warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Olsztyn

PLK poprawi bezpieczeństwo na linii 220

PKP PLK przebuduje urządzenia sterowania ruchem kolejowym na stacjach i przejazdach kolejowo-drogowych na odcinku linii kolejowej 220 Olsztyn – Bogaczewo.

Olsztyn: Spadek liczby pasażerów za pierwszy kwartał

Statystyki Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury za pierwszy kwartał bieżącego roku spadły. Port w ciągu trzech pierwszych miesięcy bieżącego roku obsłużył łącznie 18 728 pasażerów, co daje spadek o 4,7 proc. względem ubiegłego roku.

Aktywiści dalej walczą o Olsztyn Główny. Sprawa trafi do ministra kultury

Ponad miesiąc temu konserwator zabytków województwa warmińsko-mazurskiego orzekł, że dworzec Olsztyn Główny nie zasługuje na ochronę. To otwiera drogę PKP SA do zburzenia budynku i zastąpienia go mniejszą bryłą. Aktywiści nie składają broni i odwołują się od decyzji konserwatora to ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego.

Organizacje społeczne odwołują się od decyzji WKZ w sprawie Olsztyna Głównego

Ponad miesiąc temu Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Olsztynie zdecydował, że dworzec Olsztyn Główny nie jest zabytkiem. Jak się okazuje, to nie koniec walki o zachowanie budynku, gdyż trzy organizacje, które złożyły wniosek o wpisanie dworca do rejestru zabytków odwołały się od powyższej decyzji.

Turecki tramwaj podgrzewa emocje w Olsztynie

Zaskoczeniem zakończyło się otwarcie ofert w postępowaniu na dostawę 12 tramwajów dla Olsztyna. Na udział w zamówieniu zdecydowała się wyłącznie turecka firma Durmazlar. Oferta tego producenta budzi w mieście wiele emocji. Na sesji Rady Miasta zapytano prezydenta wprost – czy wie jakie tramwaje zamawiać będzie Olsztyn.

Olsztyn. Tylko turecki Durmazlar chce dostarczyć 24 tramwaje

W Olsztynie otwarto dziś oferty na dostawę 12, a w opcji do 24 niskopodłogowych, wieloczłonowych, dwukierunkowych tramwajów. Niespodziewanie jedyny oferent jest dość egzotyczny. To turecki Durmazlar. Pesa, Siemens, a także konsorcjum Solarisa i Stadlera przysłało pisma o nieprzystąpieniu do przetargu.

Alternatywnej trasy Warszawa – Olsztyn nie będzie. Warmia i Mazury nie zainteresowane

Mimo zaplanowanej modernizacji linii kolejowej 35 z Ostrołęki do stacji Chorzele (na granicy województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego), na razie nie ma co liczyć na przedłużenie modernizacji w kierunku Szyman, skąd do Olsztyna wiodą już nowe tory. Województwo warmińsko-mazurskie nie jest zainteresowane taką inwestycją.

Modernizacja linii Ełk – Olsztyn i Malbork – Grudziądz. Zamiast pociągów autobusy

Przewozy Regionalne poszukują wykonawcy przewozów autobusami w ramach komunikacji zastępczej za pociągi na odcinku Ełk – Pisz oraz na trasie Malbork – Kwidzyn – Grudziądz.

Olsztyn. Przybywa stałych pasażerów i rośnie ich zadowolenie

Miasto pochwaliło się, że przybywa osób, które decydują się na wybór komunikacji miejskiej jako codziennego środka transportu. Jak podaje ratusz, pasażerowie kupują mniej jednorazowych, a więcej miesięcznych biletów.

Olsztyn Główny zabytkiem nie będzie. Tylko wiaty do ochrony

Wojewódzki Konserwator Zabytków ogłosił decyzję w sprawie dworca Olsztyn Główny. Wbrew postulatom społeczników uznał, że budynek nie zasługuje na ochronę. Służby konserwatorskie powołały się przy tym na interes społeczny. Ochroną objęte zostały za to historyczne wiaty na peronach.
Subskrybuje zawartość