warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Krzyż

Jest umowa na projekt remontu linii 203 Krzyż – Gorzów

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na opracowanie projektu remontu linii 203 na odcinku Krzyż – Gorzów Wielkopolski. Opracowana dokumentacja projektowa pozwoli określić dokładny zakres prac, które rozpoczną się pod koniec 2020 roku.

Nowe perony i szybsze podróże z Krzyża do Gorzowa Wielkopolskiego

Zwiększy się komfort obsługi pasażerów, pociągi sprawniej i bezpieczniej pojadą z Krzyża do Gorzowa Wielkopolskiego. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na opracowanie projektu remontu linii 203 na odcinku Krzyż – Gorzów Wielkopolski. Opracowana dokumentacja projektowa pozwoli określić dokładny zakres prac, które rozpoczną się pod koniec 2020 roku.

Krzyż: PR przenoszą swoje zaplecze poza lokomotywownię

Mimo zapowiedzi całkowitego wygaszenia pracy zaplecza technicznego Przewozów Regionalnych w Krzyżu Wielkopolskim (na stacji Krzyż) wciąż prowadzone są pewne czynności serwisowe. Dotyczą one m.in. lokomotyw SU42 i pojazdów SA108, które wciąż pozostają na stanie krzyskiej bazy przewoźnika. Spółka przenosi się jednak z hali lokomotywowni do innej hali znajdującej się nieopodal.

Samorząd woj. lubuskiego dofinansuje dwie inwestycje PLK

PKP PLK podpisały z lubuskim samorządem dwie umowy na dofinansowanie projektów kolejowych z RPO. Pierwsza umowa dotyczy modernizacji torów między Zbąszynkiem a Czerwieńskiem. Druga – wykonania dokumentacji projektowej przed rewitalizacją linii nr 203 na odcinku Krzyż – Gorzów Wielkopolski.

Dziesięciu chętnych na wykonanie projektu rewitalizacji linii Gorzów – Krzyż [oferty]

PKP PLK otworzyła oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej na roboty budowlane na linii kolejowej nr 203 na odcinku Krzyż – Gorzów Wielkopolski.

Wykolejenie w Austrii, 30 osób rannych

30 osób zostało rannych, w tym trzy ciężko, na skutek wykolejenia się dwóch wagonów kolejki wąskotorowej w okolicach St. Poelten na północnym wschodzie Austrii - poinformował regionalny Czerwony Krzyż.

Wznowiono ruch pociągów na trasie Poznań-Szczecin

W sobotę rano przywrócono po jednym torze ruch pociągów jadących trasą Poznań-Krzyż-Szczecin przez stację Wronki. W czwartek wykoleiło się tam 12 wagonów przewożących węgiel.

Po wykolejeniu we Wronkach nadal utrudnienia

Przez całą noc z czwartku na piątek trwała akcja usuwania skutków wykolejenia pociągu towarowego we Wronkach. Zmienione są rozkłady jazdy pociągów jadących trasą Poznań-Krzyż-Szczecin.

Po wykolejeniu we Wronkach nada utrudnienia

Przez całą noc z czwartku na piątek trwała akcja usuwania skutków wykolejenia pociągu towarowego we Wronkach. Zmienione są rozkłady jazdy pociągów jadących trasą Poznań-Krzyż-Szczecin.

Kolejny etap prac na linii Krzyż – Gorzów z komunikacją zastępczą w tle [zdjęcia]

Kończy się wzmacnianie estakady i remont wiaduktów w Gorzowie Wielkopolskim. Do września PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększą sprawność i poziom bezpieczeństwa w rejonie przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni i na szlaku Gorzów – Wawrów. Od 10 maja prace wymagają zmian w komunikacji. Efektem wartej 90,5 mln zł netto inwestycji będą krótsze podróże, komfortowa obsługa podróżnych.
Subskrybuje zawartość