warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Katowice

Koleje Śląskie zacieśniają współpracę taryfową: Katowice, Rybnik, Wodzisław i KZK GOP

Z początkiem listopada oferta śląskiego przewoźnika kolejowego wzbogaciła się o dwie nowe propozycje – Bilet Katowicki i Bilet USB R-W dedykowany połączeniom pomiędzy Rybnikiem a Wodzisławiem. W obu przypadkach podróżni mogą korzystać nie tylko z pociągów, ale również komunikacji drogowej.

Kończy się modernizacja stacji w Zabierzowie

PKP Polskie Linie Kolejowe kończą prace na stacji w Zabierzowie na linii Kraków – Katowice. PLK planują przywrócenie ruchu dwutorowego na tym odcinku jeszcze w tym roku.

Bezpieczna droga nad torami na odcinku Jaworzno Szczakowa – Trzebinia

Nowy wiadukt drogowy w Jaworznie zastąpił przejazd kolejowo-drogowy na linii Kraków – Katowice i usprawnił komunikację w mieście. Dodatkowo, na stacji Jaworzno-Szczakowa, podróżni korzystają już z nowego peronu, a także powstają dwa bezkolizyjne skrzyżowania.

Prace na E30 potrwają do 2020 roku, z Krakowa do Katowic w godzinę

W III kw. 2019 r. powinna zakończyć się warta blisko 300 mln zł modernizacja linii kolejowej E30 Katowice – Kraków między Jaworznem a Trzebinią – podała spółka PKP PLK.

W Jaworznie oddano nowy wiadukt nad torami

Nowy wiadukt drogowy w Jaworznie zastąpił przejazd kolejowo- drogowy na linii Kraków - Katowice i usprawnił komunikację w mieście. Na stacji Jaworzno-Szczakowa, podróżni korzystają już z nowego peronu. To efekt modernizacji linii E30 na odcinku Jaworzno Szczakowa – Trzebinia, na którą przeznaczono 296 mln zł. Projekt współfinansowany jest ze środków UE.

PLK powtórzą przetargi na remont linii na Śląsku

Z powodu przekroczenia kosztorysu w ofertach PKP PLK planują powtórzenie przetargów na remont dwóch ważnych linii kolejowych na Śląsku. Obecnie trwają prace projektowe przyszłej kolei do Portu Lotniczego Katowice.

Nowy szef Leo Expressu w Polsce: Codzienne połączenia Praga - Kraków od wakacji

Peter Jančovič żegna się ze stanowiskiem dyrektora Leo Express Polska. Jego następcą został Juraj Andrejka. Nowy szef polskiego oddziału przewoźnika w wypowiedzi specjalnie dla "RK" zapowiada rozwój połączenia Kraków - Katowice - Praga.

Lotnisko w Katowicach z połączeniem kolejowym. Podpisano umowę na 503 mln zł

PKP Polskie Linie Kolejowe i Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisały umowę o dofinansowanie projektu odbudowy linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie. Oznacza to także połączenie kolejowe dla lotniska Katowice-Pyrzowice.

PKP PLK nie planują budowy linii Będzin – Tychy

Z informacji przekazanych przez PKP PLK wynika, że spółka nie planuje budowy nowej linii na odcinku Będzin – Tychy, natomiast w planach znajduje się budowa oddzielnych torów w celu odseparowaniaruchu aglomeracyjnego na istniejącym ciągu Będzin – Katowice.

Czy PKP naprawią wreszcie niedziałające schody ruchome na dworcu w Katowicach?

Czy zarządca dworca kolejowego Katowice dokona naprawy niedziałających od kilku lat schodów prowadzących na podziemny dworzec autobusowy? Oto jest pytanie.
Subskrybuje zawartość