warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Kraków

Kraków: PKP PLK i Budimex nagradzani za łącznicę

PKP PLK dobrze oceniają realizację przez Budimex zakończoną w grudniu zeszłego roku budowę nowej łącznicy kolejowej nr 624 Kraków Zabłocie – Kraków Bonarka. I zamawiający, i wykonawca robót podkreślają dobre tempo prac, które udało się utrzymać mimo trudności wynikających z konieczności zachowania ruchu pociągów, tramwajów i samochodów. Inwestycja została niedawno wyróżniona w konkursie Dzieło Mostowe Roku 2017.

Nowa jakość w obsłudze transportem szynowym Małopolski – pociągiem do Myślenic

"Nowa jakość w obsłudze szynowym transportem zbiorowym gmin Województwa Małopolskiego: Kraków, Świątniki Górne, Siepraw i Myślenice" – tak nazywa się koncepcja przygotowywana przez Urząd Marszałkowski.

7:44 i 7:50 z Warszawy do Krakowa. PKP IC twierdzą, że to zróżnicowanie oferty…

Na trasie Warszawa – Kraków, jak na wielu innych, PKP Intercity są monopolistą. Dlatego mogą robić z rozkładem jazdy co chcą. A potem dochodzi do absurdów, że w ciągu 6 minut odjeżdżają dwa pociągi kategorii innej niż EIP. Dalej mamy dziurę.

Kraków: Tramwaj na Krakowskiej i Dietla znacznie ponad budżetem

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu otworzył oferty w przetargu na przebudowę torowiska tramwajowego i jezdni w ciągu Krakowskiej i Dietla. Wpłynęła jedna oferta, znacznie przekraczająca budżet zamawiającego.

Kraków. ZIKiT do likwidacji. Bo nie był lubiany

– Przyglądałem się przez ostatnie miesiące dokonaniom pracy kierownictwa ZIKiT, jednakże stopień kontrowersji związanych z tą jednostką nie zmniejszył się. Nie jestem głuchy na głosy mieszkańców – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. I zapowiedział jego likwidację. Zadania jednej instytucji zajmującej się kompleksowo przestrzenią transportową w mieście, zostaną rozdzielone na kilka jednostek.

Co z kładką nad peronami stacji Kraków Bieżanów?

Krakowscy aktywiści sprzeciwiają się planom wyburzenia kładki pieszej nad peronami stacji Kraków Bieżanów.

Zmiana rozkładu jazdy dowozów Kolei Małopolskich

W związku ze zmianami godzin kursowania pociągów na trasie SKA1 Wieliczka Rynek Kopalnia - Kraków Lotnisko od 10 czerwca 2018 r. niewielkim zmianom ulegną również godziny odjazdów i przyjazdów Autobusowych Linii Dowozowych.

Więcej połączeń w Małopolsce

Uruchomienie większej liczby połączeń kolejowych, zminimalizowanie przerwy w kursowaniu pociągów na odcinku Kraków Główny – Podłęże, ograniczenie oferty przewozowej do Skawiny i dodatkowe kursy przyspieszone do Zakopanego.

Kraków Główny: Dodatkowe perony dla pociągów do Warszawy

Od 10 czerwca pociągi z Krakowa do Warszawy będą obsługiwane z dodatkowych peronów – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe.

Kraków z dodatkowymi peronami. Dla pociągów do Warszawy

Od 10 czerwca pociągi z Krakowa do Warszawy będą obsługiwane z dodatkowych peronów - poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe.
Subskrybuje zawartość