warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Kraków

Kraków zawiesza trasę tramwajową do Walcowni. Kiedy wróci – nie wiadomo

Przy okazji zbliżającej się naprawy odcinka torowiska w al. Solidarności Kraków zawiesi też kursowanie tramwajów do pętli Walcownia. – Powodem jest zły stan torów. Tramwaje nie wrócą po wznowieniu ruchu w al. Solidarności – mówi Bartosz Piłat z Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Na razie nie wiadomo kiedy mógłby zostać tutaj wznowiony ruch.

Tak zmienią się ED74. PKP Intercity opublikowały SIWZ dot. naprawy jednostek

Wczoraj dwie Edyty obsłużyły dodatkowe połączenia na trasie Rzeszów – Kraków. Jeszcze w starej, dobrze znanej odsłonie.

Kończy się modernizacja stacji w Zabierzowie

PKP Polskie Linie Kolejowe kończą prace na stacji w Zabierzowie na linii Kraków – Katowice. PLK planują przywrócenie ruchu dwutorowego na tym odcinku jeszcze w tym roku.

Edyty jadą dziś jako dodatki. Rzeszów – Kraków

W związku z wysoką frekwencją PKP Intercity uruchamiają dziś (4.11.2018) dwa dodatkowe pociągi w relacji Rzeszów Główny – Kraków Główny. Połączenia zostaną obsłużone jednostkami ED74.

Bezpieczna droga nad torami na odcinku Jaworzno Szczakowa – Trzebinia

Nowy wiadukt drogowy w Jaworznie zastąpił przejazd kolejowo-drogowy na linii Kraków – Katowice i usprawnił komunikację w mieście. Dodatkowo, na stacji Jaworzno-Szczakowa, podróżni korzystają już z nowego peronu, a także powstają dwa bezkolizyjne skrzyżowania.

Prace na E30 potrwają do 2020 roku, z Krakowa do Katowic w godzinę

W III kw. 2019 r. powinna zakończyć się warta blisko 300 mln zł modernizacja linii kolejowej E30 Katowice – Kraków między Jaworznem a Trzebinią – podała spółka PKP PLK.

W Jaworznie oddano nowy wiadukt nad torami

Nowy wiadukt drogowy w Jaworznie zastąpił przejazd kolejowo- drogowy na linii Kraków - Katowice i usprawnił komunikację w mieście. Na stacji Jaworzno-Szczakowa, podróżni korzystają już z nowego peronu. To efekt modernizacji linii E30 na odcinku Jaworzno Szczakowa – Trzebinia, na którą przeznaczono 296 mln zł. Projekt współfinansowany jest ze środków UE.

Wzmocnienie podtorza na linii kolejowej nr 133 odcinek Krzeszowice – Kraków Mydlniki

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie prac związanych ze wzmocnieniem podtorza na odcinku linii kolejowej nr 133, pomiędzy Krakowem i Krzeszowicami. Jest to kolejny odcinek trasy, należący do międzynarodowego korytarza E30 prowadzący od Dolnego Śląska przez Górny Śląsk, Małopolskę po Podkarpacie, gdzie doskonale spisała się technologia DSM ( Deep Soil Mixing).

Kraków. Ruszył remont torowiska do Bronowic [wizualizacje]

W sobotę rozpoczęła się przebudowa ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej wraz z pętlą w Bronowicach. Dodatkowo w ramach robót zmodernizowana zostanie tarcza skrzyżowania al. Mickiewicza, al. Słowackiego, ul. Karmelickiej i ul. Królewskiej.

Kraków z pomostowym przetargiem na utrzymanie torowisk

ZIKiT ogłosił przetarg na utrzymanie, konserwację i naprawę infrastruktury tramwajowej w Krakowie w okresie od początku stycznia do końca września 2019 r. Dużej konkurencji z uwagi na niewielki czas od terminu składania ofert do rozpoczęcia świadczenia usługi spodziewać nie należy się.
Subskrybuje zawartość