warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Kutno

Łódź – Kutno: Nowa linia może być jednotorowa

Jak najlepiej zwiększyć przepustowość sieci kolejowej na odcinku Łódź – Kutno? Czy najlepszym możliwym wariantem będzie dobudowa drugiego toru do istniejącej linii, czy też budowa torów w zupełnie nowym przebiegu? Czy miasta połączą wkrótce dwie równoległe linie jednotorowe?

Zderzenie pociągu z ciężarówką; utrudnienia na trasie kolejowej Warszawa - Kutno

Do zderzenia ciężarówki z pociągiem doszło w Ożarowie Mazowieckim. W wypadku nikt nie ucierpiał - poinformował w czwartek Komisariat Policji w Ożarowie Mazowieckim. Utrudniony jest ruch pociągów na trasie z Warszawy w kierunku Kutna.

Łódź traci ważne połączenia ze Szczecinem

Od połowy grudnia nie będą kursować pociągi „Portowiec” i „Włókniarz” zapewniające skomunikowanie Łodzi z Poznaniem i Szczecinem. PKP Intercity tłumaczy ich odwołanie pracami remontowymi na linii nr 14 pomiędzy Łodzią a Zduńską Wolą. Przypomnijmy, że obecnie kursy te realizowane są przez Zgierz i Kutno, którędy omijają odcinek o mocno ograniczonej przepustowości.

Prawie 300 osób pracuje w oddziale kolejowym Budimeksu

Z okazji Święta Kolejarza firma Budimex podsumowała wykonane i realizowane najważniejsze kontrakty na kolei. Należą do nich prace na LCS Idzikowice, linii Katowice – Kraków, Warszawa – Lublin, LCS Kutno i Poznań - Szczecin.

Budimex modernizuje polską kolej

Obecnie Budimex prowadzi prace na LCS Idzikowice, linii Katowice – Kraków, Warszawa – Lublin, LCS Kutno i Poznań – Szczecin. Na koncie ma także wiele innych zakończonych z sukcesem projektów, m.in. nagrodzoną budowę łącznicy kolejowej w Krakowie.

Łódź – Kutno: Zamknięcia na linii od kwietnia 2020

Za ok. półtora roku rozpoczną się roboty na odcinku Ozorków – Łęczyca. Oznacza to bardzo duże utrudnienia dla pasażerów kolei w województwie łódzkim, bo linia nr 16 wykorzystywana jest zarówno w dość intensywnym ruchu regionalnym, jak i dalekobieżnym, i to zarówno w kierunku zachodnim (do Poznania), jak i północnym (do Trójmiasta). Po przebudowie pociągi przyspieszą z 70 do 120 km/godz.

Kutno – Płock: Co dalej z remontem linii?

Czy pasażerowie doczekają się kompleksowego remontu linii nr 33 łączącej województwa łódzkie i mazowieckie? W zeszłym roku prace nad studium wykonalności inwestycji zostały przerwane, a dotychczas nie podjęto ich ponownie. Powodem odstąpienia od pierwotnych planów była decyzja samorządu województwa mazowieckiego o podjęciu prac na innej trasie w innej części regionu.

ŁKA wjedzie na E20 dopiero po zakończeniu modernizacji

Wbrew zapowiedziom Łódzka Kolej Aglomeracyjna nie uruchomi w grudniu swoich pociągów na odcinku Łowicz Główny – Kutno. Na inaugurację przewozów ŁKA podróżni będą musieli czekać w tym przypadku jeszcze dłużej niż mieszkańcy Radomska czy Tomaszowa. Łódzka spółka chce bowiem obsługiwać ten fragment magistrali E20 dopiero po zakończeniu modernizacji ciągu.

Objazd objazdu E20 sam jest w remoncie. Przeszło 30 ograniczeń

PKP PLK informują o prowadzonych i planowanych pracach na linii nr 18;Kutno – Toruń. Obecnie prowadzony jest tędy ruch pociągów Warszawa – Poznań. Objazd nie został odpowiednio przygotowany, a na trasie jest przeszło 30 uciążliwych ograniczeń prędkości.;

Między Ozorkowem i Łęczycą pociągi pojadą 120 km/h

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę za 130 mln zł na dokumentację i modernizację linii Ozorków - Łęczyca. To jeden z etapów modernizacji trasy Łódź – Kutno.

Subskrybuje zawartość