warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Kielce

Ministerstwo Infrastruktury w sprawie modernizacji linii 8 przyjmuje „optymistyczne założenia"

Choć modernizacja odcinka linii kolejowej nr 8 od Skarżyska-Kamiennej przez Kielce do Kozłowa znalazła się na liście podstawowej Krajowego Programu Kolejowego, nie dojdzie do jej realizacji do 2023 roku. Grupa posłów ze świętokrzyskiego zauważa, że „może doprowadzić to do marginalizacji transportu kolejowego w regionie oraz znacznego obniżenia tempa rozwoju województwa”.

Duże zainteresowanie majówkowym połączeniem do Sandomierza

Ponad 3 tysiące 100 pasażerów skorzystało z połączenia Kielce – Sandomierz podczas długiego majowego weekendu – poinformował Świętokrzyski Urząd Marszałkowski.

Koleją na majówkę do Sandomierza

27 kwietnia, po raz pierwszy w tym roku w trasę wyjedzie pociąg z Kielc do Sandomierza i będzie kursował do 5 maja. Do weekendowego rozkładu jazdy to połączenie powróci 20 czerwca, a od 29 czerwca będzie kursował też pociąg relacji Kielce – Busko-Zdrój.;

Świętokrzyskie przeciwne wstrzymaniu modernizacji linii nr 8

Marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski (PiS) dołączył do radnych Sejmiku Województwa, sprzeciwiających się zmniejszeniu środków na modernizację linii kolejowej numer 8 na odcinku Skarżysko-Kamienna – Kielce – Kozłów.

Nie będzie modernizacji linii 8 do Kielc w tej perspektywie unijnej

PKP PLK nie przeprowadzi modernizacji odcinka Skarżysko-Kamienna – Kielce – Kozłów w tej perspektywie unijnej. Finansowanie inwestycji obcięto z 593 do zaledwie 20 milionów złotych.

Trwa rozbiórka lokomotywowni Kielce Herbskie

Do końca drugiego kwartału tego roku z krajobrazu przemysłowej części Kielc zniknie hala dawnej parowozowni, a później elektrowozowni Kielce Herbskie. PKP Cargo zrezygnowało z wynajmu tego obiektu około ośmiu lat temu. PKP SA nie wie jeszcze, jak zagospodarowany zostanie teren po rozbiórce.

Dworce Poznań Gł., Skierniewice, Kielce i Chełm z projektantami

PKP SA zawarły umowę z projektantami dla modernizacji i przebudowy czterech dworców – w Poznaniu, Kielcach, Skierniewicach i Chełmie. Wykonawcy będą pełnić też nadzór autorski nad realizacją prac.

Nowe rondo w Chmielniku na DK 73

Nowe rondo powstało na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 73 w Chmielniku z wybudowaną obwodnicą miasta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 765. Dzięki temu połączenie drogi krajowej nr 73 Kielce – Busko – Tarnów ze Staszowem i Osiekiem stało się szybsze i bezpieczniejsze.

We Włoszczowie podróżni korzystają z nowego peronu

Nowy, wyższy peron na stacji Włoszczowa od 14 grudnia służy podróżnym. Przy stacji powstały miejsca postojowe dla aut i stojaki rowerowe. Prace torowe, przebudowa przejazdów i mostów na trasie Kielce – Żelisławice poprawiły bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym. Pociągi pasażerskie i składy z towarami jeżdżą sprawniej. Wartość inwestycji to 21,5 mln zł netto.

Wygodniej pociągiem z Włoszczowy

Lepszy dostęp do kolei z nowego peronu na stacji Włoszczowa, bezpieczniejsze przejazdy kolejowo-drogowe i sprawny przejazd pociągów – to zakładane efekty realizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestycji na trasie Kielce – Żelisławice. Prace o wartości 21,5 mln zł netto zostaną zakończone do końca roku.
Subskrybuje zawartość