warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Lublin

Lubelskie: Więcej komunikacji zastępczej PolRegio w 2018 r.

W trakcie przyszłego roku na kolejnych odcinkach sieci kolejowej w województwie nie będą kursowały pociągi. Obok trasy Lublin – Dęblin składy PolRegio okresowo nie pojadą między stacjami Chotyłów – Terespol oraz Lublin Zemborzyce – Kraśnik – Zaklików. Mimo to organizator kolejowych przewozów pasażerskich w regionie nie planuje większej liczby połączeń na innych trasach.

Postępują prace na linii nr 7

Rozpoczęta w czerwcu tego roku modernizacja „siódemki” postępuje. Obecnie wykonawcy robót na odcinku Otwock – Pilawa – Dęblin – Lublin zajmują się głównie rozbiórką istniejącej infrastruktury oraz transportem nowych materiałów do zabudowy. Jak zapewnia PKP PLK odcinek Pilawa – Lublin zostanie oddany do użytku na przełomie 2018 i 2019 r.

Lubelskie: W 2018 r. szeroki front robót i kolejne utrudnienia w ruchu

PKP Polskie Linie Kolejowe opublikowała harmonogram zamknięć torowych. Obok nieprzejezdnej linii nr 7, od wiosny nie będzie możliwy przejazd linią łączącą Lublin ze Stalową Wolą Rozwadów, duże ograniczenia wystąpią na wschodnim odcinku linii nr 2. Większe prace zaplanowano również na dwóch liniach lokalnych. Zatem w przyszłym rocznym rozkładzie przewoźnicy napotkają jeszcze więcej utrudnień w ruchu.

PKP PLK mają problemy na linii Otwock - Lublin

Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel przyznał w rozmowie z PAP, że spółka jest w dość trudnej sytuacji w związku z odwołaniami od wyników przetargu na roboty związane z modernizacją systemów sterowania na linii Otwock - Lublin.

Regionalnym przez lubelskie media: Przystanek Lublin Zachód później?

W regionalnych serwisach informacyjnych w miesiącach letnich jakby częściej pojawiały się publikacje dotyczące kolei i transportu publicznego. Najciekawszym „newsem” jest informacja o oddaniu do użytkowania nowego przystanku na lubelskich Czubach dopiero na początku 2019 r.;

Zmiana na stanowisku dyrektora ZLK Lublin

Od 1 sierpnia 2017 r. nastąpiła zmiana w kierownictwie Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie. Zygmunt Grzechulski, długoletni dyrektor, odszedł na emeryturę. Zastąpił go Andrzej Matysiewicz, który w przeszłości już pełnił tę funkcję.

MIB: Będą zmiany w połączeniach kolejowych Warszawa – Lublin. Ma być bardziej punktualnie

Od 3 września PKP Intercity wprowadzi zmiany w kursowaniu pociągów na objazdowej trasie Warszawa – Lublin. Jedna z par połączeń do Terespola pojedzie niezależnie od pociągu do Lublina. Będzie też miało miejsce urealnienie czasów odjazdów z Łukowa. W tej chwili opóźnienia na tej trasie to codzienność.

TLK Polesie obsługuje przystanki regionalne na Lubelszczyźnie. Pomaga PolRegio

Od wejścia w życie czerwcowej korekty rocznego rozkładu jazdy jeden z pociągów TLK obsługuje odcinek Lublin – Lubartów jak pociąg regionalny. Takie rozwiązanie wynika z porozumienia między PKP Intercity i Przewozami Regionalnymi, które zostało zawarte w celu złagodzenia ograniczonej przepustowości linii nr 30 Łuków – Lublin Północny. Raczej nie jest to wstęp do powrotu do pociągów dalekobieżnych obsługujących ruch regionalny na wybranych odcinkach.

Lublin: Rejonowy Zarząd Infrastruktury zleci remont przejazdu kolejowo-drogowego

Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Lublinie informuje o ogłoszonym przetargu na roboty budowlane polegające na remoncie przejazdu kolejowo-drogowego

KE zatwierdziła elektryfikację linii Lublin – Stalowa Wola

Projekt modernizacji  linii kolejowych nr 68 i 565 na odcinku Lublin – Stalowa Wola Rozwadów, wraz z elektryfikacją, o wartości ponad pół miliarda złotych został zatwierdzony przez Komisję Europejską. Projekt jest realizowany w Programie Polska Wschodnia i stanowi element tzw. Wschodniej Magistrali Kolejowej.

Subskrybuje zawartość