warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Katowice

Zbigniew Szafrański: Kto zbuduje przyszłość kolei?

Dostępność funduszy unijnych spowodowała postęp na polskich kolejach nie notowany od dekad. Intensywna modernizacja sieci kolejowej, wymiana bądź modernizacja taboru na dużą skalę, już dają widoczne efekty. Nowoczesne składy zespolone w relacjach Warszawa – Częstochowa – Katowice czy Warszawa – Ostrów Wlkp. – Wrocław, czyli trasami, którym daleko do miana KDP, notują znakomitą frekwencję. Projekt CPK wywołał w obszarze kolei powrót do dyskusji na temat strategii rozwoju sieci kolejowej.

PKP Intercity przepraszają pasażerów opóźnionego 540 minut TLK Gwarek

PKP Intercity przeprosiła pasażerów sobotniego składu TLK Gwarek Katowice - Słupsk, który dojechał do celu z dziewięciogodzinnym opóźnieniem.

Wybrano firmę, która przebuduje terminal B w Katowicach

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, spółka zarządzająca Katowice Airport, ogłosiła swoją decyzję na wybór wykonawcy terminala B na lotnisku w Pyrzowicach. Inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe "PROMUS" z Rudy Śląskiej.

Koleje Śląskie zorganizowały przejazd przez KWK Halemba [zdjęcia]

Specjalny przejazd trasą Katowice – KWK Halemba – Knurów – Katowice był organizowany przez Koleje Śląskie jako wydarzenie towarzyszące 10. edycji Święta Szlaku Zabytków Techniki. Łącznie w podróż industriadowym pociągiem wybrało się ponad 120 osób.

Nowa oferta RegioJet na trasie Praga-Katowice-Kraków

RegioJet rozszerza swoją ofertę połączeń z Krakowa i Katowic do Pragi oraz Ostrawy. Pasażerom oferuje łączone przejazdy kolejowo-autobusowe.

Szprycha CPK nr 7: Kraków – Katowice w pół godziny i więcej pociągów międzynarodowych

Jednym z najbardziej ambitnych założeń programu CPK jest budowa ogromnego węzła szybkiej kolei w okolicach Olkusza. Ma on usprawnić podróże koleją w czterech głównych relacjach. – Co bardzo ważne w kontekście ostatnich doniesień medialnych, po planowanym otwarciu WMŚ Katowice nie stracą pociągów międzynarodowych – podkreśla rzecznik CPK Konrad Majszyk.

PLK ponawia nieudany przetarg na stację Katowice Szopienice Północne

PKP PLK ponawia nieudaną część ubiegłorocznego przetargu na prace na północnej obwodnicy GOP. Chodzi o przebudowę stacji Katowice Szopienice Północne.

Będzie przebudowa stacji Katowice Szopienice Płn.

Przetarg na kompleksową przebudowę stacji kolejowej Katowice Szopienice Płn. ogłosił w piątek zarządca kolejowej infrastruktury.

Leo Express rozwija się w Polsce

Od 28 czerwca Leo Express zacznie obsługiwać codzienne połączenie kolejowe między Czechami a Krakowem. Aktualnie na tej linii funkcjonuje bardzo popularne połączenie weekendowe. Czeska firma pozostaje nadal jedynym prywatnym przewoźnikiem kolejowym realizującym  pasażerskie przewozy w Polsce. Połączenie to będzie skomunikowane z linią autobusową z Krakowa do Lwowa na Ukrainie, które będzie obsługiwane przez nowe, bardziej komfortowe autobusy. W Krakowie pasażerowie mogą wypróbować naszą wyjątkową usługę Door2Door i przyjechać na dworzec kolejowy lub z niego pod dowolny wybrany adres na terenie miasta. Od 1 czerwca Leo Express wydłuża również dotychczasowe połączenie minibusowe Ostrawa-Katowice Airport.

Pociągi Kolei Śląskich mogą być opóźnione. PKP PLK prowadzą prace

Ze względu na prace prowadzone przez zarządcę infrastruktury, czyli PKP Polskie Linie Kolejowe, na odcinku Częstochowa – Zawiercie w terminie 28 maja – 30 maja pociągi kursujące na linii S1 (Częstochowa – Zawiercie – Katowice – Gliwice) mogą doznawać opóźnień – podały Koleje
Subskrybuje zawartość