warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Olsztyn

Rusza przetarg na projekt przebudowy Olsztyna Głównego

PKP SA ogłosiły przetarg na projekt budowy nowego dworca oraz przebudowę układu torowo-peronowego na stacji Olsztyn Główny. Projekt nowego dworca powstanie w ciągu roku, a przebudowa rozpocznie się za około dwa lata. PKP SA oczekują, że nowy obiekt stanie się reprezentacyjną bramą do miasta. Plany te mogą się jednak zmienić w przypadku uznania obecnego kompleksu dworcowego za zabytek.

Kolejny wypadek na przejeździe. Tym razem pod Olsztynkiem

Do kolejnego groźnego w skutkach wypadku doszło na przejeździe kolejowo-drogowym. Tym razem stało się to w Gryźlinach, w województwie kujawsko-pomorskim, na linii kolejowej nr 216 Działdowo – Olsztyn, pomiędzy Olsztynem a Olsztynkiem.

PKP SA zapewnia: „Nowy Olsztyn Główny może być wizytówką” i grozi aktywistom

Nie kończy się spór o przebudowę dworca Olsztyn Główny. PKP SA planują wyburzenie obecnego modernistycznego budynku i postawienie nowego, znacznie mniejszego obiektu. Protestują przeciwko temu społecznicy, którzy zainicjowali działania na rzecz wpisania dworca na listę zabytków. PKP SA w obszernym oświadczeniu przekonują: nowy obiekt ma szansę stać się prawdziwą wizytówką kolei i miasta. Kolej grozi też stowarzyszeniu Forum Rozwoju Olsztyna podjęciem „odpowiednich kroków prawnych”.

PKP odpowiada na zarzuty FRO w sprawie budowy nowego dworca Olsztyn Główny

PKP prowadzi szeroko zakrojony program budowy i modernizacji dworców kolejowych. W obecnej perspektywie obejmie on aż około 200 obiektów na terenie całego kraju. W planach spółki znalazł się również dworzec Olsztyn Główny. Spółka zamierza wyburzyć obecny, niefunkcjonalny dworzec kolejowy i w jego miejscu postawić nowy budynek – nowoczesny, dostosowany do wszystkich grup podróżnych i ich potrzeb. Dzięki planowanej inwestycji obiekt ma szansę stać się prawdziwą wizytówką kolei i miasta. Jednakże plany lokalnych stowarzyszeń związane z wpisaniem dworca Olsztyn Główny do rejestru zabytków mogą całkowicie zablokować inwestycję.

CBA bada dokumenty Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

Centralne Biuro Antykorupcyjne bada dokumenty w spółce Warmia i Mazury, zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury. Jak podaje „Gazeta Olsztyńska” chodzi o przetargi z lat 2016-2017.

Olsztyn: Węższe tramwaje zapewnią konkurencję w przetargu

Pierwszy przetarg na nowe tramwaje dla Olsztyna zakończył się fiaskiem. Solaris ze Stadlerem zaoferowali pojazdy za cenę, na którą nie było miasta stać. Teraz Olsztyn myśli nad tym, jak zapewnić w przetargu większą konkurencję i uzyskać mniejsze ceny za tramwaje. W grę wchodzi nawet wyszczuplenie składów.

Sześć par pociągów PKP Intercity między Wrocławiem a Jelenią Górą od grudnia 2017

W odpowiedzi na pytanie posła Tomasza Jaskóły, dotyczącego możliwości ponownego uruchomienia pociągu TLK Mamry między Jelenią Górą a Białymstokiem przez Olsztyn, Ełk i Giżycko, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ujawniło plany PKP Intercity dotyczące siatki połączeń między Jelenią Górą a Wrocławiem.

Olsztyn otrzyma więcej pieniędzy z Unii na tramwaje

Stolica Warmii jest obecnie w przededniu postępowania przetargowego na rozbudowę własnego systemu tramwajowego. W listopadzie powinien ruszyć przetarg, a tymczasem z Ministerstwa Rozwoju płyną pozytywne wieści dla Olsztyna. Okazuje się, że zamiast 70% dofinansowania unijnego, miasto otrzyma zdecydowanie więcej.

100 m od tragedii pod Worowem w zachodniopomorskim

Do groźnego zdarzenia doszło dzisiaj we wtorek, 17 października, kiedy przed godziną 13 w miejscowości Worowo w woj. zachodniopomorskim, dwa pociągi pasażerskie relacji Szczecin-Białystok i Olsztyn-Szczecin niespodziewanie znalazły się na jednym torze, omal nie zderzając się ze sobą czołowo. Pociągi zatrzymały się ledwie 100 metrów od siebie.

Dwa pociągi TLK na jednym torze. Zatrzymały się 100 metrów od siebie

Pociąg TLK relacji Szczecin Główny – Białystok pominął sygnał „stój” na semaforze i znalazł się na jednym torze z pociągiem TLK jadącym w relacji Olsztyn – Szczecin Główny. Sytuacje uratował dyżurny ruchu.
Subskrybuje zawartość