warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Bydgoszcz

Towary sprawniej przejadą przez Bydgoszcz do Gdyni

Sprawniejszy i szybszy przewóz towarów kolejową obwodnicą Bydgoszczy – takie będą efekty prac na linii kolejowej nr 201 na odcinku Nowa Wieś Wielka – Maksymilianowo. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na opracowanie i wykonanie robót o wartości 14 mln zł. To kolejne zadanie PLK, które ma usprawnić przewóz towarów ze Śląska przez Bydgoszcz do trójmiejskich portów. Roboty finansowane będą ze środków budżetowych.

Do Berlina z PKP Intercity - od 14,9 EUR [FILM]

Cztery wygodne połączenia dziennie z Warszawy, pięć z Poznania i jedno z Trójmiasta przez Bydgoszcz pozwalają dotrzeć do stolicy Niemiec w różnych porach dnia.

Bydgoszcz szykuje przetarg na tramwaj przez Kazimierza Wielkiego

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy przymierza się do budowy nowej linii tramwajowej w ciągu Kazimierza Wielkiego, łączącej Fordońską z Toruńską. Przetarg miałby zostać ogłoszony jesienią.

Nocny pociąg z Warszawy do Trójmiasta i Kołobrzegu pojedzie latem trasą objazdową

Tylko jeden nocny pociąg połączy w sezonie letnim 2019 Warszawę z Trójmiastem i Kołobrzegiem. Na dodatek pojedzie wydłużoną trasą przez Kutno i Bydgoszcz. PKP Intercity tłumaczy, że możliwości innego trasowania pociągów nie ma, ze względu na liczne prace modernizacyjne prowadzone przez PKP PLK.

Przedstawiciel HRC: Opór przed nami duży. Pora skończyć z polityką monopolistyczną

Pesa, powołując się na nowe okoliczności, złożyła nowe odwołanie od toczącego się przetargu na dostawy do 213 nowych tramwajów dla Warszawy. Bydgoski producent wskazuje, że Hyundai – aby zdążyć z produkcją – założył prowadzenie prac projektowych oraz uzgodnień ws. komponentów jeszcze przed podpisaniem umowy. – Moim zdaniem opór konkurencji przed nowym, dobrym jakościowo i cenowo producentem jest bardzo duży i to nie tylko ze strony Pesy Bydgoszcz – mówi Marcin Jędryczka, przedstawiciel Hyundai Rotem Company.

Decyzja KIO w sprawie przetargu na tramwaje: nie będzie powołania biegłego

W piątek 22 marca odbyła się kolejna rozprawa przed Krajową Izbą Odwoławczą (KIO) w sprawie odwołania złożonego przez PESA Bydgoszcz na wybór najkorzystniejszej oferty w  przetargu na 213 nowych tramwajów dla Warszawy. 8 lutego 2019 roku Tramwaje Warszawskie ogłosiły, że największą liczbę punktów w przetargu uzyskała firma Hyundai Rotem Company. KIO oddaliło wnioski dowodowe przedstawione przez Pesę i nie zostanie powołany biegły. Skład orzekający przychylił się w tym zakresie do argumentacji przedstawianej przez Tramwaje Warszawskie i przedstawicieli Hyundai Rotem Company. Ogłoszenie treści wyroku zaplanowano na środę 27 marca.
 

Umowa RegioJet i Pesa Bydgoszcz SA podpisana

RegioJet - największy, w pełni prywatny, kolejowy przewoźnik pasażerski w Europie Środkowej oraz PESA - lider wśród polskich producentów taboru podpisali umowę na dostawę siedmiu nowych, niskopodłogowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Pesa Elf.eu, które będą obsługiwać regionalne połączenia w rejonie Usti. Łączna wartość kontraktu wynosi ponad 84 mln PLN, a pojazdy zostaną dostarczone do Czech w drugiej połowie 2021 i będą wozić pasażerów Regionu Usteckiego od grudnia 2021. Podpisana w Ambasadzie RP w Pradze umowa jest konsekwencją wygranego przez RegioJet przetargu na obsługę połączeń kolejowych na liniach U5, U7 i U13 w czeskim regionie Usti.

KZŁ Bydgoszcz ze złotym medalem Akademii Polskiego Sukcesu

Trzy lokalne firmy odebrały 1 marca na Wielkiej Gali XXX lecia Polskiegu Klubu Biznesu złote medale Akademii Polskiego Sukcesu. Nagrodzeni to Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. z Bydgoszczy za a kontynuowanie ponad 150 letniej tradycji firmy i podążanie za nowoczesnością poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie elektromobilności. Medale tego samego koloru odebrało również czasopismo Profile Biznes z Bydgoszczy oraz Prezes Firmy Mat-Bud z Rozgart.

Link z homologacją EBA i UTK

Wyprodukowane przez Pesa Bydgoszcz dla niemieckiego przewoźnika NEB spalinowe pojazdy Link 600-20 uzyskały podwójną homologację, co oznacza, ze mogą bez przeszkód być wykorzystywane w ruchu transgranicznym.

PESA LINK z podwójną homologacją! Polska i Niemcy

Wyprodukowane przez PESA Bydgoszcz dla niemieckiego przewoźnika NEB spalinowe pojazdy LINK 600-20 uzyskały podwójną homologację.
Subskrybuje zawartość