warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Gliwice

Wiatr zatrzymał pociągi na Śląsku

Wiejący od poniedziałku wiatr spowodował w woj. śląskim m.in. awarie prądu dotykające we wtorek rano ponad 5,5 tys. odbiorców. Zablokowana została linia kolejowa Gliwice Łabędy – Taciszów.

Stacja Gliwice Port zapewni sprawniejsze przewozy towarów

Ponad 32 mln zł przeznaczyły PKP Polskie Linie Kolejowe na przebudowę stacji Gliwice Port. Rozpoczęte w lipcu 2017 r. prace zwiększą przepustowość stacji i możliwość obsługi składów towarowych. Więcej ładunków z torów przejmie żegluga, korzystająca z Kanału Gliwickiego i Odry.

Stacja Gliwice Port ma już nowe tory

Ponad 32 mln zł przeznaczyły PKP Polskie Linie Kolejowe SA na przebudowę stacji Gliwice Port. Rozpoczęte w lipcu 2017 r. prace zwiększą przepustowość stacji i  możliwość obsługi składów towarowych. Więcej ładunków z torów przejmie żegluga, korzystająca z Kanału Gliwickiego i Odry.

Koniec utrudnień na CMK

Od czwartku do niedzieli brakowało stabilnego, właściwego zasilania sieci kolejowej z zewnętrznej sieci energetycznej na Centralnej Magistrali Kolejowej. Utrudnienia powodowały opóźnienia pociągów m.in. na trasie Warszawa – Kraków, Gliwice – Warszawa, Kraków – Gdynia. Kursowanie składów zgodnie z rozkładem udalo się przywrócić dopiero w niedzielę o godz. 17.

Na trasach z Katowic do Rzeszowa i Krakowa prawie samie Impulsy

O 5 proc. wzrośnie w nowym rozkładzie jazdy, wchodzącym w życie 10 grudnia, liczba kilometrów przejeżdżanych przez pociągi zamawiane przez woj. śląskie. Na linii Katowice – Gliwice w godzinach szczytu pociągu mają jeździć co ok. 20 minut. Pojawią się też nowe połączenia.

5 mld zł środków UE na tunel w Łodzi, linię 289 i projekty tramwajowe

Dziś Centrum Unijnych Projektów Transportowych zawarło kolejne umowy na dofinansowanie 14 projektów transportowych. Środki na rozwój komunikacji szynowej otrzymają Warszawa, Kraków, Bydgoszcz, Poznań. Gliwice i Jaworzno sfinansują zakup taboru, a PKP PLK – budowę tunelu średnicowego w Łodzi oraz prace na linii nr 289.

Rzeczny transport węgla wraca na Odrę

Grupa Kapitałowa OT Logistics zamierza wznowić transport węgla ze śląskich kopalni do firmy energetycznej Kogeneracja Wrocław. Będzie to pierwszy od kilku lat transport rzeczny węgla na trasie Port Gliwice – Wrocław.

LHS dotrze do Kędzierzyna-Koźla?

Ministerstwo Rozwoju chce wdlużyć trasę Linii Hutniczej Szerokotorowej do Kędzierzyna-Koźla przez Gliwice. Dobudowa nowego odcinka prawdopodobnie wiązać się będzie z koniecznością wydzielenia zarządcy infrastruktury i przewoźnika z obecnych struktur PKP LHS. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy zmiany te mogłyby nastąpić.

Oferty na stację Gliwice Port powyżej kosztorysu

Sześć podmiotów złożyło swoje oferty w przetargu na przebudowę stacji Gliwice Port. To ważna inwestycja dla rozbudowy dużego centrum intermodalnego na południu Polski. Złożone oferty przekroczyły kosztorys PLK.

Rewitalizacja odcinka Gliwice – Maciejów Północny

Polskie Linie Kolejowe prowadzą przetarg na wykonanie rewitalizacji krótkiej linii kolejowej nr 711 łączącej Maciejów Północny i Gliwice (T4) wraz z robotami towarzyszącymi w ramach programu „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”.
Subskrybuje zawartość