać się o fundusze na budowę. Bydgoszcz ma w planach budowę trzech tras – od ul. Rycerskiej do Gdańskiej, od ul. Chodkiewicza do Ronda Fordońskiego, a ostatnia ma połączyć Rondo Kujawskie z Rondem Grunwaldzkim.

Elf2 w narodowych barwach – mocny akcent na koniec kontraktu z Podkarpacia [FILM]

W czwartek 27 września na Dworcu Głównym PKP w Rzeszowie został odebrany ostatni Elf2 wyprodukowany przez PESA Bydgoszcz dla województwa podkarpackiego. To wyjątkowy pojazd!

Samorząd Podkarpacia planuje zakup 10 pojazdów

Na Dworcu Głównym w Rzeszowie został odebrany ostatni Elf 2 wyprodukowany przez Pesę Bydgoszcz dla województwa podkarpackiego w ramach zamówienia na siedem EZT. Pojazd nie jest utrzymany w zielono-niebieskiej kolorystyce, a w biało-czerwonych barwach narodowych. To pomysł na uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W pierwszą trasę pojazd pojechał do Przeworska.

Subskrybuje zawartość