warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Opole

Impuls przejechał odcinek między Opolem a Wrocławiem w 36 minut [zdjęcia]

W sobotę 11 maja w trasę do Wrocławia wyruszył „Opolski ekspres dęty” z orkiestrą na pokładzie. Tegoroczny przejazd miał na celu pobicie rekordu przejazdu na trasie Opole Główne – Wrocław Główny.

Maszyny pracują na trasie Opole – Kędzierzyn Koźle

Realizacja największej inwestycji kolejowej Opolszczyzny o wartości przeszło 400 mln zł nabiera tempa - informuje PLK. Chodzi o prace na głównej trasie kolejowej z Opola do Kędzierzyna współfinansowane z instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Maszyny szykują dobre podróże na trasie Opole – Kędzierzyn Koźle

Realizacja największej inwestycji kolejowej Opolszczyzny – wartości przeszło 400 mln zł - nabiera tempa. Zmodernizowane tory i przebudowane perony zapewnią większą prędkość i komfort podróży na głównej trasie kolejowej z Opola do Kędzierzyna. Projekt realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jest współfinansowany jest z instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Są oferty na przygotowanie inwestycji Reda – Hel i Opole – Kluczbork

PKP PLK otworzyła oferty w dwóch przetargach dotyczących przygotowań do realizacji inwestycji. Chodzi o linie kolejowe;Reda – Hel i Opole – Kluczbork.

Opole: Przewozy Regionalne zlecą wykonanie wymiany kół monoblokowych w autobusach szynowych

Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Oddział Opolski informuje o ogłoszonym przetargu na wykonanie wymiany kół monoblokowych w autobusach szynowych SA109-008, SA134-009 oraz SA137-003

Ministerstwo: Na modernizację linii Nysa – Brzeg i Opole – Kluczbork nie ma pieniędzy

Nie zapowiada się przełom, który doprowadziłby do modernizacji dwóch ważnych regionalnych linii kolejowych na Opolszczyźnie.

Opole: Remont mostu zamiast kładki pod wiaduktem kolejowym

Będzie remont mostu im. Ireny Sendlerowej w Opolu. Chodzi o przeprawę przez rzekę Odrę w kierunku Wyspy Bolko. By do tego doszło, ratusz musiał zrezygnować z remontu kładki pod kolejowym wiaduktem przy ul. Korfantego.

PKP Cargo z zamówieniem z wolnej ręki od PGE Opole

Należąca do PGE Elektrownia Opole udzieliła PKP Cargo zamówienia na przewóz węgla. Najpierw zwróciła się jednak do DB Cargo, ale ten przewoźnik miał pełne ręce roboty.

PLK szuka projektanta rewitalizacji linii Opole - Kluczbork. Prac budowlanych nie będzie

PKP PLK rozpisuje kolejny przetarg na wykonanie projektu rewitalizacji ważnej lokalnie linii kolejowej na Opolszczyźnie. Podobnie jak w przypadku linii z Nysy do Brzegu, także w wypadku trasy z Opola do Kluczborka nie wiadomo kiedy projekt zostanie wykorzystany do realnych prac.

Ruszyły prace na przystanku Opole Wschodnie

Przebudowane i wyposażone w windę Opole Wschodnie będzie wygodniejsze dla podróżnych. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 34 mln zł poprawi warunki dla przewozów towarowych. Wiadukt, tory i urządzenia zapewnią sprawny przejazd cięższych pociągów m.in. do Elektrowni Opole.

Subskrybuje zawartość