warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Łódź

Łódź: Buspas w jedną stronę na czas przebudowy tramwaju

Rozpoczynająca się za dwa dni przebudowa al. Śmigłego-Rydza będzie przez dwa lata poważnie utrudniała poruszanie się między osiedlami na wschodzie i południu Łodzi. Mimo wyłączenia z użytku połowy dostępnych pasów ruchu władze miasta zdecydowały o zachowaniu wydzielonego pasa dla autobusów w kierunku najmocniej wykorzystywanym w godzinach porannego szczytu.

Łódź: Duże zmiany w trasach tramwajów niskopodłogowych

Wagony NF6D, które od początku ich eksploatacji w Łodzi kursują głównie na linii 14, od najbliższej niedzieli będą obsługiwać linię 11. Tramwaje Pesy będą natomiast przekierowane na linię 12. „Czternastkę” obsłużą zaś składy wagonów 805Na. Zmiany są wprowadzane w związku z rozpoczęciem robót na al. Śmigłego-Rydza, po której kursuje linia 14.

Łódź: Śmigłego-Rydza rozkopana od niedzieli

Od dawna zapowiadana przebudowa torowiska i jezdni w al. Śmigłego-Rydza rozpocznie się 19 sierpnia. Inwestycja jest jedną z głównych części programu „Tramwaj dla Łodzi”, mającego przy wsparciu środków unijnych poprawić sprawność i atrakcyjność łódzkiej sieci tramwajowej. Przez dwa lata pasażerów komunikacji miejskiej oraz kierowców czekają poważne utrudnienia.

Łódź: Trwa remont historycznego zmodernizowanego 5N

KMST chce, by toczący się od przeszło dekady remont wagonu 5N nr 4092 zakończył się jeszcze w tym roku. Pochodząca z Bielska-Białej „enka” po modernizacji w zakładach remontowych łódzkiego MPK mogłaby wówczas stanowić jedną z atrakcji obchodów 120-lecia istnienia łódzkiej komunikacji miejskiej. Prace toczą się na terenie Zajezdni Muzealnej Brus.

Łódź Żabieniec: Stan infrastruktury pasażerskiej się poprawił?

Do początku modernizacji stacji Łódź Żabieniec pozostały tylko dwa lata. Do tego czasu podróżni muszą jednak korzystać z zaniedbanego przejścia podziemnego prowadzącego na perony, w którym okresowo zbiera się woda. PKP PLK zapewniają, że zjawisko to nie ma już tak dużej skali jak dawniej.

Drożyzna w Łodzi w przetargu na przebudowę tramwaju na Północnej i wlotach pl. Wolności

Łódź otworzyła oferty w kolejnym przetargu na rewitalizację obszarową. Zamówieniem są objęte ulice z torowiskiem w rejonie pl. Wolności, a także w ciągu Ogrodowej i Północnej. Przewidziano m.in. przebudowę pętli przy Północnej oraz budowę dodatkowych rozjazdów na skrzyżowaniu Północnej i Nowomiejskiej. Oferty nawet kilkukrotnie przewyższają budżet.

Łódź odzyska IC „Włókniarz”, by... zaraz go stracić?

Prawdopodobnie podróżujący z Łodzi w kierunku Szczecina będą mogli korzystać z przywracanego do rozkładu jazdy IC „Włókniarz” jedynie przez trzy tygodnie. W drugiej połowie września pociąg ma kursować w skróconej relacji z Poznania Głównego. PKP Intercity zaznacza, że rozkład jazdy wciąż jest przygotowywany.

Łódź kończy modernizować wagony 805Na

MPK-Łódź przeznaczyło do modernizacji jeszcze tylko jeden skład wagonów 805Na. Pojazdy tego typu będą powoli wycofywane z ruchu – po tegorocznych dostawach z eksploatacji wyłączone zostanie najprawdopodobniej 27 wagonów wyprodukowanych na przełomie lat 70. i 80. zeszłego stulecia.

Łódź: Rzgowska przy Dąbrowskiego do przebudowy

W najbliższą sobotę (11 sierpnia) rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka torowiska w złym stanie technicznym. Skrzyżowanie Rzgowskiej i Dąbrowskiego zostanie ponownie oddane do ruchu zapewne wiosną przyszłego roku. Inwestycja będzie częścią przedsięwzięcia obejmującego budowę i modernizację ponad 11 km torowisk, dofinansowanego z funduszy unijnych i znanego pod nazwą „Tramwaj dla Łodzi”.

Lutomiersk: Tramwaj powrócił, ale niezbędne są dalsze prace

Zakończyło się usuwanie skutków zeszłotygodniowej kradzieży sieci trakcyjnej na podmiejskiej trasie tramwajowej Łódź – Konstantynów – Lutomiersk. Trwa natomiast wymiana kilku słupów trakcyjnych, którą zleciła gmina Lutomiersk. Jak podkreśla łódzkie MPK, potrzeby związane z naprawą zdegradowanej infrastruktury sieciowej są znacznie większe.
Subskrybuje zawartość