warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Ełk

Modernizacja linii ze Szczytna do Ełku zakończy się później

PKP Polskie Linie Kolejowe podsumowuje prace wykonane na linii Szczytno – Ełk. Zarządca infrastruktury informuje, że prace zakończą się dopiero za rok, choć pierwotnie podawał termin na koniec 2019 r.;

Awaria rogatek na przejeździe kolejowym na drodze Ełk- Augustów. Korki!

Korki tworzą się w poniedziałek na drodze krajowej nr 16 między Ełkiem a Augustowem.

PLK podsumowuje prace wykonane na Warmii i Mazurach

PKP Polskie Linie Kolejowe podsumowały dotychczasową realizację inwestycji w województwie warmińsko-mazurskim. W przygotowaniu są kolejne trasy w województwie, m.in. Szczytno – Ełk czy Olsztynek – Działdowo.

Krajowy Program Kolejowy przynosi efekty na Warmii i Mazurach

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują Krajowy Program Kolejowy, którego pierwsze efekty widać także w województwie warmińsko-mazurskim. Podróżni korzystają z pierwszych zmodernizowanych i wygodnych peronów, a pociągi sprawnie jeżdżą po nowych torach. Roboty się nie kończą, a w przygotowaniu są kolejne trasy w województwie, m.in. Szczytno – Ełk czy Olsztynek – Działdowo.

S16 Ełk - Knyszyn powstanie w systemie "Projektuj i buduj" do 2027 roku

W białostockim oddziale GDDKiA została podpisana umowa na przygotowanie dokumentacji projektowej na drogę ekspresową S16, na odcinku Ełk – Knyszyn. Przygotowane materiały pozwolą za dwa i pól roku wystąpić z wnioskiem o decyzję środowiskową. Realizacja zadania w systemie „Projektuj i buduj” przewidziana jest na lata 2024 (podpisanie umowy) – 2027 (zakończenie robót).

Postępy prac na linii Szczytno – Ełk [zdjęcia]

PKP PLK zaprezentowała zdjęcia z prac na linii nr 219 ze Szczytna do Ełku. Budowany jest nowy przystanek Pisz Wschodni. Powstają pierwsze perony dla podróżnych i wymieniane są tory.

Widać pierwsze efekty prac na linii Szczytno – Ełk. Perony i tory

Będą szybsze i wygodniejsze podróże ze Szczytna do Ełku dzięki modernizacji linii przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

IC Inka stoi na Centralnym prawie godzinę. Dlaczego?

Pociąg IC "Inka" relacji Łódź Fabryczna – Ełk stoi na dworcu Warszawa Centralna prawie godzinę. Na sprawę zwrócił uwagę nam Czytelnik.

Piękna mazurska linia kolejowa 223 proponowana do rewitalizacji po 2020 r.

Jedną z częściej postulowanych tras kolejowych do rewitalizacji jest linia nr 223 Czerwonka – Ełk. Obecnie PKP PLK prowadzi prace przygotowawcze nad projektami do unijnych programów realizowanych w latach 2021-2027. Wśród rozważanych zadań inwestycyjnych są prace na odcinku Czerwonka – Orzysz.;

Ruszyły prace na linii Szczytno-Ełk. Jest też dofinansowanie

Za blisko 380 mln zł zostanie zmodernizowany 111-km odcinek linii kolejowej ze Szczytna do Ełku na Mazurach. W czwartek w Olsztynie podpisano umowę na dofinansowanie tej inwestycji kwotą ponad 212 mln zł z programu Polska Wschodnia.
Subskrybuje zawartość