warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Kraków

MPK Kraków podpisało umowę z Solarisem i Stadlerem na Tramino

We wtorek 16 stycznia MPK w Krakowie podpisało umowę z konsorcjum firm Solaris Bus & Coach i Stadler Polska na dostawy do 50 tramwajów. Umowa realizacyjna pierwszej części zamówienia obejmuje 35 pojazdów. Kontrakt definitywnie kończy już długą sagę przetargową i braku porozumienia Krakowa z Pesą.

Przewozy Regionalne staną się częścią Grupy PKP

Nie można zapominać, że Przewozy Regionalne są obecnie de facto spółką Skarbu Państwa, a w przyszłości, w świetle zapowiedzi, staną się częścią holdingu - Grupy PKP – powiedział na łamach Radia Kraków Andrzej Siemieński, dyrektor Oddziału Małopolskiego.

Przewozy Regionalne zarzucają Kolejom Małopolskim wielkomocarstwowość!

Dyrektor małopolskiego oddziału Przewozów Regionalnych Andrzej Siemieński zarzucił na łamach Radia Kraków Kolejom Małopolskim, że chcą prowadzić politykę wielkomocarstwową i jeździć wszędzie.

Kraków: Rusza przetarg na przebudowę tramwaju na Bronowice

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie ogłosił przetarg na przebudowę ulicy i trasy tramwajowej w ciągu Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej do pętli Bronowice przy Rydla. Prace potrwają 12 miesięcy.

Nie wiadomo kiedy pociągi Leo Express wjadą do Polski

Czeski prywatny przewoźnik Leo Express, który chce jeździć pociągami na trasie Kraków – Praga ciągle nie może podać daty uruchomienia połączenia kolejowego. Spółka czeka na dopuszczenie swojego nowoczesnego taboru na polskie tory.

Kraków zwiększa częstotliwość tramwajów. Co 7,5 i 15 minut

Do 2020 r. Kraków chce zmniejszyć liczbę aut na ulicach. Maksymalnie 25 proc. podróży po mieście ma się odbywać samochodem. To oznacza zachęcenie 30-40 tys. kierowców do systemu komunikacji miejskiej. Dlatego od najbliższego poniedziałku krakowska komunikacja wchodzi na jeszcze wyższe obroty.

Kraków. MPK ma wyszukiwarkę rzeczy zgubionych. Uzda, obraz, deskorolka...

Krakowskie MPK uruchomiło na swojej stronie serwis, w którym można sprawdzić, czy rzecz, którą zgubiliśmy w autobusie lub tramwaju, nie znalazła się przypadkiem w Biurze Rzeczy Znalezionych. Pomysł wymaga jeszcze dopracowania, ale jest przydatny i genialny w swojej prostocie.

Skawina sporo zyskuje dzięki łącznicy Kraków Zabłocie – Krzemionki [rozmowa]

Jakie zmiany zaszły w ofercie przewozowej Kolei Małopolskich od 10 grudnia? Na jakich nowych trasach pojawiają się pociągi przewoźnika i jakie są dalsze plany rozwojowe spółki? Rozmawiamy o tym z Ryszardem Rębilasem, wiceprezesem Kolei Małopolskich.

Rok 2017: "PKP na dobrym szlaku"

2017 rok był rokiem intensywnych prac modernizacyjnych na liniach kolejowych. PKP Polskie Linie Kolejowe oddały do użytku m.in. łącznicę Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki, która skróciła podróże w regionie i na trasie do Zakopanego. PKP SA realizuje największy w historii polskiej kolei program modernizacji dworców kolejowych. PKP Intercity odnotowało znaczący wzrost liczby podróżnych. Dobrymi wynikami może pochwalić się także największy polski przewoźnik towarowy – PKP Cargo.

Krupa: To wojna wytoczona Kolejom Małopolskim przez całą grupę PKP

To sytuacja kuriozalna - tak o konflikcie Kolei Małopolskich z Przewozami Regionalnymi mówił w Radiu Kraków marszałek Małopolski Jacek Krupa.
Subskrybuje zawartość