warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Łódź

Łódź: Przebudowa pętli Północna bez umowy

Łódź unieważniła część przetargu na przebudowę układu drogowo-torowego w ciągu ul. Ogrodowa – Północna wraz z pętlą tramwajową. Wyłoniony w postępowaniu wykonawca nie przedłużył ważności wadium.

Łódź – Warszawa: PLK wdrażają ERTMS. Utrudnienia także w 2019

Pociągi kursujące między Łodzią a Warszawą jadą obecnie o kilka minut dłużej niż miesiąc temu z powodu prac toczących się między stolicą a Skierniewicami. W przyszłym roku nieco wolniej kursować będą natomiast na odcinku Koluszki – Skierniewice. Bombardier montuje bowiem dla PKP PLK urządzenia systemu ERTMS/ECTS 2. To ostatni element wieloetapowej modernizacji ciągu linii kolejowych 1 i 17.

Łódź: Reforma komunikacji najważniejszym wydarzeniem mijającej kadencji

Czy spełnione zostały duże nadzieje związane z ubiegłoroczną reformą funkcjonowania komunikacji miejskiej w Łodzi? Zmiany wciąż wywołują dużo emocji wśród mieszkańców, a o jednoznaczną ocenę wprowadzonych rozwiązań jest bardzo trudno. Nie znamy bowiem wpływu zmiany układu tras na liczbę przewożonych podróżnych.

MPK Łódź: Szkolenie na symulatorach poprawi bezpieczeństwo

Łódzki przewoźnik jako drugi w Polsce po Tramwajach Warszawskich będzie szkolił motorniczych na własnych symulatorach. Urządzenia będą imitowały kabiny zmodernizowanego wagonu 805N oraz najpopularniejszego łódzkiego tramwaju niskopodłogowego – Pesy Swing. Symulatory są już prawie gotowe i zostaną wykorzystane podczas najbliższego kursu motorniczych.

Łódź: Wiadukt Przybyszewskiego – kolejne podejście do przebudowy

Zapowiadana od dawna przebudowa wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ul. Przybyszewskiego może w końcu stać się faktem. Władze Łodzi zapowiedziały złożenie wniosku o dofinansowanie tego zadania z funduszy europejskich. Zanim prace zostaną zakończone, minie jednak kilka lat.

Łódź: Plac Wolności – kolejny przetarg na rewitalizację

Urząd Miasta Łodzi po raz trzeci próbuje wybrać wykonawcę przebudowy Placu Wolności. Poprzednie dwa postępowania nie zostały rozstrzygnięte z powodu zwyżki cen na rynku budowlanym. Zamykający od północy ul. Piotrkowską plac ma stać się miejscem bardziej przyjaznym dla pieszych i lepiej przystosowanym do organizacji imprez masowych.

Łódź Śródmieście: Mieszkańcy wybiorą wygląd zejścia na perony

Łódzki Urząd Miasta uruchomi jutro ankietę na temat wyglądu naziemnej części węzła przesiadkowego przy podziemnym przystanku Łódź Śródmieście w przyszłym tunelu średnicowym. Łodzianie będą też mogli zgłaszać uwagi co do szczegółów zagospodarowania okolicznej przestrzeni. Miejscy urzędnicy nie planują jednak ograniczenia ruchu samochodowego na ciągu drogowym, oddzielającym przyszły węzeł tramwajowo-kolejowy od deptaka na ul. Piotrkowskiej.

Łódź: Rzgowska i Dąbrowskiego – raport z postępów prac

Przebudowa Dąbrowskiego i Rzgowskiej przebiega zgodnie z planem – zapewnia łódzki Zarząd Inwestycji Miejskich. Pasażerowie z Górnej doczekają się powrotu tramwajów na obie ulice prawdopodobnie jesienią przyszłego roku. Ruch tramwajowy na pierwszej z nich jest wyłączony od ponad dwóch lat.

Ozorków: Tramwaj w centrum kampanii wyborczej

Lider protestów dotyczących zawieszenia przewozów na podmiejskiej linii tramwajowej Łódź – Zgierz – Ozorków chce zostać burmistrzem Ozorkowa. Popierany przez Kukiz'15 i kilka lokalnych stowarzyszeń Adam Rembak przekonuje, że wie, jak odtworzyć ruch. Jednym z jego pomysłów jest rezygnacja z drogiej modernizacji trasy na rzecz wykonania dużo tańszego remontu odtworzeniowego.

Łódź projektuje przebudowę kilku tras tramwajowych i budowę dwóch nowych

Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi rozpisał postępowanie przetargowe na dokumentację projektową na przebudowę i rozbudowę infrastruktury tramwajowej. W ramach inwestycji powstaną dwie nowe trasy tramwajowe w ciągu Nowowęglowej oraz Broniewskiego, a także przebudowę odcinków istniejących tras w al. Śmigłego-Rydza, Niższej, Rzgowskiej, Przybyszewskiego. Poprzednie postępowanie, prowadzone w formule projektuj i buduj, zakończyło się fiaskiem.
Subskrybuje zawartość