warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Gdynia

Wielkie żagle ponownie w Porcie Gdynia

W tym roku minie 45-lat od  pierwszej gdyńskiej Operacji Żagiel. Przypomnijmy, iż 47 lat temu „Dar Pomorza” wygrał prestiżowe regaty wielkich żaglowców Operacja Żagiel ’72. Biała fregata była pierwszym żaglowcem zza żelaznej kurtyny, który pokonał konkurentów z całego świata. Dzięki temu zwycięstwu dwa lata później mogliśmy w Porcie Gdynia oglądać jachty i żaglowce pływające pod wieloma banderami.

Specjalne pociągi majówkowe POLREGIO Łódź – Warszawa – Gdynia

POLREGIO zaprezentowało swoje propozycje na tegoroczny długi majowy weekend. Nowością będą pociągi majówkowe kursujące pomiędzy Łodzią, Warszawą a Trójmiastem obsługiwane nowoczesnym taborem i dostępne już od 27,88 zł.

Przewozy Regionalne wprowadzają w błąd

Przewozy Regionalne poinformowały we wczorajszym (11 kwietnia) komunikacie prasowym o planach uruchomienia połączenia Łódź – Warszawa – Gdynia. Niestety, przekazane informacje są nieprawdziwe i wprowadzają w błąd.

Polregio szykuje nową trasę na majówkę. Będzie hit?

Pociągi Polregio na majówkę pojadą na trasie Łódź-Warszawa-Gdynia.

Trójmiejskie porty na targach w Miami

Seatrade Cruise Global to najważniejsze światowe wydarzenie branży turystyki morskiej. Po raz kolejny uczestniczą w nim delegacje Portów Gdańsk i Gdynia. Trójmiejskie porty reklamują Polskę hasłem „Destination Poland”.

Konferencja otwierająca „Budowa publicznego terminalu promowego w Porcie Gdynia"

5 kwietnia br. w siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. odbyła się  informacyjna konferencja otwierająca dla projektu „Budowa publicznego terminalu promowego w Porcie Gdynia" (nr projektu POIS.03.02.00-00-0015/17), współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko w nowej perspektywie 2014 – 2020. Uczestniczyli w niej m.in. przedstawiciele armatorów, administracji krajowej i lokalnej oraz głównego wykonawcy - Korporacji Budowlanej DORACO sp. z o.o.

Port Gdynia poprawia dostępność kolejową

Prawie siedem tysięcy metrów torów kolejowych zostanie przebudowanych i zelektryfikowanych w zachodniej części Portu Gdynia. Wartość inwestycji to ponad 65 milionów zł. Umowa z wykonawcą podpisana.

Karetka utknęła na przejeździe, dwie osoby nie żyją

Na przejeździe kolejowym w podpoznańskim Puszczykowie pociąg zderzył się z karetką pogotowia. Ambulansem jechały trzy osoby, dwie z nich zginęły. Ruch kolejowy na odcinku Katowice - Gdynia został wstrzymany.

Gdynia: Szybka Kolej Miejska zleci utrzymanie czystości na stacjach

PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. informuje o ogłoszonym przetargu na utrzymanie czystości na stacjach i przystankach kolejowych, w budynkach dworców, na peronach i drogach dojścia do nich, torach, międzytorzach, trójkątach przyperonowych oraz infrastrukturze służącej do

Kolejowy hit! EN57 z Katowic do Gdyni po Węglówce

Urząd Transportu Kolejowego przyznał Przewozom Regionalnym otwarty dostęp dla pasażerskich przewozów kolejowych na trasie Katowice – Gdynia Główna – Katowice.
Subskrybuje zawartość