warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Kielce

Dworce Poznań Gł., Skierniewice, Kielce i Chełm z projektantami

PKP SA zawarły umowę z projektantami dla modernizacji i przebudowy czterech dworców – w Poznaniu, Kielcach, Skierniewicach i Chełmie. Wykonawcy będą pełnić też nadzór autorski nad realizacją prac.

Nowe rondo w Chmielniku na DK 73

Nowe rondo powstało na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 73 w Chmielniku z wybudowaną obwodnicą miasta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 765. Dzięki temu połączenie drogi krajowej nr 73 Kielce – Busko – Tarnów ze Staszowem i Osiekiem stało się szybsze i bezpieczniejsze.

We Włoszczowie podróżni korzystają z nowego peronu

Nowy, wyższy peron na stacji Włoszczowa od 14 grudnia służy podróżnym. Przy stacji powstały miejsca postojowe dla aut i stojaki rowerowe. Prace torowe, przebudowa przejazdów i mostów na trasie Kielce – Żelisławice poprawiły bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym. Pociągi pasażerskie i składy z towarami jeżdżą sprawniej. Wartość inwestycji to 21,5 mln zł netto.

Wygodniej pociągiem z Włoszczowy

Lepszy dostęp do kolei z nowego peronu na stacji Włoszczowa, bezpieczniejsze przejazdy kolejowo-drogowe i sprawny przejazd pociągów – to zakładane efekty realizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestycji na trasie Kielce – Żelisławice. Prace o wartości 21,5 mln zł netto zostaną zakończone do końca roku.

Trwają prawe na szlaku Kielce – Żelisławice

Lepszy dostęp do kolei z nowego peronu na stacji Włoszczowa, bezpieczniejsze przejazdy kolejowo-drogowe i sprawny przejazd pociągów – to zakładane efekty realizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe inwestycji na trasie Kielce – Żelisławice.

Świętokrzyskie: Sukces połączenia sezonowego do Buska-Zdroju

Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, z sezonowego połączenia Kielce – Busko-Zdrój skorzystało około 5 tysięcy podróżnych. Taka frekwencja została uznana za sukces. Przedstawiciele samorządu województwa zapowiadają na przyszły rok uruchomienie weekendowych pociągów w okresie wakacji, a w dalszej perspektywie czasowej – modernizacje trasy i przywrócenie codziennego kursowania pociągów.

Kielce: Budimex przebuduje kosmiczny dworzec autobusowy

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach otworzył oferty w przetargu na przebudowę i modernizację charakterystycznego dworca autobusowego, będącego jednym z symboli miasta. Wybrano ofertę firmy Budimex, choć jej oferta nadal znacząco przekraczała założenia finansowe miasta.

Pociągi wróciły do Buska-Zdroju [FILM]

W sobotę, 30 czerwca, punktualnie o godzinie 11.04 ze stacji Kielce odjechał do Buska pierwszy "Pociąg do Zdroju".

Po trzynastu latach pociągi wróciły do Buska-Zdroju. Na stałe?

Zgodnie z zapowiedziami, w sobotę o godzinie 11.04 ze stacji Kielce odjechał do Buska pierwszy „Pociąg do Zdroju”. Po 13 latach powrócił ruch na tej trasie. Na razie tylko w weekendy, ale jest szansa, że to połączenie na stałe zagości w rozkładzie jazdy świętokrzyskich pociągów – informuje samorząd województwa.

Świętokrzyskie: Pociągi do Buska od Sitkówki bez postoju [AKTUALIZACJA]

Weekendowe pociągi Kielce – Busko-Zdrój, które wyjadą na tory w najbliższą sobotę, poza terenem Kielc zatrzymają się tylko w Sitkówce Nowinach i Busku. PKP PLK tłumaczą to niskim standardem pozostałych stacji i przystanków. Warunkiem przywrócenia ich do eksploatacji ma być uruchomienie pociągów kursujących codziennie. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zapowiada dalsze działania w celu modernizacji linii.
Subskrybuje zawartość