warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Bydgoszcz

Część pociągów Warszawa – Bydgoszcz przez Iławę. Cena ta sama, czas nawet lepszy

Dość niezwykle będzie wyglądała trasa części pociągów, które w nowym rozkładzie jazdy połączą Warszawę z Bydgoszczą. Pojadą okrężną trasą przez Iławę, a mimo to ich czas jazdy będzie krótszy lub podobny do pociągów, które pojadą najkrótszą linią przez Sochaczew, Włocławek i Toruń Główny.

PKP PLK: 1500 km nowych linii do obsługi CPK

Budowa CPK będzie wiązała się z powstawaniem nowych linii kolejowych. Nowych tras KDP (ale raczej o prędkości 250 km/h) doczekają się np. Warszawa, Łódź, Trójmiasto, Bydgoszcz, Toruń oraz Wrocław (niekoniecznie po śladzie „Ygreka”). Trasy do Poznania, Szczecina, Białegostoku i Lublina oraz CMK czeka natomiast dalsza modernizacja – takie wstępne założenia przedstawił podczas Kongresu 590 prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

MPK Kraków wybiera tramwaje od Stadlera i Solarisa zamiast Pesy

MPK Kraków poinformowało, że w wyznaczonym terminie (czyli dziś, 10 listopada) przedstawiciele Pesy nie stawili się na podpisanie umowy na ramową dostawę 50 tramwajów oraz nie przedłużyła wadium. „Fakt niewniesienia wymaganej przez MPK SA w Krakowie gwarancji finansowej w wysokości 29,9 mln zł jest zaskoczeniem, ponieważ PESA Bydgoszcz SA potwierdziła pisemnie 9 listopada, że zawarła umowę kredytową i może wykorzystać przyznane środki w wysokości do 100 mln zł na realizację tego zamówienia” tłumaczy MPK w dzisiejszym oświadczeniu. W efekcie MPK zdecydowało o wyborze oferty Stadlera i Solarisa. do do nich trafi umowa warta 430 mln zł.

Pogorszenie oferty kolejowej w Bydgoszczy wynikiem prac modernizacyjnych

Bydgoszcz, gdzie mieści się m.in. siedziba Pesy, zaliczana jest do ważnych węzłów kolejowych w Polsce. W związku z doniesieniami o stale pogarszających się warunkach świadczenia kolejowych usług przewozowych, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zwróciło się z prośbą do PKP Intercity o przedstawienie stanowiska w sprawie bieżącej sytuacji połączenia Bydgoszczy z Warszawą. Spółka tłumaczy, że pogorszenie oferty wynika z obecnie realizowanych prac modernizacyjnych na kolei.

Pociągiem do bydgoskiego lotniska? Do 2020 roku raczej nie

Czy budowa linii kolejowej do Portu Lotniczego Bydgoszcz jest możliwa? Mamy stanowisko MIB w tej sprawie.

Z Warszawy do Bydgoszczy o godzinę dłużej i tylko trzema Flirtami3. Dlaczego?

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zwróciło się z prośbą do Spółki PKP Intercity o przedstawienie stanowiska ws. coraz gorszej oferty połączeń na trasie Warszawa - Bydgoszcz.

EN71KM w zastępstwie za dwa Elfy2 Kolei Śląskich

Na śląskich torach wkrótce pojawią dwa pojazdy w zielono-białych barwach. Pociągi w nietypowej dla KŚ szacie kolorystycznej to pojazdy zastępcze dostarczone przez Pesę Bydgoszcz w zamian za dwa czteroczłonowe Elfy 2.

MPK gotowe do podpisania umowy na dostawę 50 tramwajów do Krakowa

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie wezwało Pesę Bydgoszcz do zawarcia 10 listopada 2017 roku umowy ramowej (obejmującej 50 tramwajów) wraz z umową realizacyjną pierwszej części zamówienia obejmującej dostawę 35 tramwajów o wartości blisko 300 mln zł. Jednocześnie producent został zobowiązany do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania tej umowy w wysokości 29,9 mln zł (na wypadek m.in. opóźnień w terminowej realizacji dostaw).

Modertrans dostarczy 40 nowych Moderusów dla Wrocławia

O kontrakt na dostawę kolejnych 40 nowych tramwajów dla MPK we Wrocławiu ubiegały się dwie firmy: Modertrans Poznań i Pesa Bydgoszcz. Firma z Wielkopolski zaoferowała stolicy Dolnego Śląska tramwaje typu Moderus Beta za kwotę blisko 176,2 mln zł brutto. Oferta firmy Pesa Bydgoszcz zakładała dostawę tramwajów typu Pesa Twist i opiewała na kwotę ponad 324,4 mln zł.

Koleje Mazowieckie: To Stadler dostarczy 71 ezt

W ogłoszonym 1 czerwca 2017 r. postępowaniu przetargowym na zakup 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Kolei Mazowieckich stanęło trzech producentów taboru kolejowego: Newag, Stadler Polska oraz konsorcjum firm Pesa Bydgoszcz i ZNTK „Mińsk Mazowiecki”.
Subskrybuje zawartość