warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Bydgoszcz

Bydgoszcz: Rozbudowa ul. Kujawskiej. Miasto czeka na koniec kontroli UZP

Bydgoszcz czeka na finisz kontroli Urzędu Zamówień Publicznych, która pozwoli na podpisanie umowy ramowej z wykonawcami prac budowlanych na ul. Kujawskiej, w ramach której powstanie druga jezdnia oraz torowisko tramwajowe. Częścią zadania będzie też przebudowa schodów do rewitalizowanego obecnie parku na Wzgórzu Wolności.

Bydgoszcz planuje trzy nowe trasy tramwajowe na nową perspektywę

Miasto przygotowuje się do kolejnej perspektywy unijnej i rozpoczyna prace nad dokumentacją, która pozwoli ubiegać się o fundusze na budowę. Bydgoszcz ma w planach budowę trzech tras – od ul. Rycerskiej do Gdańskiej, od ul. Chodkiewicza do Ronda Fordońskiego, a ostatnia ma połączyć Rondo Kujawskie z Rondem Grunwaldzkim.

Elf2 w narodowych barwach – mocny akcent na koniec kontraktu z Podkarpacia [FILM]

W czwartek 27 września na Dworcu Głównym PKP w Rzeszowie został odebrany ostatni Elf2 wyprodukowany przez PESA Bydgoszcz dla województwa podkarpackiego. To wyjątkowy pojazd!

Samorząd Podkarpacia planuje zakup 10 pojazdów

Na Dworcu Głównym w Rzeszowie został odebrany ostatni Elf 2 wyprodukowany przez Pesę Bydgoszcz dla województwa podkarpackiego w ramach zamówienia na siedem EZT. Pojazd nie jest utrzymany w zielono-niebieskiej kolorystyce, a w biało-czerwonych barwach narodowych. To pomysł na uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W pierwszą trasę pojazd pojechał do Przeworska.

Bydgoszcz: Tramwaj na Kujawskiej. Wypada Trakcja i AB Kauno Tiltai, zostaje dwóch wykonawców

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował właśnie, że wybór oferty złożonej przez Trakcję PRKiI oraz AB Kauno Tiltai w przetargu ramowym na budowę trasy tramwajowej wzdłuż Kujawskiej wraz z rozbudową układu jezdni został unieważniony. Jednocześnie ważność zachowuje wybór dwóch pozostałych ofert.

Pięć przebudowanych pociągów z PESY obsłuży kijowskie lotnisko

Pięć szynobusów wyprodukowanych przez PESĘ Bydgoszcz będzie kursować pomiędzy głównym dworcem w Kijowie a Międzynarodowym Portem Lotniczym Boryspol, który znajduje się poza miastem – poinformował wczoraj (24 września) szef UZ Evgen Kravtsov.

PESA podsumowuje targi w Berlinie: z optymizmem w przyszłość!

Ponad 100 spotkań na stoisku, w tym z kluczowymi klientami, jak choćby DB, konferencja prasowa z udziałem PFR jako nowego właściciela i umowa z PKP Cargo - tak w skrócie można podsumować aktywność PESA Bydgoszcz na tegorocznych targach InnoTrans.

Bydgoszcz myśli o biletach czasowych. Zadecydują mieszkańcy

Od miesięcy bydgoszczanie słyszą zapowiedzi o wprowadzeniu w mieście coraz popularniejszych w Polsce „czasówek”. O ich wdrożeniu mówił w listopadzie ubiegłego roku prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Od czasu zapowiedzi nic się jednak nie zmieniło, poza faktem, że urzędnicy utknęli w analizach – w jakiej formie należy bowiem bilety czasowe w Bydgoszczy wprowadzić. Pomóc im mają w tym jednak sami mieszkańcy.

KZŁ Bydgoszcz: Stacja ładowania ecoMOTO na InnoTrans

Kolejowe Zakłady Łączności pokazały na tegorocznej edycji targów InnoTrans stację ładowania pojazdów elektrycznych ecoMOTO. Urządzenia można było zobaczyć na wspólnym stoisku Grupy PKP.

PKP Cargo przetestuje prototypową hybrydę Pesy

Narodowy przewoźnik towarowy będzie współpracować z Pesą Bydgoszcz i Instytutem Pojazdów Szynowych „TABOR” w Poznaniu w pracach badawczo-rozwojowych przy budowie dwusystemowej lokomotywy autonomicznej.

Subskrybuje zawartość