warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Olsztyn

Odwołanie ws. Olsztyna Głównego trafia do Ministra Kultury

W połowie stycznia warmińsko-mazurski wojewódzki konserwator zabytków ponownie zdecydował, że dworzec Olsztyn Główny nie zasługuje na wpis do rejestru zabytków. Tak jak w przypadku poprzedniej decyzji, także i tym razem organizacje, które złożyły wniosek o objęcie dworca ochroną. odwołały się od decyzji konserwatora.

Pierwsze wykolejenie tramwaju w Olsztynie. Straty na kilkaset tys. zł [zdjęcia + film]

Na karcie historii olsztyńskich tramwajów zapisała się kierowczyni samochodu Mitsubishi, która dzisiaj rano doprowadziła w Olsztynie do pierwszego wykolejenia tramwajów. Jej nieuwaga prawdopodobnie skończy się zabraniem uprawnień do kierowania pojazdów, zaś MPK Olsztyn czeka kosztowna naprawa infrastruktury i pojazdu.

Co z Olsztynem Głównym? PKP SA muszą na nowo zbadać oferty

Niedawno PKP SA rozstrzygnęły przetarg na wykonanie projektu budowy nowego dworca i przebudowy stacji Olsztyn Główny. Od wyniku odwołał się konkurent, a Krajowa Izba Odwoławcza częściowo podzieliła jego racje. Teraz kolej musi na nowo zbadać oferty i odtajnić wcześniej zastrzeżone dokumenty.

Dworzec w Olsztynie: aktywiści walczą o wpis do rejestru zabytków

W połowie stycznia br. Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Konserwator Zabytków ponownie zdecydował, że dworzec Olsztyn Główny nie zasługuje na wpis do rejestru zabytków. Tak jak w przypadku poprzedniej decyzji, także i tym razem organizacje, które złożyły wniosek o objęcie dworca ochroną odwołały się od decyzji konserwatora.

Zmodernizowane wagony PKP IC nie trafiły do składów kursujących przez Pomorze. Dlaczego?

Pomimo obietnic PKP Intercity, że wagony po zaawansowanej modernizacji trafią także do obsługi połączeń na trasie Szczecin – Trójmiasto – Olsztyn, dotąd nic takiego się nie stało. Zapytaliśmy przewoźnika o powody innych przydziałów pojazdów.

Olsztyn. Uzgodniono malowanie Panoramy. Może ruszać produkcja

Władze Olsztyna zakończyły uzgodnienia z Durmazlarem odnośnie do malowania tramwajów Panorama. – Chcieliśmy by wygląd nowych tramwajów był jak najbardziej zbliżony do tych, które już kursują po ulicach Olsztyna – wyjaśnia Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta. Oznacza to, że nie ma przeszkód by wystartowała produkcja pierwszych komponentów pojazdów.

Olsztyńskie Tramino wracają do ruchu

Kończy się wymiana łożysk wózków jezdnych w Solarisach Tramino. Usterka tych elementów unieruchomiła prawie połowę tramwajowej floty MPK Olsztyn. Niedługo wszystkie tramwaje powinny być sprawne.

Olsztyn. Rośnie liczba pasażerów komunikacji miejskiej

Tramwajowa rewolucja w Olsztynie przynosi efekty. Z roku na rok rośnie liczba pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie właśnie opublikował dane za 2018 rok.

Olsztyn. Nowy tramwajowy tor techniczny przy dworcu prawie gotowy

Kończą się prace przy budowie zintegrowanego węzła przesiadkowego przy dworcu głównym w Olsztynie. W ramach prac powstał także dodatkowy tor odstawczy dla tramwajów. MPK Olsztyn właśnie go testuje.

Społecznicy ws. dworca Olsztyn Główny: Konserwator zaprzecza sam sobie

Znowu zrobiło się głośno w sprawie budynku dworca Olsztyn Główny. Wojewódzki Konserwator Zabytków podtrzymał wcześniejszą decyzję dotyczącą niewpisania obiektu na listę zabytków. Społecznicy zapowiadają odwołanie od tej decyzji i podkreślają, że konserwator zaprzecza w decyzji sam sobie.
Subskrybuje zawartość