warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Inowrocław

Z Warszawy do Poznania przez Konin. Czas przejazdu 3 godziny i 10 minut

Od 9 czerwca pociągi pojadą trasą Poznań – Konin – Warszawa bez komunikacji zastępczej i objazdu przez Gniezno oraz Inowrocław Rąbinek.

Inowrocław chce pozostawienia pociągów na stacji Rąbinek

W czerwcu ma być opublikowany nowy rozkład jazdy pociągów, który w związku z zakończeniem prac remontowych na linii Poznań - Warszawa, może nie przewidywać już ich kursów przez stację Inowrocław Rąbinek.

Inowrocław chce pozostawienia pociągów na stacjo Rąbinek

W czerwcu ma być opublikowany nowy rozkład jazdy pociągów, który w związku z zakończeniem prac remontowych na linii Poznań - Warszawa, może nie przewidywać już ich kursów przez stację Inowrocław Rąbinek.

Linia 131: Wielu chętnych na dokumentację

PKP PLK otworzyły oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowych i pełnienie nadzoru autorskiego dla modernizacji magistrali węglowej na odcinku Zduńska Wola – Inowrocław – Tczew. Oferty na część w granicach LCS Tczew złożyło sześć podmiotów, a cztery – dla bydgoskiego, tyle samo wyraziło chęć przygotowania projektów dla odcinka inowrocławskiego. W większości są to oferty poniżej kosztorysu.

3,2 mld zł dofinasowania unijnego na przebudowę Węglówki i stacji Rzeszów Główny

28 grudnia, Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisało 11 umów o dofinansowaniu inwestycji.;Ponad 3,2 mld zł dofinansowania otrzymały PKP Polskie Linie Kolejowe na realizację dwóch inwestycji: przebudowę stacji Rzeszów Główny i Węglówki na odc. Chorzów Batory – Tarnowskie Góry – Karsznice – Inowrocław – Bydgoszcz – Maksymilianowo.;

Jest wykonawca dokumentacji dla LCS Zduńska Wola Karsznice

Firma Multiconsult Polska opracuje dokumentację projektową i będzie pełnić nadzór autorski dla projektu pn. „Prace w ciągu C-E 65 na odcinku Zduńska Wola – Inowrocław – Tczew” LCS Zduńska Wola Karsznice.

Łódź: Duże zmiany PKP Intercity na trasie do Poznania

Projekt rozkładu jazdy, który ma obowiązywać od początku września, przewiduje istotne zmiany w obsłudze węzła łódzkiego przez PKP Intercity. Pociągi do Poznania będą bowiem kursować częściowo trasą okrężną przez Kutno, Inowrocław i Gniezno. Przewoźnik zaznacza przy tym, że trwają jeszcze prace nad ostateczną wersją układu połączeń.

Kutno – Konin: Obsługi nie przejmą PR

Podczas prac na magistrali E20 obsługę odcinka z Konina do Kutna zapewniać będą nadal Koleje Wielkopolskie. Spółka skieruje tam, podobnie jak dziś, jednostki EN76 Elf. Zamknięcie trasy z Wrześni do Konina wymusi ich podsył przez Gniezno i Inowrocław.

Modernizacja linii Warszawa – Poznań. Pociągi podrożeją, bo trasa się wydłuży

Modernizacja magistrali kolejowej E20 Warszawa – Poznań rozpocznie się 11 czerwca. Tego dnia bezpośrednie pociągi łączące oba miasta pojadą objazdami przez Inowrocław Rąbinek i Gniezno. Sprawdzamy, jak wygląda rozkład jazdy pociągów PKP Intercity na tej trasie.

Objazd linii E20 – będzie dłuższy czas przejazdu i mniej pociągów

Przygotowanie objazdu na trasie Warszawa – Poznań dla planowanej modernizacji E20 z wykorzystaniem części magistrali węglowej i odcinka Inowrocław – Poznań Wschód wkracza w decydującą fazę. Jak informują PKP PLK, nie wszystkie prace zostaną zakończone w terminie do 10 czerwca, a czas przejazdu trasą objazdową będzie dłuższy niż wynikało to z wcześniejszych zapowiedzi.
Subskrybuje zawartość