warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Olsztyn

Będzie modernizacja linii Olsztyn – Działdowo

Ponad 260 mln zł kosztować będzie modernizacja linii kolejowej Olsztyn-Działdowo. Dzięki przebudowie mostów i wiaduktów oraz wymianie urządzeń sterowania ruchem ma się skrócić czas przejazdu na tej trasie.

Modernizacja linii kolejowej na odcinku Olsztyn – Działdowo skróci czas podróży do Warszawy

2 nowe przystanki, krótszy czas podróży, wygodniejszy dostęp do kolei w regionie – to zakładane efekty prac na linii Działdowo - Olsztyn. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dziś w Olsztynie umowę na ich realizację. Projekt o wartości ponad 260 mln zł finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Ponad 267 mln na przebudowę trasy Działdowo - Olsztyn

Dwa nowe przystanki, krótszy czas podróży, wygodniejszy dostęp do kolei w regionie – to zakładane efekty prac na linii Działdowo - Olsztyn. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały dziś w Olsztynie umowę na ich realizację. Projekt o wartości ponad 267 mln zł finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, który swoim działaniem obejmuje nie tylko aglomeracje lecz także tereny Polski Wschodniej.

Wieżowiec PR-ów w Olsztynie wciąż nie zmienił właściciela

Przewozy Regionalne, które są właścicielem wieżowca przy dworcu kolejowym Olsztyn Główny, nie znalazły jeszcze nabywcy nieruchomości. Ogłoszenie w związku ze zbyciem budynku zakończyło się fiaskiem. Możliwe, że wpływ na wynik przetargu mogą mieć niepewne losy olsztyńskiego dworca kolejowo-autobusowego.

Merchel: Olsztyn za późno myśli o kolei aglomeracyjnej

Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych, zanim objął obecnie wysokie stanowisko w kolejowej spółce, swoją karierę zawodową rozwijał właśnie w Olsztynie. Dzisiaj, za sprawą kolejarzy, miasto ma szanse zyskać co najmniej pięć nowych przystanków osobowych. Z prezesem PLK, a także prywatnie olsztynianinem, rozmawiamy o aspiracjach miasta do wykorzystania kolei jako jednego z elementów transportu miejskiego.

Olsztyn unieważnia przetarg na tramwaje. Solaris za drogi

W Olsztynie trwało postępowanie przetargowe na zakup nowych tramwajów niskopodłogowych. Podstawowe zamówienie opiewało na 8 sztuk pojazdów z możliwością rozszerzenia go do 24. Jedyna oferta, która wpłynęła w przetargu okazała się jednak dla Olsztyna za droga.

Betonowa płyta spadła na tory pod Iławą. Uszkodzony pociąg PolRegio [film]

Na linii kolejowej pomiędzy stacjami Samborowo - Rudzienice Suskie około godziny 13:00 w czwartek 17 sierpnia, podczas prac przy wiadukcie drogowym, na tory spadła betonowa płyta. Zatrzymany i uszkodzony został pociąg Przewozów Regionalnych relacji Bydgoszcz Główna –;Olsztyn Główny.

Betonowa płyta uszkodziła pociąg na linii Olsztyn - Iława

Na linii kolejowej pomiędzy stacjami Samborowo - Rudzienice Suskie około godziny 13:00 podczas prac przy wiadukcie drogowym na tory spadła betonowa płyta. Uszkodzony został pociąg PolRegio i sieć trakcyjna. Wstrzymano ruch na linii Olsztyn - Iława. 

Są oferty na studium wykonalności dla linii Olsztyn – Gutkowo

PKP Polskie Linie Kolejowe poszukują wykonawcy, któremu zlecą opracowanie dokumentacji przedprojektowej modernizacji linii kolejowej nr 220 na trasie z Olsztyna do Gutkowa. Inwestycja ta jest ważna z punktu widzenia powstania w przyszłości kolei miejskiej, gdyż w ramach tego projektu powstać mają dwa przystanki.;

Wyremontują most na linii Olsztyn – Bogaczewo

PLK ogłosiła przetarg na;remont mostu kolejowego na linii kolejowej nr 220 Olsztyn – Bogaczewo.
Subskrybuje zawartość