warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Bydgoszcz

Zmiany na trasie Warszawa – Bydgoszcz. Ale część pociągów nadal przez Iławę

W związku z prowadzonymi przez PKP PLK pracami modernizacyjnymi na linii kolejowej nr 18 pociągi dalekobieżne PKP Intercity między Bydgoszczą a Warszawą trasowane są objazdem przez Toruń Wsch., Jabłonowo Pomorskie i Iławę Gł.

Pesa podpisała umowę na dostawę tramwajów dla Gdańska

Pesa Bydgoszcz podpisała 15 lutego umowę na dostawę 15 nowych tramwajów dla Gdańska. Na zakup nowych pojazdów stolica Pomorza otrzyma dofinansowanie unijne w łącznej wysokości 268 mln zł.

Pesa wygrywa w przetargu SKM Warszawa. Mamy wizualizację

SKM Warszawa rozstrzygnęła przetarg na 8 pięcioczłonowych i 5 czteroczłonowych ezt. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Pesa Bydgoszcz.

PLK zlecają projekt modernizacji i elektryfikacji linii Bydgoszcz - Kostrzyn

Lepsza komunikacja pasażerska, sprawniejszy i szybszy przewóz towarów, większe bezpieczeństwo, nowocześniejsze perony - to przewidywane efekty prac na liniach kolejowych między Bydgoszczą a Kostrzynem (nr 18 i 203). PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za 5,3 mln zł (netto) na dokumentację przedprojektową. Kontrakt obejmuje możliwość elektryfikacji odcinka Piła – Kostrzyn.

PESA bez Roberta Świechowicza! Nowy Prezes i Wiceprezes

W dniu 3 stycznia 2018 roku Rada Nadzorcza dokonała zmian w składzie Zarządu PESA Bydgoszcz SA. Na funkcję Prezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego powołano Krzysztofa Sędzikowskiego. Wiceprezesem, Dyrektorem Finansowym został Andrzej Juszczyński.

Nowi szefowie Pesy mają pomóc w pozyskaniu inwestora

Rada Nadzorcza dokonała zmian w składzie zarządu Pesy Bydgoszcz. Prezesem i dyrektorem generalnym został Krzysztof Sędzikowski. Wiceprezesem i dyrektorem finansowym został  Andrzej Juszczyński.

Krzysztof Sędzikowski nowym prezesem Pesy

Potwierdziły się informacje o zmianach w zarządzie Pesy Bydgoszcz. Na stanowisku prezesa firmy Roberta Świechowicza zastąpił Krzysztof Sędzikowski. Wiceprezesem i dyrektorem finansowym został Andrzej Juszczyński.;

W środę zmiany w zarządzie Pesy. Będzie nowy prezes?

Zdaniem "Pulsu Biznesu" jest niemal pewne, że 3 stycznia zmieni się prezes Pesy Bydgoszcz. Roberta Świechowicza miałby zastąpić;Krzysztof Sędzikowski. Spółka nie potwierdza tych informacji, ale do zmian w zarządzie z pewnością dojdzie.

Bydgoszcz dokupiła w Pesie trzy dodatkowe tramwaje

W zeszłym tygodniu ZDMiKP Bydgoszcz podpisał umowę z Pesą na dostawę trzech dodatkowych krótkich tramwajów w ramach rozszerzenia poprzedniego kontraktu na dostawy 18 pojazdów. Nowe tramwaje wyjadą na tory w I połowie przyszłego roku.

Przedstawiciele UTK z wizytą w zakładach Pesy Bydgoszcz

Pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego odwiedzili zakłady Pesy Bydgoszcz, dzięki czemu mieli okazję poznać specyfikę pracy spółki oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące regulacji. Spotkanie jest kontynuacją cyklu spotkań z przedsiębiorstwami kolejowymi w ich siedzibach. Poprzednia wizyta odbyła się w LHS w Zamościu.

Subskrybuje zawartość