warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Opole

Wagon Opole z umowami na naprawy 45 wagonów PKP Intercity

PKP Intercity podpisały ze spółką Wagon Opole umowy na wykonanie przeglądu okresowego na 3-cim poziomie utrzymania 45 wagonów osobowych.

Opole: MZD zleci rozbudowę układu komunikacyjnego oraz dostawę tablic informacyjnych

Miejski Zarząd Dróg w Opolu informuje o ogłoszonym przetargu na rozbudowę układu komunikacyjnego w rejonie dworca kolejowego "Opole Wschód" oraz wykonanie, dostawę i montaż tablic informacyjnych i pamiątkowych projektu

Na podpisanie czeka umowa w/s projektu linii CE30 Wrocław-Opole

W czerwcu ubiegłego roku ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy linii kolejowej C-E 30 na odcinku Opole Groszowice – Jelcz – Wrocław Brochów. Póki co, nie zakończył się on jeszcze podpisaniem umowy. Dopiero w marcu br. wybrano wykonawcę.

Umowa na projekt linii CE30 Wrocław-Opole czeka na podpisanie

Ogłoszony w czerwcu ubiegłego roku przetarg na;opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy linii kolejowej C-E 30 na odcinku Opole Groszowice – Jelcz – Wrocław Brochów nie zakończył się jeszcze podpisaniem umowy. W marcu wybrano wykonawcę.

Jak to się stało, że modernizacja linii na Opolszczyźnie kosztuje 3 razy więcej?

Nic nie wskazuje na to, że do 2023 roku na Opolszczyźnie uda się zmodernizować ważne trasy regionalne: Opole – Kluczbork i Nysa – Brzeg, które pierwotnie przeznaczono do rewitalizacji. Władze województwa są wściekłe na PKP PLK, które kilka miesięcy temu ogłosiły, że na tak szerokie prace potrzeba znacznie więcej pieniędzy, niż szacowano wcześniej. Dlaczego tak się stało? O to zapytał Ministerstwo Infrastruktury poseł Tomasz Kostuś.

Autobusy zastępują pociągi na Opolszczyźnie

Ze względu na rozpoczynającą się w poniedziałek modernizację linii kolejowej, na trasie Opole-Szydłów wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa - poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych.

Opolskie: Odcinek Jełowa – Murów przygotowany do przewozów

PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły prace przy udrożnieniu nieczynnego od wielu lat odcinka linii nr 301 łączącej Opole z Namysłowem. Przywrócenie przejezdności trasy było możliwe dzięki porozumieniu między narodowym zarządcą linii kolejowych i spółką Stora Enso Wood Products, która rozbudowuje zakład produkcyjny w Murowie.

Opole: MZD zleci rozbudowę układu komunikacyjnego oraz montaż tablic informacyjnych

Miejski Zarząd Dróg w Opolu informuje o ogłoszonym przetargu na rozbudowę układu komunikacyjnego w rejonie dworca kolejowego "Opole Wschód" oraz wykonanie, dostawę i montaż tablic informacyjnych i pamiątkowych projektu

Po tragedii w Opolu Chmielowicach będą lepsze zabezpieczenia przejazdu

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowo-drogowym w Opolu Chmielowicach, w którym śmierć poniosły cztery osoby, będzie miał swoje następstwa. Przy okazji modernizacji linii Nysa – Opole PKP PLK podniesie kategorię przejazdu.

Jest umowa na rewitalizację linii Opole – Nysa

PKP PLK podpisała z firmą Skanska umowę na projekt i realizację rewitalizacji linii kolejowej nr 287 Nysa – Opole. Wartość umowy wynosi 122,5 mln zł netto.
Subskrybuje zawartość