warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Kraków

Solaris i Stadler szykują się na Kraków. Produkcja w Środzie Wlkp. i Siedlcach

Konsorcjum firm Solaris i Stadler przedłużyło ważność swojej oferty na produkcję do 50 tramwajów. Firmy zapewniają, że pojazdy, będące efektem wspólnej pracy projektowej inżynierów z obu firm, powstaną w całości w Polsce – w zakładach Solaris Tram w Środzie Wielkopolskiej i Stadlera w Siedlcach. Ponowne rozstrzygnięcie przetargu nie jest jednak jeszcze prawomocne.

Konsorcjum Solaris-Stadler przedłuża ważność oferty na tramwaje do Krakowa

W dniu 10 listopada 2017 spółka przewozowa MPK Kraków ogłosiła ofertę złożoną przez konsorcjum Stadler Polska i Solaris Bus & Coach w postępowaniu przetargowym na dostawę 50 tramwajów dla Krakowa jako zwycięską. 15 listopada 2017 konsorcjum przedłużyło ważność złożonej oferty.

TLK Ustronie: 1200 kilometrów po Polsce i problem w Warszawie

Nasi czytelnicy dzielą się z nami uwagami dotyczącymi nowego rozkładu jazdy, który zacznie obowiązywać od 10 grudnia. Nie wszystkie zmiany wydają się być na lepsze. Bardzo dużo kontrowersji budzi rozkład jazdy TLK Ustronie, który jest jedynym nocnym pociągiem łączącym Kraków i Warszawę z Trójmiastem i Pomorzem Środkowym.

MPK Kraków: Solaris i Stadler przedłużą ważność oferty, ale Pesa może się odwołać

Kilka dni temu MPK Kraków ponownie rozstrzygnął przetarg na dostawy do 50 nowych tramwajów, wybierając tym razem ofertę Solarisa i Stadlera. Jej ważność upływa dzisiaj, ale producenci deklarują przedłużenie tego terminu. Sprawa nie jest jednak ostatecznie rozstrzygnięta: Pesa, która pierwotnie wygrała postępowanie, wciąż ma prawo odwołać się. – Rozważamy – mówi Maciej Grześkowiak, szef PR Pesy.

Rezultat budowy łącznicy Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki wykorzystany słabo

Na konferencji PKP PLK i PKP Intercity, poświęconej nowemu rozkładowi jazdy, który zacznie obowiązywać od 10 grudnia, pochwalono się skróceniem czasu jazdy pociągów pomiędzy Krakowem a Zakopanem. Tymczasem jeden z ekspresów, dzięki inwestycji za prawie 350 mln zł, skróci czas jazdy na tym odcinku o 7 minut, a TLK Karpaty z Krakowa Głównego do Zakopanego pojedzie dłużej o… 24 minuty.

Sprawa obsługi Jaworzna przez Koleje Śląskie otwarta

Wraca temat obsługi przez Koleje Śląskie Jaworzna. W tej chwili do miasta pociągi tego przewoźnika nie docierają. Ale, jak zapewnia spółka, przyszłość trasy Katowice-Kraków i uwzględnienie miasta jest sprawą otwartą. Gmina podejmie się rozmów w tym temacie.

Kraków: Przewozy Regionalne wybrały wykonawcę dla zastępczej komunikacji

"Przewozy Regionalne" Sp. z o.o., Oddział Małopolski z siedzibą w Krakowie informuje o rozstrzygniętym przetargu na zastępczą komunikację autobusową Kraków- Trzebinia

Kraków. Pesa odpowiada: Gdy MPK nie miało pieniędzy, czekaliśmy

W przesłanym nam oświadczeniu w sprawie zmiany wyboru zwycięzcy w przetargu na 50 tramwajów dla Krakowa, przedstawiciele Pesy (pierwotnego zwycięzcy) piszą o rozczarowaniu decyzją MPK Kraków i zaznaczają, że niezmiennie chcieli zrealizować kontrakt. Dziś, wobec niepodpisania umowy, MPK zdecydowało się wybrać ofertę konsorcjum Solarisa i Stadlera.

PKS Tarnobrzeg pojedzie za pociągi do Trzebini

Oddział Małopolski Przewozów Regionalnych podpisał z PKS Tarnobrzeg umowę na wykonywania zastępczej komunikacji autobusowej za pociągi na trasie Kraków – Trzebinia.

Pesa rozczarowana decyzją MPK Kraków: „Mogli poczekać do 20 grudnia”

Największy producent taboru szynowego w Polsce ubolewa z powodu braku zrozumienia trudnej sytuacji finansowej ze strony kontrahentów z Krakowa. – Zarząd MPK Kraków wielokrotnie i bezzasadnie próbował wykluczyć Pesę z przetargu na 50 tramwajów, teraz wykorzystał kolejny pretekst by uniemożliwić nam podpisanie umowy – mówi Maciej Grześkowiak, szef zespołu PR bydgoskiej firmy.

Subskrybuje zawartość