warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Konin

Linia E20 na odcinku Konin – Kutno otwarta dla ruchu

Na czas realizacji inwestycji, celem jej przyśpieszenia, wprowadzono na dwóch z trzech odcinków całkowite zamknięcia torowe i uruchomiono zastępczą komunikację autobusową. W pierwszym etapie ruch zamknięto na odcinku Września – Konin, który został oddany ponownie do użytku 15 lipca 2018 roku, a na odcinku Konin – Koło, którego zamknięcie nastąpiło wraz z otwarciem poprzedniego odcinka, ruch został wznowiony w dniu dzisiejszym. Oznacza to, że połączenie z Poznania do Warszawy jest już bezpośrednie, a na placu budowy pozostały do wykonania prace uzupełniające, okołotorowe, które nie będą miały bezpośredniego wpływu na możliwość prowadzenia ruchu. Planowane, zgodnie z kontraktem, zakończenie całości prac w obszarze LCS Konin przypada na koniec sierpnia 2020 roku.

Pociągi wracają na E20. Są problemy na budowie

Od niedzieli pociągi z Poznania do Warszawy pojadą przez Konin i Koło, ale czasy przejazdu nie będą dobre. Przy realizacji modernizacji występują problemy.

Z Warszawy do Poznania przez Konin. Czas przejazdu 3 godziny i 10 minut

Od 9 czerwca pociągi pojadą trasą Poznań – Konin – Warszawa bez komunikacji zastępczej i objazdu przez Gniezno oraz Inowrocław Rąbinek.

Pociągi Poznań – Konin – Warszawa od 9 czerwca

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kończą ważny etap modernizacji linii z Wielkopolski na Mazowsze. Od niedzieli pociągi z Poznania do Warszawy pojadą przez Konin i Koło. Pasażerowie zyskują większy standard obsługi na peronach. Zamontowane będą windy i system informacji pasażerskiej. Prace za ponad 2 mld zł, współfinansowane z CEF „Łącząc Europę”, zwiększą możliwości kolei w regionie, Polsce i Europie.

Ministerstwo Infrastruktury potwierdza wolę budowy nowej linii Konin – Turek

Posłowie Tomasz Nowak i Paweł Bieńkowski zapytali Ministerstwo Infrastruktury o szanse budowy nowej normalnotorowej linii kolejowej z Konina do Turka. Resort potwierdza, że taka inwestycja może być realizowana w ramach programu Kolej+.

Szlifowanie szyn między Swarzędzem a Kołem [film]

Specjalny pociąg do szlifowania szyn wyjechał na odcinek Swarzędz – Koło na trasie z Poznania do Warszawy. To ostatnie roboty torowe na odcinku LCS Konin, na którym w czerwcu zgodnie z zapowiedziami ma w całości powrócić ruch pociągów. Niemniej czas trwania kontraktu przedłużono do końca 2020 roku.

Pierwsze nowe perony na E20 już gotowe

Pasażerowie korzystają z nowego peronu na stacji Konin. We wrześniu podobnie będzie w Podstolicach. Na linii Poznań – Warszawa układane są tory, budowane wiadukty, mosty i przejścia podziemne.;

Nowe perony na trasie Poznań – Warszawa

Pasażerowie korzystają z nowego peronu na stacji Konin. We wrześniu podobnie będzie w Podstolicach. Na linii Poznań – Warszawa układane są tory, budowane wiadukty, mosty i przejścia podziemne. Efektem inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego, realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. będą sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże. Pasażerowie zyskują komfortową obsługę na stacjach i przystankach.

Nowe perony na trasie Poznań – Warszawa

Pasażerowie korzystają z nowego peronu na stacji Konin. We wrześniu podobnie będzie w Podstolicach – podały PKP PLK.

Wracają pociągi regionalne na trasę Września – Konin

15 lipca wróciły pociągi regionalne na 60 km trasę Września – Konin. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły zasadnicze prace na torach i peronach tego odcinka. Rozpocznie się kolejny etap modernizacji linii Poznań – Warszawa. Będzie zastępcza komunikacja autobusowa miedzy Koninem a Kutnem.

Subskrybuje zawartość