warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Gliwice

Gliwice przygotowują infrastrukturę przy planowanych inwestycjach kolejowych

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach przygotowuje budowę w dzielnicy Łabędy nowego ronda i przebudowę pobliskiego układu komunikacyjnego.

Pociągi Kolei Śląskich mogą być opóźnione. PKP PLK prowadzą prace

Ze względu na prace prowadzone przez zarządcę infrastruktury, czyli PKP Polskie Linie Kolejowe, na odcinku Częstochowa – Zawiercie w terminie 28 maja – 30 maja pociągi kursujące na linii S1 (Częstochowa – Zawiercie – Katowice – Gliwice) mogą doznawać opóźnień – podały Koleje

Więcej kursów KŚ dzięki GZM. Co dalej?

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zamówiła dodatkowe kursy pociągów Kolei Śląskich na trasach Gliwice – Dąbrowa Górnicza oraz Tychy Lodowisko – Tarnowskie Góry. Działanie to ma poprawić atrakcyjność transportu kolejowego i być pierwszym krokiem, poprzedzającym utworzenie kolei metropolitalnej z prawdziwego zdarzenia. W tym celu konieczna będzie jednak rozbudowa najważniejszych linii kolejowych o dodatkowe tory szlakowe.

Śmiertelne potrącenie na Śląsku, GZM postuluje separację torów

Do śmiertelnego potrącenia pieszego przez pociąg doszło w piątek rano na szlaku kolejowym Gliwice-Zabrze. To część głównego połączenia regionalnego S1 Gliwice – Katowice – Częstochowa oraz część międzynarodowej linii E 30.

PLK przebudują stację Gliwice Łabędy

Szybsze podróże do Kędzierzyna Koźla i Strzelec Opolskich, dodatkowy przystanek i sprawniejszy przewóz towarów - to efekty, które zamierzają uzyskać PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Podpisano umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej, wartej prawie 5 mln zł. Zakończenie prac projektowych w drugiej połowie 2020 roku. 

PLK przebudują stację Gliwice Łabędy

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na kwotę ok. 4,9 mln złotych z firmą Systra na opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy stacji Gliwice Łabędy w ramach projektu pn. „Prace przygotowawcze dla wybranych projektów”. Finasowanie pochodzi z budżetu państwa.

PKP PLK przebudują stację Gliwice Łabędy

Szybsze podróże do Kędzierzyna Koźla i Strzelec Opolskich, dodatkowy przystanek i sprawniejszy przewóz towarów - to efekty, które zamierzają uzyskać PKP Polskie Linie Kolejowe.

Prace na stacji Gliwice Port zakończone [sprostowanie]

PKP PLK informują o zakończeniu prac na stacji Gliwice Port. Inwestycja za 32 mln zł objęła m.in. wymianę prawie 9 km torów, 16 rozjazdów i montaż nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Stacja Gliwice Port zwiększyła przepustowość

Więcej węgla i towarów dotrze Odrą do odbiorców - to zakładany efekt zakończonych prac PKP Polskich Linii Kolejowych na stacji Gliwice Port. Inwestycja za 32 mln zł objęła m.in. wymianę prawie 9 km torów, 16 rozjazdów i montaż nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Są oferty na ważne projekty PLK: Linia S-Ł i Gliwice Łabędy

PKP PLK otworzyła oferty w dwóch przetargach na przygotowanie dokumentacji projektowych. W obu przypadkach oferty mieszczą się w kosztorysach.
Subskrybuje zawartość