warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Lublin

Prace na linii Warszawa – Lublin idą do przodu [zdjęcia]

PKP Polskie Linie Kolejowe pochwaliły się rezultatami prac budowlanych prowadzonych w Dęblinie, Garwolinie i Pilawie na modernizowanej linii nr 7.

Kolejny bardzo groźny wypadek na przejeździe. Tym razem pod Łukowem

Ciężarówka z naczepą wjechała na przejazd kolejowy na linii 30, w momencie gdy po torze jechał pociąg TLK Czechowicz relacji Lublin – Warszawa, prowadzony lokomotywą SU160 Gama.

Wypadek w Aleksandrowie, utrudnienia na trasie Lublin – Warszawa

Około godziny 10 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z pociągiem. Zdarzenie miało miejsce na przejeździe kolejowym w Aleksandrowie na trasie Lublin – Warszawa. Uszkodzona została jedna z Gam PKP Intercity.

Ogromne opóźnienia na linii do Lublina

Ogromne opóźnienia pociągów na trasie Lublin - Warszawa. Uwagę na ten problem zwraca posłanka Joanna Mucha.

Co dalej z „Pileckim” ?

Jak donosi jeden z posłów - na portalach i forach społecznościowych środowisk pracowników PKP pojawiały się liczne informacje, że w ramach kampanii nadawania poprzez konkursy regionalnych nazw pociągom PKP Intercity i TLK, niektóre z tych nazw mają ulec zmianom. Jedna z nich mówi o likwidacji nazwy „Pilecki” nadanej zaledwie przed rokiem pociągowi kursującemu na trasie Lublin - Bielsko-Biała. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zwróciło się z prośbą do spółki PKP Intercity o przedstawienie stanowiska w tej sprawie.

Lublin: Lotnisko z milionowymi stratami i... dobrą perspektywą na przyszłość

Województwo lubelskie posiada udziały w dziewięciu spółkach. Z bilansu podsumowującego ich wyniki finansowe za 2016 rok wynika, że największą stratą może „pochwalić się” lotnisko w Lublinie. Tyle tylko, że była ona wliczona w lotniskowy biznes od początku.

PKP Intercity przywraca „Edyty” do czynnej służby społecznej

PKP Intercity podjęło decyzję o modernizacji wszystkich pojazdów ED 74. W najbliższych miesiącach zostanie przeprowadzony dialog techniczny i ogłoszony przetarg. Pierwsze pociągi obsługiwane tymi jednostkami mają być sukcesywnie wdrażane już od rozkładu 2020/21, obsługując m.in. trasy Wrocław – Lublin czy Wrocław – Kielce.

PLK wreszcie z umową na srk na siódemce. Bombardier nie zdołał zablokować

PKP PLK podpisały wreszcie – z opóźnieniem – umowę z Thalesem i DP System na wykonanie prac z zakresu srk na linii nr 7 na odcinku Otwock – Lublin. Wcześniej Bombardier, którego oferta po odwołaniach została wykluczona z postępowania, próbował zablokować zawarcie kontraktu.

PLK podpisały umowę na srk na linii Otwock - Lublin

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na wykonanie projektów i robót związanych z modernizacją linii kolejowej Warszawa – Lublin (nr 7) na odcinku Otwock – Lublin w zakresie urządzeń sterowania ruchem kolejowym wraz z teletechniką i  ETCS. Wykonawcą zadania jest konsorcjum w składzie: Thales Polska i DP System. Wartość umowy 494 188 725,74 zł netto.

Lubelskie: Więcej komunikacji zastępczej PolRegio w 2018 r.

W trakcie przyszłego roku na kolejnych odcinkach sieci kolejowej w województwie nie będą kursowały pociągi. Obok trasy Lublin – Dęblin składy PolRegio okresowo nie pojadą między stacjami Chotyłów – Terespol oraz Lublin Zemborzyce – Kraśnik – Zaklików. Mimo to organizator kolejowych przewozów pasażerskich w regionie nie planuje większej liczby połączeń na innych trasach.
Subskrybuje zawartość