warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Kutno

Łódź: Duże zmiany PKP Intercity na trasie do Poznania

Projekt rozkładu jazdy, który ma obowiązywać od początku września, przewiduje istotne zmiany w obsłudze węzła łódzkiego przez PKP Intercity. Pociągi do Poznania będą bowiem kursować częściowo trasą okrężną przez Kutno, Inowrocław i Gniezno. Przewoźnik zaznacza przy tym, że trwają jeszcze prace nad ostateczną wersją układu połączeń.

Wszystkie oferty na odcinek Ozorków-Łęczyca przekraczają kosztorys

Siedem podmiotów zgłosiło się do;przetargu na realizację prac projektowych i wykonawczych na krótkim odcinku linii nr 16 Łódź - Kutno. Jak prawie w każdym tegorocznym przetargu PLK, wszystkie oferty przekroczyły kosztorys.

Kutno: Modernizacja E20 wymusza dodatkowe zamknięcia nocne

Prace na magistrali E20 wymuszają zmiany w rozkładzie jazdy także na trasach ościennych, w tym na linii nr 16 z Łodzi. Tam podróżni nie odczują ich w większym stopniu, bo konieczne było skrócenie zaledwie jednego kursu. Tym niemniej ruch w godzinach nocnych na istotnym dla aglomeracji łódzkiej ciągu, także w ruchu towarowym, nie jest obecnie możliwy.

PKP IC będzie honorować bilety PR do Lubartowa; dołoży też wagon do Krakusa

PKP Intercity poinformowało o zamiarze honorowania biletów Polregio na trasie Lublin–Lubartów od 10 czerwca. Utrzymane zostaje honorowanie biletów IC przez PR na trasie Poznań–Piła i przez KW na trasie Kutno – Konin. Przewoźnik dołoży też wagon dodatkowy do EIC Krakus dla pasażerów z biletem odcinkowym Warszawa – Opoczno.

ŁKA: Ze Skierniewic do Łowicza początkowo 3 pary

Dwie pary na trasie Skierniewice – Kutno, trzecia skrócona do Łowicza – to ujawnione przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną szczegóły planowanego rozkładu jazdy na pierwszej trasie przejmowanej w ramach drugiego etapu. Wnioski tej treści zostały złożone do PKP PLK. Dopóki przewoźnik nie otrzyma kolejnych sztuk nowego taboru, który pozwoli rozbudować ofertę do docelowych 12 par, linię równolegle będą obsługiwały PR.

Łódź: Kolej otwarta na rozmowy o węźle Żabieniec

PKP Polskie Linie Kolejowe zapewniają o gotowości do rozmów o zmianach w węźle komunikacyjnym na łódzkim Żabieńcu. Remont tamtejszej stacji ma być prowadzony w ramach modernizacji ciągu Łódź – Kutno. Czy inwestycja będzie szansą na skrócenie odległości pomiędzy peronami kolejowymi a tramwajowymi?

Łódź – Kutno: Najpierw zamknięcie, potem zamknięcie, a na koniec drugi tor?

Pasażerowie i przewoźnicy muszą się przygotować na kilka lat utrudnień na linii z Łodzi do Kutna. Niestety, nadchodzące prace, warte setki milionów złotych, nie rozwiążą problemu przepustowości jednotorowej linii, dlatego PLK zastanawia się nad budową w przyszłości drugiego toru lub zupełnie nowego połączenia.

Prawie 150 milionów na jedenastokilometrowy odcinek Ozorków – Łęczyca

PKP PLK ogłosiły przetarg na projekt i realizację prac na krótkim odcinku linii nr 16 Łódź - Kutno. Przeznaczyły na nie aż 120 mln zł netto.

Zgierz: Prędkość na remontowanym wiadukcie wzrośnie do 100 km/h

PKP Polskie Linie Kolejowe istotnie podniosą dopuszczalną prędkość na wiadukcie nad ul. Długą w Zgierzu. Dotychczas pociągi kursowały tam jedynie 40 km/h, a po zakończeniu trwającej od połowy marca inwestycji przyśpieszą do 100 km/h. Docelowe parametry obiektu mają być jeszcze wyższe, ale kolejne roboty wykonane zostaną dopiero podczas realizacji dużego projektu obejmującego gruntowny remont całej trasy Łódź Kaliska – Zgierz – Łęczyca – Kutno zaplanowanego na lata 2019 – 2021.

Będzie remont linii Płock – Kutno

PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły na prace prawie 20 mln zł na remont odcinka linii Płock – Kutno. Roboty obejmą także naprawę 600-metrowego mostu nad Wisłą w Płocku

Subskrybuje zawartość