warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Krzyż

Wykolejenie w Austrii, 30 osób rannych

30 osób zostało rannych, w tym trzy ciężko, na skutek wykolejenia się dwóch wagonów kolejki wąskotorowej w okolicach St. Poelten na północnym wschodzie Austrii - poinformował regionalny Czerwony Krzyż.

Wznowiono ruch pociągów na trasie Poznań-Szczecin

W sobotę rano przywrócono po jednym torze ruch pociągów jadących trasą Poznań-Krzyż-Szczecin przez stację Wronki. W czwartek wykoleiło się tam 12 wagonów przewożących węgiel.

Po wykolejeniu we Wronkach nadal utrudnienia

Przez całą noc z czwartku na piątek trwała akcja usuwania skutków wykolejenia pociągu towarowego we Wronkach. Zmienione są rozkłady jazdy pociągów jadących trasą Poznań-Krzyż-Szczecin.

Po wykolejeniu we Wronkach nada utrudnienia

Przez całą noc z czwartku na piątek trwała akcja usuwania skutków wykolejenia pociągu towarowego we Wronkach. Zmienione są rozkłady jazdy pociągów jadących trasą Poznań-Krzyż-Szczecin.

Kolejny etap prac na linii Krzyż – Gorzów z komunikacją zastępczą w tle [zdjęcia]

Kończy się wzmacnianie estakady i remont wiaduktów w Gorzowie Wielkopolskim. Do września PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększą sprawność i poziom bezpieczeństwa w rejonie przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni i na szlaku Gorzów – Wawrów. Od 10 maja prace wymagają zmian w komunikacji. Efektem wartej 90,5 mln zł netto inwestycji będą krótsze podróże, komfortowa obsługa podróżnych.

Co z elektryfikacją odcinka Krzyż – Gorzów Wielkopolski?

Posłanka Katarzyna Osos w imieniu sejmiku województwa lubuskiego zwróciła się do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w sprawie elektryfikacji odcinka Gorzów Wielkopolski – Krzyż na linii kolejowej 203

Elektryfikacja linii z Krzyża do Kostrzyna przez Gorzów Wlkp. w nowej perspektywie

PKP PLK rozpoczęło opracowywanie dokumentacji przedprojektowej na elektryfikację linii kolejowej nr 203 relacji Krzyż - Gorzów Wlkp. - Kostrzyn nad Odrą, która w województwie lubuskim przewozi rocznie ok. 800 tys. pasażerów. Do tej pory linia nie jest zelektryfikowana, ponieważ zaplanowana jest jako ostatni element projektu modernizacji trasy kolejowej z Bydgoszczy do Kostrzyna. Sejmik Województwa Lubuskiego oraz mieszkańcy obawiają się, że nie dojdzie do realizacji tego zadania.

Inwestycje na liniach nr 203 i 358

10 maja w urzędzie marszałkowskim województwa lubuskiego odbyło się spotkanie w sprawie inwestycji planowanych na liniach kolejowych nr 203 (Krzyż - Gorzów Wlkp.) i nr 358 (Zbąszynek – Czerwieńsk).

Są zapowiedziane przetargi na lubuskie inwestycje torowe

PKP PLK rozpoczęły przygotowania do realizacji zapowiadanych inwestycji w województwie lubuskim - na liniach nr;203 na odcinku Krzyż – Gorzów Wlkp. oraz 358 Zbąszynek - Czerwieńsk.

Południowo-zachodnia Polska chce rozwijać infrastrukturę kolejową

Władze Lubuskiego i Dolnego Śląska rozmawiały w Warszawie z przedstawicielami PKP PLK i Ministerstwa Rozwoju o rozwoju linii kolejowej nr 275, łączącej Polskę i Niemcy, odnowieniu torów na linii Krzyż-Gorzów Wielkopolski oraz modernizacji trasy nr 358 na odcinku od Zbąszynka do Czerwieńska.

Subskrybuje zawartość