warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Bydgoszcz

Linia Gdynia – Kościerzyna – Bydgoszcz dwutorowa i zelektryfikowana

Linia kolejowa nr 201 na odcinku Gdynia-Kościerzyna-Bydgoszcz zostanie zelektryfikowana i będzie dwutorowa – poinformował wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński

Jubileuszowy 500. tramwaj Pesy już jeździ

Pesa przekazała MZK Bydgoszcz pierwszy z 18 przewidywanych właśnie tym kontraktem tramwaj Swing. Do czternastu pojazdów bydgoskiego producenta jeżdżących dotąd po jej macierzystym mieście dołączył więc dziś piętnasty, który jak się okazuje jest tramwajem szczególnym - jest to bowiem 500. tramwaj z bydgoskiej fabryki oddany do eksploatacji na rynku polskim.

Pięćsetny tramwaj Pesy wyjechał właśnie na tory w Bydgoszczy

Dzisiaj (21 września) Bydgoszcz odebrała pierwszy tramwaj z nowego zamówienia, zakładającego dostawy 18 pojazdów. Jest to zarazem 500. tramwaj, jaki opuścił zakłady Pesy.

Toruń promuje miasto... dowozem do lotniska w Bydgoszczy

Urząd miasta Torunia ogłosił przetarg na promocję swojego miasta w ramach przewozu pasażerów na trasie do Portu Lotniczego Bydgoszcz. To pierwszy krok w stronę porozumienia między miastami odnośnie lotniska, o którym mówi się od lat.

Koleje Wielkopolskie dostaną 10 nowych EZT-ów ELF2

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu podpisano umowę pomiędzy Województwem Wielkopolskim a Pesa Bydgoszcz na dostawę kolejnych 10 elektrycznych zespołów trakcyjnych do wykonywania wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich.

Umowa na Elfy2 dla Wielkopolski podpisana. Będą pachnące

23 sierpnia 2017 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu podpisano umowę pomiędzy Województwem Wielkopolskim a Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA na dostawę kolejnych 10 elektrycznych zespołów trakcyjnych.

Betonowa płyta spadła na tory pod Iławą. Uszkodzony pociąg PolRegio [film]

Na linii kolejowej pomiędzy stacjami Samborowo - Rudzienice Suskie około godziny 13:00 w czwartek 17 sierpnia, podczas prac przy wiadukcie drogowym, na tory spadła betonowa płyta. Zatrzymany i uszkodzony został pociąg Przewozów Regionalnych relacji Bydgoszcz Główna –;Olsztyn Główny.

Bydgoszcz z przetargiem na trasę tramwajową wzdłuż Kujawskiej

Bydgoszcz ogłosiła przetarg na budowę trasy tramwajowej wzdłuż Kujawskiej wraz z rozbudową układu drogowego. Samorząd zastosował nietypową procedurę ograniczoną na umowę ramową, która zostanie podpisana z trzema wykonawcami, którym z kolei zlecona zostanie realizacja prac.

Powstanie koncepcja alternatywnej trasy dla ciągu Bydgoszcz – Trójmiasto. Z elektryfikacją

PKP PLK ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla projektu "Prace na pozostałych liniach kolejowych należących do alternatywnego ciągu transportowego Bydgoszcz – Trójmiasto i stycznych.

Spada komfort podróżowania na trasie Warszawa – Bydgoszcz?

Bydgoszcz, ponad 350-tysięczne duże miasto, była przez lata swoistym "kolejowym zaściankiem", posiadającym bardzo ubogą ofertę połączeń ze stolicą Polski.
Subskrybuje zawartość