warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Katowice

Generalny Dyrektor Dróg przeciw podwyżkom cen za przejazd autostradą A4

Stalexport Autostrada Małopolska, koncesjonariusz odcinka autostrady A4 Katowice – Kraków, zamierza od 1 marca podnieść stawki opłat za przejazd pojazdów o dopuszczalnej masie powyżej 3,5 tony. Generalny Dyrektor DKiA jest przeciwko podwyżce i po otrzymaniu wniosku od koncesjonariusza zwrócił się z prośbą o rezygnację z niej. W ocenie GDDKiA wzrost stawek opłat jest niezasadny oraz uderzający bezpośrednio w kierowców i transport samochodowy.

Utrudnienia między Krakowem a Katowicami po wykolejeniu pociągu

W związku z wykolejeniem wagonu pociągu towarowego, PKP Polskie Linie Kolejowe wprowadziły w środę zmiany w kursowaniu pociągów na linii 133, między Dulową a Krzeszowicami na szlaku Kraków - Katowice.

Dąbrowa Górnicza: Wybrany wykonawca remontu tramwaju do Huty Katowice

Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na przebudowę wydzielonej trasy tramwajowej w Dąbrowie Górniczej wzdłuż ul. Kasprzaka. W postępowaniu wpłynęło pięć ofert.

Trwają prace na linii E30 Kraków – Katowice

Podróżni już korzystają z komfortowych peronów na przystanku Kraków Mydlniki Wapiennik. To pierwszy w pełni zmodernizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe przystanek na linii E30 w Krakowie – informuje PKP PLK.

Prawie 300 osób pracuje w oddziale kolejowym Budimeksu

Z okazji Święta Kolejarza firma Budimex podsumowała wykonane i realizowane najważniejsze kontrakty na kolei. Należą do nich prace na LCS Idzikowice, linii Katowice – Kraków, Warszawa – Lublin, LCS Kutno i Poznań - Szczecin.

Budimex modernizuje polską kolej

Obecnie Budimex prowadzi prace na LCS Idzikowice, linii Katowice – Kraków, Warszawa – Lublin, LCS Kutno i Poznań – Szczecin. Na koncie ma także wiele innych zakończonych z sukcesem projektów, m.in. nagrodzoną budowę łącznicy kolejowej w Krakowie.

Koleje Śląskie zacieśniają współpracę taryfową: Katowice, Rybnik, Wodzisław i KZK GOP

Z początkiem listopada oferta śląskiego przewoźnika kolejowego wzbogaciła się o dwie nowe propozycje – Bilet Katowicki i Bilet USB R-W dedykowany połączeniom pomiędzy Rybnikiem a Wodzisławiem. W obu przypadkach podróżni mogą korzystać nie tylko z pociągów, ale również komunikacji drogowej.

Kończy się modernizacja stacji w Zabierzowie

PKP Polskie Linie Kolejowe kończą prace na stacji w Zabierzowie na linii Kraków – Katowice. PLK planują przywrócenie ruchu dwutorowego na tym odcinku jeszcze w tym roku.

Bezpieczna droga nad torami na odcinku Jaworzno Szczakowa – Trzebinia

Nowy wiadukt drogowy w Jaworznie zastąpił przejazd kolejowo-drogowy na linii Kraków – Katowice i usprawnił komunikację w mieście. Dodatkowo, na stacji Jaworzno-Szczakowa, podróżni korzystają już z nowego peronu, a także powstają dwa bezkolizyjne skrzyżowania.

Prace na E30 potrwają do 2020 roku, z Krakowa do Katowic w godzinę

W III kw. 2019 r. powinna zakończyć się warta blisko 300 mln zł modernizacja linii kolejowej E30 Katowice – Kraków między Jaworznem a Trzebinią – podała spółka PKP PLK.
Subskrybuje zawartość