warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Łódź

Łódź: ERTMS na Andrzejowie. Duże utrudnienia dla podróżnych

Na ciągu linii kolejowych Łódź – Warszawa trwają prace dotyczące wdrożenia systemu sterowania ruchem ERTMS/ETCS. Na przełomie kwietnia i maja roboty obejmą rejon posterunku na łódzkim Andrzejowie. Na kilkanaście dni wprowadzone będą więc duże zmiany w kursowaniu pociągów na terenie łódzkiego węzła kolejowego.

Łódź z przetargiem na projekt przebudowy tramwaju na Północnej

Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi ogłosił przetarg na wykonanie projektu przebudowy trasy tramwajowej w ciągu Ogrodowej i Północnej wraz z dawną krańcówką tramwajów podmiejskich. Wcześniej miasto próbowało już wybrać wykonawcę w formule projektuj i buduj, ale zwycięzca przetargu nie przedłużył ważności oferty.

Jakub Majewski: Pasażerowie nie wypełnią pociągu z Łodzi na Lotnisko Chopina

Na początku tygodnia PKP Intercity poinformowało o rozpoczęciu współpracy z PLL LOT, której efektem ma być otworzenie połączenia kolejowego z Łodzi na Lotnisko Chopina. – Tym samym LOT potwierdził powszechnie panującą opinię, że budowa lotniska w Radomiu pozbawiona jest ekonomicznego sensu – skomentowała prezes Portu Lotniczego Łódź, którą poprosiliśmy o opinię.

Ile pociągów pasażerskich pojedzie między Mielcem a Dębicą?

Rozpoczęły się długo oczekiwane prace torowe na podkarpackim odcinku linii nr 25 Łódź Kaliska – Dębica. Po rewitalizacji trasy ponownie zaczną go obsługiwać pociągi pasażerskie – regionalne i dalekobieżne.

15 milionów pasażerów w ŁKA

15 kwietnia pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej przejechał 15-milionowy pasażer. Szczęśliwą podróżną okazała się Pani Urszula, mieszkanka Strykowa, która pociągiem relacji Łowicz – Łódź Widzew wybrała się w odwiedziny do bliskich. Jak nam powiedziała Pani Urszula – z pociągów ŁKA korzysta dość często właśnie w tym celu.

Specjalne pociągi majówkowe POLREGIO Łódź – Warszawa – Gdynia

POLREGIO zaprezentowało swoje propozycje na tegoroczny długi majowy weekend. Nowością będą pociągi majówkowe kursujące pomiędzy Łodzią, Warszawą a Trójmiastem obsługiwane nowoczesnym taborem i dostępne już od 27,88 zł.

Łódź: Przewozy Regionalne zlecą świadczenie usługi przewozu osób komunikacją autobusową

"Przewozy Regionalne" Sp. z o.o. Oddział Łódzki, z siedzibą w Łodzi informuje o ogłoszonym przetargu na świadczenie usługi przewozu osób komunikacją autobusową na trasie Łęczyca – Kutno – Łęczyca

Spotkanie dotyczące modernizacji dworca Łódź Kaliska już za nami

11 kwietnia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące planowanej inwestycji dworcowej w Łodzi. W spotkaniu uczestniczyło ponad 30 osób, w tym m.in. przedstawiciele samorządów i organizacji pozarządowych. Każdy z obecnych miał szansę przedstawić i przedyskutować wraz z innymi uczestnikami swoje oczekiwania względem planowanych przez spółki Grupy PKP inwestycji.  

Na rozbudowanej A2 Łódź – Warszawa będzie miejsce na węzeł do CPK

Podczas rozbudowy A2 między Warszawą i Łodzią zostanie przewidziane miejsce pod przyszły węzeł w okolicach Baranowa – informował dziś w Sejmie nowy wiceminister infrastruktury Rafał Weber. Celem jest powiązanie autostrady z przyszłym Centralnym Portem Komunikacyjnym.

Łódź Fabryczna: Ile kosztuje utrzymanie dworca kolejowego?

Czy jeden dworzec kolejowy w kraju może odpowiadać za aż 90 proc. wydatków ponoszonych przez kolej na funkcjonowanie wszystkich tego typu obiektów? Czy 14 mln zł rocznie na utrzymanie dworca Łódź Fabryczna to dużo, czy nie? Odpowiedź na te pytania wydaje się trudna i niejednoznaczna.
Subskrybuje zawartość