warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Poznań

Modernizacja Poznań – Szczecin zagrożona. Oferty dwukrotnie przekroczyły kosztorys

PKP PLK otworzyła oferty w trzech przetargach na wykonanie modernizacji końcowego odcinka linii Poznań – Szczecin. Oferty prawie dwukrotnie przekraczają kosztorys.

MPK Poznań: Slalom wewnątrz Moderusów Gamma ma sens. Tramwaj szykowany do jazd

Jeszcze w tym tygodniu nowy Moderus Gamma, dostarczany w ramach kontraktu na 50 tramwajów, może rozpocząć jazdy próbne w Poznaniu. Pasażerów zabierze w ciągu 3-4 tygodni, po uzyskaniu przez Modertrans homologacji. – W sumie zostanie nam 31 pociągów starszego typu do wymiany. Przygotowujemy się do kolejnego przetargu – mówi Wojciech Tulibacki, prezes MPK Poznań.

Poznań: Na dniach umowa na Naramowice. Jaśkowiak: Tramwaj to nie TGV

W ciągu najbliższych tygodni ma ruszyć budowa nowej trasy tramwajowej w Poznaniu łączącej pętlę Wilczak z Naramowicami. Wraz z torowiskiem powstanie rozbudowany układ drogowy z dwoma jezdniami. – Mając tak dynamicznie rosnące części Poznania w zakresie liczby mieszkańców, musimy zapewnić im odpowiedni transport, łącząc tramwaje i autobusy – przekonuje Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, który odnosi się też do zastrzeżeń związanych z ograniczeniami prędkości dla tramwajów na części przyszłej trasy.

Poznań: Ważny krok w stronę tramwaju na Kopernika (wizualizacje)

Gotowy jest Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) dla budowy trasy tramwajowej na osiedle Kopernika w Poznaniu. Miasto będzie teraz pozyskiwać środki na tę inwestycję – również z Unii Europejskiej – i szukać wykonawcy w trybie "zaprojektuj i wybuduj".

W sobotę pociągi wracają na linię Oborniki Wlkp – Piła

W sobotę przywrócony ma być ruch pociągów między Obornikami Wielkopolskimi a Piłą na remontowanej linii Poznań – Piła.

Kujawsko-pomorski odcinek linii 356 do rewitalizacji po 2023 r.

Wschodni fragment linii kolejowej nr 356 łączącej Poznań z Bydgoszczą ma szansę na rewitalizację w kolejnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Wcześniej samorząd województwa kujawsko-pomorskiego zamierza zamówić dokumentację niezbędną do wykonania prac budowlanych.

Dworzec Zachodni w Poznaniu otwarty po remoncie

PKP S.A. udostępniła podróżnym zmodernizowany dworzec Poznań Zachodni. Prace budowlane na dworcu były realizowane pod nadzorem Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków. W ich trakcie odkryto m.in. zamurowane historyczne okienko, które zostało poddane renowacji, historyczny gzyms w holu oraz fragment historycznego bruku. Został on odpowiednio wyeksponowany.

PKP SA otwierają pięć dworców w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Nowe plany dla Poznania Głównego

Jesień na polskiej kolei wygląda pracowicie. Zarząd PKP SA wraz z przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury otworzył dwa dworce w Wielkopolsce – Poznań Garbary i Poznań Główny oraz trzy na Dolnym Śląsku – Siechnice, Święta Katarzyna i Smardzów Wrocławski. Jednocześnie przedstawiciele PKP SA poinformowali o planach związanych z Poznaniem Głównym.

PKP SA nie zamierzają oddawać Poznania Głównego. Pomimo słów o nieudolności

Trwają przepychanki związane z dworcem Poznań Główny. Miasto wystąpiło o odebranie PKP SA prawa do nieruchomości, a prezydent Jacek Jaśkowiak oskarżył spółkę o nieudolność i niewywiązywanie się z umów. Kolej tak łatwo jednak nie ma zamiaru odpuszczać – zarząd PKP SA podjął uchwałę „w sprawie wyrażenia zgody kierunkowej na realizację projektu deweloperskiego o funkcji hotelowo-biurowej”. Według słów przedstawicieli PKP SA projekt mógłby być realizowany w ciągu 3-5 lat.

Stary dworzec Poznań Główny dopiero za 5 lat! Bez współpracy z miastem?

W ciągu 3-5 lat w stolicy Wielkopolski znów zacznie działać zrewitalizowany i rozbudowany dawny budynek dworca kolejowego Poznań Główny – zapowiedział w piątek prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.
Subskrybuje zawartość