warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Kraków

Jest szansa na nową linię kolejową z Krakowa do Myślenic

Myślenice to jedyne duże miasto w okolicach Krakowa bez dostępu do kolei. W przyszłości może się to zmienić. Wszystko dzięki podpisanemu dziś listowi intencyjnemu, w ramach którego Województwo Małopolskie oraz miasta i gminy: Kraków, Myślenice, Świątniki Górne, Siepraw oraz Sułkowice zobowiązały się do współpracy, by w jak najkrótszym czasie wybudować nową linię kolejową z Krakowa do Myślenic.

Nowe połączenie Berlin-Kraków nie wcześniej niż w 2019 roku

W ramach prowadzonych od dłuższego czasu rozmów pomiędzy przewoźnikiem polskim i niemieckim, rozważana jest propozycja uruchomienia dodatkowych pociągów dalekobieżnych do Berlina w relacji Kraków – Katowice – Opole – Wrocław – Berlin,

Od jesieni „Chopin” będzie omijał Katowice

Międzynarodowy pociąg pospieszny „Chopin” od nowego rozkładu jazdy (2017/2018) będzie kursował przez Kraków a nie Katowice. Zmiana ta jednak ma nie wpłynąć na pogorszenie oferty przewozowej dla mieszkańców Katowic, ponieważ osoby planujące podróż Warszawy będą mogły skorzystać z pociągu „Wysocki”, którego godziny kursowania będą zbliżone do rozkładu jazdy pociągu „Chopin” – informuje Kazimierz Smoliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

LEO Express zmienia rozkład jazdy swojego połączenia do Polski

Czeski przewoźnik Leo Express zmienił wniosek o przyznanie otwartego dostępu na trasie międzynarodowej Praha hl. n. – Kraków Główny – Praha hl. n. – poinformował UTK.

Leo Express zmienił rozkład połączenia Praga - Krakow - Praga

Leo Express zmienił wniosek o przyznanie otwartego dostępu na trasie międzynarodowej Praha hl. n. – Kraków Główny – Praha hl. n.Przewoźnik planuje wykonywać przewozy od 10 grudnia 2017 r. do 9 grudnia 2022 r. Leo Express przedstawił nowy rozkład jazdy.

Modernizacja linii kolejowej w centrum Krakowa, będą utrudnienia

W sobotę wraz z korektą rozkładu jazdy rozpoczął się kolejny etap modernizacji linii kolejowej Kraków Główny Towarowy – Rudzice, biegnącej przez centrum miasta. Przebudowa spowoduje duże utrudnienia na ulicach wiodących pod wiaduktami remontowanej trasy.

Dobre wyniki Kraków Airport i zmiana rozkładu jazdy pociągów

W sierpniu krakowskie lotnisko obsłużyło 541 752 pasażerów. Jest to wynik o 9% lepszy (44,5 tys. dodatkowych pasażerów) niż w sierpniu 2016 roku. W ubiegłym miesiącu odnotowano łącznie 4 192 startów i lądowań, tj. o 5 % więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Nowe bezkolizyjne przejazdy nad E30. Dziś pierwszy

Na 1 września PKP Polskie Linie Kolejowe zaplanowały otwarcie nowego wiaduktu zapewniającego bezkolizyjne połączenie drogowe w Sędziszowie Małopolskim. Jeszcze we wrześniu obiekt umożliwiający bezkolizyjny przejazd zostanie otwarty w Dębicy – w tym przypadku będzie to tunel. Inwestycje zrealizowano w ramach modernizacji linii kolejowej E30 Kraków – Rzeszów. Zastąpią one przejazdy kolejowo-drogowe, usprawniając komunikację.

Nowy wiadukt i tunel poprawią bezpieczeństwo na linii między Dębicą a Rzeszowem

W piątek, 1 września 2017 r. w Sędziszowie Małopolskim PKP Polskie Linie Kolejowe otwierają nowy wiadukt. Obiekt przygotowany w ramach modernizacji linii kolejowej E30 Kraków – Rzeszów zastąpi przejazd. Podobne korzyści zapewni nowy obiekt w Dębicy.

Prace na linii E30 wkraczają w nowy etap

Korekta rozkładu jazdy od 3 września zapewni kursowanie pociągów oraz rozpoczęcie kolejnej fazy prac na linii kolejowej Kraków Główny Towarowy – Rudzice. Zmiany uwzględniają także optymalną organizację komunikacji dla kierowców i podróżnych. Przebudowane wiadukty mają zapewnić sprawniejsze podróże koleją i lepszą organizację ruchu drogowego. Projekt wart miliard złotych zapewni także nowe przystanki Kraków Grzegórzki i Kraków Złocień i zwiększy możliwości kolei w stolicy Małopolski.

Subskrybuje zawartość