warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Lublin

W poniedziałek negocjacje PLK z podwykonawcami Astaldi

PKP Polskie Linie Kolejowe codziennie spotykają się z podwykonawcami firmy Astaldi, która zeszła z dwóch kontraktów na odcinku linii kolejowej Lublin – Warszawa oraz Poznan – Wrocław. PLK działają zgodnie z ustaleniami i harmonogramem przyjętym 6 grudnia w Pruszkowie. Odbyły się już indywidualne spotkania z podwykonawcami uczestniczącymi w proteście.

W styczniu będą gotowe nowe perony w Otwocku

W styczniu pasażerowie będą mogli korzystać z dwóch przebudowanych wygodniejszych peronów w Otwocku. Przebudowa stacji jest częścią modernizacji linii Lublin – Warszawa.

W styczniu 2018 pojedziemy z nowych peronów w Otwocku

W styczniu pasażerowie będą mogli korzystać z dwóch przebudowanych peronów w Otwocku. Pociągi pojadą nowymi torami sprawniej i bezpieczniej. Dwa nowe wiadukty kolejowe na ul. Majowej oraz ul. Filipowicza usprawnią komunikację w mieście. Przebudowa stacji w Otwocku jest częścią modernizacji linii Lublin – Warszawa.

Rozgrzebane tory po Astaldi. Na siódemkę pociągi wrócą za rok?

Ponad miesiąc potrzebowała spółka ZRK DOM, by rozpocząć prace po Astaldi na linii Poznań – Wrocław. Gorzej wygląda sytuacja na linii Warszawa – Lublin, gdzie wciąż trwa inwentaryzacja; pociągi mogą tu wrócić dopiero za rok.

Adamczyk i Omelian: Będą pociągi Lublin – Lwów i Przemyśl – Niżankowice

Ministrowie Polski i Ukrainy – Andrzej Adamczyk i Wołodymyr Omelian – rozmawiali w Kijowie m.in. o otwarciu nowych połączeń kolejowych między Polską a Ukrainą. Mają zostać reaktywowane m.in. na linii 102.

Wznowiono ruch na linii Warszawa - Grodzisk po protestach podwykonawców Astaldi

Podwykonawcy Astaldi, którzy nie otrzymali zapłaty za wykonane prace na linii Warszawa – Lublin oraz na E59 blokowali linię kolejową Warszawa – Skierniewice. Ruch pociągów wznowiono o godz. 14.00. Koleje Mazowieckie informują o dużych utrudnieniach w ruchu pociągów. PKP PLK i przewoźnicy powołali specjalny zespół który reaguje na sytuację.

Prawie 300 osób pracuje w oddziale kolejowym Budimeksu

Z okazji Święta Kolejarza firma Budimex podsumowała wykonane i realizowane najważniejsze kontrakty na kolei. Należą do nich prace na LCS Idzikowice, linii Katowice – Kraków, Warszawa – Lublin, LCS Kutno i Poznań - Szczecin.

Budimex modernizuje polską kolej

Obecnie Budimex prowadzi prace na LCS Idzikowice, linii Katowice – Kraków, Warszawa – Lublin, LCS Kutno i Poznań – Szczecin. Na koncie ma także wiele innych zakończonych z sukcesem projektów, m.in. nagrodzoną budowę łącznicy kolejowej w Krakowie.

Prace między Dęblinem a Lublinem ruszą po inwentaryzacji

Kontynuacja prac na lubelskim odcinku trasy łączącej Lublin z Warszawą nastąpi po inwentaryzacji przerwanych robót. Cześć z nich wykonają spółki zależne, na inne zostanie ogłoszony osobny przetarg. Jak wynika ze stanowiska Ministerstwa Infrastruktury, później niż informowano przed kilkoma miesiącami zostanie przywrócony ruch kolejowy między Pilawą a Dęblinem.

Lubelskie: PKP Intercity nie zatrzyma się na stacji Lublin Północny

Wydłużająca się modernizacja linii nr 7 między Dęblinem a Lublinem stanowi poważną uciążliwość zwłaszcza dla przesiadających z pociągów dalekobieżnych do składów regionalnych zmierzających do Chełma i Świdnika. Wydaje się, że rozsądnym rozwiązaniem byłby dodatkowy postój na przystanku Lublin Północny. Wprawdzie technicznie jest to możliwe, ale PKP Intercity nie planuje obsługi tej stacji, także w sytuacjach wyjątkowych.
Subskrybuje zawartość