warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Kutno

Kutno – Płock: Co dalej z remontem linii?

Czy pasażerowie doczekają się kompleksowego remontu linii nr 33 łączącej województwa łódzkie i mazowieckie? W zeszłym roku prace nad studium wykonalności inwestycji zostały przerwane, a dotychczas nie podjęto ich ponownie. Powodem odstąpienia od pierwotnych planów była decyzja samorządu województwa mazowieckiego o podjęciu prac na innej trasie w innej części regionu.

ŁKA wjedzie na E20 dopiero po zakończeniu modernizacji

Wbrew zapowiedziom Łódzka Kolej Aglomeracyjna nie uruchomi w grudniu swoich pociągów na odcinku Łowicz Główny – Kutno. Na inaugurację przewozów ŁKA podróżni będą musieli czekać w tym przypadku jeszcze dłużej niż mieszkańcy Radomska czy Tomaszowa. Łódzka spółka chce bowiem obsługiwać ten fragment magistrali E20 dopiero po zakończeniu modernizacji ciągu.

Objazd objazdu E20 sam jest w remoncie. Przeszło 30 ograniczeń

PKP PLK informują o prowadzonych i planowanych pracach na linii nr 18;Kutno – Toruń. Obecnie prowadzony jest tędy ruch pociągów Warszawa – Poznań. Objazd nie został odpowiednio przygotowany, a na trasie jest przeszło 30 uciążliwych ograniczeń prędkości.;

Między Ozorkowem i Łęczycą pociągi pojadą 120 km/h

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę za 130 mln zł na dokumentację i modernizację linii Ozorków - Łęczyca. To jeden z etapów modernizacji trasy Łódź – Kutno.

Nowa linia Łódź – Kutno wzdłuż autostrady A1?

Jak miałaby biec nowa linia kolejowa z Łodzi do Kutna? Znamy już pierwszy z rozważanych przez PKP PLK wariantów: tor zostałby ułożony wzdłuż autostrady A1. Pociągi kierowane byłyby więc przez nieobsługiwany dziś koleją Piątek.

Łódź: Duże zmiany PKP Intercity na trasie do Poznania

Projekt rozkładu jazdy, który ma obowiązywać od początku września, przewiduje istotne zmiany w obsłudze węzła łódzkiego przez PKP Intercity. Pociągi do Poznania będą bowiem kursować częściowo trasą okrężną przez Kutno, Inowrocław i Gniezno. Przewoźnik zaznacza przy tym, że trwają jeszcze prace nad ostateczną wersją układu połączeń.

Wszystkie oferty na odcinek Ozorków-Łęczyca przekraczają kosztorys

Siedem podmiotów zgłosiło się do;przetargu na realizację prac projektowych i wykonawczych na krótkim odcinku linii nr 16 Łódź - Kutno. Jak prawie w każdym tegorocznym przetargu PLK, wszystkie oferty przekroczyły kosztorys.

Kutno: Modernizacja E20 wymusza dodatkowe zamknięcia nocne

Prace na magistrali E20 wymuszają zmiany w rozkładzie jazdy także na trasach ościennych, w tym na linii nr 16 z Łodzi. Tam podróżni nie odczują ich w większym stopniu, bo konieczne było skrócenie zaledwie jednego kursu. Tym niemniej ruch w godzinach nocnych na istotnym dla aglomeracji łódzkiej ciągu, także w ruchu towarowym, nie jest obecnie możliwy.

PKP IC będzie honorować bilety PR do Lubartowa; dołoży też wagon do Krakusa

PKP Intercity poinformowało o zamiarze honorowania biletów Polregio na trasie Lublin–Lubartów od 10 czerwca. Utrzymane zostaje honorowanie biletów IC przez PR na trasie Poznań–Piła i przez KW na trasie Kutno – Konin. Przewoźnik dołoży też wagon dodatkowy do EIC Krakus dla pasażerów z biletem odcinkowym Warszawa – Opoczno.

ŁKA: Ze Skierniewic do Łowicza początkowo 3 pary

Dwie pary na trasie Skierniewice – Kutno, trzecia skrócona do Łowicza – to ujawnione przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną szczegóły planowanego rozkładu jazdy na pierwszej trasie przejmowanej w ramach drugiego etapu. Wnioski tej treści zostały złożone do PKP PLK. Dopóki przewoźnik nie otrzyma kolejnych sztuk nowego taboru, który pozwoli rozbudować ofertę do docelowych 12 par, linię równolegle będą obsługiwały PR.
Subskrybuje zawartość