warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Lublin

Lublin: Trwają przygotowania do budowy zintegrowanego dworca

Władze miasta przygotowują się do budowy dworca metropolitarnego. Realizacja przedsięwzięcia ma przyczynić się do poprawy integracji różnych środków komunikacji zbiorowej, w szczególności kolejowej i autobusowej. Niedawno zakończyły się konsultacje społeczne przedstawionych koncepcji, po których zostanie zaprezentowana kolejna, najprawdopodobniej ostateczna już wersja przedsięwzięcia.

Lubelskie: Zastępcze autobusy na wielu liniach. Powodem prace PKP PLK

Od początku marca tego roku zacznie obowiązywać komunikacja zastępcza za pociągi pasażerskie, kursujące po lubelskim odcinku linii nr 68. Powodem jej uruchomienia jest przejście do kolejnego etapu modernizacji (wraz z elektryfikacją) fragmentu „drogi żelaznej” między Lublinem a Stalową Wolą Rozwadowem, który skutkuje brakiem przejezdności tego odcinka. W celu wyłonienia przewoźnika autobusowego Przewozy Regionalne prowadzą postępowanie przetargowe.

Stacja Nowa Sarzyna do przebudowy. Będzie drugi tor i nowy most

Stację Nowa Sarzyna na linii nr 68 Lublin – Przeworsk czeka przebudowa. Jeszcze w tym roku powstanie tu nowy most i drugi tor.

Linia Lublin – Stalowa Wola Rozwadów przed modernizacją

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły modernizację linii nr 68 na odcinku Lublin – Stalowa Wola Rozwadów wraz z łącznicą o nr 565. Wiosną tego roku rozpoczną się większe roboty budowlane na jednotorowych szlakach trasy, w wyniku których nastąpi jej przebudowana i elektryfikacja. Obecny kształt ważnej dla tej części kraju „drogi żelaznej” odchodzi do przeszłości.

Trwają prace budowlane na stacji Otwock [zdjęcia]

Od września postępuje modernizacja stacji w Otwocku. Pasażerowie zyskają nowe perony, wiaty i przejścia podziemne dostosowane dla osób z ograniczoną mobilnością. W trakcie prac obsługę pasażerów zapewni tymczasowy peron i przejście dla pieszych. Prace realizują PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach modernizacji linii Warszawa – Lublin.

Na modernizowanej stacji Otwock oddano tymczasowy peron

Od września postępuje modernizacja stacji w Otwocku. Pasażerowie zyskają nowe perony, wiaty i przejścia podziemne dostosowane dla osób z ograniczoną mobilnością. W trakcie prac obsługę pasażerów zapewni tymczasowy peron i przejście dla pieszych. Prace realizują PKP Polskie Linie Kolejowe SA w ramach modernizacji linii Warszawa – Lublin.

Lubelskie: PolRegio szuka wykonawcy komunikacji zastępczej Lublin – Dęblin

Przewozy Regionalne Oddział w Lublinie ogłosił przetarg na wykonanie usługi przewozu osób na odcinku Lublin – Dęblin. Jest to konieczne z uwagi na praktycznie całkowite zamknięcie modernizowanej linii nr 7. Kolejowa komunikacja zastępcza ma być realizowana przez cały przyszły rok.

Zmienia się stacja Stalowa Wola Rozwadów

Na stacji Stalowa Wola Rozwadów w listopadzie kończy się pierwszy etap prac. To realizacja największego projektu Programu Operacyjnego Polska Wschodnia – elektryfikacji i modernizacji linii Stalowa Wola Rozwadów – Lublin. Efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych będą m.in. krótsze podróże i możliwość sprawnego przewozu ładunków.

Koniec pierwszego etapu modernizacji stacji Stalowa Wola Rozwadów

Na stacji Stalowa Wola Rozwadów w listopadzie kończy się pierwszy etap prac.  To realizacja największego projektu Programu Operacyjnego Polska Wschodnia - elektryfikacji i modernizacji linii Stalowa Wola Rozwadów – Lublin. Efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych będą krótsze podróże, komfortowe przystanki i możliwość sprawnego przewozu ładunków.

Minęło już prawie pół roku modernizacji odcinka linii Dęblin – Lublin [zdjęcia]

Trwają prace na modernizowanym odcinku linii nr 7 Warszawa Wschodnia Osobowa – Dorohusk. Wznowienie ruchu kolejowego między Dęblinem a Lublinem zaplanowano na grudzień 2018 r., choć, jak informowaliśmy na naszym portalu, nie da się wykluczyć opóźnienia. „Rynek Kolejowy” zobaczył, jakie prace wykonano w ciągu niespełna 6 miesięcy od rozpoczęcia inwestycji „na gruncie”.
Subskrybuje zawartość