warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Katowice

Nowe połączenie Berlin-Kraków nie wcześniej niż w 2019 roku

W ramach prowadzonych od dłuższego czasu rozmów pomiędzy przewoźnikiem polskim i niemieckim, rozważana jest propozycja uruchomienia dodatkowych pociągów dalekobieżnych do Berlina w relacji Kraków – Katowice – Opole – Wrocław – Berlin,

PLK chcą przywrócić mijankę w Łaziskach Górnych Bradzie

PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą przetarg na przebudowę przystanku osobowego Łaziska Górne Brada na dwutorową stację. Inwestycja ma pozwolić zwiększyć przepustowość bardzo obciążonej linii Katowice – Rybnik.

Od jesieni „Chopin” będzie omijał Katowice

Międzynarodowy pociąg pospieszny „Chopin” od nowego rozkładu jazdy (2017/2018) będzie kursował przez Kraków a nie Katowice. Zmiana ta jednak ma nie wpłynąć na pogorszenie oferty przewozowej dla mieszkańców Katowic, ponieważ osoby planujące podróż Warszawy będą mogły skorzystać z pociągu „Wysocki”, którego godziny kursowania będą zbliżone do rozkładu jazdy pociągu „Chopin” – informuje Kazimierz Smoliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

Magistrala podsudecka czeka na elektryfikację i pasażerów

Linia podsudecka z oznaczeniem nr 137 przebiega w południowej Polsce przez teren trzech województw, łącząc Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Kamieniec Ząbkowicki z Legnicą. Od lat czeka ona na elektryfikację oraz możliwość prowadzenia po niej przewozów pasażerskich. Na razie jest to nieopłacalne, a także logistycznie nieuzasadnione, bo PKP Intercity nie posiada wystarczającej liczby lokomotyw spalinowych.

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. ogłasza zaproszenie do składania ofert

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów Spółka Akcyjna, ul. Wojewódzka 19, 40–026 Katowice zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000247533, NIP 634 012 87 88, wysokość kapitału zakładowego 425.875.100,00 PLN – wpłacono w całości (zwane dalej: „Sprzedającym”).

Spore zainteresowanie budową linii do lotniska w Pyrzowicach

Pięć ofert zaprojektowania odbudowy linii kolejowej nr 182 z Tarnowskich Gór do Zawiercia, wraz ze skomunikowaniem portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach, otrzymał zarządca kolejowej infrastruktury, spółka PKP PLK.

KŚ: Trzej Bracia z Katowic i Cieszyna

Od nowego rozkładu jazdy wśród kursów Kolei Śląskich pojawi się nowy pociąg wyróżniony specjalną nazwą handlową. Dzięki temu od grudnia na torach będzie można spotkać „Trzech Braci”. Taką „nazwę” przybierze para bezpośrednich połączeń na trasie Cieszyn – Katowice. Jest to nazwa szczególna, ponieważ została ona wybrana przez samych podróżnych.

Jesienny start pociągów LEO Express nadal aktualny

Czeski prywatny przewoźnik kolejowy i autobusowy Leo Express chciałby jeszcze jesienią tego roku uruchomić połączenie kolejowe z Krakowa przez Katowice do Pragi. Firma czeka na zgodę Urzędu Transportu Kolejowego przyznającą otwarty dostęp do torów na tej trasie.

Śląska Kolej Aglomeracyjna straciła dofinansowanie, MIB potwierdza

Projekt "Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E 30 i E 65) na obszarze Śląska, etap I: linia E 65 na odcinku Będzin – Katowice – Tychy – Czechowice Dziedzice – Zebrzydowice" został zgłoszony do dofinansowania w ramach III konkursu CEF (Instrument "Łącząc Europ

Co z Chopinem?

Pociąg nr 406/407 "Chopin" z Warszawy Wschodniej do Wiednia przez Katowice z wagonami do Pragi i Budapesztu jest pociągiem nocnym objętym dofinansowaniem przez ministra właściwego do spraw transportu
Subskrybuje zawartość