warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Olsztyn

Olsztyn Główny. Umowa na projekt najwcześniej pod koniec lipca, nowy dworzec w 2022 r.

PKP SA chciały podpisać umowę na wykonanie projektu przebudowy stacji i budowy nowego dworca Olsztyn Główny jeszcze w czerwcu. Teraz, po niespodziewanej zmianie projektanta, perspektywa się ta oddala. Kolej mówi teraz o terminie przypadającym „nie wcześniej niż pod koniec lipca”. Jeśli tak się stanie, nowy dworzec zostałby ukończony w 2022 r.

Przewozy Regionalne namawiają Olsztyn na wspólny bilet

Coraz odważniej mówi się w Olsztynie o potrzebie zorganizowania w mieście kolei aglomeracyjnej. Działania kolejarzy tylko ten temat podsycają. Okazję wykorzystują Przewozy Regionalne i zachęcają prezydenta miasta do działań nad integracją komunikacji miejskiej z koleją pod szyldem wspólnego biletu.

Olsztyn Główny: Niespodziewana zmiana projektanta

Wygląda na to, że sprawa przetargu na projekt przebudowy stacji i budowy dworca Olsztyn Główny po wielu miesiącach dobiega już końca. Krajowa Izba Odwoławcza po raz czwarty miała zająć się postępowaniem, ale zanim arbitrzy wydali orzeczenie, to PKP SA same uwzględniły zarzuty z odwołania firmy TPF przy braku sprzeciwu dotychczasowego zwycięzcy przetargu, firmy Multiconsult Polska. Oznacza to, że zlecenie na projekt stacji i dworca trafi w ręce TPF.

Olsztyn-Mazury: 48-proc. wzrost po pierwszym kwartale tego roku

Mazurski port lotniczy ma za sobą bardzo dobry pierwszy kwartał. Od stycznia do marca tego roku lotnisko obsłużyło 29,2 tys. podróżnych – poinformował Związek Regionalnych Portów Lotniczych.

Olsztyn Główny. PKP SA chcą podpisać umowę w czerwcu, ale… są kolejne odwołania

Niedawno PKP SA po raz trzeci rozstrzygnęły drugi już przetarg na budowę dworca i przebudowę stacji Olsztyn Główny. – PKP SA dokładają wszelkich starań, aby postępowanie w sprawie wyboru wykonawcy prac projektowych zakończyło się jeszcze w tym miesiącu poprzez podpisanie umowy – mówi Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA. Na razie jednak do rozpatrzenia pozostaje kolejne odwołanie od wyniku przetargu.

Modernizacja linii 221 tylko do Dobrego Miasta. Pieniędzy na odcinek do Braniewa brak

Nie będzie sztandarowej dla województwa warmińsko-mazurskiego modernizacji linii kolejowej Olsztyn Główny – Braniewo. Linia 220 i 221 przejdzie prace wyłącznie na odcinku od stolicy województwa do Dobrego Miasta. To nawet nie połowa założonego pierwotnie do kompleksowej naprawy odcinka.

Gutkowo stanie się Olsztynem – także na kolei

W przyszłym roku stacja Gutkowo zmieni nazwę na Olsztyn Gutkowo, co nastąpi w ramach modernizacji linii kolejowej do Dobrego Miasta. Nowe tablice pojawią się ponad trzy dekady po zmianie granic administracyjnych i włączeniu Gutkowa do Olsztyna.

PKP SA rozstrzygają przetarg na Olsztyn Główny po raz trzeci. Zwycięzca ten sam

PKP SA, po niekorzystnych rozstrzygnięciach w Krajowej Izbie Odwoławczej, po raz trzeci dokononują rozstrzygnięcia drugiego już przetargu, prowadzonego wspólnie z PKP PLK, na przebudowę stacji i budowę dworca Olsztyn Główny. Tak jak poprzednio, wygrała go firma Multiconsult Polska. Swojego postępowania ws. dworca nie zakończył jeszcze wojewódzki konserwator zabytków, którego decyzje były już dwukrotnie uchylane przez Ministerstwo Kultury.

Olsztyn w przededniu przetargu na rozbudowę tramwaju i z nadzieją na dodatkowe środki

Zeszłoroczny przetarg na rozbudowę sieci o kolejnych kilka kilometrów torowiska tramwajowego zakończył się fiaskiem. Oferty mocno przekroczyły budżet. Miasto zaryzykowało i próbuje przeczekać inwestycyjną górkę. Jednocześnie „odchudza” projekt i stara się o dodatkowe środki na własny projekt. Czy uda się je pozyskać?

Nowy Olsztyn Główny. Prawdziwy dworzec w galerii handlowej?

Cały czas nie wiadomo, jak zakończy się sprawa olsztyńskiego dworca kolejowego. Organizacje społeczne chcą zachować obecną bryłę, dlatego starają się o wpisanie jej do rejestru zabytków. Z kolei PKP SA oraz Retail Provider, właściciel części autobusowej, chcą dworzec wyburzyć i wybudować nowy wraz z galerią handlową. Szerzej o swoich planach mówili podczas debaty w Olsztynie. Z rozmów jasno wynika, że w budynku dworca kolejowego pasażerowie kupią wyłącznie bilet na pociąg. Natomiast odpowiedzią na potrzeby handlowo-usługowe ma być pobliska galeria handlowa.
Subskrybuje zawartość