warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Poznań

Podlaskie Regio Trampy idą do remontu i modernizacji. Skorzystają pasażerowie

Podlaski zakład Przewozów Regionalnych kieruje do naprawy głównej powiązanej z dość znaczącą przebudową dwa autobusy szynowe wyprodukowane w ZNTK Poznań. To SA105-103 i SA108-007.

Poznańska Kolej Metropolitalna zwiększa zasięg

Od września Poznańska Kolej Metropolitarna zwiększy swój zasięg i będzie dojeżdżać do Kostrzyna. Do systemu PKM włączone zostaną połączenia na linii Poznań - Gniezno.

Poznań: Ruszają remonty torowisk w Warszawskiej oraz 28 Czerwca 1956 r.

Zgodnie z planem remontów na 2019 rok, w poniedziałek 15 kwietnia rozpoczęły się prace w dwóch lokalizacjach – na ul. Warszawskiej oraz 28 Czerwca 1956 r.

Wojewoda wielkopolski organizuje okrągły stół ws. Poznania Głównego

Rozwiązania funkcjonalne dworca i stacji Poznań Główny od dawna budzą zastrzeżenia i kontrowersje. Jak na razie liczne deklaracje nie przekładają się na istotną poprawę komfortu pasażerów. Władze Poznania już niejednokrotnie wyrażały zniecierpliwienie sytuacją i narzekały na utrudnioną współpracę z przedstawicielami kolei. Ostatecznie, w sprawie dworca i stacji, okrągły stół postanowił zorganizować wojewoda Zbigniew Hoffmann.

Będą utrudnienia na poznańskich przejazdach kolejowych

Od poniedziałku do czwartku PKP Polskie Linie Kolejowe będą modernizować przejazdy kolejowe na trasie Poznań - Piła. W czasie prac, możliwe będą czasowe utrudnienia. Wprowadzone zostaną również zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Kampania "Kolejowe ABC" widoczna w największych polskich miastach

Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań – to tylko kilka z blisko dwudziestu polskich miast, w których pojawiły się billboardy stworzone w ramach „Kampanii Kolejowe ABC” Urzędu Transportu Kolejowego. To kolejna inicjatywa promująca bezpieczeństwo na kolei.

Kampania Kolejowe ABC widoczna w największych polskich miastach

Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań – to tylko kilka z blisko dwudziestu polskich miast, w których pojawiły się billboardy stworzone w ramach „Kampanii Kolejowe ABC” Urzędu Transportu Kolejowego. To kolejna inicjatywa promująca bezpieczeństwo na kolei.

Szlifowanie szyn między Swarzędzem a Kołem [film]

Specjalny pociąg do szlifowania szyn wyjechał na odcinek Swarzędz – Koło na trasie z Poznania do Warszawy. To ostatnie roboty torowe na odcinku LCS Konin, na którym w czerwcu zgodnie z zapowiedziami ma w całości powrócić ruch pociągów. Niemniej czas trwania kontraktu przedłużono do końca 2020 roku.

Poznań – Warszawa: kolejarze szlifują szyny między Swarzędzem a Kołem

Specjalny pociąg do szlifowania szyn wyjechał na odcinek Swarzędz – Koło na trasie z Poznania do Warszawy. Wyszlifowane tory zwiększą bezpieczeństwo i ograniczą hałas dobiegający od przejeżdżających składów. Realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja linii E20 poprawi komfort podróży między Wielkopolską i Mazowszem. Prace warte 2 mld zł potrwają do 2020r.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników „iElektromobilni” po raz drugi w Poznaniu

Podczas Poznań Motor Show 2019 odbyła się druga edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników „iElektromobilni”.

Subskrybuje zawartość