warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Olsztyn

Władze Gietrzwałdu promowały gminę w pociągu TLK Gietrzwałd

Wójt, radni, urzędnicy i grupa mieszkańców warmińskiej gminy Gietrzwałd wybrali się w piątek we wspólną podróż pociągiem Intercity "Gietrzwałd" relacji Olsztyn - Zielona Góra. Wyprawa ma promować ich miejscowość, znaną z sanktuarium maryjnego.

Olsztyn zyska lepsze połączenie kolejowe z Warszawą

Rozpoczynają się prace związane z modernizacją linii kolejowej z Olsztyna do Działdowa. Poprawi się komfort i skróci do około 2 godz. czas podróży najszybszym pociągiem z Olsztyna do Warszawy. Pasażerowie skorzystają z efektów inwestycji już pod koniec 2019 r. Prace wymagają wprowadzenia zmian w podróżach z Olsztyna do Działdowa i Warszawy.

Olsztyn: Wojewoda zaprezentował plany GDDKiA i PLK

Wojewoda warmińsko-mazurski zorganizował konferencję prasową nt. inwestycji z zakresu infrastruktury komunikacyjnej w roku 2017 i w najbliższych latach, z udziałem prezesa PKP Polskich Linii Kolejowych Ireneusza Merchel, dyrektora olsztyńskiego oddziału GDDKiA Mirosława Nicewicza oraz posła Leonarda Krasulskiego i prezesa Zarządu Okręgowego PiS w Olsztynie Jerzego Szmita - b. wiceministra Infrastruktury i Budownictwa.

Olsztyn przed rozbudową ITS-u. Nowe tablice, biletomaty i system zliczania pasażerów

Kolejne tablice dynamicznej informacji pasażerskiej, więcej biletomatów na przystankach, system zliczania pasażerów w autobusach i tramwajach oraz kolejne skrzyżowania z systemem zarządzania ruchem to elementy, które znalazły się w rozpisanym przez Olsztyn przetargu na rozbudowę dotychczasowego ITS-u. Przy okazji powrotu w mieście tramwajów, miasto postawiło na inteligentne systemy, co pozwoliło m.in. nadać tramwajom priorytet. Teraz Olsztyn chce zlecić kolejne prace i rozszerzyć funkcjonalność systemu.

MPK Olsztyn: Tramino sprawuje się świetnie

Olsztyn eksploatuje tramwaje Solarisa już od prawie dwóch lat. Jest drugim miastem w Polsce z pojazdami szynowymi tego producenta. Kupno tramwajów z tak młodej rodziny, jakim było Tramino budziło obawy, że tramwaje mogą ulegać licznym usterkom. Tymczasem MPK Olsztyn chwali je i mówi o bezproblemowej obsłudze pojazdów.

Olsztyn kupuje tramwaje. Nie muszą być w pełni niskopodłogowe?

Trzy miesiące trwały przymiarki do ponowienia olsztyńskiego przetargu na zakup nowych tramwajów dla miasta. Przez cały ten czas urzędnicy zastanawiali się, jak zmodyfikować zapisy w przetargu, by udało się zamówić tramwaje nowoczesne, komfortowe, a przede wszystkim na miarę możliwości finansowych Olsztyna. Zdecydowano się na umożliwienie większej konkurencji między producentami. Powstaje jednak pytanie, czy zaproponowane zmiany nie odbiją się kosztem komfortu pasażerów.

Olsztyn: Drugie podejście do taboru tramwajowego. Rusza przetarg

Po pierwszym – nieudanym – przetargu na nowe tramwaje dla stolicy województwa warmińsko-mazurskiego, przyszła pora na drugie podejście. Olsztyn postawił na zwiększenie konkurencji i złagodził warunki zamówienia, przez co liczy, że większa liczba producentów weźmie w nim udział. Tym razem miasto chce zakupić nie 8, a 12 tramwajów w podstawowym wariancie i uzyskać tym samym korzystniejszą cenę za tramwaje. Podwyższeniu uległ także budżet zamówienia.

Olsztyn kupi tramwaje. Docelowo nawet 24 sztuki

Władze Miasta Olsztyn ogłosiły przetarg na dostawę 12 sztuk fabrycznie nowych tramwajów z opcją na dostawę kolejnych 12. Szacunkowa wartość zamówienia w zakresie podstawowym wynosi 90 mln zł brutto. Nowe pojazdy powinny zostać dostarczone najpóźniej do końca 2022 roku.

Olsztyn wprowadza nowe bilety długookresowe i zmienia zakres zniżek

Olsztyn poinformował o zmianach w tabeli opłat za korzystanie z komunikacji miejskiej. Jeżeli radni przegłosują uchwałę, to nowe bilety i zniżki mogłyby wejść w życie już od 1 stycznia 2018 roku. Ze zmian ucieszą się przede wszystkim pasażerowie, którzy stale korzystają z autobusów i tramwajów. Dłużej obowiązujące bilety nie przełożą się jednak na większe oszczędności w domowym budżecie.

Rusza przetarg na projekt przebudowy Olsztyna Głównego

PKP SA ogłosiły przetarg na projekt budowy nowego dworca oraz przebudowę układu torowo-peronowego na stacji Olsztyn Główny. Projekt nowego dworca powstanie w ciągu roku, a przebudowa rozpocznie się za około dwa lata. PKP SA oczekują, że nowy obiekt stanie się reprezentacyjną bramą do miasta. Plany te mogą się jednak zmienić w przypadku uznania obecnego kompleksu dworcowego za zabytek.
Subskrybuje zawartość