warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Katowice

Katowice marginalizowane w pasażerskim ruchu dalekobieżnym?

Poseł Robert Warwas skierował do Ministerstwa Infrastruktury bardzo ciekawą interpelację, w której skonstatował, że Śląsk i Zagłębie w ostatnich latach straciły bardzo wiele dalekobieżnych połączeń kolejowych. Z odpowiedzi Ministerstwa wynika, że na powrót do stanu sprzed lat przyjdzie jeszcze poczekać, a niektóre projekty związane z ruchem aglomeracyjnym odłożono na półkę.

PLK przechodzi na LED-y

9 tys. LED-ów świeci na peronach, przejazdach kolejowo-drogowych, w przejściach podziemnych. PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że zastosują nowe oświetlenie w 2019 roku m.in. na stacjach: Katowice, Włoszczowice, Łódź Olechów Zachód i Rykoszyn. Wymiana oświetlenia to 750 tys. zł oszczędności. Pasażerowie zyskują jaśniejsze perony, ograniczenie emisji CO2.

Nowe światło LED to jaśniejsze perony, przejazdy i oszczędności

9 tys. LED-ów świeci na peronach, przejazdach kolejowo-drogowych, w przejściach podziemnych. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zastosują nowe oświetlenie w 2019 roku m.in. na stacjach: Katowice, Włoszczowice, Łódź Olechów Zachód i Rykoszyn. Wymiana oświetlenia to 750 tys. zł oszczędności. Pasażerowie zyskują jaśniejsze perony, środowisko ograniczenie emisji CO2.

PLK: Przejezdna większość linii woj. śląskiego i dolnośląskiego [aktualizacja]

Kilkadziesiąt osób i kilkanaście pojazdów technicznych przywraca ruch kolejowy na południu Polski. Służby techniczne PLK usunęły powalone drzewa i udrożniły tory ruch na odcinkach Pruchna – Zebrzydowice, Czechowice Południowe – Bielsko-Biała, Katowice Ligota – Mąkołowiec oraz Strzebiń – Boronów. Przywracana jest rozkładowa jazda pociągów.

Śmiertelne potrącenie na Śląsku, GZM postuluje separację torów

Do śmiertelnego potrącenia pieszego przez pociąg doszło w piątek rano na szlaku kolejowym Gliwice-Zabrze. To część głównego połączenia regionalnego S1 Gliwice – Katowice – Częstochowa oraz część międzynarodowej linii E 30.

Kolejna umowa na opracowanie koncepcji programowej dla drogi ekspresowej S74

20 lutego 2019 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, podpisała umowę na opracowanie koncepcji programowej dla odcinka drogi ekspresowej S74 Łagów – Jałowęsy. Koncepcję programową opracuje w ciągu 16 miesięcy od podpisania umowy spółka Mosty Katowice za 3,8 mln złotych. Dokumentacja dla odcinka o długości 14,5 km powinna być gotowa w połowie 2020 roku.

Linia Kraków - Katowice: Wszystkie odcinki z co najmniej półrocznym opóźnieniem

Prace na wszystkich kontraktach objętych projektem modernizacji odcinka linii E30 Jaworzno - Kraków są opóźnione o co najmniej pół roku.

Katowice Airport liderem cargo wśród portów regionalnych

W 2018 roku frachtowce wykonały w Pyrzowicach 2 664 startów lub lądowań i przewiozły 18 547 ton cargo lotniczego, to jest o 754 ton więcej (+4,2%) w porównaniu z poprzednim rokiem. Jest to najlepszy, roczny wynik w historii przewozów towarowych z pyrzowickiego lotniska. Jednocześnie plasuje on Katowice Airport, kolejny rok z rzędu, na pozycji lidera wśród polskich portów regionalnych w tym segmencie ruchu.

754 ton frachtu więcej na lotnisku w Pyrzowicach

W 2018 roku frachtowce wykonały w Pyrzowicach 2 664 startów lub lądowań i przewiozły 18 547 ton cargo lotniczego, to jest o 754 ton więcej (+4,2%) w porównaniu z poprzednim rokiem. Jest to najlepszy, roczny wynik w historii przewozów towarowych z pyrzowickiego lotniska. Jednocześnie sytuuje on lotnisko Katowice ponownie na pozycji lidera wśród polskich portów regionalnych w tym segmencie.

34 wiadukty kolejowe za miliony zł na trasie Kraków – Katowice

34 wiadukty kolejowe warte miliony zł usprawniają podróże koleją i udrażniają systemy komunikacji wielu miejscowości wzdłuż linii Kraków – Katowice – podały PKP PLK.
Subskrybuje zawartość