warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Gdańsk

Torpol najtańszy w przetargu dot. linii 227/249. Ale poza budżetem

Oferta złożona przez konsorcjum Torpolu i Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor za 482 mln zł brutto otrzymała najwyższą liczbę punktów w przetargu na roboty budowlane na linii 227/249 i stacji Gdańsk Zaspa Towarowa oraz linii 722.

Ponad kilometrowe dojście do Gdańska Głównego od strony PKS. Pomoże ZTM

PKP PLK rozpoczęło najważniejszą fazę przebudowy gdańskiego dworca głównego. Niestety w związku z nią znacznie pogorszy się dojście do dworca od strony PKS. Miasto Gdańsk wzięło sprawy w swoje ręce i podstawia z tej okazji autobus.

Gdańsk bez przejścia między dworcami PKP i PKS. Kilometr do przejścia

Rozpoczyna się przebudowa kolejnego segmentu przejścia podziemnego na stacji Gdańsk Główny – podały PKP PLK.

Gdańsk Główny: czas na przebudowę przejścia

Rozpoczyna się przebudowa kolejnego segmentu przejścia podziemnego na stacji Gdańsk Główny. Pasażerowie korzystają już z wygodnego dalekobieżnego peronu nr 2. Za 62 mln zł stacja Gdańsk Główny dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. staje się wygodniejsza i lepiej dostosowana do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Port Gdańsk z historycznym rekordem rocznym

Port Gdańsk w 2018 roku przeładował niemal połowę towarów, które przetransportowano przez wszystkie polskie porty. Dzięki temu jest coraz bliżej podium największych bałtyckich portów.

Port Gdańsk z historycznym rekordem rocznym

Port Gdańsk w 2018 roku przeładował niemal połowę towarów, które przetransportowano przez wszystkie polskie porty. Dzięki temu jest coraz bliżej podium największych bałtyckich portów.

Paweł Adamowicz dał Gdańskowi bilet w XXI wiek

Za rządów Pawła Adamowicza w Gdańsku powstała Pomorska Kolej Metropolitalna, lotnisko obsługuje dziś 25 razy więcej pasażerów, niż gdy obejmował urząd, port jest jedynym na południowym Bałtyku przyjmującym kontenerowce z Azji, a miasto ma jedną z lepszych sieci rowerowych w Polsce. Zamordowany prezydent w dwie dekady zmienił Gdańsk w europejską metropolię. I zostawił po sobie dużo planów.

Gdańsk. W piątek i w sobotę komunikacja miejska bezpłatna

W piątek i w sobotę komunikacja miejska w Gdańsku będzie bezpłatna, by nie blokować miasta – zapowiedzieli urzędnicy magistratu przy okazji informacji o uroczystościach pogrzebowych prezydenta miasta Pawła Adamowicza.

Kurier Kolejowy żegna prezydenta Pawła Adamowicza

Zarząd i pracownicy spółki Kurier Kolejowy z żalem przyjęli do wiadomości informację o tragicznej śmierci Pana Pawła Adamowicza, prezydenta miasta Gdańsk, które od 2013 r. gości uczestników organizowanego przez nasze wydawnictwo Forum Transportu Intermodalnego FRACHT.

Biuro Projektów Komunikacyjnych wykona projekt elektryfikacji PKM

BPK z Poznania wykona dokumentację projektową elektryfikacji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wraz z budową dodatkowego przystanku Gdańsk Firoga.
Subskrybuje zawartość