warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Bydgoszcz

Bydgoszcz liderem wzrostu wśród lotnisk poniżej miliona pasażerów

Port Lotniczy Bydgoszcz podsumował wyniki pasażerskie za styczeń 2019 roku. W ubiegłym miesiącu lotnisko obsłużyło prawie 30 tys. pasażerów, a więc o ponad 22 proc. więcej niż w pierwszym miesiącu roku 2018. Władze obiektu zwracają uwagę, że port jest liderem wzrostu wśród lotnisk poniżej miliona pasażerów.

Rusza procedura środowiskowa dla S10 Bydgoszcz-Toruń

Rozpoczęły się formalne przygotowania do rozpoczęcie prac związanych z realizacją kluczowej inwestycji drogowej na sieci krajowej w województwe kujawsko-pomorskim.

PESA dostarczy 13 Swingów dla Sofii

Umowa pomiędzy PESA Bydgoszcz SA, a Stolichen Electrotransport EAD na dostawę 13 niskopodłogowych tramwajów Swing 122NaSF2 przegubowych została podpisana w stolicy Bułgarii dzisiaj 29 stycznia br. Nowe Swingi o długości 30 m są niskopodłogowe i klimatyzowane, mają 41 miejsc siedzących i 160 stojących, platformę dla wózków, są przystosowane dla osób niepełnosprawnych i niedowidzących. 

KZŁ uruchomiły SDIP zintegrowany z CSDIP PKP PLK

"HOW IT's MADE", czyli jak KZŁ Bydgoszcz jako pierwszy i do tej pory jedyny producent wyprodukował i uruchomił SDIP zintegrowany z CSDIP PKP Polskich Linii Kolejowych.

KZŁ Bydgoszcz uruchomił SDIP zintegrowany z CSDIP PKP PLK

KZŁ Bydgoszcz jako pierwszy i do tej pory jedyny producent wyprodukował i uruchomił SDIP zintegrowany z Centralną Aplikacją Sterującą Dynamicznej Informacji Pasażerskiej PKP Polskich Linii Kolejowych.

„HOW IT’s MADE”

Czyli jak KZŁ Bydgoszcz jako pierwszy i do tej pory jedyny producent wyprodukował i uruchomił SDIP zintegrowany z CSDIP PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

W Szczecinie Głównym są już nowe wyświetlacze. Zastąpiły zaledwie 6-letnie urządzenia [zdjęcia]

Na całkowicie zmodernizowanym peronie 2 na stacji Szczecin Główny działają już nowe urządzenia informacji pasażerskiej. Zastąpiły zaledwie 6-letnie urządzenia tego samego producenta: KZŁ Bydgoszcz.

Bydgoszcz: Prawie 25% wzrost liczby pasażerów w 2018 roku

Port Lotniczy Bydgoszcz podsumował statystyki pasażerskie za grudzień. Miesiąc zamknął się liczbą równo 30 tysięcy odprawionych pasażerów, co oznacza wzrost o 17,4% w stosunku do grudnia 2017 roku. Wykonane zostały 450 operacje, co z kolei przekłada się na 27,1 % wzrostu. Cały rok 2018 lotnisko zakończyło liczbą 413,245 tys. podróżnych i wzrostem o 24,7% w stosunku do roku 2017.

3,2 mld zł dofinasowania unijnego na przebudowę Węglówki i stacji Rzeszów Główny

28 grudnia, Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisało 11 umów o dofinansowaniu inwestycji.;Ponad 3,2 mld zł dofinansowania otrzymały PKP Polskie Linie Kolejowe na realizację dwóch inwestycji: przebudowę stacji Rzeszów Główny i Węglówki na odc. Chorzów Batory – Tarnowskie Góry – Karsznice – Inowrocław – Bydgoszcz – Maksymilianowo.;

Prezydent Bydgoszczy chce aby Marian Rejewski pozostał patronem pociągu

Zwracam się do Pana Prezesa z prośbą o nadanie jednemu z połączeń pasażerskich sieci Intercity, relacji Bydgoszcz-Warszawa, stałej nazwy "Rejewski" – napisał w liście do Marka Chraniuka, szefa PKP Intercity Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.
Subskrybuje zawartość