warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Olsztyn

Olsztyn będzie rozbudowywać sieć tramwajową

Olsztyn podpisał umowę na zakup 12 niskopodłogowych tramwajów i prowadzi przetarg na budowę nowych linii tramwajowych. Jednak obecnie na przeszkodzie w planowaniu inwestycji stoją wysokie ceny ofert.

Olsztyn czeka na tureckie tramwaje. Umowa z Durmazlarem podpisana

W środę 18 lipca Olsztyn podpisał umowę z Durmazlarem na dostawę 12 tramwajów z opcją na kolejne 12 pojazdów. Za 21 miesięcy do stolicy Warmii i Mazur przyjedzie pierwszy turecki tramwaj, bazujący na rodzinie pojazdów Panorama.

Olsztyn zamówił 12 tureckich pojazdów Panorama

Za 21 miesięcy pierwsze tramwaje powinny przyjechać z Turcji do Olsztyna. W urzędzie miasta została dziś podpisana umowa na dostawę nowego taboru marki Durmazlar. To pierwszy kontrakt tej firmy na dostawę tramwajów na naszym kontynencie.

W tym tygodniu Olsztyn podpisze umowę z tureckim Durmazlarem na tramwaje

Od środy oficjalnie rozpocznie się produkcja „Panoramy”, czyli tramwaju, który Olsztynowi zaproponował turecki producent Durmazlar. W tym tygodniu zaplanowano podpisanie umowy.

Olsztyn nie dołoży do drogiej rozbudowy tramwaju. Są trzy scenariusze

Kiedy doszło do długo wyczekiwanego otwarcia ofert na rozbudowę sieci tramwajowej w Olsztynie, zaskoczeń pewnie nie było. Powielił się znany od pewnego czasu problem znacząco przekroczonych kosztorysów inwestorskich. Najtańsza oferta wyceniona została na 60% więcej środków niż przygotowano w budżecie. Miasto rozważa trzy scenariusze;– wśród nich nie ma jednak dołożenia do najtańszej oferty i rozstrzygnięcia przetargu, gdyż takich pieniędzy Olsztyn nie ma.

Olsztyn: Kolej zawiodła w sprawie dworca. PKP SA przepraszają

Od lat toczą się dyskusje dotyczące nowego dworca kolejowego dla Olsztyna. Kiedy wydawało się, że sprawa wreszcie ruszy, okoliczności sprawiły, że utknęła ponownie w martwym punkcie. Prezydent miasta z rozgoryczeniem mówił na konferencji poświęconej rozwojowi transportu kolejowego w Polsce Wschodniej, że kolej zawiodła. Kolejarze przeprosili i obiecują poprawę.

Olsztyn z nowymi przystankami kolejowymi

Trwa modernizacja linii kolejowej z Olsztyna do Olsztynka. Wykonawca wymienił tory i przystąpił do budowy dwóch nowych przystanków kolejowych w Olsztynie – podały PKP PLK.

Pierwsze nowe perony na linii 353 między Olsztynem a Iławą

Pasażerowie korzystają z pierwszych nowych peronów w miejscowościach Rudzienice Suskie, Pikus i Samborowo na modernizowanej linii Olsztyn – Iława. Do końca bieżącego roku nowe perony znajdą się łącznie w siedmiu miejscowościach na linii 353.

Nowe perony na trasie Olsztyn – Iława

Wygodny dostęp do pociągów, dostosowanie do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się i wyższy poziom bezpieczeństwa to efekty trwającej modernizacji linii kolejowej z Olsztyna do Iławy. Pasażerowie korzystają z pierwszych nowych peronów w miejscowościach Rudzienice Suskie, Pikus i Samborowo. Do końca bieżącego roku nowe perony znajdą się łącznie w siedmiu miejscowościach na linii.

Pierwsze nowe perony na linii 353 między Olsztynem a Iławą

Pasażerowie korzystają z pierwszych nowych peronów w miejscowościach Rudzienice Suskie, Pikus i Samborowo na modernizowanej linii Olsztyn – Iława. Do końca bieżącego roku nowe perony znajdą się łącznie w siedmiu miejscowościach na linii 353.
Subskrybuje zawartość