warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Poznań

Ruszyły wakacyjne pociągi prowadzone parowozem

Od soboty przez całe wakacje miłośnicy kolei mogą wybierać się na cotygodniowe przejażdżki za Poznań składem prowadzonym przez lokomotywę parową. Podróż w zabytkowych wagonach trwa ponad godzinę.

Dolnośląski kibel na trasie Poznań – Łódź

Miało nie być niezmodernizowanych jednostek EN57 w Wielkopolsce. A jak powszechnie wiadomo są. I to jakie.

Poznań. Tormel i Terlan zbudują linię tramwajową na Unii Lubelskiej

Pięć podmiotów wzięło udział w przetargu na wykonanie prac przy budowie nowego odcinka trasy tramwajowej wzdłuż ul. Unii Lubelskiej. Najniższą ofertę złożyły wspólnie spółki Tormel i Terlan, które mają wykonać prace w półtora roku od podpisania umowy. Jako jedyne zmieściły się w budżecie.

Wprowadzony wakacyjny rozkład jazdy

Od dziś 9 czerwca obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy pociągów. W Gorzowie Wielkopolskim pierwszy pociąg pojechał po zmodernizowanej estakadzie. Na Dolnym Śląsku pasażerowie po 10 latach zmodernizowanymi torami pojechali pociągiem Lubin – Legnica do Wrocławia. Na bezpośrednie połączenie Warszawa – Poznań, bez objazdu przez Gniezno, wyjechały pierwsze pociągi ze stolicy Mazowsza i Wielkopolski. Niestety wbrew wcześniejszym zapowiedziom PKP PLK nie pojawią się pociągi  na modernizowanym od dwóch lat odcinku linii nr 405 Słupsk - Miastko. "Odnowione, wygodne perony" na stacjach i przystankach w miejscowościach Miastko, Kawcze, Przytocko, Ciecholub, Biesowice, Kępka, Kępice, Korzybie, Wrząca Pomorska, Słonowice, Widzino, Kobylnica Słupska nadal będą świeciły pustkami.

Poznań – Szczecin – przetarg na modernizację ostatniego odcinka

Wygodne perony, lepszy dostęp do kolei, krótszy i bezpieczniejsze podróże  – takie będą efekty modernizacji linii Poznań – Szczecin. PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. ogłosiły przetargi na modernizację Wronki – Słonice – ostatniego odcinka na tej trasie. Remont linii E59 Poznań – Szczecin o wartości ok. 4 mld zł jest jednym z największych przedsięwzięć realizowanych przez PLK.

Poznań. Tormel i Terlan zbudują linię tramwajową na Unii Lubelskiej

Pięć podmiotów wzięło udział w przetargu na wykonanie prac przy budowie nowego odcinka trasy tramwajowej wzdłuż ul. Unii Lubelskiej. Najniższą ofertę złożyły wspólnie spółki Tormel i Terlan, które mają wykonać prace w półtora roku od podpisania umowy. Jako jedyne zmieściły się w budżecie.

Z Warszawy do Poznania przez Konin. Czas przejazdu 3 godziny i 10 minut

Od 9 czerwca pociągi pojadą trasą Poznań – Konin – Warszawa bez komunikacji zastępczej i objazdu przez Gniezno oraz Inowrocław Rąbinek.

Pociągi Poznań – Konin – Warszawa od 9 czerwca

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kończą ważny etap modernizacji linii z Wielkopolski na Mazowsze. Od niedzieli pociągi z Poznania do Warszawy pojadą przez Konin i Koło. Pasażerowie zyskują większy standard obsługi na peronach. Zamontowane będą windy i system informacji pasażerskiej. Prace za ponad 2 mld zł, współfinansowane z CEF „Łącząc Europę”, zwiększą możliwości kolei w regionie, Polsce i Europie.

To już koniec przetargów na linię Poznań – Szczecin, bo stację Krzyż zrobią kiedy indziej

PKP PLK rozpisała ostatni przetarg na linię E59 Poznań – Szczecin: na budowę systemów sterowania ruchem na odcinku Wronki – Słonice. Z prac wyłączona została stacja Krzyż, która zostanie zmodernizowana w kolejnej perspektywie unijnej.

Kraków bez tramwajów Modertransu? Odwołanie oddalone

Modertrans Poznań skarżył się na warunki krakowskiego przetargu na dostawy do 60 nowych tramwajów, ale odwołanie firmy zostało w całości oddalone przez Krajową Izbę Odwoławczą. To oznacza, że dotychczasowe warunki udziału w przetargu pozostają w mocy, które uniemożliwiają Modertransowi, jego zdaniem, ubieganie się o zamówienie.
Subskrybuje zawartość