warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Katowice

Nowe fakty w sprawie połączeń LEO Express. Ale termin nadal nieznany

Zbliża się uruchomienie pierwszych prywatnych pociągów dalekobieżnych w Polsce – z Krakowa przez Katowice do Pragi. Przewoźnik poinformował, że uzyskał już oficjalny rozkład od polskiego zarządcy infrastruktury kolejowej – PKP PLK.

Leo Express podał dokładny rozkład jazdy pociągu Kraków - Praga

Zbliża się uruchomienie pierwszych prywatnych pociągów dalekobieżnych w Polsce – z Krakowa przez Katowice do Pragi. Przewoźnik uzyskał już oficjalny rozkład od polskiego zarządcy infrastruktury kolejowej, PKP PLK. Dokładny termin uruchomienia pociągu jednak nadal nie jest znany i zależy od toczącego się postępowania w Urzędzie Transportu Kolejowego, dotyczącego dopuszczenia jednostek elektrycznych, którymi Leo Express zamierza obsługiwać nową polsko-czeską trasę.

Będą prace na odcinku Katowice – Rybnik

PKP PLK ogłosiła wart 20 mln zł netto przetarg na wykonanie prac na odcinku Katowice-Rybnik na linii kolejowej nr 140.

Katowice znów mają kuszetkę do Trójmiasta. Ale nie w internetowym rozkładzie

Od 23 marca PKP Intercity uruchomiło bezpośrednią kuszetkę z Krakowa przez Katowice, Wrocław i Poznań do Gdyni. Niestety, mało kto wie o tym, że na Wybrzeże znów można dojechać w pozycji leżącej, bo połączenia wciąż nie ma na najpopularniejszej stronie rozklad.pkp.pl. PKP Intercity obiecuje naprawić błąd.

Od środy koniec utrudnień w ruchu pociągów Kolei Śląskich na głównej trasie

Od środy na głównej linii kolejowej obsługiwanej przez Koleje Śląskie – z Gliwic przez Katowice do Częstochowy – zakończą się utrudnienia związane z remontami w Dąbrowie Górniczej.

Koleje Śląskie będą częściej wykorzystywać Elfy w trakcji zespolonej

Po odebraniu dwuczłonowych jednostek Elf 2 Koleje Śląskie zaczęły wykorzystywać te pojazdy w trakcji zespolonej w relacji Katowice – Chałupki i Wodzisław Śląski ze stosowaniem rozłączania pojazdów w Rybniku. Przewoźnik planuje częściej wykorzystywać takie rozwiązanie.

Samorządy szukają finansowania studium linii Jastrzębie – Katowice

Władze Jastrzębia-Zdroju lobbują na rzecz odtworzenia linii kolejowej do Katowic. Po wstępnych analizach zdecydowano się na wariant połączenia przez Orzesze. W tym celu potrzebna będzie odbudowa fragmentów linii kolejowej nr 159.

Kto zbuduje przyszłość kolei?

Dostępność funduszy unijnych spowodowała postęp na polskich kolejach nie notowany od dekad. Intensywna modernizacja sieci kolejowej, wymiana bądź modernizacja taboru na dużą skalę, już dają widoczne efekty. Nowoczesne składy zespolone w relacjach Warszawa – Częstochowa – Katowice czy Warszawa – Ostrów Wlkp. – Wrocław, czyli trasami, którym daleko do miana KDP, notują znakomitą frekwencję.

Pociągiem do lotniska w Katowicach w 2022 roku

Do 2022 r. powinna potrwać odbudowa linii kolejowej nr 182 z Tarnowskich Gór do Zawiercia, która skomunikuje port lotniczy Katowice w Pyrzowicach z siecią kolejową i miastami centralnej części Śląskiego – deklaruje zarządca kolejowej infrastruktury, spółka PKP PLK.

Poseł zapytał o liczbę pasażerów na trasie Kraków – Katowice

Jak łatwo się było domyśleć odpowiedzi nie dostał. Poseł Marek Wójcik zwrócił się do Ministra Andrzeja Adamczyka z pytaniem o liczbę pasażerów na trasie Katowice – Kraków.
Subskrybuje zawartość