warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Lublin

Prace na linii Warszawa – Lublin opóźnione, termin oddania zagrożony

Prace na linii nr 7 z Warszawy do Lublina są znacznie opóźnione. – Termin oddania do eksploatacji linii kolejowej na odcinku Dęblin – Lublin jest obarczony ryzykiem – przyznaje PKP PLK.

Nowe perony i sieć trakcyjna między Lublinem a Kraśnikiem

W Kraśniku oraz Krężnicy Jarej, Majdanie, Niedrzwicy Kościelnej, Leśniczówce, Wilkołazie Wieś, Pułankowicach widać budowę nowych peronów. Realizacja inwestycji na linii Lublin – Stalowa Wola za 367 mln zł z programu Polska Wschodnia sprawi, że będą krótsze podróże, wzrośnie poziom bezpieczeństwa i możliwości transportu towarów.

Pierwsze efekty inwestycji na trasie Lublin – Stalowa Wola

Inwestycja wartości 367 mln zł ma dofinansowanie z programu Polska Wschodnia. W efekcie prac w Kraśniku i na trasie z Lublina do Stalowej Woli widać już nowe perony.

PLK buduje wiadukt kolejowy w Otwocku – zmiany w ruchu pociągów

Nowe bezkolizyjne skrzyżowanie w Otwocku zwiększy poziom bezpieczeństwa pasażerów  i usprawni komunikację w mieście. To jeden z efektów modernizacji linii nr 7 Otwock – Lublin. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na tej trasie skrócą czas podroży i zwiększą dostępność do kolei. Przebudowa wymaga czasowych zmian w kursowaniu pociągów.

Pociągiem elektrycznym z Lublina do Rzeszowa przez Tarnobrzeg w 2021 r.

Trwa przebudowa odcinka Lublin – Stalowa Wola Rozwadów linii nr 68, w ramach której dojdzie do jego elektryfikacji. Będzie on stanowił fragment trasy łączącej stolice regionów – lubelskiego i podkarpackiego. Pociągiem elektrycznym łączącym oba miasta przez Tarnobrzeg pojedziemy w 2021 r. Wcześniej będzie taka możliwość przez Przeworsk.

PKP Intercity planuje utrzymać połączenia na linii nr 30

PKP Intercity utrzyma kursowanie pociągów na linii nr 30 po przywróceniu połączeń Warszawa – Lublin na remontowanej obecnie linii nr 7. Po modernizacji linii Lubelszczyzna ma zyskać więcej połączeń dalekobieżnych.

Pociągi PKP IC nie obsługują Lublina Północnego

Mimo że codziennie kilkanaście pociągów PKP Intercity przejeżdżają przez stację Lublin Północny, praktycznie jej nie obsługują. PKP Intercity nie planuje zmian w tym zakresie, wskazując na bliską odległość od stacji Lublin oraz dobry dojazd komunikacją miejską w rejon osiedla Tatary.

Otwarto nowy most kolejowy nad Wieprzem

Pierwsze pociągi pojechały nowym mostem nad Wieprzem koło Dęblina. To kolejny etap modernizacji linii Lublin – Warszawa. Obecnie jeden 170-metrowy most zapewnia już sprawny przejazd ciężkich składów towarowych do Zakładów Azotowych w Puławach –informuje PKP PLK.

Powstanie nowa stacja w Otwocku

Stacja Otwock zapewni komfort i bezpieczeństwo w podróży. Budowane są perony, tory i sieć trakcyjna. Nowe wiadukty usprawnią komunikację w mieście. Przebudowa prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach modernizacji linii Lublin – Warszawa zakończy się w 2020 roku.

Postępują prace na stacji Otwock. Nowe perony i wiadukty

Trwają prace na stacji Otwock. Budowane są perony, tory i sieć trakcyjna. Przebudowa prowadzona w ramach modernizacji linii Lublin – Warszawa zakończy się w 2020 roku – informuje PKP PLK.
Subskrybuje zawartość