warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Poznań

Wiatrowski: CPK nie musi zaszkodzić lotniskom regionalnym

Jeśli CPK będzie obsługiwał odpowiednio dużo połączeń lotniczych z polskich portów w regionach, jego otwarcie może pomóc tym lotniskom w wypełnianiu ich podstawowego zadania – uznał prezes lotniska Poznań Ławica i wiceprezes zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych Mariusz Wiatrowski. Jak dodał, rząd powinien szybko przedstawić szczegóły dotyczące planów krajowej siatki lotniczej po uruchomieniu nowego hubu. Jego wystąpienie było częścią panelu podczas Kongresu 590.

Więcej pociągów do Szczecina dopiero po zakończeniu remontu

Po zakończeniu modernizacji linii nr 3 na odcinku Warszawa – Poznań oraz linii 351 na odcinku Poznań – Szczecin, Spółka PKP IC rozważy przywrócenie do kursowania 3 par pociągów kategorii EIC w relacji Warszawa – Szczecin – Warszawa.

BWE przytarł ciężarówkę wykonawcy prac remontowych [nowe zdjęcia]

Wczoraj o godz. 22:05 na linii kolejowej Warszawa – Poznań w miejscowości;Rgielew pomiędzy stacjami Kłodawa – Krzewie doszło do otarcia pociągu Berlin – Warszawa o burtę ciężarówki. Samochód pracował na przebudowywanym, wyłączonym z ruchu, sąsiednim torze.

Poznań: PKP SA rozpoczęły przebudowę dworca Poznań Garbary

Pierwotnie miał tutaj stanąć nowy budynek w systemie dworców modułowych. Ostatecznie PKP zdecydowało się na przebudowę obecnego budynku stacji Poznań Garbary. Inwestycja właśnie się rozpoczyna i ma zakończyć się za dziewięć miesięcy.

Poznań – Szczecin po kawałeczku. Jest przetarg na srk do Wronek

Wciąż nie znamy wykonawców modernizacji linii pomiędzy Poznaniem a Szczecinem, która musi się skończyć w 2020 roku. Na razie PLK rozpisała przetarg na budowę systemu sterowania ruchem i sieci telekomunikacyjnej, ale tylko na odcinku Poznań – Wronki.

Poznań: Przystanek PST na Moście Teatralnym do przebudowy

W założeniach pierwotnych miał służyć tylko do czasu otwarcia przystanków PST Rondo Kaponiera, na poziomie minus 2. Okazało się jednak, że spełnia on ważną funkcję na węźle przesiadkowym na Moście Teatralnym. Rok temu miasto zdecydowało, że przystanek zostanie na zawsze. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły właśnie przetarg na jego przebudowę.

Cztery nowe przystanki na linii Poznań - Piła w ramach inwestycji za 500 mln

Na linii Poznań – Piła powstają nowe przystanki, modernizowane są perony, wymieniane tory i urządzenia. PKP Polskie Linie Kolejowe od września prowadzą intensywne prace na odcinku Poznań – Oborniki Most. Roboty budowlane nie wstrzymują ruchu pociągów. Inwestycja warta 500 mln zł, realizowana w ramach RPO województwa wielkopolskiego ma zakończyć się w grudniu 2019 r. Efektem prac ma być skrócenie podróży z Poznania do Piły o ok. 40 minut.

Nowe i modernizowane przystanki na linii Poznań – Piła

Na linii Poznań – Piła powstają nowe przystanki. Modernizowane są perony, wymieniane tory i urządzenia. PKP Polskie Linie Kolejowe od września prowadzą intensywne prace na odcinku Poznań – Oborniki Most. Roboty nie wstrzymują ruchu pociągów. Inwestycja warta 500 mln zł, realizowana w ramach RPO województwa wielkopolskiego, zakończy się w grudniu 2019 r. Wówczas podróż Poznań – Piła skróci się o ok. 40 minut.

W Mosinie pociągi bezpiecznie przejadą nad samochodami

Bezkolizyjny przejazd pociągów i samochodów w Mosinie zapewnia od 30 października nowe, dwupoziomowe skrzyżowanie. To koniec objazdów i postojów przed rogatkami. PKP Polskie Linie Kolejowe zbudowały obiekt w ramach modernizacji linii kolejowej E 59 na odcinku Czempiń – Poznań. Już wkrótce na tej trasie podróż pociągiem skróci się o ponad 10 minut.

Czy Irizar i8 – Bus of the Year – pokona pociągi?

1 grudnia wystartuje nowe połączenie na trasie Poznań – Warszawa. Autobusowe. O standardzie, jaki w naszym kraju nie był jeszcze oferowany. Czy to wystarczy, aby pasażerowie przesiedli się z pociągów do autobusów?
Subskrybuje zawartość