warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Lublin

Dwumilionowy pasażer w Porcie Lotniczym Lublin

Port Lotniczy Lublin po zaledwie sześciu latach funkcjonowania lotniska obsłużył 2-milionowego podróżnego. Pasażerka przyleciała z Eindhoven na pokładzie samolotu linii lotniczych Wizz Air.

Kolejny etap modernizacji linii nr 7. Będą zmiany w rozkładzie KM i PKP Intercity

Poseł Grzegorz Woźniak poprosił Ministerstwo Infrastruktury o informacje na temat zaawansowania prac na opóźnionej inwestycji na magistrali Warszawa – Lublin. Resort podał informacje dotyczące tego, kiedy uda się ponownie udrożnić linię na poszczególnych odcinkach.

Lublin Główny zamiast Lublina?

W piątek lubelska Rada Miasta będzie opiniować zmianę nazwy stacji Lublin na Lublin Główny. Jeśli radni powiedzą zmianie "tak" ta zostanie wdrożona w grudniu, a więc wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy pociągów.

Lublin: Trudny marzec na lotnisku. Spadek liczby pasażerów o 33 proc.

Port Lotniczy Lublin w ubiegłym miesiącu obsłużył 26,13 tys. podróżnych. To o ponad 33 proc. mniej niż w marcu 2018 roku, kiedy z usług lotniska skorzystało 39,1 tys. pasażerów. Władze lotniska już na początku roku przewidywały, że w pierwszych kwartałach należy spodziewać się mniejszej liczby podróżnych i operacji lotniczych.

Powraca połączenie Wizz Air z Lublina do Kijowa

Wizz Air ogłosił przywrócenie trasy z Polski do Kijowa. Obecna oferta węgierskiego przewoźnika ponownie połączy Lublin ze stolicą Ukrainy. Loty zostaną zainaugurowane 30 czerwca. Od początku działalności w Lublinie linia przewiozła ponad 1,3 mln pasażerów.

Nowi wykonawcy przejmą linię Dęblin – Lublin po Astaldi

W piątek 29 marca PLK podpisują umowy z nowymi wykonawcami odcinka Dęblin – Lublin. Inwestycję, z której realizacji wycofała się firma Astaldi dokończą Budimex oraz Trac Tec Construction. Prace ruszą w kwietniu.

Ruszają przerwane prace na odcinku Dęblin - Lublin

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpiszą umowy na kontynuowanie prac na odcinku Dęblin - Lublin. W rozszerzonym zakresie znalazła się łącznica, która zwiększy możliwości przewozów w lubelskim węźle kolejowym. Efektem inwestycji będzie skrócenie czasu podróży do Warszawy do 1,5 godz. oraz zwiększenie komfortu obsługi podróżnych na stacjach i przystankach.

Od jutra pociągi z Lublina dojadą do Zaklikowa

Od 29 marca pociągi pojadą z Lublina do Zaklikowa. Podróżni skorzystają z kolejnych wygodnych peronów w Szastarce, Rzeczycy, Polichnie Kraśnickiej, Rzeczycy Kolonii, Potoku Kraśnickim i Zaklikowie. PKP Polskie Linie Kolejowe informują o rozpoczęciu kolejnego etapu modernizacji trasy Lublin – Stalowa Wola. Efektem największego projektu POPW za 367 mln zł będą m.in. krótsze podróże w województwie i między regionami.

Z Lublina pociągiem już do Zaklikowa

Od 29 marca pociągi pojadą z Lublina do Zaklikowa. Podróżni skorzystają z kolejnych wygodnych peronów w Szastarce, Rzeczycy, Polichnie Kraśnickiej, Rzeczycy Kolonii, Potoku Kraśnickim i Zaklikowie. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczynają kolejny etap modernizacji trasy Lublin – Stalowa Wola. Efektem największego projektu POPW za 367 mln zł będą m.in. krótsze podróże w województwie i między regionami.

LOT rozwija się na lotnisku w Lublinie

Polskie Linie Lotnicze LOT rozwijają ofertę dla pasażerów korzystających z Portu Lotniczego Lublin. Samoloty polskiego przewoźnika będą obsługiwały codzienne połączenie między Warszawą a stolicą woj. lubelskiego. Ponadto LOT utrzyma cieszące się dużym zainteresowaniem bezpośrednie rejsy do Tel Awiwu.
Subskrybuje zawartość