warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Piła

Samorządowcy podpisali list intencyjny w sprawie linii kolejowej w Dolinie Raduni

Pociągiem do Kolbud? Czy po ponad 20 latach Straszyn i Kolbudy wrócą na kolejową mapę Pomorza? Samorządowcy chcą reaktywacji połączeń pomiędzy Pruszczem Gdańskim a Starą Piłą. List intencyjny w tej sprawie podpisały władze Kolbud, Pruszcza Gdańskiego, Żukowa, Trąbek Wielkich i Przywidza oraz samorząd województwa pomorskiego.

Wielkopolska chce dobudować drugi tor na fragmencie linii Poznań – Piła

W połowie maja w urzędzie marszałkowskim w Poznaniu podpisana została z PKP PLK umowa o współpracy w zakresie opracowania studium wykonalności dla projektu budowy dwukilometrowego odcinka toru i mostu, po którym ten tor przekroczy Wartę w Obornikach Wielkopolskich.

Nowy tor położono między Piłą a Dziembówkiem [zdjęcia]

Pociągi jeżdżą już po nowym torze między Piłą a Dziembówkiem. To kolejny odcinek na linii z Poznania do Piły przygotowany dla dobrych podróży. Realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja z RPO województwa wielkopolskiego warta jest 500 mln zł. Inwestycja skróci czas podróży i zwiększy komfort dostępu do kolei w 22 miejscowościach.

Pociąg na nowym torze z Piły do Dziembówka

Pociągi jeżdżą już po nowym torze między Piłą a Dziembówkiem. To kolejny odcinek na linii z Poznania do Piły przygotowany dla dobrych podróży. Realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja z RPO województwa wielkopolskiego warta jest 500 mln zł.  Inwestycja skróci czas podróży i zwiększy komfort dostępu do kolei
 w 22 miejscowościach.

Będą utrudnienia na poznańskich przejazdach kolejowych

Od poniedziałku do czwartku PKP Polskie Linie Kolejowe będą modernizować przejazdy kolejowe na trasie Poznań - Piła. W czasie prac, możliwe będą czasowe utrudnienia. Wprowadzone zostaną również zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Nie kursują pociągi na trasie Piła - Poznań

Po śmiertelnym potrąceniu osoby w podpoznańskiej miejscowości Złotniki, nie kursują pociągi na trasie Poznań - Piła. PKP uruchomiło zastępczą komunikację autobusową.

Historyczny styl stacji Piła Główna

Stacja Piła Główna zachowa historyczny charakter – deklaruje PKP PLK. Trwa budowa nowego peronu, który będzie gotowy w sierpniu. Prace na stacji to modernizacja linii Poznań – Piła, która ma zakończyć się jeszcze w 2019 r.

Wygoda dla podróżnych i historyczny styl stacji w Pile

Stacja Piła Główna zachowa historyczny charakter, podróżni zyskają wygodny dostęp do pociągów. Trwa budowa nowego peronu, który będzie gotowy w sierpniu. Prace na stacji to modernizacja linii Poznań – Piła. Efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., za 500 mln zł z RPO województwa wielkopolskiego, będą krótsze i bardziej komfortowe podróże. Prace zakończą się jeszcze w 2019 r.

Nie kursują pociągi na trasie Poznań - Piła

W związku z uszkodzeniem pociągu towarowego w miejscowości Suchy Las (Wielkopolskie) nie kursują pociągi na trasie Poznań - Piła.

Pociągami z Obornik Wielkopolskich do Piły

Wracają pociągi na trasę Oborniki Wielkopolskie – Piła. Zakończyły się zasadnicze prace i sprawdzanie urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Podróżni od 13 października wygodnie skorzystają z przystanków na trasie, przy których zatrzymają się pociągi. Po modernizacji podróż między Poznaniem a Piłą zajmie nie 120 lecz 80 minut.

Subskrybuje zawartość