warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Kraków

Kraków: Pierwszy fragment konstrukcji nowych estakad kolejowych

Kluczowym elementem modernizacji linii E30 przez centrum Krakowa będą dwie estakady kolejowe. Konstrukcja obiektów właśnie zaczęła powstawać. Do końca 2020 roku pojawią się na nich cztery tory kolejowe – informuje PLK.

Kraków: Nevelo znów wozi pasażerów

Od dzisiaj (7 sierpnia) prototypowy tramwaj 126 Nevelo ponownie wozi pasażerów w Krakowie. Kilka dni temu tramwaj powrócił z Newagu po powypadkowej naprawie.

Kraków Główny znowu wyłączony z ruchu. Przez pięć dni

PKP PLK wprowadziły od poniedziałku ograniczenia w ruchu pociągów na remontowanym odcinku linii kolejowej od Kraków Główny Towarowy - Rudzice. Codziennie przez pięć dni w godz. 9:30-14:30 tory pomiędzy Krakowem Głównym i Podłężem będą zamknięte.

Kraków Bronowice – wyjątkowy przystanek z peronami na różnych wysokościach

Nowy przystanek Kraków Bronowice będzie miał cztery perony i punkty usługowe. Pierwsi pasażerowie skorzystają z wygodnych podróży w 2019 roku. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe jest warta 250 mln zł.

ILF – projektant warszawskiego metra – przygotuje studium (pre)metra dla Krakowa

Kraków rozstrzygnął przetarg na wykonanie wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie. Zwycięzcą została firma ILF Consulting Engineers Polska, która na swoim koncie ma wiele wykonanych projektów dla odcinków II linii metra. Dokument odpowie, czy w Krakowie należy realizować klasyczne metro, czy też tunel powinien być częścią systemu tramwajowego.

Kraków Bronowice – wyjątkowy przystanek z peronami na różnych wysokościach

Nowy przystanek Kraków Bronowice będzie miał cztery perony i punkty usługowe. Pierwsi pasażerowie skorzystają z wygodnych podróży w 2019 roku. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe jest warta 250 mln zł.

Kraków Bronowice po nowemu

Cztery perony, nowoczesny system informacji pasażerskiej, punkty usługowe i ułatwienia dla wszystkich pasażerów – tak będzie wyglądał nowy przystanek Kraków Bronowice.

Pociąg Papieski dziś na trasie Skawina – Kęty – Kraków Płaszów

Pociąg Papieski obsługuje połączenia liniowe. Dziś (31 lipca) ponownie wyjechał na trasę.

Kraków: Siedmiu chętnych na tramwaj do Mistrzejowic w ramach PPP

Siedem podmiotów złożyło wnioski o udział w dialogu technicznym na budowę linii tramwajowej łączącej ul. Meissnera z Mistrzejowicami w Krakowie. Zamówienie zostanie zrealizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego – zadaniem wykonawcy będzie budowa i następnie utrzymanie linii.

Leo Express: Kraków to dopiero początek

– Myślimy o innych dużych miastach, które nie mają dobrych połączeń międzynarodowych. Tu widzimy naszą szansę – mówi Peter Jančovič, dyrektor zarządzający Leo Express. Zaznacza również, że przewoźnik jest pierwszą prywatną firmą realizującą dalekobieżne kursy na polskich torach, a „przecieranie szlaków” nie jest proste.
Subskrybuje zawartość