warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Katowice

Lokomotywa PKP Intercity bez maszynisty przejechała 14 kilometrów [aktualizacja]

Za Zieloną Górą doszło do wykolejenia lokomotywy prowadzącej pociąg IC Światowid relacji Szczecin Główny – Katowice. Po wkolejeniu pojazd rozpoczął jazdę w kierunku Nowej Soli, nie było w nim jednak maszynisty…

Nowy rozkład Leo Express – lepszy dojazd na lotniska i nowe nocne kursy

Dzięki grudniowym zmianom w rozkładzie jazdy przewoźnik zaoferuje nowe połączenia na lotniska w Katowicach, Krakowie i Gdańsku, a także na lotnisko Chopina w Warszawie. Dodatkowo LEO Express uruchamia nowe linie nocne łączące Gdynię z Katowicami i Krakowem oraz Warszawę z Wiedniem poprzez Łódź i Katowice. Nowy kurs do Wiednia jednocześnie wypełni lukę po skasowanym nocnym pociągu PKP łączącym Katowice z Wiedniem i Warszawą. W Krakowie wystartowała usługa dowozu pod adres (D2D)– znana z Czech.

Wykonawca projektu linii do katowickiego lotniska wybrany

Spółka PKP PLK wyłoniła najlepszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie odbudowy linii kolejowej nr 182 z Tarnowskich Gór do Zawiercia. Linia ta powinna w 2022 r. skomunikować port lotniczy Katowice w Pyrzowicach z siecią kolejową i głównymi miastami regionu.

Kolej do Pyrzowic: Jest wykonawca projektu

Spółka PKP PLK wybrała podmiot, który będzie odpowiedzialny za zaprojektowanie odbudowy linii kolejowej nr 182 z Tarnowskich Gór do Zawiercia przez Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach.

Od 10 grudnia nowy rozkład jazdy pociągów na kolei

W niedzielę, 10 grudnia na kolei zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów 2017/2018. Podróżni będą mogli skorzystać z nowych przystanków Kraków Zabłocie i Kraków Podgórze na wybudowanej łącznicy w Krakowie, skróci się czas podróży koleją na niektórych trasach. PKP Intercity uruchomi więcej pociągów, będą nowe połączenia krajowe i międzynarodowe, m.in. w relacji Jelenia Góra – Szczecin i Katowice – Wiedeń. 

Koleje Śląskie z nowym rozkładem jazdy. Jakie będą zmiany?

Więcej kursów między Katowicami a Gliwicami, Tychami i Tarnowskimi Górami, bezpośrednie pociągi do Zakopanego i dodatkowe studenckie połączenia relacji Katowice – Cieszyn. To niektóre z nowości w rozkładzie jazdy 2017/2018 Kolei Śląskich.

W 2022 dojedziemy pociągiem na katowickie lotnisko

Zakończono weryfikację ofert w przetargu na zaprojektowanie odbudowy linii kolejowej nr 182 z Tarnowskich Gór do Zawiercia. Projekt zakłada również skomunikowanie portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Na tę chwilę katowickie lotnisko czekało latami.

Koleją na lotnisko w Katowicach, PKP PLK jeszcze nie wybrały najkorzystniejszej oferty

Spółka PKP PLK zakończyła już weryfikację ofert w przetargu na zaprojektowanie odbudowy linii kolejowej nr 182 z Tarnowskich Gór do Zawiercia wraz ze skomunikowaniem portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. W najbliższych dniach zamierza ogłosić wybór najkorzystniejszej oferty.

Co się zmieni w rozkładzie jazdy KŚ 2017/2018?

Koleje Śląskie poinformowały o zmianach w rocznym rozkładzie jazdy, który zacznie obowiązywać 10 grudnia. Pasażerowie znajda w nim m.in. więcej kursów między Katowicami a Gliwicami, Tychami i Tarnowskimi Górami, bezpośrednie pociągi do Zakopanego oraz dodatkowe studenckie połączenia relacji Katowice – Cieszyn.

Katowice: Można już rozpocząć prace nad budową połączenia kolejowego do lotniska

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach wydała pozytywną opinię dla rewitalizacji i odbudowy częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie. Oznacza to, że został spełniony ostatni warunek formalny przed rozpoczęciem procesu inwestycyjnego.
Subskrybuje zawartość