warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Ełk

Będzie elektryfikacja linii Ełk – Korsze

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na wykonanie dokumentacji projektowej związanej z modernizacją i elektryfikacją linii Ełk - Korsze.

Szybciej na Mazury i Podlasie dzięki modernizacji linii Korsze – Ełk

O pół godziny krócej z Olsztyna do Ełku przez Korsze, lepszy dostęp do pociągów, wygodniejsza obsługa na stacjach i przystankach oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – to efekty planowanej modernizacji i elektryfikacji linii z Korsz do Ełku.

PLK z umową na opracowanie dokumentacji modernizacji linii Korsze - Ełk

O pół godziny krócej pojadą pociągi z Olsztyna do Ełku przez Korsze. To efekty planowanej modernizacji i elektryfikacji linii z Korsz do Ełku. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na opracowanie dokumentacji i nadzór. Inwestycja szacowana na pół miliarda złotych zakończy się w 2023 roku.

Rail Baltica. Sześć ofert na dokumentację przedprojektową do Trakiszek

PKP PLK otworzyły oferty na aktualizację dokumentacji dla przebudowy i rozbudowy linii E75 na odcinku Ełk – Trakiszki w ramach Rail Baltiki. W sumie wystartowało sześć podmiotów, które wyceniły wykonanie dokumentacji przedprojektowej na kwoty od ok. 3,2 mln zł do 4,8 mln zł brutto.

290 mln zł na modernizacji linii Szczytno - Ełk

Krótszy czas dojazdu do mazurskich miejscowości wypoczynkowych, bardziej komfortowe stacje i przystanki, poprawa przepustowości linii i punktualności połączeń oraz zwiększenie dostępności transportu kolejowego – to planowane efekty prac na 112 km linii Szczytno – Ełk. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały dziś w Ełku umowę o wartości 290 mln zł na realizację projektu.

Ełk: Miasto wybrało wykonawcę naprawy zabytkowej lokomotywy parowej

Miasto Ełk informuje o rozstrzygniętym przetargu na naprawę zabytkowej lokomotywy parowej

Ełk wyremontuje stary parowóz, wagon pocztowy oraz węglarkę dla Ełckiej Kolei Wąskotorowej

Miasto Ełk przekaże do renowacji trzy historyczne obiekty kolejowe, które wzbogacą zasoby Ełckiej Kolei Wąskotorowej. Mowa tutaj o wagonie pocztowym pochodzącym z lat 60. XX wieku oraz zabytkowym parowozie i wagonie węglarce. To pierwszy etap prac rewitalizacyjnych głównej atrakcji turystycznej miasta, jakim jest muzeum kolei wąskotorowej. Na prace pozyskano aż 4,4 mln zł dofinansowania.

Ełk wykona renowację wagonu pocztowego

Miasto Ełk zleciło wykonanie renowacji zabytkowego normalnotorowego wagonu pocztowego.

Projektowanie Rail Baltiki z Białegostoku do Ełku może być tańsze

Polskie Linie Kolejowe przygotowują się do modernizacji 100-kilometrowego odcinka Białystok – Ełk. Rail Baltica to jedno z priorytetowych zadań inwestycyjnych na polskich torach. Spółka właśnie otworzyła koperty w przetargu na opracowanie dokumentacji wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla tego projektu.

Rail Baltiką do Trakiszek jednak szybciej. Aktualizacja studium

Polskie Linie Kolejowe uruchomiły właśnie przetarg, w którym poszukują wykonawcy dla wykonania aktualizacji studium wykonalności modernizacji odcinka Ełk – Trakiszki. Zarządca zmienił koncepcję dla prac na ostatnim odcinku Rail Baltiki. PLK chcą, by pociągi da samej granicy Polski z Litwą jechały co najmniej 160 km/h. To będzie wymagało jednak olbrzymich nakładów finansowych.
Subskrybuje zawartość