warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Bydgoszcz

PLK przygotowuje inwestycje na linii 356 i 357

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowy na aktualizację studiów wykonalności dla inwestycji na liniach Poznań Wschód – Bydgoszcz oraz Luboń koło Poznania – Wolsztyn.;

Szybciej z Poznania do Bydgoszczy i do Wolsztyna

Skrócenie czasu podróży, wygodne perony, sprawniejszy przewóz towarów oraz większy poziom bezpieczeństwa – to przewidywane efekty kontynuacji prac na liniach Poznań Wschód – Bydgoszcz i Luboń koło Poznania – Wolsztyn – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe

Umowy na studia wykonalności rewitalizacji linii w Wielkopolsce podpisane

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały dwie umowy na aktualizację studiów wykonalności rewitalizacji linii Poznań Wschód – Bydgoszcz i Luboń koło Poznania – Wolsztyn.

Bydgoszcz: Ruszyły wyburzenia pod tramwaj i jezdnię na Kujawskiej

Trwają pierwsze wyburzenia budynków kolidujących z przyszłą rozbudową ulicy Kujawskiej. Inwestycja, w ramach której pojawi się druga jezdnia oraz torowisko tramwajowe, znacznie skracające podróże z Wyżyn i Wzgórza Wolności do centrum, ruszy jesienią.

Bydgoszcz dołożyła środki i wybrała wykonawcę tramwaju na Kujawskiej

Bydgoszcz rozstrzygnęła oferty w przetargu na budowę trasy tramwajowej wzdłuż Kujawskiej wraz z rozbudową układu drogowego. Miasto postanowiło dołożyć 30 milionów złotych do najtańszej oferty, złożone przez konsorcjum, któremu przewodzi lokalna firma Gotowski.

Bydgoszcz na razie bez remontu tramwaju na Toruńskiej

Fiaskiem zakończył się przetarg na przebudowę torowiska tramwajowego w ciągu Toruńskiej w Bydgoszczy. Złożone oferty ok. dwukrotnie przekraczały budżet i zamawiający – ZDMiKP w Bydgoszczy – unieważnił postępowanie.

Po przejęciu Pesy PFR chce zbudować znaczącą grupę kolejową

Polski Fundusz Rozwoju oraz Pesa Bydgoszcz podpisały umowę inwestycyjną, na mocy której PFR zaangażuje się w finansowanie producenta taboru. Celem PFR jest przejęcie kontroli nad Pesą, a następnie umocnienie i dalszy rozwój spółki, w szczególności jej potencjału eksportowego na europejskich rynkach. Po stworzeniu silnej grupy kolejowej PFR będzie szukał dla mniej prywatnego inwestora.

KZŁ Bydgoszcz liczą na rozwój elektromobilności w Polsce

Perspektywy rozwoju stacji ładowania e-samochodów skłaniają polski przemysł do inwestowania w produkcję ładowarek. Spółka KZŁ Bydgoszcz wprowadziła na rynek urządzenia do ładowania samochodów prądem zmiennym trójfazowym 44 kW. Bydgoska spółka opracowuje też urządzenie na prąd stały.

Bydgoszcz jak Wrocław. Będzie bilet na karcie płatniczej

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy przygotowuje w tym mieście podobną usługę, jak ta uruchomiona wiosną we Wrocławiu. Docelowo we wszystkich autobusach i tramwajach będzie można podróżować bez osobnego biletu, a opłata będzie pobierana z karty płatniczej.

Bydgoszcz: ZUE z umową na przebudowę tramwaju wzdłuż Wojska Polskiego

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy podpisał umowę z ZUE na przebudowę trasy tramwajowej w ciągu ul. Wojska Polskiego od pętli Magnuszewska do skrzyżowania ze Szpitalną i Szarych Szeregów. Sporym wyzwaniem będzie przebudowa rozjazdów u zbiegu Wojska Polskiego, Szpitalnej, Szarych Szeregów, Bełzy.
Subskrybuje zawartość