warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Gdańsk

Strabag doceniony za innowacyjną budowę wiaduktu kolejowego

12 czerwca br. Strabag odebrał nagrodę „Dzieło Mostowe Roku” przyznaną przez Związek Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej. Nagrodzone obiekty inżynieryjne zlokalizowane są w ciągu linii kolejowej nr 9, relacji Warszawa – Gdańsk (obiekt TK1) oraz linii kolejowych nr 502, Warszawa Praga – Warszawa Wschodnia i nr 545, Warszawa Praga – Warszawa Olszynka Grochowska (obiekt TK2) zrealizowanych w ramach budowy Trasy Świętokrzyskiej w Warszawie (odc. od Dworca Wschodniego do ul. Zabranieckiej).

Gdańsk podpisał umowę na remont trasy tramwajowej na Stogach

Szykuje się gruntowna przebudowa linii tramwajowej na Stogach w Gdańsku. W piątek, 8 czerwca, została podpisana umowa z wykonawcą, prace rozpoczną się niebawem. Choć mieszkańców Stogów czekają w najbliższych miesiącach spore utrudnienia, to już w połowie przyszłego roku będą dojeżdżać do swoich domów w bardziej komfortowych

Przetarg na Nabrzeże Północne w Porcie Gdańsk

Rozbudowa Nabrzeża Północnego jest jednym z największych projektów realizowanych przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk. ZMPG właśnie ogłosił przetarg na wykonawcę tej inwestycji.

Elektryfikacja PKM do 2023 roku

Około 18,5 km linii kolejowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej do 2023 r. zostanie zelektryfikowane, a na jej trasie powstanie nowy przystanek – Gdańsk Firoga. Władze województwa zapowiadają, że dzięki elektryfikacji pociągi będą jeździć częściej i szybciej.

Trójmiejska PKM z pieniędzmi na elektryfikacje. Umowa podpisana

Pomorska Kolej Metropolitalna otrzymała prawie 62 miliony złotych z UE na elektryfikację dwóch linii kolejowych. Powstanie też nowy przystanek – Gdańsk Firoga. Koniec prac przewidziano na 2023 rok.

PKM zelektryfikuje linię oraz zbuduje dodatkowy przystanek Gdańsk Firoga

Przedstawiciele Pomorskiej Kolei Metropolitalnej podpiszą 30 maja umowę na unijne dofinansowanie projektu pt. „Pomorska Kolej Metropolitalna Etap I – rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej” Faza III – elektryfikacja linii kolejowych nr 248 i 253 wraz z budową przystanku Gdańsk Firoga”. Uroczystość z udziałem przedstawicieli Centrum Unijnych Projektów Transportowych odbędzie się w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w  Gdańsku.

Pierwsze schody ruchome na stacji Gdańsk Główny

Na peronie nr 2 stacji Gdańsk Główny zamontowano już pierwsze schody ruchome. Dostępność peronu poprawią także dwie windy – informuje PKP PLK.

Gdańsk Główny z pierwszymi schodami ruchomymi

PKP Polskie Linie Kolejowe modernizują stację Gdańsk Główny. Widać duże zaawansowanie prac. Na peronie nr 2 zamontowano już pierwsze schody ruchome. W następnym tygodniu rozpocznie się montaż kolejnych.

Port Gdańsk podpisał umowę na Port Centralny

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk podpisał umowę z Wykonawcą na opracowanie koncepcji Portu Centralnego. Konsorcjum, które wygrało przetarg, efekt swoich prac przedstawi za niespełna rok.

Port Gdańsk podpisał umowę na koncepcję Portu Centralnego

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk podpisał umowę z wykonawcą na opracowanie koncepcji Portu Centralnego. Konsorcjum, które wygrało przetarg, efekt swoich prac przedstawi za niespełna rok.

Subskrybuje zawartość