warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Lublin

Dart pojedzie do Krakowa po CMK

Zaplanowane prace modernizacyjne na linii nr 7, które spowodują zamknięcie odcinka Warszawa – Lublin, przyniosą kilka zmian w kursowaniu pociągów. Dotyczy to przede wszystkim Dartów, które jeżdżą do Lublina.;

Siedem przystanków kolejowych w Lublinie. Czy dobrze pełnią swoją rolę?

Przez Lublin przebiega kilka linii kolejowych, przy których zlokalizowanych jest 7 czynnych przystanków. Jednak w większości przypadków dostęp do nich jest daleki od optymalnego, w niektórych przypadkach otoczenie stacji może zniechęcać do korzystania z pociągów. I raczej nie należy się spodziewać szybkich zmian w tym zakresie.

MIB potwierdza, Darty nie pojadą od czerwca do Terespola

Wraz z wejściem w życie korekty rocznego rozkładu jazdy pociągów od dnia 11 czerwca br. ulegnie zmianie oferta przewozowa na linii nr 2 (Warszawa Zachodnia – Terespol) i na linii nr 7 (Warszawa Wschodnia Osobowa – Dorohusk) na odcinku Warszawa – Lublin - Warszawa.

MIB potwierdza, Darty pojadą od czerwca do Terespola

Wraz z wejściem w życie korekty rocznego rozkładu jazdy pociągów od dnia 11 czerwca br. ulegnie zmianie oferta przewozowa na linii nr 2 (Warszawa Zachodnia – Terespol) i na linii nr 7 (Warszawa Wschodnia Osobowa – Dorohusk) na odcinku Warszawa – Lublin - Warszawa.

Lubelskie: PKP IC jednak obsłuży stację Radzyń Podlaski

Już od czerwcowej korekty rozkładu jazdy PKP Intercity rozpocznie obsługę trzech kolejnych stacji położonych na terenie powiatów: lubartowskiego, parczewskiego i radzyńskiego. Obsługa nowej trasy wynika wprawdzie z zamknięcia dla ruchu pasażerskiego odcinka Lublin – Garwolin linii nr 7, jednak, jak zapewnia przewoźnik, liczby podróżnych korzystających z wymienionych stacji będą analizowane także pod kątem obsługi tej trasy po wykonaniu prac na „siódemce”.

KDP (nie) dla Lublina i Rzeszowa

Czy rozszerzenie programu szybkich kolei o trasę Rzeszów – Lublin – Warszawa jest możliwe? MIB przedstawiło swoje stanowisko w tej sprawie

KE zatwierdziła fundusze na linię Warszawa – Lublin

Komisja Europejska wydała decyzję zatwierdzającą dofinansowanie unijne dla modernizacji linii kolejowej nr 7 na odcinku Warszawa Wschodnia – Otwock. To już 38 decyzja Komisji Europejskiej dla dużej inwestycji z Polski.

Wybrano pierwsze oferty na modernizację infrastruktury z Otwocka do Lublina

Szesnaście ofert wpłynęło w największym przetargu PKP PLK na modernizację odcinka Otwock – Lublin na linii nr 7. Niestety, na jedną część podzielonego zamówienia nie było chętnych, a w dwóch kolejnych przekroczono kosztorysy. Zarządca infrastruktury rozstrzygnął właśnie część związaną z przebudową infrastruktury torowej pomiędzy Warszawą a Lublinem oraz urządzeń srk.

KM uruchomi komunikację zastępczą podczas modernizacji linii nr 7

Jak już kilkukrotnie informowaliśmy na naszym portalu, podczas przebudowy odcinka Otwock – Lublin wstrzymany zostanie ruch kolejowy. Jak ustalił „Rynek Kolejowy”, w odróżnieniu od odcinka Dęblin – Lublin, na terenie województwa mazowieckiego zorganizowana zostanie kolejowa komunikacja zastępcza. Z zapowiedzi wynika, że połączeń autobusowych może być minimalnie więcej niż obecnie kursujących pociągów. Nie planuje się jednak uruchamiania autobusów przyspieszonych, pomijających część przystanków.

ZUE rozbuduje trolejbusy w Lublinie o Jana Pawła II i al. Kraśnicką

Lublin podpisał z firmą ZUE umowę na rozbudowę sieci trolejbusowej. Miasto wzbogaci się o nowy odcinek sieci trakcyjnej w ciągu ul. Jana Pawła II i al. Kraśnickiej. Prace budowlane mają zakończyć się w wakacje.
Subskrybuje zawartość