warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Katowice

Sprawa obsługi Jaworzna przez Koleje Śląskie otwarta

Wraca temat obsługi przez Koleje Śląskie Jaworzna. W tej chwili do miasta pociągi tego przewoźnika nie docierają. Ale, jak zapewnia spółka, przyszłość trasy Katowice-Kraków i uwzględnienie miasta jest sprawą otwartą. Gmina podejmie się rozmów w tym temacie.

Zmiany dla Katowic, już z uwzględnieniem Kolei Śląskich

PKP PLK zamawiają uzupełniające prace projektowe dotyczące przebudowy stacji Katowice. Dotychczasowe trwają od wiosny 2016 r. i są częścią planów przebudowy linii E65 między Będzinem i Zebrzydowicami. Nowe uwzględniają przeprowadzkę Kolei Śląskich sprzed roku.

Przejazd „Chopina” przez Kraków będzie bardziej opłacalny

W toku prac nad nowym rozkładem jazdy PKP Intercity, który wejdzie w życie w dniu 10 grudnia, spółka zaproponowała zmiany w kursowaniu dwóch pociągów międzynarodowych, tj. pociągu „Silesia” i pociągu nr 406/407 „Chopin” relacji Warszawa Wschodnia – Zebrzydowice (Wiedeń) – Warszawa Wschodnia. Zmiana ta polegać będzie na połączeniu ww. pociągów nocnych w jeden i kursowaniu pociągu „Chopin” trasą realizowaną obecnie przez pociąg „Silesia” tj. przez Kraków, a nie Katowice, z postojem na stacji Brzeszcze Jawiszowice.  W odpowiedzi na interpelacje posłów i mieszkańców, MIB wysłało dodatkowe zapytanie do przewoźnika o uzasadnienie wyboru zmiany trasy.

Koleje Śląskie nie chcą rozwijać połączeń Katowice – Kraków?

Jak podaje portal jaw.pl "Jaworzno nie ma w planach rozbudowy Kolei Śląskich. Rozbudowa sieci i zagęszczenie połączeń omija nasze miasto." Ma to być "pierwszy namacalny efekt naszej odrębności."

Kiedy ruszą pociągi LEO Express w Polsce? Nie wiadomo, ale znamy już rozkład jazdy

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego Ignacy Góra wydał decyzję o przyznaniu otwartego dostępu na trasę Kraków – Katowice – Praga dla prywatnego przewoźnika LEO Express. To pierwsza taka decyzja w historii polskiej kolei, dzięki której w Polsce pojawią się pierwsze pasażerskie, całkowicie prywatne, dalekobieżne połączenia kolejowe. Na razie jednak nie wiadomo kiedy nowe pociągi mogłyby ruszyć.

W 2019 r. kolejne roboty na linii Katowice - Kraków

Na pierwszy kwartał 2019 r. zarządca kolejowej infrastruktury planuje rozpoczęcie rewitalizacji odcinka linii kolejowej E-30 Katowice – Kraków, między katowicką dzielnicą Szopienice, a Mysłowicami.

Małopolskie: Umowy na ponad miliard złotych na modernizacje podpisane

Konsorcjum Torpolu i Budimeksu podpisało umowę z PKP PLK na modernizację ostatniego odcinka linii E30 Kraków – Katowice. Z kolei odcinek linii 93 zmodernizuje ZUE.

„Chopinem” na południe naokoło i drożej

Od grudnia nocny pociąg „Chopin” łączący Warszawę z Czechami, Słowacją, Austrią i Węgrami na odcinku krajowym objęty zostanie taryfą EIC. Oznacza to drastyczną podwyżkę opłat za przejazd w relacjach np. z Zebrzydowic do Warszawy. Przypomnijmy, że zmieniony zostanie także przebieg trasy: pociąg ominie Katowice, skierowany zostanie natomiast przez Kraków.

Nowe połączenie Berlin-Kraków nie wcześniej niż w 2019 roku

W ramach prowadzonych od dłuższego czasu rozmów pomiędzy przewoźnikiem polskim i niemieckim, rozważana jest propozycja uruchomienia dodatkowych pociągów dalekobieżnych do Berlina w relacji Kraków – Katowice – Opole – Wrocław – Berlin,

PLK chcą przywrócić mijankę w Łaziskach Górnych Bradzie

PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą przetarg na przebudowę przystanku osobowego Łaziska Górne Brada na dwutorową stację. Inwestycja ma pozwolić zwiększyć przepustowość bardzo obciążonej linii Katowice – Rybnik.
Subskrybuje zawartość