warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Bydgoszcz

PKP Intercity inwestuje w elektryczne zespoły trakcyjne i zmodernizuje 14 pociągów

PKP Intercity podpisało umowę na modernizację 14 elektrycznych zespołów trakcyjnych ED74 z konsorcjum spółek Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki” oraz PESA Bydgoszcz. Wartość kontraktu to blisko 275 mln zł brutto. Umowa jest jednym z elementów największego programu inwestycyjnego w historii PKP Intercity.

PKP Intercity podpisało umowę na modernizację ED74

27 czerwca PKP Intercity podpisało umowę na modernizację 14 elektrycznych zespołów trakcyjnych ED74. Prace wykona konsorcjum spółek ZNTK Mińsk Mazowiecki i Pesa Bydgoszcz – producent pojazdów. Wartość kontraktu to blisko 274,8 mln zł brutto, czyli prawie 17,5 mln zł. za modernizację jednej sztuki 11-letnich pojazdów.

Umowa na modernizacje ED74 podpisana

PKP Intercity podpisało umowę na modernizację 14 elektrycznych zespołów trakcyjnych ED74 z konsorcjum spółek Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego "Mińsk Mazowiecki" oraz PESA Bydgoszcz.

Bydgoszcz zapowiada remont torowiska na Toruńskiej. Ceny będa niższe?

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy wysłał do dziennika urzędowego UE wstępne ogłoszenie informacyjne o zamiarze przeprowadzenia przetargu na projekt i przebudowę torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Toruńskiej. To już drugie podejście do remontu tego odcinka sieci.

20 czerwca 2019 roku ruszają wakacyjne, kolejowe połączenia Arriva z Bydgoszczy do Helu

To już po raz czwarty Arriva uruchomi wakacyjne połączenia pomiędzy Bydgoszczą, Trójmiastem i Helem. Oferta Multi Plaża to propozycja pociągów międzyregionalnych i regionalnych uruchamianych na zasadach komercyjnych.
Codziennie od 20 czerwca do 31 sierpnia br. Arriva uruchomi  pociągi:
• Słoneczny Patrol, relacji Bydgoszcz Gł. - Hel - Bydgoszcz Gł.
• Leżak relacji, Hel - Władysławowo - Hel
• Parawan relacji, Hel - Władysławowo – Hel

Moc atrakcji na Dzień Dziecka z PKP Intercity

Zwiedzanie lokomotywy i wagonów, warsztaty kreatywne, animacje z moderatorem, konkursy i słodkie upominki – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych przez PKP Intercity na Dzień Dziecka. Przewoźnik zapewni moc atrakcji, które 1 czerwca będą dostępne dla najmłodszych na dworcu kolejowym Bydgoszcz Główna. Wstęp wolny.

Pierwszy wagon tramwajowy "Twist" dla Gorzowa oficjalnie zaprezentowany.

Na ręce prezydenta miasta Jacka Wójcickiego, dyrektor sprzedaży PESA Bydgoszcz S.A przekazał pierwszą kartę pojazdu, która oficjalnie otworzyła drzwi do nowego wagonu tramwajowego „Twist”.To pierwszy z  14 zamówionych wagonów tramwajowych, które już wkrótce będą wozić gorzowskich pasażerów.

Trakcja PRKiI dementuje informację o rozwiązaniu umowy z ZDW Bydgoszcz

W piątek, 26 kwietnia, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy poinformował o zerwaniu umowy z firmą Trakcja PRKiI dotyczącej rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 548 na odcinku Stolno – Wąbrzeźno. Zamawiający zarzucał spółce m.in. zbyt małe zaangażowanie w realizację prac. Inne zdanie co do całej sytuacji ma wykonawca. Poniżej publikujemy stanowisko firmy.

Towary sprawniej przejadą przez Bydgoszcz do Gdyni

Sprawniejszy i szybszy przewóz towarów kolejową obwodnicą Bydgoszczy – takie będą efekty prac na linii kolejowej nr 201 na odcinku Nowa Wieś Wielka – Maksymilianowo. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na opracowanie i wykonanie robót o wartości 14 mln zł. To kolejne zadanie PLK, które ma usprawnić przewóz towarów ze Śląska przez Bydgoszcz do trójmiejskich portów. Roboty finansowane będą ze środków budżetowych.

Do Berlina z PKP Intercity - od 14,9 EUR [FILM]

Cztery wygodne połączenia dziennie z Warszawy, pięć z Poznania i jedno z Trójmiasta przez Bydgoszcz pozwalają dotrzeć do stolicy Niemiec w różnych porach dnia.
Subskrybuje zawartość