warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Opole

Szybciej z Wrocławia do Opola. PLK zlecają opracowanie projektu

Ruszył przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy linii kolejowej C-E 30 na odcinku Opole Groszowice – Jelcz – Wrocław Brochów. Zarządca chce na tym odcinku zwiększyć prędkość pociągów, co przełoży się na większą przepustowość linii. Prace projektowe wraz z nadzorem mają pochłonąć ponad 25 mln zł netto.

Wagon Opole naprawi 60 wagonów PKP Intercity

PKP Intercity rozstrzygnęły przetarg na wykonanie napraw okresowych na 4 - tym poziomie utrzymania 60 wagonów osobowych.

Pociągi wróciły na trasę Częstochowa – Opole

PKP Intercity poinformowały, że wczoraj (11 kwietnia) o godz. 20.30 został przywrócony bezpośredni przejazd pociągów na trasie Częstochowa – Opole na jednotorowym szlaku Chrząstowice - Ozimek.

Pociągi wróciły na trasę Częstochowa – Opole

PKP Polskie Linie Kolejowe przywróciły bezpośredni przejazd pociągów na trasie Częstochowa – Opole na jednotorowym szlaku Chrząstowice - Ozimek. Dzięki trwającym non stop pracom służb technicznych PKP PLK oraz PKP Energetyka wznowienie ruchu na tej trasie było możliwe wcześniej niż zapowiadano.

Postępują prace związane z przywróceniem ruchu na trasie Opole - Częstochowa

Postępują prace związane z przywróceniem ruchu na trasie Opole – Częstochowa na odcinku Chrząstowice – Ozimek. Służby techniczne wykonały już część prac, m.in. ułożono 450 podkładów, nowe szyny i rozpoczęto uzupełnianie tłucznia, a energetycy przygotowują konstrukcje sieci trakcyjnej. Jutro planowane jest spawanie szyn i ich regulacja. Na miejscu prace prowadzą służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych oraz PKP Energetyka. Wstępne prognozy zakładają, że rozkładowy ruch pociągów uda się przywrócić w środę.

Pociągi wróciły na trasę Częstochowa – Opole [aktualizacja]

Po zdarzeniu na przejeździe w okolicy miejscowości Schodnia PLK wspólnie z przewoźnikami opracowały zmiany w komunikacji.;

Sześciu chętnych na modernizację E30 z Kędzierzyna-Koźla do Opola

Trwa postępowanie przetargowe PKP PLK na realizację zadania pn. „Prace na linii kolejowej E30 na odcinku Kędzierzyn-Koźle – Opole Zachodnie” na liniach 136 oraz 132. Dzięki tym pracom prędkość pociągów na tej linii znacznie wzrośnie do 160 km/h. W przetargu swoje oferty złożyło sześciu chętnych. Wszystkie mieszczą się w założonym przez PKP PLK budżecie. Jednak to nie tylko cena stanowi o wygranej w tym zamówieniu.

Wagon Opole odbuduje wagony pomiarowe

Wagon Opole wykona przebudowę i naprawę główną na poziomie utrzymania P5 trzech wagonów.

Trzy wagony restauracyjne zostaną zmodernizowane – umowa podpisana

25 stycznia 2017 roku PKP Intercity oraz konsorcjum Trinites s.r.o. i Wagon Opole podpisali umowę na wykonanie modernizacji trzech wagonów restauracyjnych WR.
Subskrybuje zawartość