warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Kutno

Znamy oferty w przetargu na studium dla lepszego połączenia Łodzi z Kutnem

PKP PLK otworzyły oferty w przetargu na wykonanie prac przedprojektowych, czyli studium wykonalności inwestycji, dla projektu pod nazwą „Usprawnienia kolejowego połączenia Łódź – Kutno poprzez budowę linii kolejowej lub modernizację istniejących linii”.

PKP PLK rozważy budowę nowej linii Łódź – Kutno

Zarządca infrastruktury rozważa różne scenariusze poprawy jakości infrastruktury kolejowej pomiędzy Łodzią a Kutnem. Jednym z możliwych rozwiązań jest budowa zupełnie nowej linii jedno- lub dwutorowej. W tym roku ma zostać podpisana umowa z wykonawcą studium wykonalności, które pomoże wyłonić optymalny wariant.

Jak usprawnić ruch na linii Łódź - Kutno? PLK zleci analizy

PKP PLK przygotowują się do dużej inwestycji, która ma usprawnić kolejowe połączenie Łodzi z Kutnem i magistralą E20. Ogłoszono właśnie przetarg na opracowanie studium wykonalności projektu, który będzie mieć duże znaczenie dla miasta.

Łódzkie: Rozkład PolRegio bez rewolucji

W regionie łódzkim nie będzie większych zmian w układzie połączeń obsługiwanych przez Przewozy Regionalne. Nieco uboższa będzie jednak oferta na linii Kutno – Łowicz. Łatwiej będzie natomiast dojechać z Łodzi do Torunia, Częstochowy czy Opoczna.

Poprawa linii na odcinku Kutno - Płock jeszcze przed końcem 2020 r.

Są plany dalszej poprawy stanu technicznego na linii 33 Kutno - Brodnica, która w ostatnich latach przeszła już kilka rewitalizacji. Mieszkańcy Kutna w szczególności liczą na poprawę linii w kierunku Płocka, która mogłaby nie tylko skrócić czas przejazdów, ale również mogłaby pozytywnie wpłynąć na możliwość przywrócenia połączenia Łodzi z Olsztynem. W odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie remontu linii kolejowej nr 33 na odcinku Kutno - Płock, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przekazało informację o aktualnym statusie inwestycji.

Dodatkowy pociąg dla mieszkańców na trasie Kutno - Łódź

Jak poinformował Nas jeden z mieszkańców wojewódzka łódzkiego, w nowym rozkładzie jazdy PKP 2017/2018 pojawią się 2 bezpośrednie pociągi osobowe w relacji Toruń - Włocławek - Łódź, zatrzymujące się na każdej stacji. Na tą chwilę obecnie kursuje tylko jeden pociąg. Od nowego rozkładu dwa nowe kursy będą obsługiwane przez Przewozy Regionalne.

Łódź – Toruń: Jednak będzie drugi pociąg regionalny?

Województwa łódzkie i kujawsko-pomorskie podjęły rozmowy o utworzeniu drugiej pary połączeń Łódź – Kutno – Toruń. Na razie nie zapadły jednak żadne wiążące decyzje, a UMWŁ zaprezentuje projekt nowego rozkładu jazdy dopiero po zakończeniu wszystkich uzgodnień.

KM dają możliwość śledzenia pociągów. Na razie na dwóch liniach

Od początku sierpnia działa system śledzenia pociągów i informacji pasażerskiej na dwóch liniach kolejowych: nr 27 (Nasielsk – Sierpc) oraz nr 33 (Sierpc – Płock – Kutno). Wystarczy na swoje urządzenie ściągnąć aplikację tropKM, aby sprawdzić czy pociąg, na który czekamy, przyjedzie zgodnie z planem. Ten pilotażowy system związany jest z realizacją europejskiego projektu RUMOBIL, którego jednym z partnerów jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Będzie można śledzić pociągi KM na smartfonach

Od początku sierpnia działa system śledzenia pociągów i informacji pasażerskiej na dwóch liniach kolejowych: nr 27 (Nasielsk – Sierpc) oraz nr 33 (Sierpc – Płock – Kutno). Wystarczy na swoje urządzenie ściągnąć aplikację tropKM, aby sprawdzić czy pociąg, na który czekamy, przyjedzie zgodnie z planem. Ten pilotażowy system związany jest z realizacją europejskiego projektu Rumobil, którego jednym z partnerów jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Trop pociągi Kolei Mazowieckich

Od początku sierpnia działa system śledzenia pociągów i informacji pasażerskiej na dwóch liniach kolejowych: nr 27 (Nasielsk – Sierpc) oraz nr 33 (Sierpc – Płock – Kutno).
Subskrybuje zawartość